زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یه هدف بزرگ/لطفا راهنمایی کنید !!!...(تغییر رشته از علوم انسانی به نرم افزار در ارشد)

ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۳ ب.ظ
یه هدف بزرگ/لطفا راهنمایی کنید !!!...(تغییر رشته از علوم انسانی به نرم افزار در ارشد)
سلام به همه بچه های خوب انجمن مانشت
بنده یک سال هست که کارشناسی ام رو تموم کرد یکبار هم برای ارشد اقدام کردم که با اینکه رتبه ام بد نشد اما چون روزانه قبول نمیشدم نرفتم اما دلیل مهمتری که از رفتنم به ارشد جلوگیری کرد بی علاقگیم بود به رشته ام بله من فارغ التحصیل مشاوره هستم ...
شاید بپرسید که اینجا چکار میکنم من این انجمن رو از یکی از بچه های کامپیوتر شناختم و بنابراین خواستم بیام اینجا و از نظرات شما عزیزان هم استفاده کنم
بنده اطلاعاتم درباره کامپیوتر محدود میشه به یکی دوتا زبان برنامه نویسی و سایت نویسی اما تقریبا نزدیک به ده سال هست که توی وادی کامپیوتر دارم حرکت میکنم واطلاعاتم هم بدک نیست اما چیزی که من رو ترغیب می کنه به اینکه تغییر رشته بدم هوش فوق العاده ام و پشت کارم هست و مهمتر از همه علاقه بیش از اندازه ام به مباحث کامپیوتر
حالا من تصمیم گرفتم با یه برنامه ریزی منسجم برم به سمت علاقه ام تا بعدا سرخورده نشم حداقلش اینه که بعدا خودم رو سرزنش نمی کنم
چند تا سوال از شما بزرگواران دارم
۱-از لحاظی وزارت علوم اصلا اینجور چیزی امکان پذیر هست که یه نفر از رشته های علوم انسانی بیاد به رشته های فنی؟
۲-خودم با مطالعه سرفصل های کنکور ارشد نرم افزار را انتخاب کردم که با وجود ریاضی یه خورده کار مشکل تر میشه برام حالا نظر شما کدام رشته ها هست یا بهتر بگم کدام گرایش رو معرفی می کنید؟
۳- با توجه به زمان باقیمانده تا کنکور ارشد به نظرتون روی امسال می تونم حساب باز کنم یا باید یه پروسه دوساله رو برای خودم برنامه ریزی کنم؟
در آخر ممنون میشم هر کس هر ایده ای به نظرش می رسه راجع به هر کدوم از قسمت های حرف های من بگه تا بنده رو راهنمایی کنه
راستی اگر سوالم رو بد جایی پرسیدم از مدیران معذرت می خوام خیلی گشتم تا بتونم جای مناسب سوالم رو پیدا کنم
پیروز و سربلند و موفق باشید ...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
Fardad-A، در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوان کامل شد.

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ
این مساله رو در نظر داشته باشید که خوندن رشته مهندسی نرم افزار خیلی متفاوت با چند تا زبان برنامه نویسی و سایت هست. برای همین بهتره که اول خوب فکر کنید بعد تصمیم بگیرید چون از روی اسم درس ها نمیشه به یه رشته علاقه مند شد. مطمئنا اگه تلاش کنید هیچ چیز غیرممکن نیست ولی به نظر من وقتی شما اطلاعات تئوریک رشته کامپیوتر رو نمی دونید خوندن ارشد به جز ارزش مدرک برای شما ارزش دیگه ای نداره! بهتره اول یه وقت خوب بذارید و درس های لیسانس رو خوب بخونید و بعد از اون اگه علاقه داشتید به دنبال ارشد برید.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , salizadeh , The BesT
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۸ ب.ظ، توسط Amir V.)
یه هدف بزرگ/لطفا راهنمایی کنید !!!...
سلام.

به نظرم شما اگه گرایشهای آی تی رو هم یه بررسی کنی بد نیست.
چون فکر میکنم آی تی از نرم افزار خیلی فنی تره و شاید به علایق شما نزدیکتر باشه.

به هر حال برات آرزوی موفقیت دارم.

There is no there there.
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: salizadeh
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط salizadeh.)
سلام به همه
ابتدا از شما بزرگوارانی که زحمت کشیدید پاسخ دادید بی نهایت سپاسگذارم چند سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید
اول اینکه من تقریبا یه مرور کلی روی گرایش ها و دروسشون انجام دادم اما میخوام خیلی بیشتر گرایش ها رو بشناسم مثلا راجع به دروس توی ارشد ، آینده شغلی و ... هر چیزی که بتونم اطلاعاتم رو راجع به گرایش ها بیشتر کنه ممنون میشم اگر منبعی یا لینکی چیزی هست بهم معرفی کنید
دوم اینکه هنوز شک دارم گرایشم رو درست انتخاب کردم یا نه. منظورم از بین گرایش های مهندسی کامپیوتر هست ، شما اگر جای بنده بودید کدوم راه رو میرفتید به نظر خودم با انچه مطالعه کردم نرم افزار بیشتر بدردم می خوره اما می خوام بیشتر راجع به گرایش ها بدونم به همین علت هم سوال اول رو پرسیدم البته ناگفته نماند بنده کارمند رسمی آموزش و پرورش هستم و توی دفترچه دوم سال پیش دیدم که شهید رجایی ویژه فرهنگیان گرایش نرم افزار دانشجو می گرفته به نظرتون این شانسم رو بیشتر نمیکنه البته اگر سال آینده هم بگیره ...
سوم اینکه من با ریاضیات چند روزی هست که استارت زدم البته نه از روی منابع چون همانطور که میدونید دارم تغییر رشته میدم بنابراین از لحاظ منابع و کتب صفر صفر هستم روی همین حساب میخواستم ببینم چطور میتونم منابع رو بشناسم و بهشون دسترسی پیدا کنم حالا از ریاضیات و دروس مشترک گرفته الی آخر البته ممنون میشم شما بزرگوارانی که الان ارشد هستید راهنمایی کنید کدوم منابع اصلی ترن و با اونا میشه بیشتر نیاز ها رو رفع کرد ، لازمه این رو هم بگم من چون آموزشگاه زبان میرم زبانم در سطح نسبتا خوبی هست تا یکی دو ماه دیگه دیپلمم رو میگیرم و میخوام آماده بشم برای آیلتس بنابراین فکر کنم توی زبان عمومی خیلی دچار مشکل نشم اما زبان تخصصی صفرم ممنون میشم منبعی چیزی توی زبان هم بهم معرفی کنید
و سوال آخر در واقع یه کمک هست از همه عزیزانی که تجربیاتی دارند مخصوصا مدیران عزیز که میدونن با گفتنش میتونن توی این مسیر بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم بفرمایید حالا توصیه ای ، راهکاری هر چیزی که به ذهنتون میرسه ...
در پایان از همه ی شما عزیزانی که حوصله به خرج میدید و مطالب من رو میخونید و راهنمایی میکنید بی نهایت متشکر و سپاسگذارم بر خودم لازم میدونم توی این ماه عزیز دعاگوی همه شما عزیزان باشم
در پناه حق تعالی
۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ ب.ظ
سلام به همه خصوصا salizadeh

من هم تقریبا شرایط شما را دارم . استخدام ارشاد هستم . زبانم بد نیست و در میان دوستان و فامیل به عشق کامپیوتر معروف هستم . با این تفاوت که چون فکر می کردم باید زندگی روزمرگی اداری را قبول کنم و اشتباه مشاور مدرسه در انتخاب رشته علوم انسانی را در دبیرستان یک قضا و قدر الهی تلقی کنم ارشد فلسفه دین خواندم .من از اول می خواستم به خاطر کامپیوتر رشته ریاضی بخونم ولی مشاور مدرسه نگذاشت. با اینکه گریه کردم و نمره های ریاضیم بد نبود اما اشتباه مشاور مسیر زندگی من رو تغییر داد . لیسان ادبیات دانشگاه تهران گرفتم بعد از ۴ سال یعنی سال ۸۷ ارشد فلسفه قبول شدم بعد از اینکه فلسفه رو تموم کردم و خیلی لذت روحی و فکری از خوندن این رشته بردم به توانایی های خودم بیشتر واقف شدم و تضمیم گرفتم دوباره دنبال علاقه ام بروم. برای همین هم چند روزی است که شروع به خوندم کرده ام . چون ریاضی و زبان را خیلی دوست دارم از ریاضی راهنمایی و لغات ۵۰۴ زبان شروع کردم الان هم دارم ریاضی دبیرستان رو می خونم و لغات کارشناسی زبان را با لایتنر مرور می کنم .
همه اینها را گفتم تا به شما عرض نمایم اگر واقعا علاقه داری و فکر می کنی تو این زمینه موفق تر هستی حتما عزمت رو جمع کن و با توکل به خدا گامهای استوار موفقیت رو پشت سر بذار امید وارم که موفق باشی
اگه تو درس خوندن به برنامه ریزی و منابع خوب دست پیدا کردی خوشحال می شم من را هم در جریان بگذاری
در پایان از زحمت های آقا فرداد هم تشکر می کنم مطالب ایشان خیلی عالمان و پخته بود و استفاده لازم را بردم خدا انشاء الله عوض خیر به این برادر بزرگوار بدهد برای دوستان مشفق میلم را می ذارم تا اگه کمکی برای این تازه تولد یافته از دستشون برمیاد حتما مزایده نکنند ، امیدوارم که بتوانم جبران کنم .
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ب.ظ
ممنون آقا مرتضی عزیز
من همچنان منتظر پاسخ کارشناسانه ی مدیران هستم البته من انجمن رو یه مروری کردم خیلی میتونه به امثال بنده کمک کنه اما مطمئنا توصیه های باتجربه های همچون آقا فرداد خیلی میتونه موثر باشه حتی توی بهره بری بیشتر از انجمن خودمون
من در انتظار راهنمایی های شما بزرگواران هستم
باتشکر ...
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ ب.ظ
سلام مجدد به همه عزیزان مانشتی
چند روزی هست منتظر پاسخ هستم اما متاسفانه هیچ کس سری به تاپیک بنده نمیزنه امیدوارم مدیران به امثال بنده کمک کنن ممنون و سپاسگذار ...
یه سوال اساسی هم داشتم من دفترچه پارسال رو چندین و چند بار خوندم منظور بیشتر رشته ها و گرایش ها هست که من رو بیشتر مردد کرده
مجموعه علوم کامپیوتر رو که نپسندیدم به نظرم از علاقه من دور هست
رفتم سراغ مجموعه it که توی اون دو گرایش شبکه یعنی گرایش ۳ و فناوری اطلاعات یعنی گرایش ۴ نظرم رو خیلی به خودش جلب کرد یه سوال اساسی اینجا برام مطرح میشه و اونم تاثیر ریاضی توی این مجموعه هست همانطور که گفتم من قبلا علوم انسانی بودم بنابراین توی ریاضی ضعیفم به نظرتون توی این دو گرایش نسبت به گرایش نرم افزار از مجموعه مهندسی کامپیوتر موفق تر نیستم در واقع میخواستم بدونم توی دروس این دو گرایش از مجموعه it چقدر ریاضی نیاز هست باتوجه به اینکه اصلا درسی به نام ریاضی وجود نداره
در کل من بازهم به نرم افزار علاقه ام بیشتر هست اما یه خورده از ریاضی می ترسم به نظرتون باید چکار کنم میشه از دروس ریاضی مثلا گزینشی برم سراغ آمار و ساختما ها و سراغ ریاضیات مهندسی نرم یا باید همه رو کار کنم در ضمن این رو هم بگم توی ریاضیات با یه استاد خوب صحبت کردم تا باهام کار کنه اما باز هم دو دل هستم لطفا کمک کنید
در آخر راجع به دو پست قبلتر هم اگر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم به خصوص بحث منابع
بی نهایت سپاسگذارم ....
۰
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط reyhaneh64.)
RE: یه هدف بزرگ/لطفا راهنمایی کنید
هیچ چیزی غیر ممکن نیست.
Smile

به نظرم با توجه به شرایطتون ، آیتی گرایش تجارت الکترونیک یا فناوری اطلاعات رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید هم تعداد دروس خوندنی واسه ارشد کمتره هم دروس ریاضیات رو مثل نرم افزار در بر نمیگیره و هم مقطع ارشدش آسونه( در قیاس با بقیه گرایشا )
Smile
و همچنین از بعد کاری به تقاضای جامعه نزدیکتره تو این دوره

تاپیک های آقای جهانیو بررسی کنید به نظرم مطالب واقعا کمک کننده هست و همچنین مصاحبه نفرات برتر آی تی.
اگر هوشمندانه دروسو انتخاب کنید با پشتکار خیلی زیاد با توکل به معبود به نتیجه خواهید رسید.
Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مورد ۶ رو مطالعه کنید.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۱
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ق.ظ
سپاسگذارم از راهنمایی تون
مجددا سرفصل دروس این دو گرایش رو بررسی کردم دروس دقیقا شبیه هم هستند یعنی بعد از کنکور رتبه توی هر دو عینا مثل هم میشه و میتونم از هر دو انتخاب محل کنم
چون هر کدوم به تنهایی تعداد پذیرشش کم هست اما باهم قابل قبول ترند
ممنون میشم راهنمایی کنید
اون تاپیکی که فرمدید هم قبلا مطالعه کرده ام ممنون که معرفی کردید میشه گفت اکثر تاپیک های آموزشی آقای جهانی و آقا فرداد رو مطالعه کرده ام دست همشون درد نکنه خدا عمر باعزت بهشون بده ...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۱ ق.ظ
سلام دوست گرامی..
منم اومدم نظری مشابه آقای Fardad بدم اما قبلش پشیمون شدم گفتم شاید اشتباه میکنم..الان که نظر ایشون رو خوندم منم تایید میکنم که واقعا دید در رشته ی علوم انسانی و مهندسی کاملا متفاوته...جایی گفتین کارمند آموزش پرورش هستید و میدونم که سهمیه دارین اما این رو هم در نظر بگیرید که دوستان دیگری بسیار هستند که لیسانس کامپیوتر دارند و در آموزش پرورش مشغول هستند و چشم براه ارشد!!!!! نمیخوام نا امیدتون کنم اما دروس itو کامپیوتر همچین جدا از هم نیستند!! بسیار مشابه و در حد چندکتاب مجزا هستند...درسته ریاضیات نداره اما شک نکنید که ریاضی همه جا با دروس رشته ی ما عجین شده است..همیشه از شاخه ای به شاخه ای پریدن نتیجه ی دلخواه نمیده...شما میتونید کارشناس ارشد رشته ی خودتون باشد..شاید اون نتیجه ای که درکنکور ارشد مشاوره نصیبتون شد در نرم افزار به این زودی ها بدست نیاد..چه بسا دوستان بسیاری در مانشت که در کنکورچهارم یا سوم با وجود بیس عالی موفق شدن..
من قصدم واقع گرایی بود..خدا هست..امید هست..تلاش هست..اما واقعا کنکور کامپیوتر جدا از طراحی سایت و نرم افزارهای کاربردیست....امیدوارم بهترین تصمیم به دلتون الحام بشه..

درمیان مردمی که میدوندبرای زنده بودن،آرام قدم برداربرای زندگی کردن!!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ب.ظ
به نظر من وقتی علاقه تون کامپیوتره و می خواین کامپیوتر کار کنین، واقعا نیازی نیست چند سال از عمرتون صرف خوندن ارشد کنین. البته اگه صرفا می خواین کار کنین و علاقه ای به گرفتن مدرک ارشد ندارین .شما حتی اگه با برنامه ۱ ساله هم ارشد قبول شین خود ارشد هم ۲ تا ۲سال ونیم طول می کشه !یعنی حدودا ۳ سال و نیم زمان می بره تا شما ارشدتون بگیرین .حالا خودتون اگه تو این ۳ سال و نیم به جای خوندن مباحث ریاضی مثلا برنامه نویسی یا پایگاه داده بخونین مسلما از لحاظ عملی خیلی قوی تر میشین!!!!!!!!!!ولی اگه علاقه به گرفتن مدرک ارشد دارین من خودم فناوری اطلاعات و پیشنهاد می دم چون ریاضی خیلی کمتری داره و خیلی هم گسترده تره.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۰۴۱ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۴۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close