زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اینجا کسی هست بدون شرکت درکلاسهای آزاد مهارتهای لازم برای استخدام را بدست آورده باشد؟

ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ، توسط Aseman7.)
اینجا کسی هست بدون شرکت درکلاسهای آزاد مهارتهای لازم برای استخدام را بدست آورده باشد؟
می شه یه نفر را پیدا کرد بدون این که به کلاس های موسسه های آزاد رفته باشه ؛ صرفا" با مدرک دانشگاهی اش سر کار استخدام شده یا شرکتی برا خودش دست و پا کرده باشه؟
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ ب.ظ
اینجا کسی هست ؟
اوههههههههههه
تا دلت بخاد
به جای کلاسهی موسسات آزاد و دوره تخصصی و این چیزا
چیزهایی دیگه از قبیل پول، پارتی، و... س.ه.م.ی.ه باید داشته باشی
۹
۰
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ
اینجا کسی هست ؟
راستش فراتر از پارتی و پول و ... هر کاری که بخوای مشغول شی را بالاخره باید بلد باشی . من که همین طور دارم می شنوم که اگه بخوای وارد بازار کار بشی باید از ۰ شروع کنی و مباحث دانشگاه فقط به درد استاد دانشگاه شدن می خورن( سوالم اینه : آیا این حقیقت داره؟) . اگه این جوری باشه که پس بیخودی این همه ... .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: barankhanom
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ ب.ظ
اینجا کسی هست ؟
برای برنامه نویسی خیلی نیاز به کلاس نیست . من دوستی دارم که فقط کلاس C# رو رفته (البته خودش میگه که سر کلاس هیچی نمیفهمیده) و بعدا با تلاش خودش برنامه نویس وب حرفه ای شده و بعد ۵-۶ سال کار کردن در شرکت های دیگه، یکی دو سالی هست که خودش شرکت زده و درآمد خوبی هم داره.
۳
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ
اینجا کسی هست ؟
حالت نرمال : هرکس به اندازه ی سطح فکری تحصیلی و شایستگی در صورت علاقه مشغول به کار میشه !
حالتی که الان هم نسل های ما و کلاً خودمون داریم : .... ؟
میخواستم از بچه ها بپرسم حالا اگه کسی شرایط رو داشت و مشغول به کار هم شد ، آیا شرایط کاریش جوریه که لذت ببره از کارش؟ (البته منظورم عام هستش)...یعنی واقعاً سرزنده باشه سر کار و از علمش استفاده کنه و.....بگه من واقعاً مفید هستم ! نه اینکه فقط بگه : کی حقوقم واریز میشه ؟ کی پس مشتری میاد !!!!؟ اوضاع خرابه فکر کنم....اما انشالله با یه همت درست و حسابی بشه یکم .....همه چیزم که دست ماها نیست ! همت بلندی نیازه....یا حق
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , nilo.areta
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط Amir V.)
آره خیلی زیادن. ولی توی کار اکثرا جزو آدمای Low Level هستن. کسانی که Professional هستن خیلی جلوترن از کسایی که صرفا به صورت عملی و تجربی یه چیزی رو یاد گرفتن. اونی که صرفا با مدرک دانشگاهی داره کار میکنه مسلما توی IT نمیتونه خیلی حرفی واسه گفتن داشته باشه.
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بسیار زیاد هم هستند کسانی که در کنار دروس تئوری دانشگاهی ، جنبه های عملی کار را هم خودشون و بدون هر کلاسی یاد گرفته اند و اتفاقا" مهارتهای تخصصی مورد نیاز بازار کار که با سعی و تلاش و گشتن و بدست آوردن بدست میاد و ازش پول قلمبه بدست میاد در هیچ کلاسی آموزش داده نمیشه.
فرداد خان، این بحثی که شما میگین به نظرم اسمش "تجربه" اس که خب مسلما توی هیچ کلاسی آموزش داده نمیشه.

کسایی موفق ترن که علم اون کارو داشته باشن نه صرفا خودشون عملی یاد گرفته باشن. که خب مسلما کلاس رفتن با یه استاد خوب خیلی میتونه توی این روال موثر باشه.
البته این بدین معنی نیست که هر کسی کلاس نرفته چیزی بلد نیست. تاکید من روی کتاب خوندن و علمی یاد گرفتن یه موضوعه که خب ممکنه بدون کلاس هم بدست بیاد ولی با تلاش بیشتر و احتمالا زمانی طولانی تر. Smile
اینجا من کسایی رو دیدم که ادمین سازمانهای مختلف دولتی اند و کارای گنده ای رو برداشتن ولی علت رخ دادن یه مطلب ساده رو بلد نیستن و صرفا میگن این باید اینجوری باشه چون باید اینجوری باشه!! و از طرفی متاسفانه کسایی رو میبینم که از نظر علمی خیلی کار بلدن ولی یا بیکارن یا کارهای خیلی سطح پایینی دارن... Smile

There is no there there.
۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , Fardad-A , Aref Safari , k_111 , Mänu , sss , arman.fr , vidami
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ق.ظ
اخه مسله اینجاست که بعضی جاها اصلا بدون مدرک کلاس های بیرون استخدامت نمیکنن مثلا اگهی داده مهندس کامپیوتر که نمیدونم گواهی دوره هاش شبکه و فلان و بهمان و داشته باشه
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط Amir V.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  کار professional تو موسسه آزاد بکسی یاد داده نمیشه . باید درگیر کار بشی . گاهی در یه جایی همکار میشی با تیم professional یا دوره ای ،را میگذرونی و یا برای یافتن جواب یه مشکل روزها و شبها اینترنت و آزمایشگاه را رها نمیکنی تا حل میشه. مطمئنا" کسانیکه باین حد میرسن نمیرن تو هیچ آموزشگاهی درس بدهند. چون نه اونی که سر کلاس نشسته تو آموزشگاه در این حد هست و نه شخصی که اینقدر زحمت کشیده همچین راه حلی را با حقوق آموزشگاه جابجا میکنه.
دقیقا منم با شما موافقم. البته با قسمت اولش.
منظور من از Professional علم تئوری + تجربه کار عملی بود Smile

در مورد آموزشگاه هم باید بگم که خیلیا آموزش رو ترجیح میدن. چون همون کسی که شما میگید کلی وقت گذاشته و چیزی یاد گرفته و تجربه داره، پولی که از آموزش میتونه بدست بیاره، یک چهارمش رو هم با کار توی شرکت یا انجام پروژه نمیتونه بدست بیاره. البته این نظر منه طبق چیزایی که توی ۲ ۳ سال تجربه کاریم دیدم.

تدریس حقوق خیلی خیلی خوبی داره و کار خیلی خیلی بی درد سر تریه نسبت به کارهای عملی توی یه شرکت یا انجام پروژه های مختلف. اونم توی جامعه ما که یه کار عملی که انجام میدی ۱۰۰۰ تا بدبختی پشت سرش میاد. از تحویل پروژه بگیر تا نقد کردن فاکتور و سر و کله زدن با n نفر آدم و مسائل دیگه ای که شما بهتر از من میدونی.

کسانی که واقعا Pro هستن و من میشناسمشون، همشون مشغول تدریس هم هستن. در واقع ۶۰% کارشون رو تدریس شکل میده و قسمت اعظم دیگه ایش رو مشاوره! یعنی کسایی که واقعا کار درستن همشون میگن که ما ۴ ۵ ساله کار عملی نمیکنیم. فقط تدریس و مشاوره. چون هم پولش خوبه هم راحت و بی درد سره.

مثلا یکی از این عزیزان، علاوه بر تدریس مشاور Data Center شهرداری مشهد و اداره برق استان خراسان رضویه که خب از همین ۲ تا ماهی ۶ تومن پول میگیره.

۱۰ بار ویرایش کردم پستم رو Big Grin چقدر حرف زدم ببخشید. دلم پره فرداد خان Smile

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , Aref Safari , ماه بانو , M*Gh
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ق.ظ، توسط mehdpo007.)
RE: اینجا کسی هست بدون شرکت درکلاسهای آزاد مهارتهای لازم برای استخدام را بدست آورده باشد؟
بله میشه !
اما در استخدامی های دولتی که معمولا آزمون برگزار میکنند و مبنا آزمونشونم همون دروس دانشگاهیه البته مصاحبه هم داره ولی ازمون و قبول بشی مصاحبه شان سخت نیست زیاد اذیت نمیکنند سوالات خیلی حرفه ای و سخت نمی پرسند که البته تعداد این استخدامی ها روز به روز داره کمتر میشه!
اما در بخش خصوصی فرق داره باید کار بلد باشی حالا میخواد با کلاس رفتن باشه یا اینکه به هر طریقی تجربه ای بدست آورده باشی!
پول و پارتی هم جای خود دارد
ولی اگر موقعیتشو داری حتما کلاس و برو!
و حقیقتا دروس دانشگاه فقط بدرد پاس کردن میخورند باشون کاری یاد نمیگیری!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: vidami
ارسال: #۱۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ق.ظ)mehdpo007 نوشته شده توسط:  بله میشه !
اما در استخدامی های دولتی که معمولا آزمون برگزار میکنند و مبنا آزمونشونم همون دروس دانشگاهیه البته مصاحبه هم داره ولی ازمون و قبول بشی مصاحبه شان سخت نیست زیاد اذیت نمیکنند سوالات خیلی حرفه ای و سخت نمی پرسند که البته تعداد این استخدامی ها روز به روز داره کمتر میشه!
اما در بخش خصوصی فرق داره باید کار بلد باشی حالا میخواد با کلاس رفتن باشه یا اینکه به هر طریقی تجربه ای بدست آورده باشی!
پول و پارتی هم جای خود دارد
ولی اگر موقعیتشو داری حتما کلاس و برو!
و حقیقتا دروس دانشگاه فقط بدرد پاس کردن میخورند باشون کاری یاد نمیگیری!
والله تعجب می کنم از بعضی صحبت ها
بازرا کار ایران دو بخش هستش یا دولتی که حقوق حداکثرش ۱ میلیون رویایی بخای حساب کنی ۲ میلیون
آزمون های استخدامی، بنا به زرنگی و علمی بودن بچه های مانشت بیشتر دوستان اینجا مطمئنا نمره کتبی رو کسب می کنند ولی خب یه چیزهایی عین امتیازهایی که همه شما میدونید باید باشه که اگر نباشه عین بنده همه امتحانات کتبی رو قبول میشم و بعدا نتیجه متاسفانه ...
در مورد بازرا کار خصوصی:
اولا بیشتر یا برنامه نویس میخان یا کسی که شبکه کار می کنه و بعضا سخت افزار بلد باشی
خب ما کدومش رو داریم توی مقطع لیسانس؟ فقط لیسانس نرم و سخت
تا مقطع لیسانس یا شما مهندس سخت افزار هستی یا نرم افزار خب دروس دانشگاهی مهندسی نرم افزار عین نظریه مهندسی اینترنت کامپایلر ریاضی و آمار ، اندیشه و معارف و... چه ربطی داره به شغلی که میخای داشته باشی
در واقع تناسبی بین دروس دانشگاهی پاس شده و شغل های آزاد و یا حتی دولتی وجود نداره.
جایی رفتم برای استخدام، گفتن مدرکت چیه گفتم لیسانس نرم، گفتن نه ما یکی رو میخاییم که توی حوزه هک و امنیت فعالیت کنه جایی دیگه رفتم برای استخدام، گفتن اصلا مهم نیست چیزی بلد باشی یا نه فقط باید مدارک دوره های شبکه رو داشته باشی گفتم والله من ۱۷ و۱۸ سال درس خوندم و واحدهای رایج همین نظام آموزشی رو پاس کردم و از نظر مالی جوری نبود بتونم این دوره ها رو برم، بازم هیچ اقا رفتیم چند جایی که واقعا نمره کتبی و اینا رو آورده بودم و متاسفانه اون موارد نامریی رو نداشتم و نتیجش این شد که الان بیکارم.
در مورد برنامه نویس ها:
برنامه نویسی شغل پر درامدی هستش ولی برای چند سال؟
آیا توی ۱۸ سالگی یا توی ۲۵ سالگی یا حتی ۳۵ سالگی میتونی برنامه بنویسی ولی توی سال های ۴۰ به بالا هم میتونی
همیشه بروز باشی و برنامه بنویسی؟
برنامه نویسی خب ولی مقطعی هستش برای پر کردن جیب خوبه ولی تداومش خیلی نیست،
...
۳
۱
ارسال: #۱۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۹ ق.ظ
ما تو دانشگاه خودمون جهاد دانشگاهی دوره های شبکه رو به صورت ازاد برگزار میکرد ولی خیلی از دانشگاه ها رو دیدم که اصلا دوره های شبکه و ... رو برگزار نمیکنن به نظر من باید توی دروس لیسانس مهندسی کامپیوتر تجدید نظر بشه و کاربردی تر بشه من نمیدونم این سر فصل ها مال چند سال قبله ولی الان یه فارغالتحصیل کامپیوتر اگر بخواد به کلاس های دانشگاه بسنده کنه از خیلی مباحث عملی و کاربردی که از همه هم بیش تر اشتغال زا هستن و خواهان دارن مثل شبکه و برنامه نویسی عقب میمونه باید سر فصل های لیسانس کامپیوتر یه طوری تغییر کنه که دوره های شبکه و برنامه نویسی مایکروسافت هم در این چارت ها گردونده بشه و گواهی مربوطشونو بتونه دانشجو بگیره الان خیلی جاها که برای شبکه استخدام میکنن اصلا مدرک دانشگاهی براشون مهم نیست مهم براشون گواهی گذروندن دوره های شبکه هست الان لیسانسه الاهیات میشناسم همین دوره های شبکه رو گذرونده الان چند جا مشغوله
۲
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۰ ق.ظ
من
وضعیت تحصیلیم افتضاح بود
۴ ترم اول لیسانس سه ترمشو مشروط شدم!
استادمون سر کلاس گفت
فکر اینکه برید تو ایریسا استخدام شید رو از سرتون بیرون کنید
دوره کاراموزی رفتم ایریسا
Jsp و Jsf
به خداوندی خدا فقط حدس می زدم J اول کلمه Java باشه در این حد
سه ماه تابستون ۸۷ روزی ۱۶ ساعت با دایل اپ تو اینترنت دنبال آموزشهاش می گشتم و در حال یادگیری بودم
خود مربی ( که الان همکارم است ) بهم میگه من تو خواب هم نمیدیدم کارآموزی باشه که انقدر فعال باشه
و این سخت کوشیت تو مراحل استخدامت خیلی کمک کرد
پس به غیر پارتی و نمرات درخشان هم میشه با کمی تلاش و کوشش به هدفت رسید
چند وقت پیش رفتم استاد پیدا کردم کارت پرسنلی نشونیش دادم گفتم بیا اینم ایریسا خودشم باور نمی کرد

all the saddest love song symphony in my head
۲
۰
ارسال: #۱۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ق.ظ)payman84ce نوشته شده توسط:  پس به غیر پارتی و نمرات درخشان هم میشه با کمی تلاش و کوشش به هدفت رسید
ببینید کسی که طراحی الگوریتم و نظریه میخونه پس راحت میتونه دروس شبکه و ... رو یاد بگیره
مشکل اینه:
یا اینقدر اذیت میشه تا لیسانس یا فوق لیسانس بگیره و اینقدر هزینه میکنه که دیگه خودش بدش میاد بره دنبال دوره های تخصصی آزاد و از رمق دیگه می افته
یا آموزشهایی که دیده همه کشک هستند و بعد ۱۷ و ۱۸ سال درس خوندن و فکر کردن که بیهوده دویده و زحمت کشیده موجی از ناامیدی و خود کم بینی درش نفوذ میکنه که دچار مشکلات ...
دوست گرامی:
به غیر از پارتی و نمرات درخشان میدونی چی باعث میشه یه نفر و یه جامعه پیشرفت کنه؟ عدالت
اگر شما پارتی و سهمیه نداشتی پس مطمئنا تلاش و کوششت و عدالتی که این تلاش شما رو دیده شما رو به اینجا رسونده
و جای تبریک و دست مریزاد داره، امیدوارم خداوند متعال هم شما رو و هم دوستان دیگه کمک کنه تا بتونیم فردی مفید برای جامعه باشیم.
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ب.ظ
دقیقا صحبت جناب Fardad-A صحیح و کامله

من خودم ۵-۶ تا دوره های آموزشی رو دیدم ولی حتی وقتی مطابق استاندارد هم که یاد میدن نسبت به اون چیزی که به کار میاد خیلی خیلی کمتر میگن به قول مربیم که من یک هزارم چیزی که از c# میدونم به شما گفتم بقیش به تلاش شما بستگی داره

به نظرم یکی دو زبان برنامه نویسی وب یا ویندوز یا شبکه که مطابق نیاز بازار کار هست رو سعی کنید یاد بگیرید و بهش مسلط بشید خیلی خیلی بدردتون میخوره
در کل بدست اوردن مهارت عملی فقط به همت خودتون بستگی داره که چقدر پیگیر و علاقمند باشید

اصلا هم به پارتی و سهیمه و.. فکر نکنید اگه ندارید , اگه حرفه ای بشید کار خودش میاد

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۱
۱
ارسال: #۱۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ب.ظ
باید یاد بگیری که خودت یاد بگیری

مثلا برای جاوا قرار نیست که به ازای هر فریمورک بری سر کلاس
من خودم جاوا، فریمورک spring و فریمورک ZK را بدون کلاس در ۳ الی ۴ ماهه یاد گرفتم تا حدی که تو شرکت کار می کردم
من فقط network+ را کلاس رفتم اون هم پشیمان شدم دیگر هیچ کلاسی نخواهم رفت

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۵۳ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۹۱۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۹۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۲۷ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close