زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه مختصر ازمونهای ازمایشی پارسه و مدرسان(با تمرکز بر رشته آی تی)

ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
مقایسه مختصر ازمونهای ازمایشی پارسه و مدرسان(با تمرکز بر رشته آی تی)
این روزها بین بچه های مانشت بحث زیادی بر گرفته در ارتباط با ازمونهای ازمایشی پارسه و مدرسان. گروهی بر آنند که پارسه ثبت نام کنند وگروه دیگری نیز علاقمند به مدرسان هستند. در این بین خوب موسسات دیگری نظیر مهستان و نصیر و سنجش هم هستن. که در ازمونهای انها هم میشه شرکت کرد. من قصد دارم در چند معیار به مقایسه ازمونهای ازمایشی این چند موسسه بپردازم. البته جا داره از خانم انرژی مثبت تشکر ویژه کنم. چون معیارها پیشنهاد ایشون بود. همچنین چنین کاری پیشنهاد ایشون بود و به طور موازی قراره که پیش ببرندSmile

بودجه بندی ازمونها:
من سال گذشته مسئول دفترچه ایتی مدرسان شریف بودم. برای همین مجبور بودم ازمون به ازمون کیفیت ازمونهای ازمایشی دیگر موسسات رو چک کنم. در ازمون اول تقریبا همه موسسات رو چک کردم و از ازمون دوم به بعد فقط پارسه و مهستان رو چک کردم چون باقی تعطیل بودند. البته متاسفانه به ازمونهای سنجش دسترسی نداشتم. تو این سه موسسه هر کدام در یه سری دروس خوب بودند. پارسال به لحاظ بودجه بندی و تعداد ازمون پارسه وضعیت بهتری از سایرین داشت. چون حجم بیشتر مطالب تو ۵۰ درصد اول بود و تو ۵۰ درصد دوم که بچه ها معمولا درگیر امتحانهای میان ترم میشن و یا کمی خسته میشن حجم کمتری پوشش میداد. اما مدرسان دقیقا برعکس پارسه بود و بیشتر مطالب مهم تو ۵۰ درصد دوم بود مهستان هم که نوع بودجه بندیش کلا متفاوت بود. اما امسال مدرسانیا بودجه بندیشون رو درست کردند حتی در بعضی دروس نسبت به پارسه ای ها بهتر هم شدند و تقسیم بندی مناسبی داشتند. در کل تو بودجه بندی امسال مدرسان خودش رو به پارسه رسونده و هر دو تقریبا در یک سطح هستند.
۲- کیفیت سوالها
در ارتباط با کیفیت سوالها پارسال دقیقا به این صورت بود که هر کدام از موسسات تو یه سری درسها کیفیت مناسبتری داشتند. اما همه انها اشکالات عمده داشتند. نقد جدی پارسه در این بود که روند سوالات ان تا به ازمون اخر تقریبا یکسان بود. یعنی مثلا سیستم عامل تقریبا تو شش یا هفت ازمون از هشت ازمون سوالات سخت با مسئله های دشوار داشت درحالیکه سر کنکور سیستم عامل سوالات کاملا مفهومی داشت. و یا مهندسی نرم افزارش سوالاتی داشت که اصلا کیفیت مناسبی نداشت. مدرسان برعکس پارسه اصلا روال ثابتی نداشت . یعنی یه ازمون میدیدی طراحی سخته یه ازمون مهندسی نرم افزار. البته این روال تو درسهای ایتیش که من مسئولش بودم تقریبا رعایت میشد تو درسهای مهندسی نرم و معماری بعید میدونم همچین روالی رو طی کرده باشند. به هر حال این مهمه که ازمونها روال ثابتی نداشته باشند تا ذهن بچه ها شرطی نشه و به هر جور ازمونی عادت کنند. امسال نمیدونم باز هم من مسئول دفترچه باشم یا خیر برای همین راجع به امسال مدرسان خیلی نمیتونم با قطعیت بگم که باز همان روال پارسال رو داره...درارتباط با مهستان بگم که سوالات ازمونهای مهستان بسیار تمرینهای مناسبی بودند برای حل کردن. ایده های بعضا جالبی داشتند که بسیار میتونست به فهم بهتر مطالب کمک کنه. ولی برای ازمون این سوالا شاید چندان مناسب نباشه و دشوار باشه. البته پارسه و مدرسان هم از این دست سوالات داشتند ولی با دز کمتر. من بیشتر مهستان رو برای این چک میکردم که ایده بگیرم برای طرح سوالات واقعا سوالات جالبی توش پیدا میشد.

کیفیت پاسخ نامه
در زمینه کیفیت پاسخ نامه مدرسان یه سر وگردن بالاتر از بقیه شون هست و پاسخ نامه های به مراتب بهتری داره.
نوع پاسخ نامه مدرسان و پاسخهایی که توش داده میشد به مراتب بهتر از پارسه بود. در واقع ساختار پاسخ نامه مدرسان جوریه که اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار میده.
جامعه آماری
در زمینه جامعه آماری این طور که در کارنامه ها میزنند مدرسان از همه بیشتره ولی از نظر من جامعه اماری کشکه... یعنی خیلی نمیشه رو این اعداد و ارقام حساب کرد ولی مدرسان و پارسه نسبت به بقیه جامعه اماری بالاتری دارند اونم به دلیل تبلیغات و تعدد شعب در شهرستانها. در تهران پارسه تعداد شرکت کننده هاش بیشتر از مدرسان هست در حالیکه در شهرستان مدرسان انگار بیشتره. ولی درکل جامعه اماری چیزی نیست که بشه روش حساب کرد. هر چند به نظر میرسه تو پارسه چگالی دانشجو خوبها بیشتر باشه (به دلیل قدمت بیشتر)
نحوه برخورد پرسنل:
در ارتباط با نحوه برخورد پرسنل با دانشجویان مدرسان سبقه طولانی در برخورد نامناسب داره و معمولا شاگرد اول در این زمینه میباشد. پارسه هم بعد از مدرسان در رتبه بعدی قرار داره.علتشم اینه که وقتی تعداد شرکت کنندگان زیاد میشه ولی تعداد پرسنل ثابته بدیهتا این مشکلات به وجود میاد. فراموش نکنید که این پرسنل فقط به رشته شما تعلق ندارند و باید کار چندین رشته دیگر نیز راه بیاندازند. برای همین معمولا این وسط ناراضی زیاد وجود داره. به هر حال اگر برخورد مناسب برایتان اهمیت زیادی داره کلا نه سراغ مدرسان برید نه سراغ پارسه. تو این زمینه مهستان، سنجش یا نصیر گزینه های بهتری هستند.

خدمات مشاوره
مشاور موسسه نصیر اقای خلیلی فر هستند. هر چند اسم ایشون دررفته ولی من خودم متد کاریشو نمی پسندم. مشاورهای پارسه رو نمیشناسم ولی میدونم انها هم چند سالی هست اونجا مشاور هستم. به طور کلی هر چه قدمت یه مشاور بیشتر باشه معمولا بهتر است. خیلی گیر این نباشید که از رتبه ۱ های پارسال مشاوره بگیرید چون معمولا خیلی نمیتونندشما رو کمک کنند. مشاور طول میکشه تا خیلی چیزها رو بفهمه. برای بچه های تهرانی که میخوان ایتی ثبت نام کنند من پیشنهاد میکنم اگر همه شرایط یکسان بود مدرسان رو انتخاب کنند چون من اونجا مشاور هستم چه بخوام چه نخوام باید به خیلی ها مشاوره بدم ولی ترجیحم اینه که به کسایی مشاوره بدم که مانشتی باشند و یه پیش زمینه هایی داشته باشند و مطالب من روقبلا خونده باشند. به هر حال این تصمیم به خودتان هست که خدمات مشاوره چقدر برایتان مهم باشد. من رو تو مدرسان هم گیر نیاری اینجا تا حدی میتونی ازم کمک بگیرید. البته اونجا دقیقتر و با تحلیل کارنامه ها میتونم کمک کنم.
شبیه سازی شرایط کنکور
یکی از مهمترین حسنهای ازمون ازمایشی شبیه سازی شرایط کنکور میباشد. تواین زمینه پارسه و مدرسان باز از بقیه بهترند. البته باز نمونه های زیادی وجود داره که مسئولین تو یه سری موارد بی دقتی میکنند اما تو کنکور هم باور کنید از این دست اتفاقات میفته

سخن آخر:
در ارتباط با قیمت پارسه و مدرسان به اهمیت مانشت پی بردند و تخفیفهای خوبی دارند میدهند. این خوبه که میتونید با قیمت به مراتب کمتر ثبت نام کنید. من سنجش رو جز گزینه ها نیاوردم ولی به دلیل شرکت کننده کم سنجش خیلی کم این حس رقابت را در شما ایجاد کنه. ولی به نظرم بد نیست حداقل یه دونه جامع سنجش رو ثبت نام کنید. همچنین سوالات موسسه مهستان و نصیر رو از همین مانشت پیگیر باشیدو دانلود کنید حتما. درکل پارسه و مدرسان حس کنکور بیشتری به شما القا میکنند هر چند که ممکنه نواقص زیادی داشته باشند. اگر پول خیلی فاکتور مهمی برای شما هست میتونید برید سنجش شرکت کنید. البته سنجش تو کامپیوتر شرکت کننده اش بیشتر هست و وضعش بهتره بازSmile
اینم بگم اومدن یا نیومدن شما به مدرسان هیچ سودی برای من نداره. من نه سهامدارم و نه قراردادی که با اونجا دارم وابسته به تعداد نفرات ثبت نامی است. ولی خوب خوشحال میشم به ادمهایی کمک کنم که زبون من رو میفهمند قدر صحبتهای من رو میدونند و یه سری پیش زمینه هایی دارند. چون خیلی از کسانی که میان مشاوره بایداز اول همه چی رو بهشون توضیح بدی که کار به مراتب سختیه. در نهایت برای همتون ارزوی موفقیت میکنم. اگر مدرسان ثبت نام کردید میتونید برای مشاوره به من مراجعه کنید و تماس بگیرید. اگر هم که جای دیگه ثبت نام کردید همینجا تلاش میکنم به سوالاتتون پاسخ بدهم.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۹
۹
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: student_92 , elynn66 , sir_ams , Afroz , saeiid , csun , iammiti , Saoshiyant , mastercandidate , mgshervin , bita_it , kolbeye_shab , ماه بانو , El@he , dzzv_13 , Soodabezare , M.Amin.M , آسمان ابری , tohidi4503 , zahra 67 , samaneh_aftab , Morris , sepidsal , afa90 , saharrrrrr , foranyone , hiddenman , zahra_ce87 , Nolan , احسان مومنی , سجاد۶۷ , PSHirazi , Doctorwho , ali ghaemi , fatemehkh , behnam2016 , ican , mehdi.m2 , آرمانا , hadi8963 , hannah , mrsh1372 , faza , faraaz_mb , haveking
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ب.ظ
مقایسه مختصر ازمونهای ازمایشی پارسه و مدرسان
از اینکه بدون توجه به حضور خود در مدرسان نقاظ قوت و ضعف موسسه های مختلف رو گفتید ممنون
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: foranyone , haveking
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۲۶ ب.ظ
RE: مقایسه مختصر ازمونهای ازمایشی پارسه و مدرسان
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  سلام آقای جهانی ممنون برای مطلب مفیدتون

من یه سوال داشتم نمیدونم جای درستی میپرسم یا نه؟!!
به نظر شما آزمونهای اینترنتی حداکثر تا چه ماهی میتونند مفید باشند؟!! با توجه به اینکه اون ماههای اخر میخواهیم جمع بندی داشته باشیم و هر اونچه خوندیم رو مرور کنیم؟؟

من پارسال به خیلی از بچه ها گفتم که ازمون اخر پارسه و یا مدرسان رو ندنSmile علتشم این بود که خیلی نزدیک کنکور بود. کلا تا دو هفته قبل کنکور ازمون دادن مشکلی نداره اما بعدش دیگه خطرناکه . چون ممکنه روحیه تون رو خراب کنه. و تازه اگه اشکالاتت رو هم بفهمی چندان سودی نداره براتون.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ
سلام آقای جهانی ممنون از مطالبتون

من یه سوال دارم ! لطفا راهنمایی بفرمایید

سال گذشته در آزمون های پارسه شرکت کردم، ولی زیاد تلاش نکردم و فقط ۵-۴ تا از کتابها رو به طور کامل مطالعه کردم. امسالم قصد داشتم پارسه شرکت کنم. ولی طبق پست قبلیتون "توصیه هایی برای دوستان کنکوری (گروه دوم)" که فرموندین شرکت در کنکور ازمایشی متفاوت با سال قبل ...
واسه کسایی مثل من که پارسال زیاد تلاش نکردیم هم توصیه میکنین در آزمون آزمایشی متفاوت با سال قبل شرکت کنیم.؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dzzv_13
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۵۶ ب.ظ
جنابه جهانی ممنون از شما
اما به نظرم جامعه آماری اصلأ کشک نیست و خیلی هم مهمه .
موسسه مدرسان با ۱۸۰ نمایندگی و پارسه با حدود ۷۰ نمایندگی قطعأ با هم متفاوتند در یک جامعه آماری بالا ما با شرکت کنندهای زیادی رقابت میکنیم وشبیه سازی آزمون اصلی ایجاد میشه مثلأ اگر فرد در یک جامعه اماری کوچک مثلأ با ۳۰ نفر رقابت کنه ممکنه احساسه خوبی داشته باشه و تلاشه زیادی هم نکنه اما زمانی که درآزمونی که جامعه آماری بالایی داره شرکت میکنه رقابت در سطح وسیعتری صورت میگیره وتلاشه فرد بیشتره و نتیجه ای که تو آزمون میگیره قطعأ نزدیکتر به آزمونه اصلی هست .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ ب.ظ
آقای جهانی میشه خواهش کنم در مورد علوم کامپیوتر راهنمایی کنید کدوم آزمون بهتره .؟؟
من هرجا پست گذاشتم یا بلاک شد یا کسی جواب نداد Sad
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilo.areta
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۰۴ ب.ظ
با نظر آقا فرداد موافقم کامل ، یه جامعه آماری استاندار بهتر میتونه کمک کنه یعنی همه جور سطوحی از کیفیت دانشجوها و داوطلبا توش باشن ، اینجوری نباشه که یکی بگه من درسم ضعیفه همه میگن برو فلان جا...اونم میره اونجا ! یکی میگه من قوی ام تو درسام واسه همین فلان جا مناسب تره میره اونجا ! یکی سطوح داوطلب قویتر یکی ضعیف تر...!
بالانس برقرار نمیشه انگار...در کل آزمون دادن خیلی کمک میکنه اما زیاد نباید به رتبه های این آزمونها دل خوش کرد. من نظرم اینه دوستان.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilo.areta
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۴۹ ب.ظ
مواردی هست که لازم دیدم به پیوست مطالب فوق اضافه کنم
۱- اول در زمینه جامعه آماری باید بگم که رتبه کنکور بسیار وابسته به اتفاقاتی است که براش شما می افتد. به خصوص هر چه رتبه شما در رده ی متوسط قرار بگیره این اتفاقات تاثیرش بیشتره. اون پنجاه شصت نفر اول کنکور معمولا اختلاف تراز بیشتری نسبت به بقیه دارند ولی بعد از آنها ترازها بسیار نزدیک یکدیگر میشود به طوریکه با یه سری اتفاق ساده میتونه رتبه شما رو کلی جابه جا کنه. از این رو اینکه تو ازمونهای ازمایشی چه رتبه هایی کسب میکنی بستگی به اتفاقاتی داره که تو ازمونهای ازمایشی میفته. بگذارید مثال بزنم.فرض کنید شما پارسال فردی بودید که کنکور ازمایشی پارسه میدادی. بعد سیستم عاملتم خیلی خوب بود.بدیهتا تو ازمونهای پارسه رتبه های خوبی میاوردی چون سیستم عامل سوالاتش سخت بود بقیه نمیزدند و شما میزدید. حال تو کنکور که سیستم روندش عوض شد شما عملا نقطه تکیه گاهت رو از دست دادی و قطعا تغییرات زیادی تو رتبه شما حاصل میشه. این مورد تو ازمونهای ازمایشی که روند ثابتی دارند بیشتر به چشم میاد (مثل پارسه یا مهستان) ولی خوب اگر ازمون ازمایشی روند ثابتی نداشته باشه(مثل ایتی مدرسان پارسال) این میتونه تاثیر کمتری بگذاره رو شما.
اما با تمام این شرایط باز هم روی رتبه های ازمونهای ازمایشی به هیچ وجه نمیشه حساب کرد. حتی اگر کنکور رو دوبار بگیرند شما رتبه یکسانی نمیارید و قطعا رتبه هاتون تفاوت خواهد داشت. پس اصولا خیلی نباید رو رتبه های کنکور ازمایشی حساب کرد پس جامعه اماری چیزیه که چندان به کار شما نمی آید.اما...
وقتی شما یه ازمونی میدی که تعداد شرکت کننده هاش کمتر از یه حد استانداردی باشه این خودش باعث بی انگیزگی در شما میشه. تنها سود جامعه اماری اینه که میتونه کمی عامل انگیزشی در شما باشه. پس پیشنهاد من اینه که یه سری جاهارو برای جامعه اماری پایینشون فیلتر کنید.
۲- دوم راجع به اونایی که پارسال یه ازمونی شرکت کردند. بهتره به اونا بگم امسال ترجیحا همون ازمون رو ندید. چون احتمالا حجم سوالات تکراری که میبینید زیادباشه. برای همین بهتره یه ازمون و محیط جدید رو امتحان کنید.
۳- این که رتبه برترهای پارسال چه ازمونهایی شرکت کردند درست هست که معیار بدی برای شما نیست اما این طورهم نباید باشه که تنها معیار انتخاب شما این باشه. استفاده از ازمون تا حد زیادی به خود شما بستگی داره که چه استفاده هایی ازش بکنید. پس تنها معیار انتخاب شما رتبه برترهای پارسال نباشه. هزینه ای که داری میکنی، کیفیت سوالها(ممکنه سال به سال تغییر کنه) و کلی پارامتر دیگه هست که میتونه تاثیر بگذاره. حتی خدمات پس از ثبت نام نیز باید در نظر بگیرید.
۴-من قبلا یه جایی گفته بودم که اگه ایتی هستید برید مدرسان . علت حرفم اون موقع این بود که مدرسان پارسال دفترچه ایتیش کیفیت بهتری نسبت به پارسه داشت . راجع به امسال با قطعیت نمیتونم بگم باز مدرسان بهتر خواهد بود ولی حداقلش اینه که میتونم بگم مدرسان مشاور ایتیش من هستم و میتونم با تحلیل کارنامه کمک بیشتری بهتون بکنم. در کل هر چه مانشتی بیشتی تو ایتی مدرسان باشه من خوشحالتر میشم چون اونجا راحتتر میتونم کمکتون کنم. درارتباط با باقی گرایش ها من نظری نمیدم. و برید از افراد متخصصتر از من بپرسید.

در اخر بگم که مستقل از این که چه ازمونی میدید یه سری استفاده ها هست که باید از کنکور ازمایشی بکنید که به موقعش راجع به اون صحبت خواهیم کردSmile

۲
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , mgshervin , student_92 , behnam2016 , faraaz_mb , haveking
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۲۸ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ب.ظ)konkor arshad نوشته شده توسط:  از اینکه بدون توجه به حضور خود در مدرسان نقاظ قوت و ضعف موسسه های مختلف رو گفتید ممنون

با سلام خدمت آقای جهانی عزیز

سال گذشته که شروع کرده بودم برای اولین کنکور ارشد کامپیوتر رو بخونم، مثل همه ی بچه های تازه وارد دیگه فقط دنبال کتاب و جزوه و این استاد و اون استاد بودم، جزوه ی فلانی و از امیرکبیر بگیر، اون و از شریف بگیر، این استاد کلاس برو و خلاصه کلی از این برنامه های کلیشه ایی که همه الان دیگه برا خوشون یه پا کارشناسن !! اما از پس از هفت ماه تلاش و با وجود اینکه من پایه علمی ام نسبتا خوب بود در کنکور شکست خوردم!!!!

خیلی با خودم فکر کردم تا به دلایل شکستم رسیدم، و اون دلایل به یه جمله ختم می شد که "کسی که تو کنکور ارشد فقط و فقط درس بخونه بازنده است". شاید تعجب کنید ولی موارد جانبی دیگه ای وجود دارد که مخصوصاً باعث میشه بچه های قویتر و اونایی که خوب خوندم بیشتر شکست بخورن. دیدم در این پست صحبت های کنکور در مورد آزمون آزمایشی بود خواستم به عنوان کسی که یه نموره این آزمون ها را در سال گذشته حس کرده بیام و توضیحاتی بدم، چون آزمون های آزمایشی علاوه بر بر ظاهرش (همون جامع آماری و کیفیت و خدمات پشتیبانی ) که لازمه است ولی کافی نیست از جنبه دیگه ایی که باطن آزمون اسمشو گذاشتتم نیز تعیین کننده است.

در این پست یک مورد از باطن آزمون می خواهم بگم و یک مورد از ظاهر آزمون :

باطن آزمون :
۱ . انرژی : ای خدا این انرژی ذهنی چقدر مهمه و من ازش غافل بودم، دوستانم من و متاسفانه خیلی دیگه از دوستامون فکر می کنند که انرژی با خوردن رانی و ردبول و شکلات و فندق سر جلسه ایجاد میشه ولی این یک اشتباه واقعیه!! انرژی به صورت تدریجی تو ذهن ایجاد میشه مثل بار اول که می خوایم دور زمین چمن بدویم پاهامون درد می گیره بعدش به مرور عادت می کنیم. اونایی که آب پرتغال و گذاشتن کنارشون و تو خونه تست می زنن و تا سرشون درد می گیره ول می کنن تست و می گن : سر جلسه انرژی خیلی بیشتر از اینه، الان چون تو خونم این جوری. نه بابا این حرفا نیست سر جلسه اگر عادت نداشته باشید آنچنان سر دردی می گیرد که دیگه به درس های آخر نمی رسید. بنابریان نمی خوام حرف و طولانی کنم و فقط می گم که بالا بردن سطح انرژی و تنظیم اون یک ضرورت برای موفقیت و اگر قوی ترین داوطلب هم باشید که نتونید ۹۰ دقیقه ی رو تو زمین بدوید احتمال شکستتون زیاده و این بالا بردن انرژی راه داره!!! وآن هم شرکت در آزمون های آزمایشیه ، زیرا در آزمون اول و دوم و سوم سرتون درد می گیره ولی از آزمون چهارم خیلی بهتر می شی . در آزمون های جامع کامل می تونی انرژیتو تنظیم کنی.
۲ . اعتماد به نفس به داشته های علمیت (فرار از عذاب وجدان درسی)
۳/ تکنیک گل چین
راجع به دو مورد فوق بعداً مفصل صحبت می کنم.

ظاهر آزمون :

فاکتورهای انتخاب آزمون آزمایشی با توجه به تجربیات پارسال من که متاسفانه در آزمون های آزمایشی x (نمی خوام اسم ببرم که یه وقت ایجاد ذهنیت نشه ) شرکت می کردم سه چیز هستش : اولی و مهم ترین جامع آماری : جامع آماری پایین سنجش درستی از اطلاعاتتون به شما نمی ده مثلاً بین ۱۵۰ داوطلب کنکور رتبه ی یک شدن یک پاپاسی هم نمی ارزه، چه فایده داره وقتی شما این همه استان تو کشور داری که ماشااله کلی هم داوطلبای قوی در بینشون هست، انوقت شما با ۲۰۰ نفر رقابت کنی و دلت خوش کنی که رتبه ام یک شد!!! بی شک می گم که مهم ترین فاکتور جامع آماری و حداقل میشه از روی تعداد نمایندگی های این موسسات یک درک اولیه از جامع آماری شون پیدا کرد. الان دیگه فقط تهران مهم نیست بقیه داوطلبان شیراز، اصفهان ، مشهد و .... هم جزئ اصلی ترین رقبا هستن، اونوقت چطور می شکه موسسه ای که کلاً ۴ تا نمایندگی در بین شهرستان ها داره بیاد بگه آقا من بیشترین جامع آماری و دارم.

فاکتور دوم :کیفیت سئوالات
فاکتور سوم : خدمات پشتیبانی
[/b]
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani , Aref Safari , سجاد۶۷ , student_92 , mrsh1372 , haveking
ارسال: #۱۰
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ)i.katanish نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ب.ظ)konkor arshad نوشته شده توسط:  از اینکه بدون توجه به حضور خود در مدرسان نقاظ قوت و ضعف موسسه های مختلف رو گفتید ممنون

سال گذشته که شروع کرده بودم برای اولین کنکور ارشد کامپیوتر رو بخونم، مثل همه ی بچه های تازه وارد دیگه فقط دنبال کتاب و جزوه و این استاد و اون استاد بودم، جزوه ی فلانی و از امیرکبیر بگیر، اون و از شریف بگیر، این استاد کلاس برو و خلاصه کلی از این برنامه های کلیشه ایی که همه الان دیگه برا خوشون یه پا کارشناسن !! اما از پس از هفت ماه تلاش و با وجود اینکه من پایه علمی ام نسبتا خوب بود در کنکور شکست خوردم!!!!

خیلی با خودم فکر کردم تا به دلایل شکستم رسیدم، و اون دلایل به یه جمله ختم می شد که "کسی که تو کنکور ارشد فقط و فقط درس بخونه بازنده است". شاید تعجب کنید ولی موارد جانبی دیگه ای وجود دارد که مخصوصاً باعث میشه بچه های قویتر و اونایی که خوب خوندم بیشتر شکست بخورن. دیدم در این پست صحبت های کنکور در مورد آزمون آزمایشی بود خواستم به عنوان کسی که یه نموره این آزمون ها را در سال گذشته حس کرده بیام و توضیحاتی بدم، چون آزمون های آزمایشی علاوه بر بر ظاهرش (همون جامع آماری و کیفیت و خدمات پشتیبانی ) که لازمه است ولی کافی نیست از جنبه دیگه ایی که باطن آزمون اسمشو گذاشتتم نیز تعیین کننده است.

باطن آزمون :
۱ . انرژی : ای خدا این انرژی ذهنی چقدر مهمه و من ازش غافل بودم، دوستانم من و متاسفانه خیلی دیگه از دوستامون فکر می کنند که انرژی با خوردن رانی و ردبول و شکلات و فندق سر جلسه ایجاد میشه ولی این یک اشتباه واقعیه!! انرژی به صورت تدریجی تو ذهن ایجاد میشه مثل بار اول که می خوایم دور زمین چمن بدویم پاهامون درد می گیره بعدش به مرور عادت می کنیم. اونایی که آب پرتغال و گذاشتن کنارشون و تو خونه تست می زنن و تا سرشون درد می گیره ول می کنن تست و می گن : سر جلسه انرژی خیلی بیشتر از اینه، الان چون تو خونم این جوری. نه بابا این حرفا نیست سر جلسه اگر عادت نداشته باشید آنچنان سر دردی می گیرد که دیگه به درس های آخر نمی رسید. بنابریان نمی خوام حرف و طولانی کنم و فقط می گم که بالا بردن سطح انرژی و تنظیم اون یک ضرورت برای موفقیت و اگر قوی ترین داوطلب هم باشید که نتونید ۹۰ دقیقه ی رو تو زمین بدوید احتمال شکستتون زیاده و این بالا بردن انرژی راه داره!!! وآن هم شرکت در آزمون های آزمایشیه ، زیرا در آزمون اول و دوم و سوم سرتون درد می گیره ولی از آزمون چهارم خیلی بهتر می شی . در آزمون های جامع کامل می تونی انرژیتو تنظیم کنی.
۳/ تکنیک گل چین

ظاهر آزمون :

فاکتورهای انتخاب آزمون آزمایشی با توجه به تجربیات پارسال من که متاسفانه در آزمون های آزمایشی x (نمی خوام اسم ببرم که یه وقت ایجاد ذهنیت نشه ) شرکت می کردم سه چیز هستش : اولی و مهم ترین جامع آماری : جامع آماری پایین سنجش درستی از اطلاعاتتون به شما نمی ده مثلاً بین ۱۵۰ داوطلب کنکور رتبه ی یک شدن یک پاپاسی هم نمی ارزه، چه فایده داره وقتی شما این همه استان تو کشور داری که ماشااله کلی هم داوطلبای قوی در بینشون هست، انوقت شما با ۲۰۰ نفر رقابت کنی و دلت خوش کنی که رتبه ام یک شد!!! بی شک می گم که مهم ترین فاکتور جامع آماری و حداقل میشه از روی تعداد نمایندگی های این موسسات یک درک اولیه از جامع آماری شون پیدا کرد. الان دیگه فقط تهران مهم نیست بقیه داوطلبان شیراز، اصفهان ، مشهد و .... هم جزئ اصلی ترین رقبا هستن، اونوقت چطور می شکه موسسه ای که کلاً ۴ تا نمایندگی در بین شهرستان ها داره بیاد بگه آقا من بیشترین جامع آماری و دارم.

[/b]
اتفاقا بحث خوبی رو باز کردی.کاملا مشتاقم به ادامه این بحث.در ارتباط با باطن ازمون با شما موافقم کامل. اما در ارتباط با ظاهر ازمون من حرفی غیر از شما نزدم. من گفتم جایی که ۱۵۰ تا ۲۰۰ تا شرکت کننده داره نرید اصولا. ولی حرفم هم این بود که اگه مثلا مدرسان یا پارسه کنکور ازمایشی دادی و مثلا شدی ۱۰ نباید فکر کنی قراره کنکور هم ۱۰ بشی و اصولا نباید نتایجت رو تعمیم بدی به کنکور. تمام حرف من سر این تعمیمهای غلطی هست که داوطلبا تو رتبه هایش میزنند. یعنی از روی نتایج ازمونهای ازمایشی نمیشه رتبه کنکور رو تخمین زد و رتبه کنکور به پارامترهای بسیار زیادی بستگی داره.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
ولی در اینکه بهتره جایی که میریم تعداد شرکت کننده های مناسبی داشته باشه هیچ شکی نیست.

۳
۰
ارسال: #۱۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط aminn123.)
با سلام.
در رابطه با آزمون های آزمایشی و بحث مربوط به جامعه آماری و دیدگاه آقای جهانی باید عرض کنم که ایشان به حقیقت در مورد اینکه به این جامعه آماری نباید زیاد توجه کرد، درست می فرمایند.
بنده خودم در هیچ آزمون آزمایشی شرکت نکردم و البته باید عرض کنم که اگر شرکت میکردم به هر حال به دلایل مختلف که دوستان اشاره کرده اند خیلی بهتر بود ولی در تجربه ای که دارم فهمیده ام که این آزمون ها اصلا تعیین کننده رتبه نیستند.
همزمان که بنده برای کنکور میخوندم ، دوستی داشتم که با من شروع کرد.
ایشان هم کلاس های پارسه رو رفت و هم آزمون های پارسه رو شرکت کرد و واقعا میتوانم بگویم که سطح ایشان با من یکسان بود.
وقتی آزمون های پارسه رو میداد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میشد.
جالب است که بنده هم چون خودم را با سطح او مقایسه میکردم نزدیک های کنکور سراسری با او هم عقیده شده بودم و گفتم که کار تمام است اصلا نباید انتظار قبولی داشته باشم.
ولی کنکور شد و ایشان رتبه نزدیک ۱۰۰۰ آورد و بنده ۱۷۶ ( یعنی دوست بنده حتی همان رتبه ای که در پارسه می آورد هم نیاورد و من هم که با مقایسه رتبه پارسه فکر میکردم نمیتوانم قبول شوم، قبول شدم)
چیزی که باید اینجا بهش توجه شود این است که بنده میدونستم اگر آزمون های پارسه رو میدادم مانند دوستم همان رتبه های ۲۰۰ تا ۴۰۰ رو تو آزمون های آزمایشی می آوردم چون گهگاهی سوالات پارسه رو میدیدم و متوجه میشدم که نمیتوانستم خوب جواب دهم.
ولی چرا این آزمون ها ملاک نیست، بدین دلیل است که کنکور سراسری متفاوت است و به قول آقای جهانی که به زیبایی اشاره کردند، بحث یک درس و دو درس است که معیار می شود(مثال سیستم عامل رو زدند)
بنده موفق تر از دوستم کنکور سراسری دادم زیرا دو درس زبان انگلیسی و مهندسی نرم افزار رو خوب خونده بودم و خوب هم زدم.
(ولی همین درس مهندسی نرم افزار در کنکورهای آزمایشی پارسه به شدت سخت بود ولی در کنکور سراسری برای بنده آسان بود و درصد دروس مشترک بنده را به شدت ارتقا داد)
ولی اگر آزمون های پارسه رو میدادم و میخواستم رتبه ام رو تعمیم بدم به کنکور سراسری شکست میخوردم و ناامید می شدم که خوش بختانه اصلا آزمون ندادم.
صددرصد بخاطر اینکه هرگز کنکور های آزمایشی ، همون سوالات کنکور سراسری نیست( زیرا هر آزمون با آزمون دیگر متفاوت است و طبیعتا کنکور سراسری هم متفاوت با آزمون های دیگر است ) ، شرایط متفاوت می شود.
به طور کلی عرض بنده این است که آزمون های آزمایشی میتواند خیلی خوب باشد ولی اصلا و اصلا ملاک رتبه شما در کنکور سراسری نیست.
به هر حال اگر کسی در این آزمون ها شرکت میکند، باید دقت کند که اگر حتی رتبه های خوبی نمی آورد اصلا و ابدا نباید ناامید شود و هم چنین کسی که رتبه های خوبی می آورد نباید بیش از اندازه خوشحال باشد(به دلیلی که آقای جهانی در مورد سیستم عامل فرمودند)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h4cker
ارسال: #۱۲
۰۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ)Nolan نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان
من تقریبا ۱۰ ماهه که عضوه مانشتم ، اما خب به این دلیل که احساس میکردم دانشو اطلاعاتم در حدی نیست که بتونم به دوستان کمک کنم،تا الان پستی ندادم و بیشتر سعی میکردم از مطالب دوستانه با تجربه استفاده کنم ، الانم چون ابهام برام به وجود اومد دست به کار شدمو ...

قبل از هرچیز میخوام از اطلاعاته مفیدی که جناب جهانی توی سایت قرار میدن تشکر کنم

این کنکوری که گذشت تجربه اوله من بود و رتبم ۶۴۶ شد(رشته کامپیوتر) ، که درنتیجه باید امسال مجدد تلاش کنمو ...

من پارسال آزمونایه مدرسانو شرکت کردم و تقریبا ازش راضی بودم ، از طرفی با چند تا آزمونه پارسه هم مقایسه کردم و به نظرم از یه سری از لحاظ به خصوص پاسخنامه تشریحی، واقعا مدرسان بهتر بود

جناب جهانی دلیله اصلیه پستی که دادم برای این مطلبتون بود ! چون واقعا منو به شکو تردید انداخت

(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۴۹ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  دوم راجع به اونایی که پارسال یه ازمونی شرکت کردند. بهتره به اونا بگم امسال ترجیحا همون ازمون رو ندید. چون احتمالا حجم سوالات تکراری که میبینید زیادباشه. برای همین بهتره یه ازمون و محیط جدید رو امتحان کنید.

به نظرتون من که پارسال توی آزمونی شرکت کردم و از لحاظ جامعه آماری و سطح کیفیه سوالات و پاسخنامه تشریحی از اون آزمون راضی بودم ، لزومی داره که صرفا به دلیله برخی سوالات تکراری(که فک میکنم بعد از این وقفه طولانی اکثرش یادم رفته) برم آزمون دیگه؟
امیدوارم با استدلال و منطقی که همیشه به کاربردید منو راهنمایی کنید

ببین اگه نمیری سراغ سوالات پارسال مدرسان موردی نداره که ازمون امسال هم ثبت نام کنیSmile من دو دلیل گفتم برن ازمون جدید. یکی اینکه معمولا دیده شده وقتی شما دو بار یه ازمون رو میدی دچار یه بی انگیزگی میشی برای همین بد نیست محیط رو عوض کنی و یه ازمون جدید رو تجربه کنی. دوم مسئله اینه که معمولا ممکنه سوالات تکراری تو ازمونها باشه و بچه ها قبل از هر ازمون دفترچه های پارسال رو یه نگاه بندازند و تستهاشو بززند. این باعث میشه خوب مثلا چند تا تست تکراری تو هر ازمون ممکنه ببینید (لزوما همه سوالات ازمون های ازمایشی موسسات جدید نیست که این یه فرآیند طبیعیه و باید حق به اونا هم داد)به هر حال اگه واقعا حال کردی با نوع پاسخ نامه و سبک و استایل یه موسسه هیچ اجباری برای غوض کردنش نیست. حالا باز خود دانی.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nolan , student_92
ارسال: #۱۳
۰۴ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۱ ق.ظ
کاش قبل اینکه من تو پارسه ثبت نام میکردم این تاپیک رو میزدید!
من اردیبهشت پارسه ثبت نام کردم
دلیلش هم این بود که اغلب رشته فناوری اطلاعات رتبه های برتر پارسه رفتن
و اینکه قیمت پارسه ارزون تر بود ۳۹۲ هزار ولی مدرسان ۴۹۰ هزار بود و رفتار پرسنل پارسه مودبانه تر بود
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ ق.ظ
به نظر من جامعه آماری مهمه اما همیشه نمیشه تعمیمش داد همسر من همیشه زیر ده می آورد مدرسان میرفت یکی دوبار بدجور سرماخورده بود فک کنم حدود ۵۰ آورد با توجه به رتبه ها و درصداشون و مقایسه ای که با بچه های سایر آزمونها داشتیم من به ایشون گفتم بین ۷۰ تا۱۰۰ میاری ایشون تا۱۵۰ ۲۰۰ هم انتظار داشتن نفر یک تا سه این آزمون حدود۲۰۰آورد تو مصاحبه شون خیلی هم راضی بودن از رتبه شون.بنظرم ن خیلی دست پایین گرفت نه خیلی دست بالا باید واقع بینانه توانایی هامونو بشناسیم و رتبمون تو جامعه آماریمون خوب بررسی کنیم

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
۱
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ق.ظ، توسط s.afrashteh.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ)i.katanish نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ب.ظ)konkor arshad نوشته شده توسط:  از اینکه بدون توجه به حضور خود در مدرسان نقاظ قوت و ضعف موسسه های مختلف رو گفتید ممنون

باطن آزمون :
۳/ تکنیک گل چین

ظاهر آزمون :

[/b]
اتفاقا بحث خوبی رو باز کردی.کاملا مشتاقم به ادامه این بحث.در ارتباط با باطن ازمون با شما موافقم کامل. اما در ارتباط با ظاهر ازمون من حرفی غیر از شما نزدم. من گفتم جایی که ۱۵۰ تا ۲۰۰ تا شرکت کننده داره نرید اصولا. ولی حرفم هم این بود که اگه مثلا مدرسان یا پارسه کنکور ازمایشی دادی و مثلا شدی ۱۰ نباید فکر کنی قراره کنکور هم ۱۰ بشی و اصولا نباید نتایجت رو تعمیم بدی به کنکور. تمام حرف من سر این تعمیمهای غلطی هست که داوطلبا تو رتبه هایش میزنند. یعنی از روی نتایج ازمونهای ازمایشی نمیشه رتبه کنکور رو تخمین زد و رتبه کنکور به پارامترهای بسیار زیادی بستگی داره.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
ولی در اینکه بهتره جایی که میریم تعداد شرکت کننده های مناسبی داشته باشه هیچ شکی نیست.

سلام خدمت بزرگان عزیز کنکور
من تازه امسال می خوام کنکور بدم، اما مثل اینکه با اون چیزی که تو ذهنه منه خیلی فرق داره ، اینجوری که دوستمون کتانیش گفتن و اقای جهانی هم تایید کردن مسائل دیگه ای هم مطرحه، من می خوام یه سئوال اساسی بپرسم اگه من نخوام هزینه کنم و خودم از خودم تو خونه آزمون بگیرم که آنقدر دغدغه ی این فاکتورها و اینا رو نداشته باشم به نظره بزرگان خوبه؟

در ضمن می خوام بپرسم که دوست عزیز (کتانیش) شما پارسال کجا آزمون رفتی؟ امسال چی؟

(۰۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ ق.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  کاش قبل اینکه من تو پارسه ثبت نام میکردم این تاپیک رو میزدید!
و اینکه قیمت پارسه ارزون تر بود ۳۹۲ هزار ولی مدرسان ۴۹۰ هزار بود و رفتار پرسنل پارسه مودبانه تر بود

فدای سرت ، به نظره من تلاشه خودت از هر چیزی مهم تره، من شنبه رفتم مدرسان شریف ، دیگه اونقد اینجا تبلیغات کرده گفتیم ببینیم چه جوریه حالا که می خوایم یه آزمون ثبت نام کنیم.

محیطشون که خیلی خفن و جذاب بود انگار نه انگار که تو سید خندانیم، ماشاله وضعشون خوبه هاااااااا!!!!! رفتاره پرسنلشون با من که مودبانه بود، حتی با مشاوره ی عادیشون که حرف زدم دو تا از کتابای ارشدشون آورد دیدم ، راجع به قیمت هم از همین تخفیفی که تو مانشت گذاشته بودن پرسیدم گفتن که بله راسته و شما می تونی استفاده کنی، حالا دیگه تا آخر هفته باید تصمیمام و بگیرم ، البته اگه دوستان بیشتر کمکم کنن.

(۰۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ ق.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  کاش قبل اینکه من تو پارسه ثبت نام میکردم این تاپیک رو میزدید!

فدای سرت، به نظره من مهم تلاش خودت حالا مگه می خوان آپلو هوا کنن اینا واسع ماSmile

من شنبه رفتم مدرسان شریف، انگار رفتی فشم باغ ، انگار نه انگار تو سید خندانیم ماشاله وضعشون خوبه هااااااااSmile
رفتار پرسنلشون که با من خوب بود ، حتی پیش مشاوره ی عمومی شون که رفته بودم دو تا از کتابای ارشدون آورد دیدم، راجع به این تخفیف مانشتم که سئوال کردم گفتن راسته و شما می تونید استفاده کنید. حالا باید دیگه با کمک دوستان ـآ آخر هفته تصمیمام و بگیرم/
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۸۰۰ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۵۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۲۸۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۵۸۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۳۰۹ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۷۹۶ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  لینک دانلود نسخه ازمایشی ترجمه کتاب یادگیری ماشین میشل انرژی مثبت ۲ ۱۲,۷۸۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: forooghfp7078
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۷۵۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۳۷ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  انتقال آزمون های مدرسان شریف با تخفیف amir.azizi1@yahoo.com ۰ ۲,۳۰۲ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.azizi1@yahoo.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close