زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا در ارشد هم "رتبه خوب + انتخاب رشته اشتباه = نتیجه بد" است؟

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط good-wishes.)
آیا در ارشد هم "رتبه خوب + انتخاب رشته اشتباه = نتیجه بد" است؟
سلام.
لطفا دوستانی که اطلاع دارند پاسخ بدن.

آیا انتخاب رشته ارشد مثل کنکور اول (دبیرستان به دانشگاه) هست که اگر با رتبه خوب بد انتخاب رشته کنیم شانس قبولی میاد پایین ؟
من فقط یکبار اونم سال ۸۷ انتخاب رشته ارشد کردم اونم به خاطر اینکه رتبه ام خوب نبود (۸۰۰) تجارت نورطوبی قبول شدم که نرفتم
خیلی ساله از این قضیه دورم و نمی دونم چطوره ، ممنون میشم پاسخ بدید
حالا من که امسال (۱۱۰۰ آی تی ) جای خوبی قبول نمی شم اما می خوام بدونم چطوریه ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: skytower_19
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۵۰ ب.ظ
انتخاب رشته ارشد بر اساس علاقه هست یا تراز؟
والا با توجه به چیزی که داخل دفترچه نوشته ، ترتیب اهمیتی نداره ، یعنی از رتبه ۱ شروع میکنن و میان پایین.

حالا اگه پشت پرده کاره دیگه ای بکنن ، خوب خیلی نامردن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط Eng_Sara.)
آیا "رتبه خوب + انتخاب رشته اشتباه = نتیجه بد" است؟

شک نکن که است!

خوب سنجش بهمون ۱۰۰ الویت برای انتخاب داده! این بدیهی که الویت ۱ نسبت به الویت ۱۰ الویتش بیشتره.
با یه مثال توضیح میدم!

فکر کن رتبت شده ۱ و نمیخای بری تهران صنعتی شریف بخونی! میخوای مثلاً شهر خودت مثلاً اصفهان بخونی!
خیلی ساده میای الویت ۱ رو دانشگاه اصفهان میزنی و الویت ۲ مثلاً صنعتی شریف الویت ۳ امیرکبیر ۴ ......

خوب واضحه که اصفهان قبول میشی! نتیجه این داشتان چیه؟ رتبه خوب + انتخاب رشته اشتباه= نتیجه بد!
سنجش که نمیاد بهت بگه توروخدا بیا برو صنعتی شریف حیفه بری اصفهان!
سنجش بهت میگه انتخاب کن!
اگه گند بزنی توی انتخابت مسلماً نتیجه هم بد میشه!
اگه قرار نبود اینجوری باشه که دیگه انتخاب رشته رو به عهده دانشجو نمیزاشتن! خود سنجش میگفت رتبه هاتون این شده.حالا من شمارو بین دانشگاها پخشتون میکنم! شما برید بخونید!!!!!
تو حق انتخاب داری! هرچی رتبت بهتر باشه حق انتخابات بهتر و بیشتر میشن!

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.
موفق باشید

تمام شهرهای ذکر شده در داستان مثال بودنااااااااااا.... من با هیچ شهر و دانشگاهی کاری ندارم Big Grin
هدف صرفاً انتقال مفهوم بود!

خدایا!!!
مرا به ابتذال ارامش و خوشبختی مکشان. اضطرابهای بزرگ ٫ غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن . لذتها را به بندگان حقیرت ببخش و درد های عظیم را به جانم ریز...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , ana_12345 , انرژی مثبت , csharpisatechnology , elenaghasemi
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط hamed_benz.)
ببین دوسته من ، تقدم و تاخر در دانشگاه ها ، هیچ امتیازی نداره ، ولی شما باید اولین دانشگاهی که قبول شدی رو بری.

شما شدی ۲ ، اول یزد زدی ، بعد شریف ، خوب چون تراز یزد رو میاری باید بری یزد با این که تراز شریف هم داری.

یعنی شما از دانشگا های خوب شروع کن بیا پایین ، نگران این نباش که ممکنه فلان دانشگاه سطح پایین رو اگه زودتر بزنم حتما در میام ، ولی اگه بذارم آخریا در نمیام .

سنجش هم تاکید کرده نوبت دوم ، توی استان های غیر بومی نزنید ( واسه بحث خوابگاه و امکانات )
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ، توسط good-wishes.)
RE: آیا در ارشد هم "رتبه خوب + انتخاب رشته اشتباه = نتیجه بد" است؟
دوستان بسیار ممنونم که وقت گذاشتید و پاسخ دادید Smile
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۶۷۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۱۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۹۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۲۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close