زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

السّلام علیک یا فاطمة الزهراء

ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)

اللهم صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنی ها و سر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

چون بیمارى رسول خدا (ص) شدید گردید، فرمود: چیزى بیاورید تا بر آن براى شما نوشته‏اى بنویسم که بعد از آن گمراه نشوید. عمر گفت: بر پیامبر (ص) بیمارى چیره گردیده، کتاب خدا در دست ماست ما را بس است، پس اختلاف کردند وجنجال بالا گرفت. پیامبر (ص) فرمود: از نزد من بر خیزید درگیرى در حضور من سزاوار نیست. پس ابن عباس بیرون رفت و مى گفت: مصیبت، تمام مصیبت آنگاه رخ داد که بین پیامبر (ص) ونوشتارش حائل گردیدند.....

از پیامبر اکرم (ص) نقل مى‏کند که فرمود:
«چون به دخترم فاطمه مى‏نگرم بیاد مى‏آورم آنچه را که بعد از من بر سر او خواهد آمد و حال آنکه در خانه‏اش ذلّت وارد گردیده، از وى هتک حرمت شده، حقش غضب، و ارثش منع شده، پهلویش شکسته و جنینش سقط گردیده و او فریاد برمى‏آورد « یا محمداه ».... پس او اولین کسى از اهل‏بیتم مى‏باشد که به من ملحق مى‏گردد، پس بر من وارد مى‏شود، محزون، مکروب، مغموم، مقتول... ».

فاطمیه قصه گوی رنجها است/ بهترین تفسیر سوز مرتضی است
فاطمیه جنگ اشعار علی است/ شرح حال چشم خونبار علی است

فاطمیه شعر داغ لاله است/قصه زهرای هجده ساله است
فاطمیه آتش افروز دل است/احتجاجش یک کتاب کامل است

فاطمیه سوخت درب خانه ای / شمع را کشتند با پروانه ای
فاطمیه سوز دل را ساز کرد /دفتر داغ علی را باز کرد

فاطمیه شرح دیوارو در است/ در مقام صبر زینب پرور است
فاطمیه ناله زهرا می زند/ داد مظلومی مولا می رند

فاطمیه آتشی افرو ختند/ خیمه های کربلا را سوختند
فاطمیه فاطمه اعجاز کرد/انقلاب کربلا را ساز کرد

فاطمیه قفل غم را شد کلید/چونکه دارد هم شهیده هم شهید
....

فایل‌(های) پیوست شده

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , aria , The BesT , tiger2012 , SaMiRa.e , esi , sahar121 , Xilinx , Lonely Palm , sajad2020 , fatemehkh , nina69 , Autumn.Folio , Eternal , azad_ahmadi , Aurora , Fardad-A , Helmaa , esmaeli.sh , pos , fatima1537 , banafshe , IT.setareh91 , Lantern , sherkat , Somayeh_Y , Mahbanoo313 , Dark Knight , Mohammad WR10 , selma , misagh01 , ashkan_d13 , elham_sh219 , bahman2000 , happy07 , solmaz_69 , Sadi_gh
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط good-wishes.)
RE: السّلام علیک یا فاطمة الزهراء
شهادت خانم فاطمه زهرا (س) بر همه شیعیان دل سوخته تسلیت باد

عشق یعنی دل سپردن در الست
از می وصل الهی مست مست
عشق یعنی ذکر ناموس خدا
یا علی گفتن به زیر دست و پا
عشق یعنی جلوه صبر خدا
شرم ایوب نبی از مرتضی
عشق بر دلها شهادت می دهد
عشق بر غمها حلاوت می دهد
عشق بر دلداده فرمان می دهد
عاشق جان داده را جان می دهد
عشق باعث شد که دل سامان گرفت
پشت درب خانه زهرا جان گرفت
عشق یعنی صحبت بی واهمه
عشق یعنی انقلاب فاطمه
عشق یعنی عشق ناب فاطمه
بیت الاحزان خراب فاطمه
عشق یعنی صحبت بی واهمه
حیدر در بند پیش فاطمه
آنکه خود مرد دلیر جنگ بود
دستگیر فرقه ای صدرنگ بود
عشق یعنی عاشقی در تار و پود
گردش دستاس با دست کبود
عشق یعنی گریه های حیدری
دختری دنبال نعش مادری
عشق یعنی قلب چون آیینه ای
جای میخ در به روی سینه ای
عشق یعنی انتظار منتظر
سینه ای مجروح از مسمار در
عشق یعنی طاعت جان آفرین
رد خون سینه بر روی زمین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aria , The BesT , Aurora , پروفسور , tiger2012 , SaMiRa.e , esi , sahar121 , Lonely Palm , انرژی مثبت , ReihanehTorkzadeh , sajad2020 , sandra , Eternal , Helmaa , banafshe , Lantern , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , Sadi_gh
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط esi.)
درود خدا بر محمد و آل محمد (ص)
درود خدا بر مادری که پسرش در دشت نینوا با گلوی خونین او را صدا میزد
سلام خدا بر آن پیر مه سیمای به خاک افتاده که بی کفن زیر آفتاب سوزان عاشقانه شهید شد
درود خدا بر تو ای حسین (ع) و درود بر مادرت زهرا اطهر (س)

دکتر شریعتی:
خواستم بگویم، فاطمه دختر خدیجهٔ بزرگ است، دیدم فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه دختر محمد است. دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه همسر علی است. دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه مادر حسین است. دیدم که فاطمه نیست.
خواستم بگویم، که فاطمه مادر زینب است. باز دیدم که فاطمه نیست.
نه، این‌ها همه هست و این همه فاطمه نیست.
«فاطمه، فاطمه است»

ای کاش فدک این همه اسرار نداشت / ای کاش مدینه در و دیوار نداشت
فریاد دل محسن زهرا این بود / ای کاش در سوخته مسمار نداشت
کاش قلبم به قبرش راه داشت / کاش زهرا هم زیارتگاه داشت

فاطمیه قصه گوی رنجهاست / فاطمیه تفسیر سوز مرتضی ست
فاطمیه شعر داغ لاله است / قصه ی زهرای ۱۸ ساله ست
فاطمیه شرح دیوار و در است / دفتر در مقام سخت زینب پرور است . . .

زهرا که شهید گشت بی جرم و گناه / هست از غم او، سینه ی عالم پر آه
خدا کجا و سیلی خوردن / لا حول و لا قوه الا بالله . . .

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , SaMiRa.e , انرژی مثبت , ReihanehTorkzadeh , sajad2020 , fatemehkh , sandra , good-wishes , Autumn.Folio , Eternal , Helmaa , aria , banafshe , Lantern , Somayeh_Y , Mahbanoo313 , Mohammad WR10 , selma , Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ ب.ظ
سیه پوشیده ماه امشب
شکسته بغض آه امشب

تو ای زهرای ریحانه ...
کجا رفتی غریبانه ...

مزار بی نشانت کو ؟!
بگو قبر نهانت کو ؟!

علی ماندست و کو ه غم
علی ماندست و این ماتم

سلام ای جاری کوثر
سلام ای جان پیغمبر

سلام ای سر اعطیناک
سلام ای قبله افلاک

تو یاس آل یاسینی
گواه غربت دینی

خدا آن حس ریبایی است که در تاریکی صحرا
زمانی که هراس مرگ میدزدد سکوتت را
یکی مثل نسیم آرام میگوید
کنارت هستم ای زیبا، و دل آرام میگردد

سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , SaMiRa.e , انرژی مثبت , good-wishes , Helmaa , nina69 , banafshe , Lantern , Mohammad WR10
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۴۶ ب.ظ
ازفاطمه اکتفا به نامش نکنید/نشناخته توصیف صفاتش نکنید
هر کس که در او محبت زهرانیست/علامه اگرهست سلامش نکنید.

اَللَّهُمَّ اِنِّی اَسئَلُکَ بِحَقِّ فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا، اَن تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اَن تَفعَل بِی مَا أنتَ أهلُه وَ لَاتَفعَل بِی مَا أنَا أهلُه.

پیروزی ازان کسی است که بیش از دیگران پشتکار دارد.((ناپلئون))
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , Eternal , SaMiRa.e , انرژی مثبت , banafshe , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ب.ظ
آجرک الله یا صاحب الزمان (ع)
چه دردناکه مادر خونه ای از دنیا بره اونوقت بچه هاش نتونن بلند گریه کنــــن Sad چقدر مظلومند این خانواده Sad[/u]

خدایا به حق این شب عزیز به دختران و زنان ما عفت فاطمی و به پسران و مردان ما غیرت علوی عطا بفرما . آمین
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , SaMiRa.e , انرژی مثبت , Helmaa , Lantern , Autumn.Folio , maryam parvini
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۰۴ ب.ظ
عمر کوتاه تو، اى فاطمه فهرست غم است / قبر پنهان تو روشنگر اوج ستم است
رفتى، اما ز تو منظومه غم بر جا ماند / با دل خسته و بشکسته على تنها ماند

حتم دارم که قیامت هم از او شرمنده است / با ورود فاطمه، محشر خجالت می کشد
نامۀ اعمال نوکرها به دست فاطمه ست / آن قدر می بخشد و.... نوکر خجالت می کشد

شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , انرژی مثبت , sajad2020 , Helmaa , Fardad-A , Lantern , good-wishes , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ب.ظ
از یک سو چشم به پیامبر دارد که آغوش برایش گشوده است. شاد و خرسند از رهایی از قفس دنیا .
گویی انتظار بسر رسیده است. موعد رهایی از همه کینه ورزانی است که عداوت و بی رحمی شان نه جنین متولد نشده میشناسد نه یار و وصی و همراه پیامبر.
علی دوان دوان از مسجد خود را به بالین او رسانده است بسختی چشمانش را میگشاید. چشمانی که اشک در آن حلقه زده است. چشمانی که گویی همه مظلومیت علی را در بیست سال آینده جلوی خود دارد.
چگونه میتواند حسن را نگاه کند ، حال انکه بخوبی میداند چگونه نزدیک ترین همراهانش را با پول خریدند تا جگرش را تکه تکه کنند.
ایا میتواند آخرین بار بصورت حسین نگاه کند. سری که بر سر نیزه خواهد رفت تا در مقابل ظلم یزید ساکت نماند،.لب و دندانی که .....
ایا میتواند زینبش را بنگرد و صبر و تحمل و درد و رنج او را نداند.
نداند که روزی در مقابل چشمان دخترش ،زینبش بر پیکر تکه تکه شده حسین اش اسب میدوانند و سر او و فرزندان او و اصحابش را بر نیزه میکنند.
چگونه به زینب گفتی که او باید زینب بماند و این همه مصیبت و تلخی بچشمش نمود نکند و آنرا زیبایی ببیند تا برای همیشه تاریخ به همه زنان عالم بگوید میتوان در مجلس یزید و در اوج اسارت هم پیروز شد و آبرویی برای امویان در هر عصر و هر لباسی باقی نگذاشت.
آری مادرم زهرا، چشمان نگران و اشک آلود تو برای علی غریبه نیست و برای شیعه هم که تاریخ معصومیت و مظلومیت فرزندان تو را همیشه پیش رو دارد بهمینگونه است.
ولی آخرین وصیت تو به علی ،
درد هزار و چهار صد ساله ماست که مزارت را گم کرده ایم.
سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , SaMiRa.e , blackhalo1989 , Helmaa , banafshe , Lantern , Somayeh_Y , good-wishes , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , Sadi_gh
ارسال:
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
السلام علیک یا علی ابن ابیطالب....

علی علیه السلام پس از به خاک سپاری یار دیرینه و همراه روزگار خوشی‏ها و تلخی‏های خود، در کنار تربت آن عزیز، با رسول خدا چنین درد دل کرد:

ای پیغمبر خدا! از من و از دخترت که به دیدن تو آمده و در کنار تو زیر خاک خفته است، بر تو درود باد! همان که خداوند سرعت ملحق شدنش به تو را اختیار کرد . ای رسول خدا! پس از دختر برگزیده‏ات شکیبایی من به پایان رسیده و خویشتن داری من به خاطر سیده زنان جهان از دست رفته است . اما برای من پیروی از سنت تو [که همان صبر باشد] در جدایی تو موجب تسلیت است [ . ای پیامبر خدا!] تو را به دست‏خود در دل خاک سپردم! و تو بر روی سینه من جان دادی! آری، قرآن خبر داده است که همه از خدائیم و به سوی او باز می‏گردیم . اکنون امانت‏به صاحبش رسید، و آنچه در گرو بود گرفته شد و زهرا از دست رفت [ . پس از او] آسمان و زمین زشت می‏نماید و هیچگاه اندوه دلم نمی‏گشاید و شبم بی خواب است و غم از دلم نمی‏رود، تا خدا مرا در جوار تو ساکن گرداند .

[مرگ زهرا] ضربتی بود که دل را خسته و غصه را پیوسته گردانید، چه زود جمع ما به پریشانی کشیده شد . شکایت [خود را] به خدا می‏برم و دخترت خواهد گفت که امتت پس از تو با وی چه ستم‏ها کردند . آنچه خواهی از او بپرس و احوال را از او جویا شو . تا سر دل بر تو گشاید و خونی که خورده است‏بیرون آید . او به زودی خواهد گفت و خدا که بهترین داور است [میان او و ستمکاران داوری] نماید
...

خداحافظ ای لاله ی پرپر
خداحافظ ای سوره ی کوثر

خداحافظ ای بود و نبودم
خداحافظ ای یاس کبودم......

یاس یعنی کمترین عمرِ جهان
یاس یعنی مادرِ صاحب زمان

یاس یعنی کوچه و آه و شرر
یک گل و یک غنچه با هم پشتِ در

یاس یعنی قوتِ دستِ علی
همدم رازِ دل و هستِ علی

یاس یعنی خانه داری نوجوان
مادری افتاده حال و نیمه جان

یاس یعنی شانه بر موی حجاب
ناله در بیداری و در وقت خواب

یاس یعنی حیدر و غسل و کفن
اشکِ چشمِ زینب و آه حسن

یاس یعنی یا حسینِ زیرِ لب
بوسه بر زیر گلویی نیمه شب
....

سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Helmaa , Fardad-A , banafshe , Lantern , Somayeh_Y , Aurora , good-wishes , Autumn.Folio , Mohammad WR10
ارسال: #۱۰
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ
السلام علیک یافاطمه الزهرا
دوستان مانشتی یه دعادراین شب بزرگ به همه دانشجویان،خدایامهربان به حق این شب عزیزآخروعاقبت تمام مادانشجویان وجوانان راختم به خیرکن وماراازدوستداران واقعی ائمه ومعصومین قراربده ولطف وعنایان خودرابرماارزانی فرما
التماس دعاازهمه شماسروران گرامی

شرح عشق گرمن بگویم بردوام صدقیامت بگذردآن ناتمام
زان که تاریخ قیامت راحداست! حدکجا...؟!!آنجاکه وصف ایزداست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , 1-1 , Lantern , good-wishes , انرژی مثبت , Autumn.Folio , Mohammad WR10
ارسال: #۱۱
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
این هم متن زیبای یاس

یه روز یه باغبونی یه مرد آسمونی نهالی کاشت میون باغچه مهربونی
می ‌گفت سفر که رفتم یه روز و روزگاری این بوته یاس من می مونه یادگاری

هر روز غروب عطر یاس تو کوچه ‌ها می‌ پیچید
میون کوچه باغا بوی خدا می ‌پیچید

اونایی که نداشتن از خوبیا نشونه دیدن که خوبی یاس باعث زشتیشونه
عابرای بی‌احساس پا گذاشتن روی یاس ساقه‌هاشو شکستن آدمای ناسپاس

یاس جوون برگرفت تکیه زدش به دیوار خواست بزنه جوونه اما سر اومد بهار
یه باغبون دیگه شبونه یاسو برداشت پنهون ز نامحرما تو باغ دیگه‌ یی کاشت

هزار ساله کوچه ‌ها پر میشه از عطر یاس
اما مکان اون گل مونده هنوز ناشناس

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , good-wishes , انرژی مثبت , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , SaMiRa.e
ارسال: #۱۲
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ق.ظ، توسط Lantern.)
Star السّلام علیک یا فاطمة الزهراء
دختر فکر بکر من، غنچه لب چو واکند / از نمکین کلام خود حق نمک ادا کند
طوطى طبع شوخ من گر که شکر شکن شود / کام زمانه را پر از شکر جانفزا کند
بلبل نطق من زیک نغمه عاشقانه‏اى / گلشن دهر را پر از زمزمه و نوا کند
ناطقه مرا مگر روح قدس کند مدد / تا که ثناى حضرت سیده نسا کند
فیض نخست و خاتمه نور جمال فاطمه / چشم دل از نظاره در مبدأ و منتهى کند
مطلع نور ایزدى مبدأ فیض سرمدى‏ / جلوه او حکایت از خاتم انبیا کند
قبله خلق، روى او، کعبه عشق کوى او / چشم امید سوى او تا به که اعتنا کند
بهر کنیزیش بود زهر کمینه مشترى / چشمه خور شود اگر چشم سوى سها کند
مفتقرا متاب رو از در او بهیچ سو / زانکه مس وجود را فضه او طلا کند

متن وصیتنامه حضرت زهرا (سلام الله علیها)

به نام خداوند بخشنده مهربان

این وصیت نامه فاطمه(سلام الله علیها) دختر رسول(صلی الله علیه و آله) خداست، در حالی که وصیت می کند که شهادت می دهم، خدایی جز خدای یگانه نیست و محمد(صلی الله علیه و آله) بنده و پیامبر اوست و بهشت حق است و آتش جهنم حق است و روز قیامت فرا خواهد رسید، شکی در آن نیست و خداوند مردگان را زنده وارد محشر می کند.

ای علی! من فاطمه(سلام الله علیها) دختر محمد(صلی الله علیه و آله) هستم، خدا مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنیا و آخرت برای تو باشم. تو از دیگران بر من سزاوارتری، حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن و هیچ کسی را اطلاع نده!

تو را به خدا می سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود می فرستم.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , Autumn.Folio , Mohammad WR10 , SaMiRa.e
ارسال: #۱۳
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۵۳ ق.ظ
خدایا دیشب توی این عالم چه خبر بود؟!!!

بخش هایی از خطبه حضرت فاطمه (س)

ای مردم بدانید که من فاطمه ام و پدرم محمد(ص) و اول و آخر کلامم را با شما میگویم و خودتان بهتر می دانید که سخنم خالی از هر گونه خطا و اشتباه و علمم عاری از ذره ای ظلم و ستم است.
همانا خداوند متعال از میان خودتان پیغمبری برای شما برانگیخت که مشکلات و سختی های شما برای او گران بود و نسبت به هدایت شما بسیار مشتاق بود و او نسبت به مومنین دلسوز و مهربان بود و اگر شما نسب او را بکاوید و او را بهتر بشناسید، هر آینه در می یابید که او پدر من بود نه پدر زنان شما! و خوب می فهمید که او برادر پسرعموی من (علی علیه السلام) بود و نه برادر شما! و این چه نسبت نزدیک و خوبی است. .
.
.
.
هنوز از پیمانی که با رسول خدا بسته بودید چیزی نمی گذشت و خستگی فراوان عزای وی هنوز بر تن و جراحت آن هنوز بهبود نیافته بود و جسم مطهر وی هنوزدفن نشده بود و شما خلافت را به بهانه اینکه نمیخواهیم فتنه ای برپا شود غصب نمودید، اما غافل از اینکه با این غصب خلافت در فتنه عظیمی افتادید و همانا آتش جهنم بر همه کافران احاطه دارد.
و اما این عهد شکنی با این سرعت از شما بعید بود و نمی دانم چگونه به آن تن دادید؟ و به کدام سمت میروید ای بندگان خدا؟ درحالیکه کتاب الهی در مقابل شماست و اوامر و احکام آن درخشان و معالمش نمایان است و منهیات آن بسیار روشن و فرامینش بسیارمشخص است.
.
.
.

و این هم شعری منسوب به حضرت فاطمه (س) که در دوران کودکی برای امام حسن (ع) می خواندند.

ای حسن، مثل پدرت باش (بزرگ شو) و ریسمان باطل را از گردن حق باز کن
و خدایی را عبادت کن که بر سر همه ما منت دارد و هرگز اهل کینه و باطل را دوست نداشته باش.

پ.ن. ای کاش یادم بمونه زمانی که مادر شدم رسم لالایی خوندن برای بچه ام رو از این بزرگوار یاد بگیرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت , Mohammad WR10 , SaMiRa.e
ارسال: #۱۴
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
احادیثی از آن بانوی بزرگوار :

فرمود: خداوند سبحان، ایمان و اعتقاد را براى طهارت از شرک و نجات از گمراهى ها و شقاوت ها قرار داد. و نماز را براى خضوع و فروتنى و پاکى از هر نوع تکّبر، مقرّر نمود. و زکات (و خمس) را براى تزکیه نفس و توسعه روزى تعیین نمود. و روزه را براى استقامت و اخلاص در اراده، لازم دانست. و حجّ را براى استحکام أساس شریعت و بناء دین اسلام واجب نمود.

فرمود: خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانى که آن ها را برگزیده اى، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائى من با ایشان، از تو مى خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروان ما را ببخشى.

فرمود: حضرت محمّد (صلى الله علیه وآله) و علىّ (علیه السلام)، والِدَین این امّت هستند، چنانچه از آن دو پیروى کنند آن ها را از انحرافات دنیوى و عذاب همیشگى آخرت نجات مى دهند; و از نعمت هاى متنوّع و وافر بهشتى بهره مندشان مى سازند.

فرمود: اگر آنچه را که ما ـ اهل بیت عصمت و طهارت ـ دستور داده ایم عمل کنى و از آنچه نهى کرده ایم خوددارى نمائى، تو از شیعیان ما هستى وگرنه، خیر.

فرمود: همیشه در خدمت مادر و پاى بند او باش، چون بهشت زیر پاى مادران است; و نتیجه آن نعمت هاى بهشتى خواهد بود.

-------------
اَلسَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ نَبِیِّ اللَّهِ‏
.....
السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا زَوْجَهَ وَلِیِّ اللَّهِ وَ خَیْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللَّهِ‏
......
السَّلاَمُ عَلَیْکِ یَا أُمَّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّهِ
السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَهُ الشَّهِیدَهُ

-------------
امشب دل سنگ کوچه ها میگرید
یک شهر،خموش وبیصدا میگرید

تشییع جنازه غریب زهراست
تابوت بحال مرتضی میگرید

سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , Mohammad WR10 , good-wishes , SaMiRa.e
ارسال: #۱۵
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۵۰ ب.ظ
سلام ای غروب غریبانه دل
سلام ای طلوع سحرگاه رفتن
سلام ای غم لحظه های جدایی
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای قصه عاشقانه
خدا حافظ ای آبی روشن عشق
خداحافظ ای عطر شعر شبانه
خداحافظ ای همنشین همیشه
خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
تو تنها نمی مانی ای مانده بی من
تو را می سپارم به دلهای خسته
تو را میسپارم به مینای مهتاب
تو را میسپارم به دامان دریا
اگر شب نشینم اگر شب شکسته
تو را میسپارم به رویای فردا
به شب میسپارم تو را تا نسوزد
به دل میسپارم تو را تا نمیرد
اگر چشمه واژه از غم نخشکد
اگر روزگار این صدا را نگیرد
خداحافظ ای برگ و بار دل من
خدا حافظ ای سایه سار همیشه
اگر سبز رفتی اگر زرد ماندم
خداحافظ ای نوبهار همیشه

باد با چراغ های خاموش کاری ندارد اگر در سختی هستی بدان که روشنی.
شکسپیر
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , انرژی مثبت , good-wishes , SaMiRa.e

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  السلام علیک یا سیدالساجدین (ع) - ویژه شهادت good-wishes ۱ ۲,۳۵۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mm123456789
  السلام علیک یا هادی النقی (ع) - ویژه ولادت good-wishes ۰ ۱,۸۹۲ ۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close