زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

I/O نگاشت شده در حافظه

ارسال:

آسمان ابری پرسیده:

I/O نگاشت شده در حافظه

بنده صفحه ۱۳ کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت پارسه را خواندم در مورد I/O نگاشت شده در حافظه اخر نفهمیدم دقیقا چی هست لطفا اگر کسی اطلاعاتی دارد به صورت کامل من را راهنمایی نماید با ذکر جزییات
ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: I/O نگاشت شده در حافظه

سوالتون خیلی کلی هست! انتظار ندارید که کسی یک صفحه کامل رو با جزئیات (!) براتون بازخوانی کنه؟! بهتره بفرمائید دقیقا با کدوم مفهوم مشکل پیدا کردید.

ارسال:

آسمان ابری پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سوالتون خیلی کلی هست! انتظار ندارید که کسی یک صفحه کامل رو با جزئیات (!) براتون بازخوانی کنه؟! بهتره بفرمائید دقیقا با کدوم مفهوم مشکل پیدا کردید.

اصلا خود این I/o نگاشت شده در حافظه چیه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سوالتون خیلی کلی هست! انتظار ندارید که کسی یک صفحه کامل رو با جزئیات (!) براتون بازخوانی کنه؟! بهتره بفرمائید دقیقا با کدوم مفهوم مشکل پیدا کردید.

همونطور که توضیح داده شده cpu برای ارتباط با دستگاه های ورودی خروجی مختلف از تعدادی رجیستر که متعلق به اون دستگاه ها هستند استفاده میکنه، مثلا پرینتر دارای رجیستر X هست که اگر cpu درون این رجیستر عدد ۱ رو بنویسه پرینتر متوجه میشه که باید شروع به چاپ کنه!
فرض کنید پرینتر ۱۶ تا رجیستر مختلف داره، چطور cpu میتونه توی رجیستر پرینتر بنویسه؟ یک روش اینه که به هر رجیستر یه شماره بده و اسم اش رو بزاره شماره ی پورت و به اون پورت مقدار دهی کنه.
خوب پش میشه گفت ما دو نوع حافظه توی دستگاه های ورودی خروجی داریم، یکی که همون رجیستر های ما هستند که بالا عرض کردم، یکی هم برای استفاده های دیگر خود دستگاه، اینکه این دو بخش حافظه چطور کنار هم قرار بگیرند رو بصورت شکل نشون داده، میتونن مجزا باشند، میتونه رجیستر ها داخل خود بخش حافظه باشه یا اینکه ترکیب این دو حالت باشه.

من سعی کردم طوری عرض کنم که جای شبهه نباشه ولی با اینحال اگر هنوز اینها براتون مبهم هست نگران نباشید، نه تنها این بخش بلکه کل فصل اول این کتاب اهمیت چندانی نداره و خوندن اش لازم نیست، بهتون توصیه میکنم که برید سراغ فصل بعدی و از این توضیحات اضافی و زیادی پرهیز کنید.
وقت طلاست.

ارسال:

آسمان ابری پاسخ داده:

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۲۹ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سوالتون خیلی کلی هست! انتظار ندارید که کسی یک صفحه کامل رو با جزئیات (!) براتون بازخوانی کنه؟! بهتره بفرمائید دقیقا با کدوم مفهوم مشکل پیدا کردید.

همونطور که توضیح داده شده cpu برای ارتباط با دستگاه های ورودی خروجی مختلف از تعدادی رجیستر که متعلق به اون دستگاه ها هستند استفاده میکنه، مثلا پرینتر دارای رجیستر X هست که اگر cpu درون این رجیستر عدد ۱ رو بنویسه پرینتر متوجه میشه که باید شروع به چاپ کنه!
فرض کنید پرینتر ۱۶ تا رجیستر مختلف داره، چطور cpu میتونه توی رجیستر پرینتر بنویسه؟ یک روش اینه که به هر رجیستر یه شماره بده و اسم اش رو بزاره شماره ی پورت و به اون پورت مقدار دهی کنه.
خوب پش میشه گفت ما دو نوع حافظه توی دستگاه های ورودی خروجی داریم، یکی که همون رجیستر های ما هستند که بالا عرض کردم، یکی هم برای استفاده های دیگر خود دستگاه، اینکه این دو بخش حافظه چطور کنار هم قرار بگیرند رو بصورت شکل نشون داده، میتونن مجزا باشند، میتونه رجیستر ها داخل خود بخش حافظه باشه یا اینکه ترکیب این دو حالت باش

ممنون

من سعی کردم طوری عرض کنم که جای شبهه نباشه ولی با اینحال اگر هنوز اینها براتون مبهم هست نگران نباشید، نه تنها این بخش بلکه کل فصل اول این کتاب اهمیت چندانی نداره و خوندن اش لازم نیست، بهتون توصیه میکنم که برید سراغ فصل بعدی و از این توضیحات اضافی و زیادی پرهیز کنید.
وقت طلاست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۴۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۵۶ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۸۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۴۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۱۵۲ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۳۶ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۸۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۱۷۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  دروس ارایه شده دانشگاه شریف sh-n ۲ ۳,۰۱۸ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sh-n

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close