زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۸۹ ارشد آزاد ۸۵ گرایش فناوری اطلاعات

ارسال:

سارا جواهری پرسیده:

جدول S جدول تهیه کنندگان و جدول SP جدول تولید است که در آنها شماره تهیه کنندگان و نام و سن تهیه کننده و در جدول قطعه نام قطعه و تعداد قطعه تولید شده توسط تهیه کننده مربوطه قرار داده شده است . در جداول داده شده کدام مشکل وجود دارد؟ من احساس کردم که غلط تایپی در صورت سوال وجود داشته در عکسی که ارسال کردم Pname رو به Sname و QTY رو به AGE تغییر دادم چون در صورت سوال اینطوری توضیح داده شده بود.
می خواستم از شما خواهش کنم جواب درست این سوال رو برای من بگید چون در این کتاب مقسمی نوشته گزینه دوم درست است زیرا در جدول SP تولید کننده ای با شماره S5 وجود دارد که در جدول تهیه کنندگان چنین تولیدی وجود ندارد ولی من دارم با چشمای خودم می بینم که در هر دو جدول S5 وجود داره !!!!!Tongue

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

marjan2001 پاسخ داده:

فک کنم اشکال اینجا باشه:
۵۰ _ s2
s4 _ 32

یعنی جای sname و pname خالیه
ولی مقدار و سن دارن
راستی به جوابهای مقسمی اعتماد نکنید غلط زیاد داره

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

RE: سوال ۸۹ ارشد آزاد ۸۵ گرایش فناوری اطلاعات

سوال ازاده دیگه زیاد حساس نشید. کتاب مقسمی رو بخونید از فصل ۳ به بعد چون اوایلش احتمال خیلی خیلی کم میره که تست بیاد این کتاب برای این درس کا فیه. و هر سال یکی از حساب رابطه ای و عملگراش اومده و یخش sql هم همینطور و دو فصل اخر که مربوط به وابستگی تابعی و نرمال سازی هست نیز به همین شکل و در ضمن واسه ازاد رو سوالاش حساس نشید .غلط زیاد داره

۰
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

جواب گزینه ۳
در جدول sp کلید اصلی (s#,pname) است و برای s2 فیلد pname تاشناخته می باشد. طبق قاعده جامعیت موجدیت هیچ جزء تشکیل دهنده کلید اصلی نباید مقدار ناشناخته داشته باشد.

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

**sara** جان یعنی مهم نیست که در جدول S که کلیدش می تونه شماره تهیه کننده باشه دوبار S4 اومده؟

ارسال:

**sara** پاسخ داده:

(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ ق.ظ)سارا جواهری نوشته شده توسط:  **sara** جان یعنی مهم نیست که در جدول S که کلیدش می تونه شماره تهیه کننده باشه دوبار S4 اومده؟
سارا جان احتمالاً توی کتاب مجموعه سوالات کنکور آزاد در مورد s4 اشتباه تایپی وجود داره چون توی کتاب درس و کنکور مقسمی در جدول s فقط یکدونه s4 هست.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۷۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۴۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۵۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۱۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۰۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۵۰۰ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۶۱۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۴۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۵۱۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۴۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close