زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دوستان با تجربه لطفاً راهنمایی کنید.

ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ب.ظ
سلام.
من سال ۹۳ اولین آزمون ارشدم رو قراره بدم و چند سوال داشتم از دوستانی که میتونن کمکم کنند.

من در درس زبان تا حد بالایی قوی هستم و کنکورهای ساهای اخیر رو که در منزل حل میکردم میانگین درصد هام بین ۵۰ الی ۷۰ میرسه. امسال هم در آزمون ارشد آزاد به صورت آزمایشی شرکت کردم و متوجه قدرتم در درس زبان و درس هوش مصنوعی ( درس مورد علاقه ) شدم. اما در دروس مشترک مثل ساختمان داده ها و نظریه زبانها تا حدی ضعیف هستم. البته کتاب گریمالدی رو دارم میخونم و اوضاع رو به بهبودی است.(کتابهای پوران رو هم تهیه کردم)
میخواستم بدونم آیا صرفاً زبان و هوش و درسهایی که توش قوی تر هستم کافی است؟ یا اینا رو در حد نرمال بخونم و درسهایی که توشون احساس ضعف میکنم رو قویتر کنم؟ تمرکزم رو روی کدوم دسته بذارم تا نتیجه مطلوبی بگیرم؟...در ضمن از اول تابستان به صورت جدی برای خوندن شروع کردم و روز به روز دارم پیشرفت رو احساس میکنم اما در دروس مشترک احساس ضعف میکنم و برای اینکه رتبه ی مناسبی کسب کنم نیاز دارم تا دروس ضریب ۴ رو تا حدی بالا بزنم.

درسهایی که قوی هستم :
۱-هوش مصنوعی ۲-زبان ۳-سیستم عامل

درسهایی که متوسط هستم :
ساختمان گسسته-مدار منطقی-آمار و احتمال

درسهایی که تقریباً ضعیف هستم :
۱-ساختمان داده ها - طراحی الگوریتم - نظریه زبانها - معماری کامپیوتر

ببخشید طوالانی شد.
انرژی مثبت، در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوان تاپیکتون مناسب نیست. طبق قوانین باید عنوان گویای محتوای تاپیک باشه.
شماره ۵ تاپیک زیر :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilo.areta
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۱ ب.ظ
دروس ضریب ۴ مسلما مهمن باید واسشون زمان بذاری
مدار منطقی پوران کافیه
معماری پوران و تست زیاد کار کن تو این درس، تا مسلط شی+ اگه رسیدی voice اجلالی رو هم گوش بده و جزوشو بخون
سیستم عامل پارسه کافیه
نظریه کتاب لینزو یه رو خونی کن ولی تاکیدت بیشتر رو تمریناتش باشه باید روشون مسلط شی
ساختمان داده و طراحی الگوریتم راهی طولانی داره. یه pdf هست به اسم CLRS comment.pdf که یکی از بچه ها گذاشته اونو پیدا کن مطالعه کن بهت میگه چیکار کنی

خوبه که تو زبان و هوش قوی هستی ولی آزمون آزاد ملاک مناسبی نیست

اگه مطالبی که گفتم مفید بود بگو تا بیشتر واست باز کنم
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۵ ب.ظ
RE: دوستان با تجربه لطفاً راهنمایی کنید.
(۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  دروس ضریب ۴ مسلما مهمن باید واسشون زمان بذاری
مدار منطقی پوران کافیه
معماری پوران و تست زیاد کار کن تو این درس، تا مسلط شی+ اگه رسیدی voice اجلالی رو هم گوش بده و جزوشو بخون
سیستم عامل پارسه کافیه
نظریه کتاب لینزو یه رو خونی کن ولی تاکیدت بیشتر رو تمریناتش باشه باید روشون مسلط شی
ساختمان داده و طراحی الگوریتم راهی طولانی داره. یه pdf هست به اسم CLRS comment.pdf که یکی از بچه ها گذاشته اونو پیدا کن مطالعه کن بهت میگه چیکار کنی

خوبه که تو زبان و هوش قوی هستی ولی آزمون آزاد ملاک مناسبی نیست

اگه مطالبی که گفتم مفید بود بگو تا بیشتر واست باز کنم

اولاً ممنون.
هوش و زبان رو واسه تستهای سالهای گذشته که در منزل تست میزنم (دولتی) معمولاً بالای ۵۰ زدم اما حق با شماست و آزاد ملاک مناسبی نبوده و نیست اما تا حدی متوجه نقاط ضعف و قوتم هستم.
کتاب پارسه سیستم عامل رو ندارم ولی کتاب استالینگ رو کامل خوندم و پوران رو واسه تست تهیه کردم و متاسفانه توی شهرستان کتابای پارسه یا این نوع کتابا اصلاً پیدا نمیشه ولی سعیم رو میکنم تو همین ماه تهیه کنم.
معماری پوران رو هم شروع کردم.
اونایی که کامل خوندم : هوش-زبان-سیستم عامل(گاهی ضعف دارم که با مرور دارم بهتر میشم به خصوص سیستم عامل که سخت تره).
از اونجایی که داشجو هستم ، تابستون فرصت عالیه واسه من که دروس حجیم و سنگین ( ساختمان داده به خصوص ) رو مسلط بشم. از ره کارهاتون متشکرم.کمی در دروس ضریب ۴ استرس دارم و میترسم که کارمو اینا خراب کنن ، اما هوش و حتی ریاضی ام پایه ای قوی هستن. یکمم توی مشترکا دچار "سر در گمی" (حجم بالا و تعداد سوالات بالا) و ضعف برنامه ریزی شدم. اما گریمالدی به شدت داره کمک میکنه...حتماً CLRS رو تهیه میکنم چون همه جا گفتن مناسبه.
مممنون که وقت گذاشتید.اگه نکته ای برای مشترکا و درسی که اصلاً بهش توجه ندارم یعنی مدار الکتریکی ! هست ، لطفاً تجربیاتتون رو در اختیارم بذارین. من واقع بین هستم و مثل همه یک سری نقاط ضعف دارم اما اراده کردم و تلاش دارم میکنم که نقاط ضعفم رو کمرنگتر کنم .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilo.areta

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۹۷ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۴۹۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۳۸ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۸۷۱ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۳۱۶ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  دوستان لطف می کنید کوچولو حمایت کنید!؟ H.Mohammadi ۰ ۲,۰۶۵ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۹۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close