زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دانشجوی ارشد دانشگاههای تهران یا کار استخدامی

ارسال: #۱۶
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۴ ب.ظ
به نظر من هم نمیشه هر دو تا کار رو با هم انجام داد، یعنی یا کار یا درس، و اینکه بچه ها k_111 و ali میگن واقعا درسته که اینجا نمیشه هم کار کرد و هم درس خوند. چند روز پیش تو جلسه ی معارفه هم یکی از اساتید گفت که فکر کار کردن رو از ذهنتون بیارید بیرون. من با این هفته ۱ ماهی میشه که خونه نتونستم برم ، خونمون هم قزوینه و واقعا فاصله ای نیست. میخواستم عید قربان برم که نشد، میخواستم عید غدیر برم که هفته ی بعد دو تا امتحان و یک تمرین (۸ تاسوال الگوریتم) داریم که باید انجام بدیم.

ولی در مورد اینکه کدومشو انتخاب کنه : اگه درس میخونه که پول در بیاره، خب بهتره که همین الان بره سر کار (حالا یا استخدامی و یا شرکت های برنامه نویسی دیگه) ولی اگه هدفش از درس خوندن اینه که " اندکی به خرد جهانیان اضافه کنه" بهتره که درس بخونه و بی خیال کار کردن بشه و به قول بچه ها به صورت دانشجویی زندگی کنه... البته اگه این دو سال رو بتونه به صورت دانشجویی زندگی کنه بعد از دو سال مطمئنا فرصت های شغلی خیلی بهتر از این استخدامی با حقوق بیشتر گیرش خواهد اومد.
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: svk7 , mammad_asir
ارسال: #۱۷
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۰۱ ب.ظ
دوست خوبم کو تا نتیجه نهایی استانداری ، همه سرکاریم ، فقط شما نیستی قبول شدی خیلی های دیگر از جمله خودم و دوستانم مثلا قبول شدیم و گزینش رفتیم حالا برو دانشگاه تا ببینیم چی میشه. امید خوبه ولی زیادیش آدم را به دل درد می اندازه
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال: #۱۸
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶ ب.ظ، توسط mahdi20.)
ای بابا ، منم مدت هاست مثلا استخدامی ثبت احوال قبول شدم حالا کو تا خبرمون کنند بریم سر کار ، به دوستت بگو فعلا تمرکزش روی درسش باشه با اینکه موندن تو خماری خیلی سخته

.... Loading
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ب.ظ
آقا من هم کار می کنم هم درس می خونم همزمان
فوق العاده سخته اما نشد نداره
من تمام وقت استراحتم رو صرف مطالعه و درس خوندن کردم به مدت ۲ سال و نیم و تقریبا تا ۲-۳ ماه دیگه دفاع می کنم
خیلی سخته اما شدنیه باید از استراحت، برخی از امورات زندگی و ... بزنی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rasoul67 , sahar121 , MShariati , mammad_asir
ارسال: #۲۰
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ
RE: دانشجوی ارشد دانشگاههای تهران یا کار استخدامی
(۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)amirhacker نوشته شده توسط:  آقا من هم کار می کنم هم درس می خونم همزمان
فوق العاده سخته اما نشد نداره
من تمام وقت استراحتم رو صرف مطالعه و درس خوندن کردم به مدت ۲ سال و نیم و تقریبا تا ۲-۳ ماه دیگه دفاع می کنم
خیلی سخته اما شدنیه باید از استراحت، برخی از امورات زندگی و ... بزنی

درود بر تو !
آفریـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن.

وظیفه تو تغییر جامعه نیست ، وظیفه تو تغییر خودت است. امام علی(ع)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amirhacker
ارسال: #۲۱
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط k_111.)
(۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)amirhacker نوشته شده توسط:  آقا من هم کار می کنم هم درس می خونم همزمان
شما محل کارتون تهرانه که هر ساعت کلاس دارید مرخصی ساعتی بگیرید یا شهری هست که ۵-۶ ساعت فاصله داره تا دانشگاه و در خوشبینانه ترین حالت زمانیکه فقط دو روز درهفته کلاس دارید مثلا ۱شنبه و ۳ شنبه میتونید ۳ روز مرخصی بگیرید؟
و اینکه کارتون دولتیه(حقوق ثابت دارید) و موظفید در ساعات اداری در محل کار باشید یا تو یه جای خصوصی پروژه ای کار می کنید و هرچی کمتر کار کنید حقوق کمتری به شما میدن؟
۰
۰
ارسال: #۲۲
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ ق.ظ
شما دانشگاه مالکو با دانشگاه امیر کبیر مقایسه میکنی؟؟؟؟؟توی دانشگاه های دولتی تهران برای پاس کردن دروس پدر ادم رو در میارن مالک پادگانه دانشگاه نیست که بعضیام یه چیزی میگنا مثل این که طرف بیاد بگه من پیام نورم کارم دارم میکنم!!!!!!!!!۱
۴
۱۰
ارسال: #۲۳
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ ق.ظ)nirvana123 نوشته شده توسط:  
(29 مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)amirhacker نوشته شده توسط:  
شما دانشگاه مالکو با دانشگاه امیر کبیر مقایسه میکنی؟؟؟؟؟توی دانشگاه های دولتی تهران برای پاس کردن دروس پدر ادم رو در میارن مالک پادگانه دانشگاه نیست که بعضیام یه چیزی میگنا مثل این که طرف بیاد بگه من پیام نورم کارم دارم میکنم!!!!!!!!!۱
ذوست عزیز خیلی بهتر از این هم می شد صحبتتو بیان کنید
متاسفانه برخی از آدم ها مثل شما همیشه هستند که میگند این دانشگاه فلانه و اون یکی اینجوری
عزیز من بنده شخصا اون سالی که قبول شدم همین دانشگاه امیر کبیر و شریف (شبانه) را هم توی انتخاب های بعدیم قبول شدم تو همین انجمن کارنامه من موجوده
اما عرض کنم خدمتتون که سطح مالک واقعا خوبه شما که نرفتیو و ندیدی بهتره صحبت نکنید و مطمئنا به سطح دانشگاه هایی مثل امیر کبیر و شریف نمی رسه
۱۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: rasoul67 , mammad_asir
ارسال: #۲۴
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۴ ق.ظ، توسط crevice.)
درود برما ایرانیهای با ادب و با ذکاوت که خیلی قشنگ حرمت همدیگه رو نگه میداریم!
اگه من یا هر کس دیگه ای چیزی هست یا نیست، واسه خودشه. اون افرادی که توی جاهایی درس میخونن که دغدغه شون درس پاس کردنه، باید بگم که همونجاها بودند آدمایی که با ۱ روز خوندن درس هم اونو پاس کنن. البته اون فرد آدم معمولیی نبوده و نمرش هم درخشان نشده. حتی تمرین هاش هم انجام میداد! تمرینایی که بقیه ۱ هفته واسش وقت میگذاشتن اون ۱ روزه مینوشت و اپتیمال ترین نتیجه ها هم واسش میگرفت!
اگه واسه یکی بقول دوستان، بهارستان دانشگاه نیست، واسه دانشجوهای دانشگاههای آمریکا و استرالیا هم باید به چشم barn به بهترین دانشگاههای ایران باید نگاه کنن دیگه؟!! ببخشید که روراست حرف میزنم.
فقط میخوام بگم بهتره توی باد اسم دانشگاه نخوابیم، بودند افرادی که از همین شیخ بهایی که الان دارن phd شونو توی بهترین دانشگاههای دنیا میخونن. در ضمن درس پاس کردن توی ارشد ملاک نیست! کار تحقیقاتی کردن ملاکه. البته اگه ملاک استخدامی تنها نباشه!
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rasoul67 , mammad_asir
ارسال: #۲۵
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ق.ظ
از دوستان بزرگوار ممنون میشم به موضوع اصلی بپردازند و از مقایسه دانشگاهها و بحث های حاشیه خودداری بفرمایند
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , sahar121 , rasoul67 , mammad_asir
ارسال: #۲۶
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۳ ق.ظ
ارشد!کار کردن واسه دولت ایران حمالیه!
۹
۵
ارسال: #۲۷
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ ب.ظ
بستگی به شرایط شخص داره، ممکنه شما تو سنی باشید که هیچ منبع درآمدی نداشته باشید و احساس سرباری رو تو خانواده داشته باشید در اینصورت کا در اولویت هست. ادامه ی تحصیل هم هدفمند باید باشه...
۶
۰
ارسال: #۲۸
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۵۳ ق.ظ)jamileh نوشته شده توسط:  ارشد!کار کردن واسه دولت ایران حمالیه!

خانم جمیله! شما حق دارید اینطوری نظر بدید. کسی از شما انتظار کار کردن و پول در آوردن نداره. ولی اگه پسر بودید، با پوست و گوشتتون می فهمیدید که چه حال بدی به آدم دست می ده وقتی با بیست و چهار پنج سال سن، واسه پول تو جیبی یا مخارج درس یا...، دستتو جلوی بابات دراز کنی در حالی که می دونی خودش هزار و یک مشکل مالی داره. نمی گم دخترا اینو درک نمی کنن. نه خیلی خوبم درک می کنن. ولی کسی از اونا انتظار نداره. تفاوت در اینه.
-----------------------------------------------------------------------------------------
آقای mammad_asir
به نظر من اولویت اول برای یک مرد، کاره. بقول یکی از دوستان، تا چند سال پیش چالش پیش روی جوانان مدرک تحصیلی بود ولی الان این چالش شده کار. مدرک ارشد رو می شه با کمی تلاش، دوباره بدست آورد. ولی موقعیت شغلی (اونم شغل دولتی) واقعاً کمیابه. این چیزی که خانم جمیله گفتن، اتفاقاً تو بخش خصوصی بیشتر صادقه. چون با مینیمم حقوق پرداختی، از افراد بیگاری می کشن. مبلغ حقوق پرداختی به اکثر شاغلین دولتی (می گم اکثر، نمی گم همه) در مقایسه با حجم کار انجام شده اونا در طول روز و همچنین در مقایسه با بخش خصوصی، واقعاً کم نیست (به مقایسه ها توجه کنید). باید بدونید که میانگین ساعت کار مفید کارمندان دولت در ایران بر اساس آمار کمیسیون تحقیقات مجلس، ۲۲ دقیقه در روزه. یعنی حتی از پاکستان و افغانستان هم کمتره.

نکته مهم در اینجاست که با وجود این میزان کم کار روزانه، کارمند دولت موظفه ۴۴ ساعت در هفته در محل کار حضور داشته باشه و در قبال اون، ۳۰ روز در سال (۲ و نیم روز در ماه) مرخصی استحقاقی بهش تعلق می گیره. البته باید مرخصی های ساعتی استفاده شده توسط کارمند رو از این ۳۰ روز کسر کنید. ضمناً کارمند می تونه تا حداکثر ۳ روز در ماه هم از مرخصی استعلاجی استفاده کنه که البته اگه اینقدر استعلاجی بگیره که تابلو بشه، می تونن بفرستنش هیاًت تخلفات اداری تا مرخصی هاش بررسی بشه.

جمع بندی کلی: شما اگه استخدام دولتی بشید، نمی تونید کارو بپیچونید واسه درس (البته اگه مقصود، درس خوندن تو دانشگاه هایی مثل امیرکبیر و شریف و تهران و ...) باشه. مگر اینکه رئیستون یه دید بازی نسبت به این موضوع داشته باشه و وضعیت شما رو درک کنه. من خودم موردی رو سراغ دارم که طرف، فرم مرخصی ساعتی پر می کرد می رفت دانشگاه. هرکی باهاش کار داشت، رئیس می گفت رفته مأموریت. بعد که برمی گشت، رئیس اون فرم مرخصی رو هم پاره می کرد می ریخت دور. یعنی عملاً انگار طرف سر کارشه. حالا بحث شرعیش دیگه گردن خودش. ولی اگه رئیس نخواد باهات همکاری کنه، عملاً باید قید درس خوندنو بزنی یا قید کارو بزنی.

راه حل پیشنهادی: شما تا وقتی که وضعیت استخدامیت بطور کامل قطعی نشده، درست رو ادامه بده. وقتی حکم استخدامت رو زدن( که مطمئناً اول آزمایشی استخدام می شی) یه چند وقتی رئیست رو محک بزن ببین دیدش نسبت به درس خوندن چجوریه. اگه مثبت بود که می تونی امیدوار باشی به ادامه تحصیل. اگه مثبت نبود و خواست اذیتت کنه، باید بدونی که تو دوران استخدام آزمایشی، کارمند رو لبه ی تیغ راه می ره و به راحتی می تونن اخراجش کنن. پس باید بین کار و درس یکی رو انتخاب کنی(من توضیح دادم.دیگه نمی گم کدومو.خودت تصمیم بگیر). اگه کار رو انتخاب کردی، می تونی از دانشگاهت گواهی واحدهای پاس شده رو بگیری و برای ادامه تحصیل، به گزینه هایی مثل دانشگاه مجازی فکر کنی. البته بعد از استخدام قطعی، موقعیت شغلی شما بهتر می شه و با کمی خوش شانسی، می شه روی تحصیل در امیرکبیر و تهران و ... هم فکر کرد. موفق باشیSmile

یک دلشکسته گـر که دعـاگویتان شـود
به زآنکه خود نشسته و عمری دعا کنید

وقتی خدا می بخشد، من که باشم که نبخشم(نلسون ماندلا-۴۶۶۶۴)
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , k_111 , mammad_asir , saaraa
ارسال: #۲۹
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۵ ب.ظ
چون کار دولتی هست درس رو انتخاب می کردم
ولی اگه دنبال یه زندگی کارمندی با زن و بچه بودم استانداری رو انتخاب می کردم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nirvana123
ارسال: #۳۰
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ب.ظ
با گفته های persian_boy کاملا موافقم
یه موضوعی هم اینه که در زمینه های تحقیقاتی کار فراوانی وجود داره که اکثرشون معمولا به دانشگاههای رده بالا از شریف تا بهشتی داده میشه و وقتی که تو همچین محیطی قرار گرفتی یواش یواش با اینا آشنا می شی و اگر آدمی باشی که حس و حال تحقیق و مطالعه رو داشته باشی میشه پول خوبی از توشون در آورد و میتونن سکوی پرتابی برای مرکز IPM بشن که اونجا دیگه پروژههای چند میلیونی در سال میدن

اگر روحیاتت دنبال یه کار کارمندی با حقوق ثابت تضمین شده هست که کار استانداری برات خیلی خوبه
ولی اگر ریسک پذیر باشی و دنبال کار پرو‍‍‍ژه ای باشی،تو برد دانشگاه هر روز انبوهی از درخواست کار از طرف شرکتا و سازمانهای مختلف وجود داره که در اول کار ممکنه که حقوقشون کم باشه ولی بعد از کسب تجربه اونا حقوق های بالائی رو میدنم

مثلا(وارد جزئیات نمیشم چون ممکنه اون استاد خوشش نیاد) یکی از اساتید ما داره یه وسیله ای رو تو آزمایشگاش می سازه (و گفته سازمان مربوطه بابت ساخت این دستگاه فعلا ۵۰۰ میلیون تومان بهش داده)و گفته که تو بعضی از قسمتهای نرم افزاریش به مشکل برخورده گفته هرکی در این زمینه ایده داره ایدش رو بده هم موضوع پایان نامه میشه، هم موضوع مقاله و هم اینکه به شما پول هم بابت اون می دهم
این آدم فقط بابت یه پروژه اش که ۲-۳ سال طول میکشه داره اینقدر میگیره حالا حقوق چند میلیونی و پروژه های دیگه اش که بماند و سرش هم اونقدر شلوغه که بابت یه مقاله ای که یه روش جدید مسیریابی معرفی کرده بود(تازه ایده مال یه دانشجوش بود نه خودش) می گفت چند تا شرکت خارجی تماس گرفتن تا اون ایده رو براشون پیاده سازی کنه و ازش بخرن و تو روترهاشون پیاده سازی کنن ولی چون وقت نداشت جوابشون رو نداد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: persian_boy , mammad_asir

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۲۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۱ ۷۳۵ ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۰ ۵۲۶ ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۲۳ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  هشتمین آزمون استخدامی Kinji ۲ ۳,۲۱۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۲۹۵ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۸۹ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close