زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

این مجله اعتبارش خوبه یا نه

ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این مجله اعتبارش خوبه یا نه؟ if چنده؟

وجود تونل ها در دل کوه،نشانه ای از وجود امید است.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ق.ظ
یه ژورنال نیست، مجموعه ای از ژورنال هاست (فعلا ۵ تا ژورناله که هیچ کدوم قدمت زیادی ندارن)؛
بیشتر به درد بچه های شیمی میخوره یا کسایی که بین رشته ای کار میکنن (بنظرم ژورنال با کیفیتی هم نیست)؛
توی hindawi ژورنالهای کامپیوتری با کیفیت تری میتونید پیدا کنید (البته بعضیهاش پولین)

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ق.ظ
توی لینک زیر میتونید مجموعه ژورنالهای hindawi رو ببینید، بعضی هاش پولی هستن و بعضی هاش هم نه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

توی صفحه هر ژورنالی که میرید روی لینک article processing charge کلیک کنید، اگه پول بخان اونجا میگن چقدر؛

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , انرژی مثبت , MoonRise , f11691 , azad_ahmadi
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ق.ظ
سلام
یکی میشه راجع به این ۳ تا ژورنال به من اطلاعات بده Sad
۱/The Scientific World Journal
۲/Jokull Journal
۳/International Journal Of Information Technology & Decision Making
این ۳تا ژورنال آیا آی اس آی هستند؟
و If بالاتر از ۱/۶ دارند؟
توسایت
رفتم ولی هیچ کدوم نبود ولی تو سایت های دیگه باif 1.7 دیدم!!!
۱
۰
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ب.ظ
چرا هیچکی جواب نمیده !!! Sad
۱
۰
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ ب.ظ
(۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ق.ظ)saria نوشته شده توسط:  سلام
یکی میشه راجع به این ۳ تا ژورنال به من اطلاعات بده Sad
۱/The Scientific World Journal
۲/Jokull Journal
۳/International Journal Of Information Technology & Decision Making
این ۳تا ژورنال آیا آی اس آی هستند؟
و If بالاتر از ۱/۶ دارند؟
توسایت
رفتم ولی هیچ کدوم نبود ولی تو سایت های دیگه باif 1.7 دیدم!!!

سلام
تا جائیکه من بررسی کردم هر سه تا IF (معتبر) دارن و این یعنی هر سه ISI هستن؛ فقط اولی هزینه ای رو بابت چاپ مقاله ازتون میگیره (۱۰۰۰ دلار)؛
از بین این سه تا بنظرم سومی مناسبتر باشه؛

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saria , انرژی مثبت , ppositiveenergy
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط saria.)
میشه بیشتر توضیح بدین که چرا اسمش تو سایت
نیومده ؟؟
و اینکه به ترتیب بخواین امتیاز بدین چطور میدین؟ با فرض مهم نبودن هزینه
۱
۰
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۱ ب.ظ
من اعتبار ژورنالها رو توی سایت
بررسی می کنم (که ظاهرا ژورنال دومی قابل اطمینان نیست)؛
اگه براتون هزینه مهم نیست ژورنال اول از دو جهت ارجحیت داره؛ اول اینکه معمولا ژورنالهای hindawi پروسه سریعی دارن و همینطور open access هستن و هر کسی بخاد میتونه براحتی مقاله شما رو بخونه (و احتمالا ارجاع بده)؛ و از طرفی سومی عنوان دقیق تری داره و scope اش تخصصی تر از اولیه که بنظرم مزایای اولی به دومی میچربه (کلا ژورنالهای hindawi مقالات خوبی دارن و اگه هزینه هنگفتی نمیگرفتن خیلی محبوبتر از اینها میشدن)؛
البته اینها نظر شخصیه و ممکنه خیلی هم درست نباشه (:
اما نظر کلی من اینه که هیچ کدوم از سه ژورنالی که پیشنهاد دادید گزینه های خیلی خوبی نیستن و یکم بیشتر بگردید گزینه های بسیار بسیار مناسبتری رو (بر حسب موضوعی که کار کردید) میتونید پیدا کنید؛

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saria , ppositiveenergy
ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط saria.)
اصطلاح ته دلم خالی شد رو الان میتونم بگم Sad
من رو کلاستربندی دیتا ماینینگ کار کردم . از کجا میتونم بفهمم که چه ژورنالی مناسبتره و چه چیزی رو لحاظ کنم؟
شما از اولیه خیلی نکات مثبتی گفتین بعد چطور باز میگین که گزینه های بهتری هم هست؟؟
میشه لطفا ژورنالی که تو این زمینه خیلی خوبه خیلیم دیر جواب نده، ۳ ماه اینا بیشتر طول نکشه به من معرفی کنین؟

همش این سواله تو ذهنم میچرخه که مورد اول رو با اینکه گفتین معتبره و مزایا ش هم گفتین چرا باز میگین که خیلی خوب نیستن
اگه میشه راجع به خیلی خوبه مدنظرتون توضیح بدید . این توضیح رو بدم که واسه من مهمه که واسه اپلای گرفتناز دانشگاه ژورنال خوبی باشه

خیلی خیلی خیلی ممنونم از جوابتون Smile
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ
اینکه بعضی ژورنالها معتبره و برخی نیست رو از رو تجربه میشه فهمید یا ترفندی داره؟؟ امن میخوام ژورنالایی که پیدا کردمو و دارم میکنم رو به استاد نشون بدم از کجا بفهمم معتبره و بگیرمشون!! تا پیش استاد ضایع نشیم :-)

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ب.ظ
RE: این مجله اعتبارش خوبه یا نه
(۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ ق.ظ)saria نوشته شده توسط:  اصطلاح ته دلم خالی شد رو الان میتونم بگم Sad
من رو کلاستربندی دیتا ماینینگ کار کردم . از کجا میتونم بفهمم که چه ژورنالی مناسبتره و چه چیزی رو لحاظ کنم؟
شما از اولیه خیلی نکات مثبتی گفتین بعد چطور باز میگین که گزینه های بهتری هم هست؟؟
میشه لطفا ژورنالی که تو این زمینه خیلی خوبه خیلیم دیر جواب نده، ۳ ماه اینا بیشتر طول نکشه به من معرفی کنین؟

همش این سواله تو ذهنم میچرخه که مورد اول رو با اینکه گفتین معتبره و مزایا ش هم گفتین چرا باز میگین که خیلی خوب نیستن
اگه میشه راجع به خیلی خوبه مدنظرتون توضیح بدید . این توضیح رو بدم که واسه من مهمه که واسه اپلای گرفتناز دانشگاه ژورنال خوبی باشه

خیلی خیلی خیلی ممنونم از جوابتون Smile

سلام (:

اون موقعی که میخاستم مجله ای رو انتخاب کنم، چندتا نکته رو در نظر میگرفتم؛
اول از همه فرکانس چاپ شماره های مجله که مثلا ۲ تا در ساله، یا ۶ تا یا ۱۲ تا یا ۲۴ ... و مجلاتی که فرکانسشون از ۶ تا در سال پایین تر بود رو میزاشتم کنار (چون زمان برام خیلی مهم بود)؛
دوم اینکه آیا پولی رو بابت چاپ میگیرن یا نه که اگه پول هنگفتی بود میزاشتم کنار (از نظر من توجیه پذیر نیست برای چاپ یه مقاله ۱۰۰۰ دلار بدم، اون مجله اول رو بیشتر بهمین دلیل مناسب نمیدونم)؛
و سوم برخی از مقالات چاپ شده در اون مجله رو نگاه میکردم؛ مزیتش اینه که دستتون میاد چه تیپ مقالاتی رو بیشتر میپسندند؛ مثلا برخی مجله ها رغبتی به پذیرش کارهای تماما مبتنی بر شبیه سازی و Experiment ندارن و حرفهای تئوریک و ریاضیاتی رو میپسندند و در برخی دیگه کاملا برعکس؛ این کار احتمال سوخت شدن مقالتون رو تا حد زیادی پایین میاره (رد شدن یا چاپ توی جای ضعیف)؛

hindawi کلا یه سیاستی داره که در ابتدا مجله هاش رایگان هستن اما بعد از یه مدتیکه ژورنال پا میگیره و طرفدار پیدا میکنه یه دفعه پولیش میکنن؛ اگه هزینه اهمیتی نداره براتون بنظرم مجلات hindawi گزینه های خوبین (ضمن اینکه مجله اول تو ذهنتون هست، پیشنهاد میکنم بقیه مجله هاش رو هم ببینید و اون فاکتور سوم رو هم در نظر بگیرید)؛

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , ppositiveenergy , saria , montazer
ارسال: #۱۲
۲۳ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط saria.)
من این لینک رو جای دیگه هم مطرح کردم

گفتن که اولی و سومی جزء black List وزارت علوم هستن!!!! ودومی هم ISI هست !!!
الان بیشتر گیج شدم که اینا تو سایت معتبر وجود دارند و از طرف دیگه blackList باشند Sad
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ ب.ظ
RE: این مجله اعتبارش خوبه یا نه
(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ)saria نوشته شده توسط:  من این لینک رو جای دیگه هم مطرح کردم

گفتن که اولی و سومی جزء black List وزارت علوم هستن!!!! ودومی هم ISI هست !!!
الان بیشتر گیج شدم که اینا تو سایت معتبر وجود دارند و از طرف دیگه blackList باشند Sad

خوب بنظر میاد اطلاعات من چندان دقیق نبوده که عذرخواهی میکنم (هر چند به نقل از وبلاگ "استادان علیه تقلب" یکی از راه های اطمینان از اعتبار یه ژورنال همون لینکی هست که در پست قبلی قرار دادم و طبق اون مجلات اولی و سومی معتبر و دومی اثری ازش نیست Big Grin)
راستش در مورد اون سه تا ژورنال من چیز دیگه ای نمیتونم اضافه کنم (هر چند اگه میخاستم مقاله خودمو بفرستم هر سه رو میزاشتم کنار به دلایلی که عرض کردم) الا اینکه فقط اون ژورنال اولی بهیچ وجه مقالاتش نامعتبر نیست؛ منتها بعد از هزینه، مهمترین ضعفش اینه که Scope تخصصی نداره و هر موضوعی رو میتونید براش ارسال کنید (شاید بهمین دلیل توی اون لیست قرار گرفته)؛

پیشنهاد آخر من اینه که اگه اولی و سومی رو از انتخابتون حذف کردید، دومی رو هم حذف کنید (آدمو یاد جرجیس میندازه)؛
و بد نیست یه نگاهی هم به این چندتا مجله بندازید:

Journal of Computer Science and Engineering
لینک:

International Journal of Artificial Intelligence and Expert Systems
لینک:

Expert Systems with Applications
لینک:

International Journal of Simulation Systems, Science & Technology
لینک:

Journal of Computing
لینک:

International Scientific Journal Engineering Applications of Artificial Intelligence
لینک:

Journal of Network and Computer Applications
لینک:

توی لینک زیر هم میتونید ژورنالهای open access رو در حیطه علوم کامپیوتر پیدا کنید (سراغ اونایی برید که حداقل ۴ ۵ سالی از شروعشون گذشته باشه):

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , saria
ارسال: #۱۴
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ق.ظ
اعتبار این زورنال چه قدر است؟

این زورنال چه قدر است؟
equilibrium، در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید یکم تاپیکهای دیگه رو بگردید؛
(تاپیک ادغام میشه)

وجود تونل ها در دل کوه،نشانه ای از وجود امید است.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۵۳۸ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۰۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۸۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۸۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۲۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close