زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش شریف یا امیر کبیر.

ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط edge.)
هوش شریف یا امیر کبیر.
سلام. من به احتمال زیاد شریف و امیر کبیر رو میارم از بچه هایی که هوش این دانشگاه می خونن میخواستم اگه میشه یه مشاوره ای چیزی بدین. من بیشتر علاقم روی یادگیری ماشینو دیتا ماینینگو این چیزاست (برنامه نویسیو و نرم افزاریه). بعد اگه میشه استادای کاردست تو این شاخه ها رو معرفی کنید.
سپاس فراوان
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ ب.ظ
RE: هوش شریف یا امیر کبیر.
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  سلام. من به احتمال زیاد شریف و امیر کبیر رو میارم از بچه هایی که هوش این دانشگاه می خونن میخواستم اگه میشه یه مشاوره ای چیزی بدین. من بیشتر علاقم روی یادگیری ماشینو دیتا ماینینگو این چیزاست (برنامه نویسیو و نرم افزاریه). بعد اگه میشه استادای کاردست تو این شاخه ها رو معرفی کنید.
سپاس فراوان

سلام دوست عزیز
اگه مخواید تو ززمنه دیتا ماینینگ کار کنید دانشگاه شریف نسبت به امیرکبیر اولویت داره و استاداش بهترن، دانشگاه امیرب***** در زمینه ماشین ویژن، پردازش تصویر و لرنینگ فوق العاده قوی و به شریف ارجحه ولی در زمینه دیتا ماینینگ شریف بالاتره.
شاد باشید Smile

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط edge.)
مرسی .
مگه لرنینگ ماشینو و دیتا ماینینگ تقریا فیلدشون شبیه هم نیس(البته میدونم با هم زیاد تفاوت دارن ولی هردوشون سیگنالی نیستن دیگه) چه جوریه یه دانشگاه تو یه شاخه قویه و تو یه شاخه دیگه از همون گرایش ضعیفه. من شنیدم امیرکبیر بیشتر جوش روباتیکیه که منم ازش خوشم نمیاد اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید. دانشگاه تهران چه جوریه؟
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  مرسی .
مگه لرنینگ ماشینو و دیتا ماینینگ تقریا فیلدشون شبیه هم نیس(البته میدونم با هم زیاد تفاوت دارن ولی هردوشون سیگنالی نیستن دیگه) چه جوریه یه دانشگاه تو یه شاخه قویه و تو یه شاخه دیگه از همون گرایش ضعیفه. من شنیدم امیرکبیر بیشتر جوش روباتیکیه که منم ازش خوشم نمیاد اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید. دانشگاه تهران چه جوریه؟

خب این خیلی مشخصه که یه دانشکاه تو یه گرایش قوی باشه و تو دیگری نه، ببینید مثلا دانشگاه تهران از لحاظ سخت افزاری حرف اول رو میزنه تو ایران، خب طبیعی هم هست که هوش مصنوعی رو در کرایش روباتیک بگیره و بیشتر به ابعاد سخت افزاری و کنترلی این رشته بپردازه. در واقع این تفاوت از اساتید ناشی میشه. اساتیدی که توی دانشگاه تهران هستن اکثرا مقاطع تحصیلی ارشد و کارشناسی و بعضا حتی دکتراشون رو تو رشته برق گرفتن و با این وجود الان عضو گروه هوش و رباتیک شدن. خب با این سابقه انتظار نمیره که هوش تهران تو زمینه ماشین ویژن و یا لرنینگ قوی باشه چون استاداش اکثرا سابقه برقی دارند. این مورد رو میتونید تو خود سایت دانشگاه تهران چک کنید. البته این به این معنی نیست که استادی تو تهران وجود نداره که بتونه مثلا در زمینه لرنینگ کار کنه، هست ولی خب فضای اونجا بیشتر فضای کنترلیه. از طرف دیگه دانشگاهی مثل دانشگاه امیرکبیر دو استاد تمام توی رشته هوش داره که خب این خودش یه وزنه است. مثلا دکتر صفابخش سابقه کسی بوده که با اقای گنزالس ( چهره مطرح پردازش تصویر جهان) کار کرده. اکثر استادهای امیرکبیر مثل دکتر همایونپور، دکتر رزازی دکتر رحمتی، پروفسور میبدی ای افراد اکثرا دارای بک گراند قوی د زمینه لرنینگ و بینایی ماشین و پردازش هستن و خب به طبع فضای این دانشگاه کشیده میشه به سمت نرم افزار هوش مصنوعی تا سخت افزار.

سخت افزاری بودن اتفاقا این قضیه در مورد دانشگاه تهران صدق می کنه ، یکی از دوستان زحمت کشیدن و سرفصل دروسی که باید توی امیرکبیر و تهران پاس رو آماده کردن، من هم براتون قرار میدم. فایل ها رو براتون اتچ می کنم این سرفصل دروسی هست که باید در دوره هوش مصنوعی و رباتیک تهران بگذرونید. و البته اونی که پی دی اف هستش برای امیرکبیره. به دروس تخصصیش دانشگاه تهران دقت کنید. درس ها اکثرا سخت افزاری و کنترلی هستن.

البته نهایتا شدیدا و اکیدا پیشنهاد می کنم که با توجه به اینکه موعد انتخاب رشته تا ۳۰ ام و اصلاح اون تا ۳۱ تمدید شده در صورت امکان با دانشجوهایی که در حال حاضر توی این دانشگاهها تححصیل می کنن صحبت داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید

شاد و موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده

AI-Amirkabir.pdf
اندازه فایل: ۶۹/۴۲ KB

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: edge
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ب.ظ
هوش شریف یا امیر کبیر.
شریف استاد سیگنالی زیاد داره ولی همه کار سیگنالی نمی کنند مثلا پردازش زبان های طبیعی هم کار میشه.
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط edge.)
یه سوال مونده برا من پس چیه این شریف خوبه که همه میگن شریف. تو آی تی که همه می دونند امیرکبیر حرفه اولو میزنه تو معماری هم که دانشگاه تهران از همه بهتره توی هوشم که اینجوریه توی برقو این چیزا هم که دانشگاه تهران از همه بهتره یه سیگنالو این چیزاش خوبه که طبق آماری هم که دارم اکثر دانشگاهها روی این جور فیلدها خیلی خوب دارن کار میکنن. مگه ملاک ارزشیابی یک دانشگاه استاداشو امکاناتش نیست (امکاناتش هم که خوابگاهو غذاشو بچه ها قبلا گفتن چه جوریه).
خواهشن بچه هایی که هوش شریف می خونن یه آمار کاملی از اونجا بدن این که برای کسی که به بیشتر رو شاخه نرم افزاری هوش مثله لرنینگو دیتا ماینینگو از این چیزا علاقه منده باید باید چکار بکنه آیا شریف خوبه یا نه باید بیخیالش بشه . خواهشن یه چی بگین آدم علاقه مند بشه ما که هرچی توی این مانشت گشتیم بیشتر از شریف زده شدیم.
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۵۴ ق.ظ
دکتر ربیعی هم که روی لرنینگ کار میکنه درسته؟ اگه اینجوری باشه که حتمی شریف می زنم چون مطمئنم کارش خیلی درسته و هیچ دانشگاهی دیگه به پا شریف نمی رسه.
۰
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
هوش شریف یا امیر کبیر.
دکتر ربیعی به سیگنال علاقه داره ولی پترن هم درس میده.
من این چند وقته زیاد پست دادم و دیگه نمیخوام اینجا هم پست بدم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۹۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۴۰ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۶۴ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۰۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۷۰۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۸۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۴۶۰ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close