زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲ : مصاحبه با رتبه ی ۳۹۰ نرم افزار و ۲۶۷ الگوریتم

ارسال: #۱۶
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ب.ظ
سلام
بچه ها من فکر میکنم تو درس نظریه کتاب جهش خیلی بهتر از بقیه منابع باشه
من خودم امسال فقط جهش رو خوندم و با اینکه نظریه رو ترم ۴ پاس کردم و هیچی یادم نبود ازش ولی خوب تونستم مسلط بشم بهش اونم فقط با خوندن یک کتاب
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط parande27.)
RE: آزمون ارشد ۹۲ : مصاحبه با رتبه ی ۳۹۰ نرم افزار و ۲۶۷ الگوریتم
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ ق.ظ)pouriam نوشته شده توسط:  ممنونم
از اردیبهشت - خرداد تقریبا رفرنس خوندم.اول از همه برنامه سازی و سیستم عامل.بیست روزی طول کشید تقریبا تا تموم شد.از صبح برنامه سازی می خوندم مثلا تا ظهر خسته می شدم می رفتم سراغ سیستم عامل.تا عصری بعد مجددا برنامه سازی و ...
شب که می شد هرفصل رو که تموم کرده بودم اونجاهایی که به نظرم میومد خیلی مهمه و هایلایت کرده بودم و توی یه دغترچه یادداشت می کردم.
بعد اون کورمن رو شروع کردم ترجمه جعفرنژادجلد اول خیلی سطحش بالاس(لااقل واسه من) یه کتاب حل التمرینشم خریده بودم تمریناتو که انجام می دادم می رفتم سراغ جواب بعضی هارو هم که به نتیجه نمی رسیدم نگاه می کردم.این رفرنس طول کشید شاید یک ماهی یادم نمی آد دقیقا.درکنارش نیپولیتان و هوریتز رو هم موضوعی می خوندم اگه مطلبی رو نمی گرفتم.بعدش گسسته قلی زاده رو خوندم تمریناتش رو هم خیلی هاشو انجام دادم(البته بعدا فهمیدم حل التمرینم داره).توی رمضان بود فکر کنم یه خورده کند شدم.رفرنس همین ها رو خوندم توی تابستون.
--------------------------------------------
بعدش یه برنامه موازی ریختم درسا تعدادش دوازده ها بود(زبان و ریاضی مهندسی رو نخوندم)
برنامه هرروزم اینطور بود
۷ تا ۸:۴۵
۹ تا ۱۰:۴۵
۱۱ تا ۱۲:۴۵
۲ تا ۳ :۴۵
...
۱۰ تا ۱۱:۴۵
می شه هشت پارت در روز ۵۶ پارت در هفته
درسا رو به سه گروه چهار درسه تقسیم کردم.
مثلا
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه
آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری
هر روز دو گروه از این درسا رو می خوندم ولی با این تفاوت که مثلا مدار رو تایمشو کم کرده بودم داده بودم به معماری
یا مثلا فصلهایی که توی ساختمان و گسسته و الگوریتم مشترکه باعث می شد اینارو رو هم بندازم و تایم خالیشو بدم به یه درس دیگه که ضعیف بودم
مثلا شنبه:
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه-آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
یکشنبه
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری-گسسته - سیستم عامل - کامپایلر - الگوریتم
و ....
درسهارو طبق برنامه پارسه به چهارتا ۲۵درصد تقسیم کرده بودم و باید طبق این برنامه ۲۵ درصد هرکتاب رو ظرف دوهفاه می خوندم.پنجشنبه جمعه هم آزمون پارسه می رفتم چندین بار رتبه یک رقمی ام آوردم تو پارسه.
بعداز دوهفته ۲۵ درصد دوم بعد طبق این برنامه اخر مهرماه نصف همه کتابارو خوندی و تازه دوهفته اول آبان برمی گردی اول کتاب و ۵۰ درصد کتابارو تو دوهفته می خونی.یه جوریایی رفع اشکال می شه.همینجوری دیگه
اها ضمنا نظریه هم صراف زاده رو خوندم فقط.
-----------------------
بیخوابی به سرم زده چقدررررر توضیح دادم Smile Wink
طبق این برنامه درسا طوری تو ذهنت حک می شه که فک می کنم ده سالم بگذره یادت نره.این برنامه مناسب واسه کسایی که دانشگاه شون بهشون کمکی نکرده مث من!
مانشت و مصاحبه بچه ها خیلی بهم کمک کرد اون سالها امیدوارم که به شما هم کمک کنه
موفق باشین

واقعا ممنوووووونم خیلی راهنماییم کردید
موفق باشید

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ ق.ظ)pouriam نوشته شده توسط:  ممنونم
از اردیبهشت - خرداد تقریبا رفرنس خوندم.اول از همه برنامه سازی و سیستم عامل.بیست روزی طول کشید تقریبا تا تموم شد.از صبح برنامه سازی می خوندم مثلا تا ظهر خسته می شدم می رفتم سراغ سیستم عامل.تا عصری بعد مجددا برنامه سازی و ...
شب که می شد هرفصل رو که تموم کرده بودم اونجاهایی که به نظرم میومد خیلی مهمه و هایلایت کرده بودم و توی یه دغترچه یادداشت می کردم.
بعد اون کورمن رو شروع کردم ترجمه جعفرنژادجلد اول خیلی سطحش بالاس(لااقل واسه من) یه کتاب حل التمرینشم خریده بودم تمریناتو که انجام می دادم می رفتم سراغ جواب بعضی هارو هم که به نتیجه نمی رسیدم نگاه می کردم.این رفرنس طول کشید شاید یک ماهی یادم نمی آد دقیقا.درکنارش نیپولیتان و هوریتز رو هم موضوعی می خوندم اگه مطلبی رو نمی گرفتم.بعدش گسسته قلی زاده رو خوندم تمریناتش رو هم خیلی هاشو انجام دادم(البته بعدا فهمیدم حل التمرینم داره).توی رمضان بود فکر کنم یه خورده کند شدم.رفرنس همین ها رو خوندم توی تابستون.
--------------------------------------------
بعدش یه برنامه موازی ریختم درسا تعدادش دوازده ها بود(زبان و ریاضی مهندسی رو نخوندم)
برنامه هرروزم اینطور بود
۷ تا ۸:۴۵
۹ تا ۱۰:۴۵
۱۱ تا ۱۲:۴۵
۲ تا ۳ :۴۵
...
۱۰ تا ۱۱:۴۵
می شه هشت پارت در روز ۵۶ پارت در هفته
درسا رو به سه گروه چهار درسه تقسیم کردم.
مثلا
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه
آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری
هر روز دو گروه از این درسا رو می خوندم ولی با این تفاوت که مثلا مدار رو تایمشو کم کرده بودم داده بودم به معماری
یا مثلا فصلهایی که توی ساختمان و گسسته و الگوریتم مشترکه باعث می شد اینارو رو هم بندازم و تایم خالیشو بدم به یه درس دیگه که ضعیف بودم
مثلا شنبه:
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه-آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
یکشنبه
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری-گسسته - سیستم عامل - کامپایلر - الگوریتم
و ....
درسهارو طبق برنامه پارسه به چهارتا ۲۵درصد تقسیم کرده بودم و باید طبق این برنامه ۲۵ درصد هرکتاب رو ظرف دوهفاه می خوندم.پنجشنبه جمعه هم آزمون پارسه می رفتم چندین بار رتبه یک رقمی ام آوردم تو پارسه.
بعداز دوهفته ۲۵ درصد دوم بعد طبق این برنامه اخر مهرماه نصف همه کتابارو خوندی و تازه دوهفته اول آبان برمی گردی اول کتاب و ۵۰ درصد کتابارو تو دوهفته می خونی.یه جوریایی رفع اشکال می شه.همینجوری دیگه
اها ضمنا نظریه هم صراف زاده رو خوندم فقط.
-----------------------
بیخوابی به سرم زده چقدررررر توضیح دادم Smile Wink
طبق این برنامه درسا طوری تو ذهنت حک می شه که فک می کنم ده سالم بگذره یادت نره.این برنامه مناسب واسه کسایی که دانشگاه شون بهشون کمکی نکرده مث من!
مانشت و مصاحبه بچه ها خیلی بهم کمک کرد اون سالها امیدوارم که به شما هم کمک کنه
موفق باشین

واقعا ممنوووووونم خیلی راهنماییم کردید
موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pouriam
ارسال: #۱۸
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ ب.ظ
سلام
یه سوال درباره داده و طراحی...
کتاب CLRS چی؟؟
چرا اینو نخوندین؟با توجه به تاکیدی که روشه
من امسال واسه محاسبات کتاب محاسبات عددی پوران خوندم+پارسه...ولی حتی یدونه هم نشد از محاسبات بزنم(تیپ سوالا عوض شده بود) حالا این کتاب آنالیز عددی رو بگیرم؟شما با سوالای محاسبات چه کردین؟
واسه کامپایلر کتاب پوران تنها کافی نیس؟؟؟
واقعا ازتون ممنون...پر بارترین مصاحبه بود واسه من..
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۴۶ ب.ظ)ati314 نوشته شده توسط:  سلام
یه سوال درباره داده و طراحی...
کتاب CLRS چی؟؟
چرا اینو نخوندین؟با توجه به تاکیدی که روشه
من امسال واسه محاسبات کتاب محاسبات عددی پوران خوندم+پارسه...ولی حتی یدونه هم نشد از محاسبات بزنم(تیپ سوالا عوض شده بود) حالا این کتاب آنالیز عددی رو بگیرم؟شما با سوالای محاسبات چه کردین؟
واسه کامپایلر کتاب پوران تنها کافی نیس؟؟؟
واقعا ازتون ممنون...پر بارترین مصاحبه بود واسه من..

خواهش می کنم ایشاله سال بعد بیای اینجا یک رقمی بشی.و مصاحبه تونو بخونیم
خب دوست عزیزم CLRS و کورمن یکیه .CLRS مخفف چهارتا نویسنده اس Cormen - Leiserson - Rivest - Stein
ضمنا اینم لینک حل المسائلش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اگه زبانت خوبه
------------------------------------------------------------
راجع به محاسبات پرسیدی آره امسال کلا ریاضی سخت بود نه فقط محاسباتش.به نظرم اون آنالیز عددی که گفتم عالیه مخصوص بچه های ریاضیه خیلی ام ساده گفته خوبیش اینه که اثبات کرده خیلی مسائل رو بصورت بسیار ساده.کلا ۱۴۰ صفحه اس ضمنا فصل دوازده هم نمی خواد بخونی تا یازده بخون. البته پارسه ام بد نیست
---------------------------------------------------------------
من پوران رو خوندم + کتاب کامپایلر پیام نور این دومی خیلی زیبا همه چی رو توضیح داده واقعا لذت بردم خوندمش. تحت عنوان اصول طراحی کامپایلرها نوشته مهندس جعفرپور امینی من همه کامپایلرهارو امسال زدم درستم زدم.همه چیزو اثباتی واست توضیح داده بسیار شیرین لذت می بری.خیلی ام حجیم نیست
------------------------------------------------------
ایشاله موفق باشی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , sahar bano
ارسال: #۲۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۰۲ ب.ظ
سلام. ببخشید این کتاب کورمن که فرمودید خودش و حل تمرینش مگه ترجمشم هست تو بازار؟ اگه آره مترجمش کیه؟ ممنون

___________________________________Signature___________________________________
God is love,
generosity and forgiveness;
if we believe in this,
we will never allow our weaknesses to paralyze us.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ ب.ظ
سلام
اگه ترجمه خود کتاب منظورتونه آره هم انتشارات خراسان داره (البته پیدا نمی کنی) هم جعفرنژادقمی در دوجلد نوشته.
جلد اولش عمده فصل هاش توشه جلد دومش دو سه فصلش به کارت می آد.
اگه منظورتون حل التمرین هاشه اونم اره یادم هاشم داور پناه.(برخی سوالات رو اشتباه جواب داده ولی درکل خوبه)
موفق باشی
۰
۰
ارسال: #۲۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۶ ق.ظ
به نظرشما ترجمشو بخونم یا خود کتاب زبان اصلی رو؟
زبانم متوسطه. بازم ممنون

God is love,
if we believe in this,
۰
۰
ارسال: #۲۳
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ب.ظ
اگه زبانت قوی نیست نرو سمتش چون خودش به اندازه کافی پیچیده هست p:
موفق باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tarannom
ارسال: #۲۴
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۵ ب.ظ
درود بر شما

آدمها ۱۰ دسته اند
۰۱ - آن دسته که باینری نمی فهمند...
۱۰ - آن دسته که باینری می فهمند...
۱
۰
ارسال: #۲۵
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ
ببخشید شما در مورد نظریه بین صحبتاتون گفتین سود کمپ خوب نیست؟
من دانشگاه اون کتاب رو گذروندم ، به تمریناتشم مسلطم . بنظرتون تمرینات لینزم حل کنم ؟؟؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ب.ظ
من شنبه امتحان کامپایلر دارم

دانشجو پیام نور هم هستم به نظر من هم این کتاب خیلی قشنگ توضیح داده برای کسی که مثل من باید خودخوان این درس رو پاس کنه عالیه و همینطور برای کسانی که این درس رو در دوران تحصیلیشون خوب متوجه نشدنه............

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۲
۰
ارسال: #۲۷
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۹ ب.ظ
سلام. ببخشید من واستون پیام خصوصی فرستادم میگه ارسال نشده. چرا این پیغامو میده؟واقعا نرسیده ؟؟؟ البته به ایمیلتونم فرستادم. یه لطفی میکنید ایمیلتونو چک کنید؟ ممنونم ازتون.

God is love,
if we believe in this,
۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  ببخشید شما در مورد نظریه بین صحبتاتون گفتین سود کمپ خوب نیست؟
من دانشگاه اون کتاب رو گذروندم ، به تمریناتشم مسلطم . بنظرتون تمرینات لینزم حل کنم ؟؟؟
ممنون

اگه درسو مسلط هستین.فقط کتاب حل التمرینشو بگیر اره تمریناش خیلی مهمه.اگه بتونین تمریناشو کار کنین می تونین همه سوالات نظریه رو جواب بدین.
موفق باشین
۱
۰
ارسال: #۲۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۹ ب.ظ
ممنون
لطف کردین
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۷ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۵۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close