زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

استخدامی بانک ها

ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴ ب.ظ، توسط saba1000.)
استخدامی بانک ها
آزمون‌ها و مصاحبه های بانکی
سلام بچه‌ها
کسی می دونه برای استخدامی بانک‌ها چه کتاب هایی را باید خوند
و در مصاحبه برای استخدامی رشته کامپیوتر چه مطالبی می پرسن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

http://www.persianqa.tk/
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۵۰ ب.ظ
استخدامی بانک ها
آخه چرا شان مدرک مهندسی رو میارید پایین و میخاید برید پشت باجه بشینید و اسکناس دسته کنید ؟؟؟

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط saba1000.)
استخدامی بانک ها
به نظر شما چه کاری مناسب هست ؟برای یه مهندس
می گم شما می خواید چی کاره بشید البته ببخشید چون نفس تون از جای گرمی بلند میشه ؟
بچه‌ها کمک کنید به نظر تون آقای رونالدو درست می گن حیفه بری بانک ؟

۰
۰
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۴۴ ب.ظ
RE: استخدامی بانک ها
(۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  آخه چرا شان مدرک مهندسی رو میارید پایین و میخاید برید پشت باجه بشینید و اسکناس دسته کنید ؟؟؟

البته اصلا" مهندسین یا بچه های علوم کامپیوتر پشت باجه نمنشینن.این افراد در بخش انفورماتیک و پشتیبانی سیستمها مشغول میشن. لیسانسهای علوم بانکی واقتصاد و رشته های مرتبط به رشته های مالی حتی گاهی مدیریت دولتی در شعب و پشت باجه تا معاونت ورئیس شعبه مشغول میشن. نگران این موضوع نباشیدSmile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tavoos , Hera , saaraa
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط saba1000.)
استخدامی بانک ها
ممنون از شما بهم امید دادین .........................................
آخه واقعا آدم ناراحت میشه وقتی بخواد با مدرکی که داره یه کار خارج از حیطه مدرکش انجام بده پس به نظر شما برای مصاحبه برم

۰
۰
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۳۶ ق.ظ، توسط saba1000.)
استخدامی بانک ها
واقعا نظرتون اینه من با تخصص لینوکس و پایتون هنوز نتونستم کاری درست و حسابی پیدا کنم
حالا دیگه تصمیم دارم php کار کنم
کااش کسی پیدا بشه بگه ما چی کار کنیم آخه مگه این شرکت های کامپیوتری برای کار ما چقدر هزینه می کنن
بعدش کار کردن توی شرکت‌ها وقتی خودت سرمایه نداشته باشی یعنی ریسک چون هر وقت بخوان می تونن بندازنت بیرون البته ببخشید این قدر رک می گم
به نظرتون چی درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقا علیرضا
فکر نکنید کار بانک ساده است چون یه کا روتین هست خیلی هم خسته کنندست
پس شما می رید بانک درسته
آقا علیرضا
فکر نکنید کار بانک ساده است چون یه کا روتین هست خیلی هم خسته کنندست
پس شما می رید بانک درسته

۰
۰
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۵۶ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  آخه واقعا آدم ناراحت میشه وقتی بخواد با مدرکی که داره یه کار خارج از حیطه مدرکش انجام بده پس به نظر شما برای مصاحبه برم

صد در صد!
در ضمن شاید کار در بانک یک کار ایده آل برای یک مهندس کامپیوتر نباشه ولی اگر کاربانکی یک رشته‌ی سطح و پایین و شان نزول حساب می شد هیج جای دنیا همین مهندس های کامپیوتر نمی اومدن خودشون را به آب و آتیش بزنند و وقت بگذارند برای کنکور فوق لیسانس تا گرایش "تجارت الکترونیک" قبول بشوند!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba1000 , SarahArshad
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۵۸ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ)alirezalink نوشته شده توسط:  از من نشنیده بگیرید ولی دیده شده که پشت باجه هم میشینند Wink میدونید چقدر باید پول ماهی میگو بده یک نفر بخوره تا روزی نیم کیلو فسفر بسوزونه تو یه شرکت کامپی کد بزنه و تازه ماهیانه ۶۰۰ تومن بهش بدند‌، خب چکاریه میره بانک پشت باجه از همون دانش ریاضی تا سطح سوم دبستانش استفاده میکنه ماهیانه هم همونقدر حقوق و تازه کلی اضافه کاریو مزایا میگیره و پول ماهی میگو اضافه هم نمیده. Smile والا
البته من همچنان پافشاری میکنم که مهندس پشت باجه نمیشینه مگر اینکه در هنگام استخدام مدرکش رو انکار کنه تا فقط استخدام بشه. پشت باجه و نگهداری حساب صندوق سند زدن و غیره کارهایی است که حتما" نیازمند گذراندن واحدهای حسابداری است. درسته که یک کار روتینه ولی سیستمهای بانکی تغییر میکنه یا وقتی اختلاف حساب پیش میاد باید بتونه اختلاف تراز رو در بیاره. اگر با روند کار یک کارمند پشت باجه اعم از صندوق وکلر و... آشنا باشید و اینکه کارمند باید بتونه در پستهای مختلف کار کنه نمیتونه فقط با مدرک مهندسی پشت باجه نشست.
علاوه بر این معمولا" بانکهای سطح اول یعنی اون ۶ تا یا ۷تا بانک مطرح نه این بانکهای جدید که هر روزه درمیان در آگهی استخدام ذکر میکنن که برای چه شغلی استخدام میکنن. بنظر من تشریف ببرید مصاحبه و مطمئن باشید اگر کارشناس کامپیوتر خواسته اند شما سر از شعبه درنمیارید. من دوستانی دارم که استخدام بانک شده اند. ضمنا" حقوق و مزایای بانک در مقابل بسیاری از سازمانها بسیار عالیه(البته بانک ملی رو من اطلاع دارم)

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saaraa
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ق.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته من همچنان پافشاری میکنم که مهندس پشت باجه نمیشینه مگر اینکه در هنگام استخدام مدرکش رو انکار کنه تا فقط استخدام بشه. پشت باجه و نگهداری حساب صندوق سند زدن و غیره کارهایی است که حتما" نیازمند گذراندن واحدهای حسابداری است. درسته که یک کار روتینه ولی سیستمهای بانکی تغییر میکنه یا وقتی اختلاف حساب پیش میاد باید بتونه اختلاف تراز رو در بیاره. اگر با روند کار یک کارمند پشت باجه اعم از صندوق وکلر و... آشنا باشید و اینکه کارمند باید بتونه در پستهای مختلف کار کنه نمیتونه فقط با مدرک مهندسی پشت باجه نشست.
علاوه بر این معمولا" بانکهای سطح اول یعنی اون ۶ تا یا ۷تا بانک مطرح نه این بانکهای جدید که هر روزه درمیان در آگهی استخدام ذکر میکنن که برای چه شغلی استخدام میکنن. بنظر من تشریف ببرید مصاحبه و مطمئن باشید اگر کارشناس کامپیوتر خواسته اند شما سر از شعبه درنمیارید. من دوستانی دارم که استخدام بانک شده اند. ضمنا" حقوق و مزایای بانک در مقابل بسیاری از سازمانها بسیار عالیه(البته بانک ملی رو من اطلاع دارم)

و من هم با اطمینان می گم که شما اشتباه می کنید . چون خودم تجربه شرکت در دو آزمون بانکی رو دارم( بانک صادرات و ملی )در هر دو مورد هم پذیرفته شدم و اکثر کسانی هم که پذیرفته شده بودند مدرک اونها مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر بود که همگی در نهایت شدند متصدی امور بانکی( همون تحویلداری ). و اصولا سیستم بانک‌ها( که کلیه بانک های دولتی و نیمه خصوصی جدید دارای آیین نامه استخدامی مشترکی هستند) به این صورت هست که هر کارمندی باستی مدتی در سمت تحویلدار مشغول به کار بشه . مگه این که پارتی خاصی داشته باشه.

یادش بخیر تنها سوال تخصصی تو مصاحبه این بود که معادل باینری ۱۳ میشه چند ؟Big Grin

البته من تو مراحل آخر کار تو معاینات پزشکی رد شدم( بانک ملی )و برای بانک صادرات هم چون مواجه شدم با همون روند مشترک استخدام‌، بی خیال شدم و انصراف دادم. ولی تمام کسانی که تو مراحل استخدامی باهاشون آشنا شدم الان هنوز هم تو سمت تحویلداری و پشت صندوق مشغول کار هستند. نمونه بارزش هم‌، دوست هم رشته ای خودم تو دانشگاه بود که با مدرک مهندسی کامپیوتر دانشگاه دولتی‌، الان تو بانک صادرات تحویلدار هست. ار سال ۸۷ تا حالا.

هیچ انکار مدرکی هم در کار نیست چون اصولا تو آگهی استخدامی‌، مدک تحصیلی رو لیسانس کامپیوتر ذکر کرده بودند و بدون لیسانس اصلا شما رو پذیرش نمی کردن و تازه صحت مدرک شما رو هم استعلام می کردن.

در مورد کارهای کامپیوتری بانک ملی هم باید بگم که پشتیبانی فنی سیستم های کامپیوتری و شبکه بانک ملی به عهده شرکتی هست به نام سداد که کلا روند استخدامی جدایی داره و بند پ تو اون حرف اول رو می زنه.

پس اصلا گول اسم مدرکتون رو نخورید و حواستون باشه که بانک برای چه کاری داره استخدام می کنه. در مورد آشنایی با حسابداری هم تمامی بانک‌ها در بدو استخدام برای تحویلدارها( از هر رشته ای که باشن )یه دوره آشنایی با حسابداری و نرم افزار بانک و مفاهیم مالی می ذارن. خیالتون راحت.

راستی گاهی که با دوستام تماس می گیرن گرچه ار اینکه کارشون سخت هست و ربطی هم به رشته تحصیلیشون نداره ناراحتن ولی همگی قبول دارن که تو این اوضاع بیکاری‌، داشتن همین شغل هم برای خیلی‌ها آرزو هست.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۱۸ ق.ظ
استخدامی بانک ها
صبا خانم حرفی برا گفتن ندارم‌، همه حرفای قشنگ و درست درمون رو دوست خوبمون lucifer گفتن .
ولی اگه صبا خانم شما لینوکس کار باشی و تهران‌، شک نکن که بیکار نمیمونی
برا بدست آوردن این مدرک مهندسی ۵ سال از بهترین روزای زندگیت‌، یعنی جونیتو گذاشتی براش‌، حالا میخای بری بشینی پشت باجه و پول دسته کنی ؟؟؟
چرا اینقدر خودمونو ارزون میفروشیم ؟؟؟؟

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh
ارسال: #۱۱
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط فرناز خانم.)
(۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ)alirezalink نوشته شده توسط:  از من نشنیده بگیرید ولی دیده شده که پشت باجه هم میشینند Wink میدونید چقدر باید پول ماهی میگو بده یک نفر بخوره تا روزی نیم کیلو فسفر بسوزونه تو یه شرکت کامپی کد بزنه و تازه ماهیانه ۶۰۰ تومن بهش بدند‌، خب چکاریه میره بانک پشت باجه از همون دانش ریاضی تا سطح سوم دبستانش استفاده میکنه ماهیانه هم همونقدر حقوق و تازه کلی اضافه کاریو مزایا میگیره و پول ماهی میگو اضافه هم نمیده. Smile والا
البته من همچنان پافشاری میکنم که مهندس پشت باجه نمیشینه مگر اینکه در هنگام استخدام مدرکش رو انکار کنه تا فقط استخدام بشه. پشت باجه و نگهداری حساب صندوق سند زدن و غیره کارهایی است که حتما" نیازمند گذراندن واحدهای حسابداری است. درسته که یک کار روتینه ولی سیستمهای بانکی تغییر میکنه یا وقتی اختلاف حساب پیش میاد باید بتونه اختلاف تراز رو در بیاره. اگر با روند کار یک کارمند پشت باجه اعم از صندوق وکلر و... آشنا باشید و اینکه کارمند باید بتونه در پستهای مختلف کار کنه نمیتونه فقط با مدرک مهندسی پشت باجه نشست.
من هم شنیده بودم و هم دیده بودم که مهندسین کامپیوتر رو در بخش انفورماتیک بانکها بکار میگیرن. یکی از دوستان خود من استخدام شد و رفت بخش انفورماتیک بانک ملت.گاهی وقتها میدونم واسه آموزش و رفع بعضی اشکالات نرم افزاری میره بعضی از شعب. آخه یک مهندس کامپیوتر از چند درصد معلوماتش در پشت باجه استفاده میشهHuhنمیدونم شاید بقول شما پارتی داشته!!!
ضمنا" از آقای رونالدو میخواستم بپرسم اینکه یک مهندس رو بذارن پشت باجه پول بشماره این کجاش قشنگه که ایشون گفته اند. این مایه تاسفه و گریه داره!!!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  آزمون‌ها و مصاحبه های بانکی
سلام بچه‌ها
کسی می دونه برای استخدامی بانک‌ها چه کتاب هایی را باید خوند
و در مصاحبه برای استخدامی رشته کامپیوتر چه مطالبی می پرسن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

تازگی یکی از آزمونها رو می خوام شرکت کنم .
موارد امتحانیش هوش ،دینی،بازاریابی،سوالات بانکی هست. خودمم نمی دونم اینها رو باید از کجا خوند .
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۵۱ ب.ظ
استخدامی بانک ها
یه سری کتاب تو بازار هست که نمونه سوالات استخدامی بانک های مختلف رو جمع آوری کرده و جواب تشریحی اونها رو هم داده. همونها رو بتونید گیر بیارید خوبه . اون سالی که من آزمون دادم سطح سوالهای ریاضی و دینی و ادبیاتش در سطح دبیرستان بود. الان دیگه نمیدونم. یه سری سوال معلومات عمومی و ICDL هم داشت. سوالات هوش هم همون مسائل مختلفی بود که در مورد تصاعدها و دنباله‌ها مطرح میشه....

البته این برای حالتی هست که مواد آزمون شامل موضوعات مشترک باشه.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۷ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۲۹ ب.ظ
استخدامی بانک ها
راستی آقا رونالدو می خواستم یه سوالی بپرسم به نظرتون با تخصص لینوکس اگه کسی بخواد بره توی یک شرکت کار کنه حدودا چقدر بهش حقوق می دن آخه من شنیدم حقوق‌ها را اداره کار اعلام می کنه و این چیز هایی هم که اداره کار اعلام می کنه خیلیکم هست ؟
شما اطلاعی دارین

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۱۵ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  راستی آقا رونالدو می خواستم یه سوالی بپرسم به نظرتون با تخصص لینوکس اگه کسی بخواد بره توی یک شرکت کار کنه حدودا چقدر بهش حقوق می دن آخه من شنیدم حقوق‌ها را اداره کار اعلام می کنه و این چیز هایی هم که اداره کار اعلام می کنه خیلیکم هست ؟
شما اطلاعی دارین

حقوق اداره کار = حقوق بخور و نمیر ....
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۱ ۷۵۲ ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۰ ۵۴۱ ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  هشتمین آزمون استخدامی Kinji ۲ ۳,۲۳۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۹۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  آمادگی برای آزمون های استخدامی negarin_ ۱۱ ۷,۳۷۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  منابع استخدامی وزارت نیرو-کارشناس نرم افزار negarin_ ۲۵ ۱۴,۵۲۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  سوالاتی پیرامون استخدامی پلیس فتا shahryar711 ۴ ۳,۶۷۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  آزمون استخدامی آموزش و پرورش فروردین ۹۷ hamid_parsa ۴۰ ۲۲,۸۵۷ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  سوال در مورد منبع و دروس آزمون استخدامی mostafa272 ۳ ۴,۴۹۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close