زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آغاز ب کار نوشتن پروژه ی برنامه نویسی

ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۵۵ ب.ظ
Star آغاز ب کار نوشتن پروژه ی برنامه نویسی
سلام دوستان. من بدجوری گیر کردم و نیاز ب کمکتون دارم
ما باید برای این ترم یک پروژه ارائهه بدیم با زبان سی ++ . من موضوعمو انتخاب کردم ولی مشکل اینه ک نمیدونم از کجا باید شروع کنم.از کودوم دستور.... مثلا برای نوشتن یک دفتر یادداشت ک توانایی اخطار یا یادآوری رو هم داشته باشه.. استاد گفتن برای قدم اولیه : الگوریتم های اولیه ، متغیر های اصلی و منو ی اولیه رو مشخص کن.
من اصن نمیدونم منظورش از اینا چیه و چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! Sad Sad Huh
good-wishes، در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام پیوستنتون به جمع ارسال کنندگان در مانشت رو خوش آمد میگم Smile
بخشی متناسب برای سوالات برنامه نویسی در مانشت داریم
استثنائا چون دوستان پاسخ دادند منتقل میشه وگرنه انتخاب عنوان غیرگویا، مکان نامناسب، ثبت موارد تکراری ، پرسیدن چند سوال در یک تاپیک و... منجر به بسته شدن تاپیک میشه و امیدوارم در ادامه در حفظ نظم همکاری بفرمایید Smile
نظرسنجی هم حذف شد چون موضوع شما در رسته موضوعات نیازمند به نظرسنجی نیست

ممنون میشم پیش از ارسال بعدیتون حتما قوانین رو ملاحظه بفرمایید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۹ ب.ظ
سلام دوست من ، شما تا حالا درس برنامه نویسی نداشتین ؟؟؟ الگوریتم و متغیر جزء مسائل اولیه هستن. یعنی اگه تااین حد از برنامه نویسی چیزی سر در نمیارید بنظرم خیلی سخت بشه براتون ، البته خواستن توانستن هست. دو سه تا کتاب برنامه نویسی بخونید.... بگردید تو نت هم میتونید پیدا کنید.

اصلا سوالی که کردید درست نیست " از الگوریتم شروع کنم یا متغیر " Big Grin Tongue
الگوریتم نحوه نوشتن یک برنامه به صورت مرحله به مرحله هستش.
متغیر ، به زبان ساده تر ظرفی هست (فضایی در حافظه ) برای نگهداری مقادیر موجود در برنامه.

درضمن بنظرم بهتر بود تو این مسیر سوالتون رو میپرسیدین

بازم هرچی مدیرا بگن Tongue

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , ava_zd , maneshty
ارسال:
۲۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ب.ظ
RE: آغاز ب کار نوشتن پروژه ی برنامه نویسی
(۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ)ava_zd نوشته شده توسط:  سلام دوستان. من بدجوری گیر کردم و نیاز ب کمکتون دارم
ما باید برای این ترم یک پروژه ارائهه بدیم با زبان سی ++ . من موضوعمو انتخاب کردم ولی مشکل اینه ک نمیدونم از کجا باید شروع کنم.از کودوم دستور.... مثلا برای نوشتن یک دفتر یادداشت ک توانایی اخطار یا یادآوری رو هم داشته باشه.. استاد گفتن برای قدم اولیه : الگوریتم های اولیه ، متغیر های اصلی و منو ی اولیه رو مشخص کن.
من اصن نمیدونم منظورش از اینا چیه و چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! Sad Sad Huh

کاش در مورد برنامه تون یه کم بیشتر توضیح میدادید تا بشه بهتر کمک کرد.
اول این رو بگید که آیا با سی پلاس پلاس آشنا هستید ؟ آشنایی جزئی منظورمه. چون اگر آشنا نباشید یک سری مطالب هست که باید قبل از نوشتن برنامه اون ها رو مطالعه کنید تا بتونید برنامه ای درست و بهینه بنویسید.

توضیحاتتون مبهمه. بیشتر توضیح بدید شاید تونستم کمکی کنم.
این دفتر یادداشت به چه صورتی خواهد بود؟ مثل یادداشت های تقویم موبایل ها که همه اطلاعات در اون ثبت و ذخیره میشه و من ِ کاربر همیشه به اون اطلاعات دسترسی دارم ؟ یا اینکه نه یه برنامه ای است که همین الان اجرا میشه و من الان میتونم اطلاعات رو وارد کنم و بعد از خارج شدن از برنامه اون اطلاعات و یادداشت ها هم پاک میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ava_zd
ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ ق.ظ
اول باید نیت کنید. هیچ کدوم از دوستان هم اشاره نکردنBig Grin.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ava_zd , maneshty
ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۳ ق.ظ، توسط ava_zd.)
برنامه من در اصل ی خورده پیچیده تر از چیزیه ک گفتم. مثلا من میتونم توی این برنامه واسه ی تاریخی ی قراری رو ثبت کنم بعد برنامه در همون موعد ب من ی اخطار واس اون موضوع میده و یادآوری میکنه.....بله آشنا هستم.برنامه هم نوشتم اما در حد مبتدی..ی چی ورودی بگیرره محاسبه کنه خروجی بده..آرایه ها..اشاره گرها.. تقریبا بیشتر موضوعاتو میدونم و کاربردشونو ولی الان دقیقا نمیدونم از کجا استارت بزنم.متغیر توی یه همچین برنامه ای چیه. اگه لطف کنید ی مثال بزنید برام خودم تا تهشو میرم. واقعا ممنونم Rolleyes

الگوریتمو متوجه شدم اما متغیر هارو نه Sad

(۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اول باید نیت کنید. هیچ کدوم از دوستان هم اشاره نکردنBig Grin.

وااااقعا ممنونم...ب این نکته توجه نکرده بودم... وضو هم لازمه؟؟؟؟ Smile
۱
۰
ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ق.ظ)ava_zd نوشته شده توسط:  وااااقعا ممنونم...ب این نکته توجه نکرده بودم... وضو هم لازمه؟؟؟؟ Smile
اگر به قصد لذت نباشد مشکلی ندارد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , ava_zd
ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط پوونه.)
برنامه سختیه. میشه از راه های مختلفی نوشتنش ولی تو همه راه ها چند تا دست انداز هست ..

خب برنامه شما تا جایی که فهمیدم در واقع یک سررسید کامپیوتری هست که بشه یادداشت کرد و تو موعد مقرر هم اخطار بده.

البته این راهیه که من انتخاب میکردم اگر این پروژه رو ازم میخواستن کار کنم ، تحلیل ِبه درد بخور بودن و یا نبودنش با خود شما : )
چون برنامه یه جوریه که باید همه قرارها رو ثبت کنه به نظرم بهتره که اول یک فایل باز کنید (بخش کار با فایل ها در سی پلاس پلاس)
برنامه شما باید بتونه هم توی این فایل بنویسه و هم بخونه
تاریخ ها که اعداد هستن. تاریخ رو به برنامه معرفی کنید (امروز رو مبدا در نظر بگیرید و به ازای هر روز برنامه یک روز به تاریخ اضافه کنه) برای تاریخ ها باز هم انتخاب کنید یعنی روز بیشتر از ۳۰ روز نباشه ماه بیشتر از ۱۲ نباشه و سال هم از ۹۲ باشه تا مثلا ۹۴/و حتی ساعت میتونید براش تعریف کنید.
و بعد یک دستوری بنویسید که برنامه از ما اطلاعات و تاریخ قرار ها رو بگیره و این اطلاعات رو تو یک متغیری ذخیره کنه و سیو کنه این اطلاعات رو تو همون فایل.
یک دستور هم لازمه که برنامه در همون روز بره اون متغیر رو از برنامه پیدا کنه و اطلاعات رو از فایل بکشه بیرون نمایش بده (فرمت تاریخ واسه اش تعریف شده باشه و با تطبیق تاریخ ها بتونه اون اطلاعاتی که باید نمایش بده رو نشون بده) الان یه مشکلی هست تو این چیزی که من گفتم اینکه روز رو چجوری بفهمونیم به این برنامه که خودش ۲۴ ساعت رو حساب کنه (و یا اینکه از روی ساعت و تقویم کامپیوتر زمان رو به دست بیاره) که اینم مثلا میشه کاری کرد که با هر بار اجرای برنامه خودش تاریخ رو حساب کنه
اینکه با استراکچر نوشته بشه یا نه دیگه تصمیم خودتونه که ببینید کدومش واسه تون ساده تره و اینکه کدوم بهینه است و زود جواب میده و دستورات کمتری داره.
خب..
تو این چیزایی که من گفتم مثلا مشخص ترین متغیرها
برای تاریخ از نوع int
برای ساعت هم از نوع int
متغیری از نوع char برای اطلاعاتی که باید ذخیره بشن.
و...

من نمیدونم شما خودت میخوای از چه روشی برای نوشتن برنامه استفاده کنی اما مثل من بشینید تحلیل کنید ببینید چی کار میخواید بکنید یعنی اول الگوریتمش رو برای خودتون بنویسید که میخواهید چی کار کنید؟ چی لازمه واسه تون. بعد متغیرها خودشون رو نشون میدن تو الگوریتمتون. من پرسیدم این برنامه چیه شما گفتید برنامه تو موعد مقرر اخطار میده. منظور من از پرسش اون سوال این بود که واقعا بدونم میخواید چجوری این برنامه رو بنویسید که بشه تحلیلش کرد و متغیرها رو پیدا کرد. تا برنامه رو تحلیل نکردید و راهی رو برای نوشتنش پیدا نکردید متغیرها رو نمیتونید پیدا کنید.منظور استاد شما از الگوریتم اولیه همین توضیحاتی بود مشابه توضیحات من منتها در قالب الگوریتم( یعنی مرحله ۰- استارت، مرحله ۱ ...... ، مرحله ۲//// تااااااا مرحله آخر که پایان)
متغیرها هم که گفتم باید بدونید اول چجور میخواین برنامه رو بنویسید که بدونید به چه چیزهایی نیاز دارید.
و منظورتون رو از منوی اولیه متوجه نشدم. یعنی این برنامه یه فاز اولی داره که شما باید خودتون باید واسه اون برنامه بنویسید؟ یا نه منظور همینه که چجوری باشه شکل و شمایل برنامه ای که اجرا میشه؟ اگه اولی باشه که چیزی نیست مطمئنن فاز اول یه برنامه ساده خواهد بود که راحت میتونید بنویسید. اما اگه منظور دومی باشه که خیلی خیلی ساده تر میشه کارتون. یه توضیح مختصر در مورد برنامه ایه که اجرا میشه.

امیدوارم توضیحاتم به درد بخور بوده باشه و شما رو بیشتر دچار ابهام نکنه من متاسفانه بیان خوبی ندارم و نمیتونم اونجوری که میخوام چیزایی که تو ذهنم هست رو توضیح بدم. اگر مبهم بود حرفام بفرمایید تا توضیح بدم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , ava_zd , سجاد۶۷
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ ق.ظ
خیییلی خیلی ممنون ... واققعا عالی بود.تقریبا دستم اومد چیکار باید بکنم.بله بنظر برنامه ی سختی باشه چون علاوه بر این گزینه ی یادآوری گزینه های دیگه های هم داره... در مورد تاریخ بنظرم اینکه بخواد ساعت و تاریخشو از گوشی یا پی سی بخونه واسم راحت تره و تقریبا بلدم... منظورمم از منو همون شکل و شمایل صفحه ی اول برنامه و گزینه هایی ک داره هست ک اونو انجام دادم.یک دنننیا سپاس دوست عزیز Heart Blush Heart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۲۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۱۳۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۲۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۸۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۸۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۱۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۲۷ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۳۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close