زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پزشکی یامهندسی امنیت شبکه

ارسال: #۴۶
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۰۸ ب.ظ
RE: پزشکی یامهندسی امنیت شبکه
من که از بس تو این رشته حرص خوردم دیگه اعصاب وحوصله ندارم.تمام دوران تحصیلات دانشگاهیم فقط استرس تمرین،تحقیق،پروژه و....را داشتم.تازه اگر هم دانشجوی خوابگاهی باشی که باید فشارهای روحی و روانی بیشتری رو تحمل کنی.اگه هر رشته ای غیر از این رشته خونده بودم الآن ۱۰ سال جوون تر مونده بودم.فکر نکنم هیچ رشته ای مثل ما سخت باشه.من چند تا از کتاب های پزشکی رو دیدم اصلا مثل درس های ما اینقدر سخت نیست.با چند دور خوندن میشه یاد گرفت.تازه این همه پروژه مثل ما ندارند.آینده ی کاریشون از نظر درآمد کاملا تضمین شده هست.خوش به حالشون.کاش من هم پزشکی خونده بودم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۶ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۸ ب.ظ)maxi نوشته شده توسط:  من که از بس تو این رشته حرص خوردم دیگه اعصاب وحوصله ندارم.تمام دوران تحصیلات دانشگاهیم فقط استرس تمرین،تحقیق،پروژه و....را داشتم.تازه اگر هم دانشجوی خوابگاهی باشی که باید فشارهای روحی و روانی بیشتری رو تحمل کنی.اگه هر رشته ای غیر از این رشته خونده بودم الآن ۱۰ سال جوون تر مونده بودم.فکر نکنم هیچ رشته ای مثل ما سخت باشه.من چند تا از کتاب های پزشکی رو دیدم اصلا مثل درس های ما اینقدر سخت نیست.با چند دور خوندن میشه یاد گرفت.تازه این همه پروژه مثل ما ندارند.آینده ی کاریشون از نظر درآمد کاملا تضمین شده هست.خوش به حالشون.کاش من هم پزشکی خونده بودم.
پزشکی شاید درامد بالایی داشته باشه ولی از نظر خلاقیت صفر! شما تو همین رشته کامپیوتر کلی ایده میتونی ارائه بدی و باهاش چندین برابر یک پزشک کسب درامد کنی. همین چند وقت پیش توی روزنامه خوندم دختری به اسم کریستینا که توی فروشگاه ای بی کار می کرد ایده "انگشتر هوشمند" خودش رو پیاده سازی کرد و الان کلی درآمد داره اینم سایتش ringly.com
۵
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , tabassomesayna , baran , SEVES
ارسال: #۴۸
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۹ ب.ظ
چه اشکال داره هم پزشک شی هم مهندس هم معلم هم کشاورز هم دامدار هم...
ز گهواره تا گور دانش بجوی...
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ
سلام خدمت دوستان
مطالب بسیار جالب بود همه نوع نظر بود.
من نظری در مورد کدام رشته ؟ندارم. چون از هر دو نوعش در اطرافیان من و شما است واسه من هم هم از اون افراد قدیمیش هم جدید مثه من و شما دوستان.و موفق و نا موفقش هم نسل قبلی و هم جدیدش
پس شرایط باخود آدمه بخش زیادیش و البته گذر زمان کار را برای امید و تلاش کمتر کرده اما صفر هرگز عزیزان
همیشه بایس دنبال تمام گزینه های جایگزین /کارهای جدید/تفکر جدید/اهداف چند گانه داشت که اگر یکی امکان رسیدن بش نشد حالا به هر دلیلی گزینه ی دیگر/هدف جایگزین و… باشه و اون امید و تلاشه بیاد.
مثلا هیچ وقت نباید این طور فکر کرد که درس الزاما و تنها پوله و نگاها و اهداف باید چند گانه و موازی باشه که به قولی تمام گزینه ها رو میز باشه.ودیگر اون وقت همه چی ارشد/پول/شریف با بی هدفی/کار با درامد نجومی و… نمیشود.
اینم نظر منه
۰
۰
ارسال: #۵۰
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۹ ب.ظ
به نظرم ما نسل سوم و چهارمی ها چند تا خصیصه خیلی بد داریم:
۱/ به همه چیز با دید منفی نگاه می کنیم. مثلا آقای Amir میتونستن به این قضیه به شکل یک تجربه جدید نگاه کنن که دیگه برای اون سازمان کاری انجام ندن یا فکر کنن که ی چیز جدید یاد گرفتن.
۲/ فکر می کنیم چون فلان شخص در فلان زمینه (مثلا it) نتیجه نگرفته , ما هم نتیجه ای نخواهیم گرفت پس بهتره طرفش نریم. اما من میتونم افرادی رو تو ایران مثال بزنم که تو همین رشته بسیار موفق بودند.
۳/ زود نا امید میشیم
۴/ همیشه خودمون رو با افراد خارج از کشور مقایسه می کنیم و حسرت می خوریم Big Grin باید بگم کلا مقایسه کردن آدمها با همدیگه کار بسیار اشتباهیه چون شما نمیتونین هیچ دو انسانی رو پیدا کنید که از نظر استعداد و بهره هوشی و هزار تا معیار دیگه شبیه هم باشن..
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۱
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۸ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  اما من میتونم افرادی رو تو ایران مثال بزنم که تو همین رشته بسیار موفق بودند.
سلام. اگه امکانش هست مثال بزنید

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۳
۰
ارسال: #۵۲
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Mänu.)
طرف پیمان کاره یا املاکی داره اصلا درسم نخونده کلی هم پول در میاره از دکتر ها هم بیشتر ،تازه مهندس هم بهش میگن،دکتر هم میگن
کلا پول احترام میاره(چیزیه که واقعیت میبینیم)شاید همه اینجوری نباشن اما خیلیا به پول آدما احترام میذارن
آدم میشناسم مستجر بوده در طول سه ۴ سال ، ۵ طبقه ساخته بهترین ماشین خودشو بچه ها و... با املاکی زدن (املاکیشو باید ببینی که چقد شیک و خوشگله)
اما خوب ،خوبه آدم بره دنبال علاقه اش
اگه من به چندسال قبل برمیگشتیم میرفتم رشته تجربی الانم دیگه دیر شده که بشه انقد به عقب برگشت

نمیدونم شایدم قابلیت پزشک و پرستار بودنو نداشته باشم خودم شک دارم(نمیدونم با روحیاتم سازگاره یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hiva60
ارسال: #۵۳
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ب.ظ
اینکه یه شریفی از جایگاهش راضی نیست چون سطح توقعاتش بالاتر رفته چون شریف قبول شده و صد البته هم حق داره!
مشکل ما اینکه سره جای خودمون نیستیم!
۰
۰
ارسال: #۵۴
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ
اینکه یه شریفی از جایگاهش راضی نیست چون سطح توقعاتش بالاتر رفته چون شریف قبول شده و صد البته هم حق داره!
۰
۰
ارسال: #۵۵
۲۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ
۰
۰
ارسال: #۵۶
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۱ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  از نظر من
موفقیت یعنی بتونی فرد مفیدی برای آدمهای اطرافت و جامعه باشی, یعنی بتونی یک تغییر مثبت ایجاد کنی, بتونی ریشه یک تفکر غلط رو بسوزونی... اگر بخوایم موفقیت رو مطابق با معیار شما تعریف کنیم اونوقت "انیشتن" آدم موفقی نبود چون فقیرانه زندگی می کرد.
پس الان تو حاضری کاری که مورد علاقته و میتونی واسه مردم مفید باشی رو انجام بدی و فقیر باشی؟

There is no there there.
۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: hiva60
ارسال: #۵۷
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط hiva60.)
(۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  طرف پیمان کاره یا املاکی داره اصلا درسم نخونده کلی هم پول در میاره از دکتر ها هم بیشتر ،تازه مهندس هم بهش میگن،دکتر هم میگن

بله اینجا ایرانه
اینجا پیمانکارهای بیسواد و حتی آبدارچی بانک از من معلم، محترم تر و مفیدتر به نطر می رسند
مشکل اصلی فهم آدمهاست
اینجا موندن اشتباهه

Stay hungry , Stay foolish
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۵۸
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۳ ق.ظ، توسط fatemeh69.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۱ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  از نظر من
موفقیت یعنی بتونی فرد مفیدی برای آدمهای اطرافت و جامعه باشی, یعنی بتونی یک تغییر مثبت ایجاد کنی, بتونی ریشه یک تفکر غلط رو بسوزونی... اگر بخوایم موفقیت رو مطابق با معیار شما تعریف کنیم اونوقت "انیشتن" آدم موفقی نبود چون فقیرانه زندگی می کرد.
پس الان تو حاضری کاری که مورد علاقته و میتونی واسه مردم مفید باشی رو انجام بدی و فقیر باشی؟

ایشونو نمی دونم اما من حاضرم
اصلا کمر همتمو بستم واسه همین کار!
اون قدر چیزهای با ارزش از کار مردم راه انداختن و کمک به دیگران عایدم شده که حاضرم فقیرانه زندگی کنم اما سعی کنم برای دیگران مفید باشم.
تجربه کردن بعضی چیزها به فقیر بودن می ارزه ...
شاید هنوز تجربه شون نکرده باشید

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SEVES
ارسال: #۵۹
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ق.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۱ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  از نظر من

دختر بودن شاید موقعیتی باشه که بری دنبال علایقت...ولی یه مررررد مجبوره پول در بیاره، میفهمی؟مجبوره:دی
۱۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط saturn2200.)
من چند نفر رو که از اطرافیانم هستن واستون بگم
یکیشون تهران داره امنیت کار میکنه ، با لیسانس ، حقوق پایه هم ۵ میلیون داره .. اسم شرکتشم اینجا نگم بهتره..
یکی از دوستای دیگه ام هست که یه قرار داد طراحی وب نوشت به ارزش یک میلیارد واسه مدت یکسال، البته فقط ده درصدشو بهش دادن و بقیشو اون بازاریاب گرفت..(بازاریاب که نه یه جور رانت)

یه نفر دیگه بود که به شرکت طراحی وب داره و الان دانشجوی ترم ۴ دانشگاه ازاد هست، برنامه نویسی هیچی بلد نیست، شهرستانیم بود ، از صفر هم شروع کرد...به گفته ی خودش بازار که خوب بود ماهی ۱۶ میلیون درامد داشت و الان که اوضاع خیلی بد شده ۴ الی ۵ میلیون شده،البته برنامه نویسیش خوب نبود اما خیلی شبکه کار کرده بود و هنوزم کار میکنه ..یه روش جالب که توی شرکتش پیاده کرده بود این بود که دانشجوها واسش کار میکردن و بجای حقوق بهشون شبکه درس میداد

یه نمونه دیگه ، برنامه کاربردی بازار که الان یکی از معروف ترین برنامه های اندرویدی شده ،هر برنامه ای که تو سایتش میذاره ۳۰ درصدش رو واسه خودش برمیداره و ۷۰ درصدش رو میده برنامه نویس

حالا برین تو سایت کافه بازار ببینین تو یه روز چند هزارتا برنامه دانلود میخوره..
انقدر سرشون شلوغ شده که من یه برنامه واسشون نوشتم حدود یک هفته تو صف انتظار برنامه ها بود تا بعدش بتونه به مدت یک روز بیاد رو صفحه اصلی سایت

اگه این ایده رو شما هم داده بودین الان درامد میلیاردی داشتین

یه مشاور خیلی معروف بود میگفت اگه دیدی فقط یه نفر تونسته توی رشته شما موفق باشه
مشکل از رشته شما نیست
مشکل از خودتونه
شاید مشکل بیشتر ما ها این بوده که همیشه منتظریم یه دری باز بشه و بگن بیا بشین ماهی انقدر بگیر واسه ما کار کن
هیچوقت تو این فکر نیستیم که یه کار نو انجام بدیم

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

به همون اندازه که معدل و مقاله ژورنال واسه ادامه تحصیل و اپلای و فاند ارزش داره
به همون اندازه واسه کارکردن بی ارزشه
واسه کار کردن سابقه کار و مدرکایی مثه mcitp و تجربه و فن کاری مهمه
حالا هرکس خودش بیاد ببینه تو کدوم زمینه موفق خواهد بود
کار یا درس

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
۱۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , نارین , aria , baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۸۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۲۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۹۲۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۶ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۶۵ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۴۶۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۲۴۲ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۶۷ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۲۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close