زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه گزینش و تاثیر معدل و محاسبه معدل موثر؟؟

ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ ق.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
سلام
طبق کارنامه هایی که دیدم معدل واسه رتبه های زیر ۱۰۰ تاثیری نداره - یعنی رتبه در سهمیه با رتبه بدون سهمیه یکی هست. ولی برای رتبه های ۱۰۰ به بالا فرق میکنه. درسته؟ من چند تا کارنامه غیر کامپیوتر هم دیدم همینطور بوده. نظر شما چیه؟

موجیم و وصل خویش از ما بریدن است / ساحل بهانه ای است رفتن رسیدن است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ق.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
فکر کنم هیچکس معدل رو زیاد فکر نمیکنه همه به فکر درصد بالا هستند به نظر من درصد‌ها بالا باشه معدل مهم نیست

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۰۱ ق.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
پس چی میگن معدل ۲۰% و درصدها ۸۰% تاثیر داره؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۹:۵۹ ق.ظ
RE: تاثیر معدل روی رتبه
(۲۶ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۶ ق.ظ)grayman نوشته شده توسط:  سلام
طبق کارنامه هایی که دیدم معدل واسه رتبه های زیر ۱۰۰ تاثیری نداره - یعنی رتبه در سهمیه با رتبه بدون سهمیه یکی هست. ولی برای رتبه های ۱۰۰ به بالا فرق میکنه. درسته؟ من چند تا کارنامه غیر کامپیوتر هم دیدم همینطور بوده. نظر شما چیه؟

کلاً رتبه های زیر ۱۰۰ اختلاف ترازهاشون زیاده، مثلاً رتبه ۱ با ۱۰ ممکنه حدود ۵۰۰تا اختلاف تراز داشته باشن، معدل به ندرت میتونه این اختلافو پر کنه، ولی تو رتبه های بالاتر اینطور نیست، شاید اختلاف تراز رتبه‌ی ۲۵۰ با ۲۶۰ تنها ۵۰تا باشه! پس معدل اینجا میتونه نقش بالایی داشته باشه

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , ایرسا , Xilinx
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۲ ب.ظ
یکی از دوستام سال گذشته سخت دنبال این تاثیر معدل بود که چه طور حساب میشه که این طور که می گفت هر نمره معدل تاثیری معادل ۱/۲ ضریب کل آزمون رو داره یعنی ۰/۵ درصد جمع برای رشته ما میشه ضریب ۴ یعنی کسی که معدلش ۱۵ باشه نسبت به کسی که معدل ۱۴ داره ۰/۵ درصد میانگین ضرایبش بیشتر میشه و تراز بر حسب اون محاسبه میشه مثل اینکه ۱ سوال مشترک بیشتر زده باشه.
با این حساب اگه کسی معدل ۱۳ داره نسبت به معدل ۱۷ باید ۱۶در صد(هر نمره ۴ درصد) رو توی کنکور جبران کنه تا با هم برابر بشوند.
البته سایت نصیر هم همین روش محاسبه رو در جواب به همین سوال گفته.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , Raman , ایرسا , ana9940 , Mohammad-A
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۳۵ ب.ظ
(۲۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  یکی از دوستام سال گذشته سخت دنبال این تاثیر معدل بود که چه طور حساب میشه که این طور که می گفت هر نمره معدل تاثیری معادل ۱/۲ ضریب کل آزمون رو داره یعنی ۰/۵ درصد جمع برای رشته ما میشه ضریب ۴ یعنی کسی که معدلش ۱۵ باشه نسبت به کسی که معدل ۱۴ داره ۰/۵ درصد میانگین ضرایبش بیشتر میشه و تراز بر حسب اون محاسبه میشه مثل اینکه ۱ سوال مشترک بیشتر زده باشه.
با این حساب اگه کسی معدل ۱۳ داره نسبت به معدل ۱۷ باید ۱۶در صد(هر نمره ۴ درصد) رو توی کنکور جبران کنه تا با هم برابر بشوند.

اگه درصد به نمره تبدیل بشه،ظاهرا" اینکه گفته‌اید اشتباه است.چون معدل بیست درصد تاثیر داره وآزمون ۸۰ درصد پس برای جمع کردن باید هموزن بشن در اینصورت یا نمره آزمون در ۴ ضرب میشه و با معدل جمع میشه یا معدل تقسیم بر ۴ میشه و با معدل جمع میشه. پس استدلالتون در خصوص ۱۶ درصد درست بنظر نمیرسه. البته معمولا" معدلها ۲ تا سه نمره بیشتر اختلاف نداره. البته در بعضی دانشگاهها معدل ۵/۱۸ هم داریم. مثلا" دوستی از دانشگاه علم وصنعت معدلش ۵/۱۸ بود ولی در دانشگاه صنعتی اصفهان یا شریف همچین معدلی تقریبا" محال است در خلال این سالها یافت بشه. در بعضی دانشگاههای مادر معدلهای خوب حداکثر ۱۷ هست. سطح متوسط هم بین ۱۴ و ۱۵/ البته قرار بود سازمان سنجش با ضریب معدلها رو تراز کنه و البته شنیده‌ام که اینکار رو میکنه.
در کل امیدوارم با قاطعیت به صدر جدول برسید و برای قبولی نیازی به محاسبه تفاضل گل و یا ضربات پنالتی نشه.Big GrinTongueBig Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raman , yasemi , ایرسا , پشتکار , ana9940 , eh3an2010
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۹ ب.ظ
(۲۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۳۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(26 مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  یکی از دوستام سال گذشته سخت دنبال این تاثیر معدل بود که چه طور حساب میشه که این طور که می گفت هر نمره معدل تاثیری معادل ۱/۲ ضریب کل آزمون رو داره یعنی ۰/۵ درصد جمع برای رشته ما میشه ضریب ۴ یعنی کسی که معدلش ۱۵ باشه نسبت به کسی که معدل ۱۴ داره ۰/۵ درصد میانگین ضرایبش بیشتر میشه و تراز بر حسب اون محاسبه میشه مثل اینکه ۱ سوال مشترک بیشتر زده باشه.

اگه درصد به نمره تبدیل بشه،ظاهرا" اینکه گفته‌اید اشتباه است.چون معدل بیست درصد تاثیر داره وآزمون ۸۰ درصد پس برای جمع کردن باید هموزن بشن در اینصورت یا نمره آزمون در ۴ ضرب میشه و با معدل جمع میشه یا معدل تقسیم بر ۴ میشه و با معدل جمع میشه. پس استدلالتون در خصوص ۱۶ درصد درست بنظر نمیرسه. البته معمولا" معدلها ۲ تا سه نمره بیشتر اختلاف نداره. البته در بعضی دانشگاهها معدل ۵/۱۸ هم داریم. مثلا" دوستی از دانشگاه علم وصنعت معدلش ۵/۱۸ بود ولی در دانشگاه صنعتی اصفهان یا شریف همچین معدلی تقریبا" محال است در خلال این سالها یافت بشه. در بعضی دانشگاههای مادر معدلهای خوب حداکثر ۱۷ هست. سطح متوسط هم بین ۱۴ و ۱۵/ البته قرار بود سازمان سنجش با ضریب معدلها رو تراز کنه و البته شنیده‌ام که اینکار رو میکنه.
در کل امیدوارم با قاطعیت به صدر جدول برسید و برای قبولی نیازی به محاسبه تفاضل گل و یا ضربات پنالتی نشه.Big GrinTongueBig Grin
مستقیما که فکر نکنم جمع بشه احتمالا در تراز نسبت مشخص میشه و تاثیر اعمال میشه سایت نصیر هم دقیقا همونو بیان کرده دیگه درست یا غلطش رو من نمی دونم.
البته توی دانشگاه های مادر هم معدل خوب پیدا میشه یکی ازآشنایان رشته مکانیک بود معدل دانشگاه ۱۸/۶۰ معدل موثر برای ارشد ۱۹/۵۳ رتبه ۱ کارشناسی ارشد چند سال پیش از دانشگاه تهران که الان هم فکر کنم آمریکا داره دکتری می خونه.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ ق.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
ممنون از پاسخ تون پس این که رتبه با سهمیه و بدون سهمیه می زنن و واسه رتبه زیر ۱۰۰ هر دو یکی هست یعنی تراز‌ها باز هم اختلافشون اینقدره که حتی با اعمال معدل و بدون اعمال معدل طرف رتبش ۵۰ میشه ؟

موجیم و وصل خویش از ما بریدن است / ساحل بهانه ای است رفتن رسیدن است

۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۲۶ ق.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
تاثیر معدل رابطه مستقیمی با سختی سوالات آزمون داره. در صورتی که سوالات خیلی خیلی آسون باشند و یا سوالات خیلی خیلی سخت باشند تاثیر معدل حتی بیشتر از ۲۰ درصد هم خواهد بود. دوستان رقابت توی ارشد میلیمتریه و معدل می تونه خیلی خیلی توی خوب شدن رتبه شما تاثیر بگذاره. در شرایطی معدل می تونه رتبه شما رو تا نصف کاهش بده. یعنی در حالتی که رتبه شما ۲۰۰ می شد با معدل ۱۵ می تونستید با معدل ۱۷ رتبه ۱۰۰ بشید.
پس دوستان دست کم نگیرید معدل رو.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , Mohammad-A , fa_shinobi
ارسال: #۱۰
۲۷ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط yasemi.)
(۲۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۲۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  تاثیر معدل رابطه مستقیمی با سختی سوالات آزمون داره. در صورتی که سوالات خیلی خیلی آسون باشند و یا سوالات خیلی خیلی سخت باشند تاثیر معدل حتی بیشتر از ۲۰ درصد هم خواهد بود. دوستان رقابت توی ارشد میلیمتریه و معدل می تونه خیلی خیلی توی خوب شدن رتبه شما تاثیر بگذاره. در شرایطی معدل می تونه رتبه شما رو تا نصف کاهش بده. یعنی در حالتی که رتبه شما ۲۰۰ می شد با معدل ۱۵ می تونستید با معدل ۱۷ رتبه ۱۰۰ بشید.
پس دوستان دست کم نگیرید معدل رو.

اینجوری شما میگیدکه خیلی ظلم به بچه‌ها میرهHuhHuhHuh

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , ana9940
ارسال: #۱۱
۲۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۶ ب.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
بهر حال اگه کسی معدل خیلی خوبی هم نداره خیلی ناامید نباشه.
ببینید توزیع سختی سوالات کنکورها برای شرکت کننده هامعمولا" بصورت توزیع نرمال هست یعنی در یک محدوده ای رقابت بقول آقای دکتر میلیمتریه ولی هر چی بالاتر میره یا پایین‌تر رقابت از اینحالت خارج میشه. بدشانسی اینه که کسی وسط پیک منحنی بیافته و بقیه ای که جلوترش هستن معدل بهتری داشته باشن در اینصورت ممکنه شانس نیاره. پس سعی کنید از پیک فاصله بگیرید.
خب اگه سوالها آسون باشه پیک به رتبه های بالا میخوره و این مشکل ایجاد میکنه.چون تعداد قبولیها محدوده.
البته درصدها در سالهای اخیر و مفهومی شدن سوالات علی القاعده پیک منحنی رو از درصدهای بالا بوسط سوق میده. من فک میکنم سالی که گذشت پیک جمعیت روی رتبه سیصد چهارصد بود. درصدهای چند تا رتبه نزدیک رو مقایسه کنید متوجه میشوید که با یک درصد بالا و پایین بیست پله رتبه جابجا شده.!!!

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: grayman , ایرسا
ارسال: #۱۲
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ ب.ظ
یه نفر میگفت معدل دانشگاه های سراسری ضریبش با معدل دانشگاه های غیرسراری فرق داره! درسته؟

(۲۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۳۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مثلا" دوستی از دانشگاه علم وصنعت معدلش ۵/۱۸ بود ولی در دانشگاه صنعتی اصفهان یا شریف همچین معدلی تقریبا" محال است در خلال این سالها یافت بشه.
تکذیب میکنم: دی

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۳۶ ب.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
دوستان به نظر شما معدل شاگرد ۲۰‌ام شریف چنده؟( شوخی نمی کنم!!) ۱۷/۷۰
فکر می کنید میانگین معدل چنده؟ ۱۷

ضریب معدل شریف در کنکور ارشد چنده؟ ۱/۰۷

به عبارتی میانگین معدل شریفی‌ها در کنکور ارشد کامیپوتر چنده؟ ۱۸/۲۰

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , پشتکار
ارسال: #۱۴
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۵۶ ب.ظ
(۲۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۳:۳۶ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان به نظر شما معدل شاگرد ۲۰‌ام شریف چنده؟( شوخی نمی کنم!!) ۱۷/۷۰
فکر می کنید میانگین معدل چنده؟ ۱۷

ضریب معدل شریف در کنکور ارشد چنده؟ ۱/۰۷

به عبارتی میانگین معدل شریفی‌ها در کنکور ارشد کامیپوتر چنده؟ ۱۸/۲۰

معدل ۱۸ توی شریف روتینه!
توی علم و صنعت میانگین معدل دانشکده کامپیوتر ۱۳/۵ ایناست!

خب یعنی ضریب رو چه طوری حساب میکنن؟

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۰ ب.ظ
تاثیر معدل روی رتبه
بر اساس رتبه دانشگاه، شریف و تهران بالاترین ضریب رو دارند. بقیه دانشگاه‌ها هم همین طور میان پایین.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۳ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۴۵۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۷۹,۸۶۰ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۰۴ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  گزینش مدارس غیرانتفاعی $۰me0ne ۳ ۲۲,۴۵۲ ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: مرمر۷۱
  مدرک ارشد شما معدل داره!؟ skytower_19 ۱۰ ۱۰,۶۲۱ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close