زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل صفحه کلید

ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ ق.ظ
مشکل صفحه کلید
سلام
من یه صفحه کلید دارم موقعی که وصلش می کنم به کامپیوتر کلید numروشن میشه و دیگر کلید هایش مثل caps lockروشن نمیشه صفحه کلید رو سیستم میشناسه ولی هیچ کدوم از کلید هاش کار نمیکنه دوستان می دونند مشکل از کجاست؟

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ق.ظ
مشکل صفحه کلید
خود کلید num جی ؟
خاموش می سه ؟؟؟؟؟؟

پورت ps/2 داره یا usb ؟؟؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ ق.ظ
RE: مشکل صفحه کلید
(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)mmeiamm نوشته شده توسط:  خود کلید num جی ؟
خاموش می سه ؟؟؟؟؟؟

پورت ps/2 داره یا usb ؟؟؟؟؟؟

نه خاموش نمیشه پورتشم usb

سپاس‌گزاری شده توسط: mmeiamm
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۰ ب.ظ
قبلا کار میکرده و الان اینطوری شده ؟
یا نه نو هست و از اول اینطوری بوده ؟
احیانا مثل کلید های تابعی که قفل دارند کل صفحه کلیدتون قفل غیر فعال کردن دکمه ها نداره که باید باز بشه تا بتونید استفاده کنید ؟

و در نهایت ببخشید این راه حل رو می گم چون برا خودم جواب داده
یه بار تو محل کارم صفحه کلیدم از کار افتاد اونم همینجوری قاطی کرد و یادم نیست کل دکمه هاش یا تعدادیش از کار افتاد
جسارتا صفحه کلید رو برگردوندم و همچین چند تا اساسی کوبیدم پشتش . گلاب به روتون هرچی آشغال زیر کلیداش گیر کرده بود برگردوند
بعد هم به صورت معجزه آسایی درست شد و سالها با هم مسالمت آمیز کار کردیم و از هم راضی بودیم
البته اون روز معلوم شد یکی از پرسنل وقتی اضافه کار وایساده پشت میز من نهار خورده چون تو صفحه کلیدم دونه برنج هم بود !!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmeiamm , abraham
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۶ ب.ظ
مشکل صفحه کلید
بهتره همین کاری که کاربر بالایی گفت رو هم انجام بدییییییی
رو یه سیستم دیگه هم تست کن ببین باز همین چوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ
مشکل صفحه کلید
این مشکل شما بر میگرده به غیر فعال بودن پورت usb در بوت معولا موقع نصب ویندوز هم زیاد اذیت میکنه
شما بعد از روشن شدن کلید del رو بزنید تا وارد تنظیمات بایوس بشید اونجا usb keyboead یا معادلش رو فعال کنید
شاید چون کیبورد کار نکنه نتونید Del رو بزنید باید عرض کنم در این مواقع دکمه های فعال کننه کیبورد مانند numloock ,scrollockk و... با ترتیب خاصی فعال میشن و شما زود باید این ترتیب رو بزنید و دکمه del رو بزنید تا وراد Setup بشید
اگه مشکل شما به محیط ویندوز برمیگرده میشه درست کرد اما در نهایت اگه نشد با نصب ویندوز حل میشه در غیر این صورت برد کیبورد خراب شده که باید باز کنید اگه کار به اینجا رسید بگید تا بگم چکار کنید
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ق.ظ، توسط abraham.)
(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۰ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  قبلا کار میکرده و الان اینطوری شده ؟
یا نه نو هست و از اول اینطوری بوده ؟
احیانا مثل کلید های تابعی که قفل دارند کل صفحه کلیدتون قفل غیر فعال کردن دکمه ها نداره که باید باز بشه تا بتونید استفاده کنید ؟

و در نهایت ببخشید این راه حل رو می گم چون برا خودم جواب داده
یه بار تو محل کارم صفحه کلیدم از کار افتاد اونم همینجوری قاطی کرد و یادم نیست کل دکمه هاش یا تعدادیش از کار افتاد
جسارتا صفحه کلید رو برگردوندم و همچین چند تا اساسی کوبیدم پشتش . گلاب به روتون هرچی آشغال زیر کلیداش گیر کرده بود برگردوند
بعد هم به صورت معجزه آسایی درست شد و سالها با هم مسالمت آمیز کار کردیم و از هم راضی بودیم
البته اون روز معلوم شد یکی از پرسنل وقتی اضافه کار وایساده پشت میز من نهار خورده چون تو صفحه کلیدم دونه برنج هم بود !!!!!

قبلا کار میکرد
صفحه کلید نو نیست

این مشکلاتی که شما میگید نداره احتمالا مشکلش سخت افزاری باشه

(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ)mmeiamm نوشته شده توسط:  بهتره همین کاری که کاربر بالایی گفت رو هم انجام بدییییییی
رو یه سیستم دیگه هم تست کن ببین باز همین چوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟

تست کردم بازم کار نکرد

(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  این مشکل شما بر میگرده به غیر فعال بودن پورت usb در بوت معولا موقع نصب ویندوز هم زیاد اذیت میکنه
شما بعد از روشن شدن کلید del رو بزنید تا وارد تنظیمات بایوس بشید اونجا usb keyboead یا معادلش رو فعال کنید
شاید چون کیبورد کار نکنه نتونید Del رو بزنید باید عرض کنم در این مواقع دکمه های فعال کننه کیبورد مانند numloock ,scrollockk و... با ترتیب خاصی فعال میشن و شما زود باید این ترتیب رو بزنید و دکمه del رو بزنید تا وراد Setup بشید
اگه مشکل شما به محیط ویندوز برمیگرده میشه درست کرد اما در نهایت اگه نشد با نصب ویندوز حل میشه در غیر این صورت برد کیبورد خراب شده که باید باز کنید اگه کار به اینجا رسید بگید تا بگم چکار کنید

این کارای که میگید انجام دادم درست نشد

مطمئنا برد کیبورد خرابه لطفا راهنمایی کنید

ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)- rasool - نوشته شده توسط:  سلام
ضمن تشکر از سایر دوستان
با طی راههای زیر و ... اول ریشه ی مشکل رو پیدا کنید . ببینید ویندوز ایراد داره یا کیبورد .

۱- کیبورد رو بزنید به یک سیستم دیگه ببینید کار می کنه یا نه . اگه کار می کنه پس مشکل می ره سمت ویندوز و اگه کار نمی کنه مشکل می ره سمت کیبورد .
۲- کیبورد سالمی رو گیر بیارید و روی سیستمتون بزنید اگه کار نمی کنه مشکل می ره سمت ویندوز و اگه کار می کنه مشکل می ره سمت کیبورد یا ویندوز (از این جهت که یا کیبورد خرابه یا اینکه ویندوز این نوع کیبورد رو نشناخته)
۳- گفتید قبل از ورود به ویندوز اومدید بایوس رو چک کردید و تنظیمات انجام دادید اگه اینطوریه مشکل می ره سمت ویندوز.
اما اگه توی بایوس هم کیبورد ندارید مشکل می ره سمت ویندوز
۴- دقت کنید که موقع بالا آمدن سیستم اون چشمک numlock رو دارید یا نه و قبل از ورود ببینید numlock رو می تونید خاموش و روشن کنید یا نه . اگه میشه مشکل می ره سمت ویندوز.

حالا اگه مشکل از ویندوزه راههای زیر پیشنهاد میشه:
۱- استفاده از System Restore برای بازیابی تنظیمات سیستم به وقتی که سالم بود
۲- برید توی safe mode و اونجا از device manager بیایید کیبورد رو حذف کنید و بعد سیستم رو ریست کنید و اجازه بدهید ویندوز دوباره درایور هاش رو لود و نصب کنه.
۳- بررسی سیستم به لحاظ ویروسی بودن
۴- repair کردن ویندوز
۵- اون راهی که دوست خوبم hacker گفتند.
۶- نصب مجدد ویندوز

اما اگه مشکل اومده سمت کیبورد :
۱- تست پورت usb و زدن کیبورد به پورت های دیگه و بررسی اون
۲- تست کابل کیبورد . ساده ترین راهش اینه که سیمش رو تکون بدی ببینی درست میشه یا نه . البته راههای علمی تر هم داریم.
۳- تست برد کیبورد
۳- اگه دکمه هاش نصفه و نیمه کار می کنه یا جابجا می زنه اینجا ممکنه به قول دوستمون good-wishes چیزی رفته باشه داخلش (مثل سوزن میخی یا ... ) اینجاست که می تونید از روش کوبیدن Smile استفاده کنید .

راستی آبی ، شربتی چیزی نریخته روی کیبورد ؟ Smile

فعلا ...
این راههایی که شما میگید همه امتحان شده اند
مشکل از برد کیبورد هست ایا راهی برای تعمییر ان دارید؟

ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۱۶ ب.ظ
مشکل صفحه کلید
باید مطمئن شد که سیم ای ابتدا و انتها اتصالی ندارن که احتمال داره داشته باشه
یکم گیر اوردن اتصال سخته اما چاره ای نیست باید با ته سیم ور بریدو سیستم رو روشن کنید ببینید در روند روشن شدن چراغ کیبورد تغییری حاصل میشه یا نه اگه اتصالی نبود
کیبوردرو باز کنید
بعدش پین های ورودی برد کاغذی به برد کوچک کیبورد رو تست کنید
با نگاه دقیق نگاه کنید ببینید از شکل ظاهری مقاومت ها تغییری حاصل شده
مخصوصا اون سیستمی که رفته تو کیبورد یکی برا برق اصلی هست اون رو نگاه کنیدمعمولا سمت راست هست و مشکلی ولی همیشه اینجوری نیست
در مسیر ورودی اون دوتا مقاومت باید باشه شما باید اونها رو چک کنید اگ مشکل از برد باشه اونجاس
ولی من حس میکنم سیم اتصالی داره
نبود باز میشه کاری کرد اما اینجا نمیتونم بگم سخته اینجوری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۰۹ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۱۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۵۲۵ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۵,۱۹۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۹۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۹۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close