زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی سایت

ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۲ ق.ظ
طراحی سایت
در این بخش آنچه باید در رابطه با طراحی سایت بدانیم بحث می‌شود.

۱- نحوه محاسبه فضای مورد نیاز وب ‌سایت؟
۲- نحوه کش نمودن بخش‌های مختلف. برخی می‌گویند بهتر است در سایت کش صورت نگیرد در عوض از نرم‌افزارهایی مانند ISA SERVER استفاده نماییم؟
۳. فرایندهایی که باید طی شود از زمان پایان طراحی سایت در ASP.Net تا راه‌اندازی سایت؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mozhgan
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ب.ظ
RE: طراحی سایت
حالا جرا ASP.Net؟

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۲ ب.ظ
خودم با ASP کار می‌کنم اما مهم نیست. شما در حالت کلی جواب سوالات را بفرمایید.
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۵۶ ب.ظ
۱/ این کاملاً تجربی ایه. مثلاً الان من واسه مانشت از ۵۰۰ مگ و ۲۰ گیگ پهنای باند استفاده می کنم. در روزهای اول خیلی نیاز به فضا ندارید.

۲/ این یکی رو من از نرم افزارهای آماده استفاده می کنم.

۳/ دقیقاً شبیه مهندسی نرم افزار هستش پروسه اش. یعنی از نیازمندیها شروع می شه و کد و ... تا پیاده سازی و ...

۰
۰
ارسال:
۲۵ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۵۴ ب.ظ
متشکرم از راهنماییتون. دو سوال دیگر: امنیت خیلی برای این سایتی که طراحی کردم مهمه(البته برای همه مهم است) اما نکاتی که برای امنیت بر عهده طراح می‌باشد چه مواردی را شامل می‌شود؟ چه موارد امنیتی بر عهده میزبان می‌باشد؟ یک سری اطلاعات در این زمینه دارم اما ترجیح می‌دهم شما جواب آنرا بفرمایید.
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۵۵ ق.ظ
امنیت که یه چیز کوچیک نیست که بخوام توضیح بدم.

از اولین مراحل طراحی باید در نظر داشته باشید. واسه نفوذ به سرور مسئول شما نیستید. شما مسئول کدها و چیزهایی هستید که قرار می دین.

کتاب های زیادی هست در این زمینه . من هنوز نمی دونم که شما می خواین چی طراحی کنید که امنیت واستون اهمیت داره؟

۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۵ ب.ظ
طراحی سایت
این سایت مربوط به یک مؤسسه هست. علاوه برسطوح دسترسی و اطلاعات DB که در config مشخص می‌کنیم چه مواردی را باید برای امنیت در config اضافه کنیم؟ زمانی که توی یک شرکت کار می‌کردم(خیلی کوتاه) یادم هست فایل‌های با پسوند خاص مربوط به سایت را در سرور قرار می‌دادند نه همه فایل‌ها را اما نمی‌دانم اون پسوندها چی بودند! شما نمی‌دونید؟ راستی برای کش شما از چه نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنید؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ ق.ظ
طراحی سایت
اقای تنهایی حالا که بحث طراحی سایته به نظر شما از چی شروع کنیم و با چی ادامه بدیم.
ASP or php

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ ب.ظ
طراحی سایت
برای طراحی وب باید از یادگیری html شروع کرد و به میزان متوسط آن را آموخت.
در ادامه معمولا به سراغ php یا asp می روند.

من خودم علاقه‌ی بسیار زیادی به php دارم چون php اپن سورس بوده و کار با اون مشکل کپی رایت و ... رو نداره و برای ویرایشگر، حتی می توان از notepad نیز استفاده کرد البته نیاز به مفسر php نیز می باشد که می توانید در سایت php.net به صورت رایگان دانلود کنید.

سایت هایی که به زبان php نوشته می شوند با توجه به اینکه اغلب در لینوکس راه اندازی می شوند و همچنین با توجه به رایگان بودن نرم افزارهایی چون mysql ارزان‌تر می باشند.
از نظر سرعت به نظم php سریع‌تر است، البته تا حد زیادی بستگی به برنامه نویس دارد.

کسی که به فکر درست کردن آینده خودش نیست ، نمیتونه آینده کسی باشه . . .
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۲۶ ب.ظ
طراحی سایت
ممنون من html رو بلدم حالا با مطالعاتی که کردم فکر کنم php بهتره ولی به نظرم خیلی انتزاعی چون فقط کد می نویسی ولی با asp.net موتونید buttom‌ها رو انتخاب کنی و روی اون کد بنویسی حالا به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!۱

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۴۸ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۲۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  ممنون من html رو بلدم حالا با مطالعاتی که کردم فکر کنم php بهتره ولی به نظرم خیلی انتزاعی چون فقط کد می نویسی ولی با asp.net موتونید buttom‌ها رو انتخاب کنی و روی اون کد بنویسی حالا به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!۱

دقیقا منم به خاطر همین ویژگی Component Base بودن،ترجیح میدم با asp.net سایت طراحی کنم و
پیشنهاد هم میکنم برای شروع بااین تکنولوژی کار کنید و سراغ نرم افزار VS2008/VS2010/... بروید.در ضمن برای کار با یک بانک اطلاعاتی مثلا sql کافی هست بعضی مفاهیم را در مورد اتصال به بانک یاد بگیرید.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۳۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۰۵ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۲۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  ممنون من html رو بلدم حالا با مطالعاتی که کردم فکر کنم php بهتره ولی به نظرم خیلی انتزاعی چون فقط کد می نویسی ولی با asp.net موتونید buttom‌ها رو انتخاب کنی و روی اون کد بنویسی حالا به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!۱

اینکه php یا asp را انتخاب کنید مربوط به علاقه‌ی خودتان می شود.
با آشنایی که با زبان برنامه نویسی c دارید به راحتی می توانید شروع به یادگیری php کنید، البته برای شروع یادگیری این زبان تنها آشنایی مختصری با c کافی است و بقیه مربوط به برنامه نویسی جهت طراحی وب می شود.

به نظر من خوبی php این است که تمامی کارها را خودتان انجام می دهید و با مشاهده‌ی کد مربوط به هر بخش می توانید تشخیص دهید این کد چه می کند و به صورت دستی آن را ویرایش کنید. البته برای asp هم همچین حالتی ممکن است.

ظاهر صفحه و مثلا buttom‌، مربوط به کد های html و css می باشد و در واقع اصلا ربطی به php ندارد. شما می توانید از نرم افزار هایی استفاده کنید که فیلد های متنی و buttom و دکمه های submit و ... را به راحتی برایتان ایجاد کند، مانند Adobe Dreamweaver CS3 .

کسی که به فکر درست کردن آینده خودش نیست ، نمیتونه آینده کسی باشه . . .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Photo معرفی یک سایت دارای مقالات و آموزش های ازدواج و خانواده hadidoost ۷ ۸,۸۳۴ ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: blx
  طراحی واسط های سخت افزاری nomad:D ۴ ۳,۳۳۴ ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  برگۀ ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی (PHD) دانشگاه آزاد امروز بر روی سایت قرار گرفت good-wishes ۰ ۱,۷۲۸ ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  افزایش سرعت اینترنت برای دسترسی به سایتهای داخل/ اپراتور اینترنت ملی می‌آید(بهمن ۹۱) انرژی مثبت ۰ ۱,۳۹۱ ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  هفت سایت عالی برای یادگیری لغات انگلیسی *Najmeh* ۶ ۵,۸۷۳ ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hamidbahrami
  تست طراحی ٨٦ Amir V ۲ ۱,۲۹۵ ۲۷ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: csharpisatechnology
Photo سو استفاده از سایتهایی که از پروتکل ssl استفاده می کنند. banou ۳ ۲,۵۵۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Amir V
Thumbs Up معرفی سایت یا نرم افزار لازم برای چت آنلاین amin-man ۷ ۵,۲۵۶ ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_orage
  اصلاحیه بر روی سایت قرار گرفت.. homa ۷ ۴,۴۶۹ ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: HRZ
  open source ها در طراحی و برنامه نویسی وب homa ۰ ۱,۹۲۳ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: homa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close