زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در نوشتن کوئری

ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ق.ظ
کمک در نوشتن کوئری
سلام دوستان خوب مانشتی با ارزوی موفقیت و سلامتی دلی شاد برای همه
مشکلی که من دارم اینه که
دو تا جدول دارم
student :sid , sname ,sfamily
lesson:lid,sid,lname
که sid , lid کلید اصلی هستن و atuoincrement هستن و sid کلید خارجی برای lesson هست.
حالا من میخام دو تا textbox داشته باشند که نام و نام خانوادگی دانشجو رو بگیره و یه گرید که از اون درس ها رو انتخاب کنه چون یه دانشجو میتونه چند تا درس انتخاب کنه جدولا مو جدا کردم و براش کلید خارجی گذاشتم .
حالا نمیدونم چه طوری میتونم به هر دو تا جدول فیلد اضافه کنم.
از همه دوستان خوبم که همیشه بدون هیچ توقعی کمکم کردن واقعا ممنونم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ق.ظ
کمک در نوشتن کوئری
آیا منظور شما این چیزیه که در ادامه می‌نویسم؟
دو تا جدول دارید و قصد دارید این جداول رو با اطلاعاتی که از کاربر می‌گیرید پر کنید. یعنی هم مشخصات دانشجو و هم درسایی که این دانشجو انتخاب می‌کنه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masume_ml
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ ق.ظ، توسط masume_ml.)
RE: کمک در نوشتن کوئری
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ق.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  آیا منظور شما این چیزیه که در ادامه می‌نویسم؟
دو تا جدول دارید و قصد دارید این جداول رو با اطلاعاتی که از کاربر می‌گیرید پر کنید. یعنی هم مشخصات دانشجو و هم درسایی که این دانشجو انتخاب می‌کنه.

بله همین کار رو میخام انجام بدم.

به خاطر وجود کلید خارجی نمیدونم چطوری باید این کار رو انجام بدم جند تا کوئری امتحان کردم اما جواب نگرفتم.
چون هم زمان قراره هم اسم دانشجو ثبت بشه هم لیست درس هایی که انتخاب کرده ثبت بشه .
خیلی متشکرم.
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ق.ظ
اگر هدف شما اینه باید بگم که در درجه اول شما باید طراحی پایگاه داده خودتون رو اصلاح کنید. شما باید سه تا جدول درست کنید. یکی برای مشخصات درس، یکی برای مشخصات هر دانشجو و یک جدول برای نشون دادن اینکه کدوم دانشجو کدوم درس‌ها رو انتخاب کرده (چون ارتباط بین دانشجو و درس چند به چند هست وجود این جدول سومی ضروریه و گرنه افزونگی بی مورد به وجود میاد)

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۲ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ق.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  اگر هدف شما اینه باید بگم که در درجه اول شما باید طراحی پایگاه داده خودتون رو اصلاح کنید. شما باید سه تا جدول درست کنید. یکی برای مشخصات درس، یکی برای مشخصات هر دانشجو و یک جدول برای نشون دادن اینکه کدوم دانشجو کدوم درس‌ها رو انتخاب کرده (چون ارتباط بین دانشجو و درس چند به چند هست وجود این جدول سومی ضروریه و گرنه افزونگی بی مورد به وجود میاد)
بله یه جدول انتخاب درس هم دارم .
select:selectid,sid,lid,,sdate
که سه تای اولی کلید اصلی هستن.
مشکل در اضافه کردن فیلد در این جدولا دارم
بازم ممنون
۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ب.ظ
سلام
دوست عزیز اینکه شما در جدول lesson فیلد sid رو قرار دادید درست نیست. در این جدول شما باید فقط فیلد lid و lname رو داشته باشید.
بعد از تصحیح جدول lesson، برای ثبت اطلاعات ابتدا باید اطلاعات دانشجو ثبت بشه و بعد از اون هم اطلاعات دروس اخذ شده. و نیازی نیست در این مرحله در جدول lesson مقداری وارد بشه. چون دروس از قبل مشخص هستند و شما فقط lid رو نیاز دارید که بدونید.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Sad راهنمایی برای نوشتن پایان نامه کمک!!!!!!! Sarabeh ۱ ۲,۴۷۰ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۳۱۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  کمک در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد amin181a ۱ ۲,۴۸۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: سیستم عامل
  نوشتن کد (زبان 'Prolog) برای پیدا کردن تمام راسهای مجاور یک راس ss311 ۰ ۱,۳۸۰ ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  ایده برای نوشتن مقاله در حوزه ی شبکه ۲۰۱۲s ۳ ۳,۵۹۶ ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: crevice
  کمک کمک : دوستان به نظرتون این سوال ها رو از کدوم منبع آوردند؟؟؟؟؟ امیدوار ۰ ۱,۷۳۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار
  آموزش SPSS برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی ali.arr74 ۰ ۱,۸۷۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close