زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه کردن دو کامپیوتر

ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
شبکه کردن دو کامپیوتر
سلام.
میخوام کامپیوتر خونمو به لپ تاپم متصل کنم تمام مراحل متصل شدن رو رفتم و کامپیوتر خونه فایل به اشتراک گذاشته شده لپ تاپ رو می بینه اما از طریق فایل های اشتراکی برای کامپیوتر برای لپ تاپ . لپ تاپ اصلا نمی تونه کامپیوتر متصل رو پیدا کنه.
وقتی در لپ تاپ ران رو میزنم و ای پی کامپیوتر رو میدم کامپیوتر پیدا نمیشه و این پیام میاد مشکل کجاست؟؟؟؟
check the spelling of name. otherwise, there might be a problem with your network. to try identify and resolve network problems, click diagnose
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
نام کامپیوترتون شاید فارسیه
واسه هردو سیستم رمز عبور تعریف کنین ، guest فعال باشه
و تیک use simple file sharing از منوی folder option رو بردارینو فایلارو share کنین.
بعلاوه که ترجیحا فایروالتون آف باشه و آنتی ویروس غیر فعال
واسه اتصال راحتر رو دو سیستم هم آی پی با یه رنج تعریف کنین

امضا
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahfam70
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
خیلی ممنون از پاسختون
اسم کامپیوترم فارسی نیست
انتی ویروس و فایروال رو غیر فعال کردم ولی همچنان همون مشکل بود. و همون پیام میاد
رنج ای پی ها یکی است
تنها کاری که بلد هم نیستم همین رمز عبوره و به خاطر همین غیر فعالش کردم
میشه راهنمایی کنید این مشکل چه طوری برطرف بشه؟؟؟
و اینکه چطوری رمز عبور بذارم
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
آپ آپ
۰
۰
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
چک کنید هردو توی ۱ Worgroup باشن
اونموقه اگه برید توی network میبینیش

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال:
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ق.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
منظورم از رمز همون رمز عبور کاربره
واسه هر کاربر رمزو بذارین

امضا
۰
۰
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ق.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
ای پی رو کجا و به چه شکل میزنید؟
نکته ی دیگه برای به اشتراک گذاری فایل ها در ویندوز ۷ در تنظیمات درخواست پسورد رو غیر فعال و فایروال ها رو هم ابتدا غیر فعال کنید
البته خطایی که داده ربط به اینی که گفتم نداشت اما این ها هم لازمه
ادرس رو با \\ وارد کنید
برای تست در run بزنید ۱۲۷/۰/۰/۱\\ باید سیستم خودتون بیاد البته یه پوشه خالی معمولا
نیازی به اینکه در یک ورک گروپ هم باشن نیست
۰
۰
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط mahfam2000.)
شبکه کردن دو کامپیوتر
خیلی ممنون
من همون مهفامم نام کاربری رو عوض کردم
این ای پی که شما میگید رو زدم ۱۲۷/// ولی همون پیام میاد>>>>>

بازم من امتحان کردم وقتی این ای پی ۱۲۷ رو میزنم پوشه هایی که در لپ تاپم برای کامپیوتر به اشتراک گذاشتمو نشون میده ولی با رعایت خاموش بودن انتی ویروس و فایروال بازم لپ تاپ کامپیوتر متصل رو پیدا نمیکنه و همون پیام اولی میاد....!!!!!!
به نطرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
شما پینگ سیستم دیگه رو دارید؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ ب.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
منظورتون رو نفهمیدم....
من در ران لپ تاپ ای پی کامپیوتر رو میزنم بعد از چند ثانیه اون پیغام رو میده اما در کامپیوتر همین کارو میکنم بلافاصله فایل به اشتراک گذاشته شده لپ تاپ رو نشون میده.....
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط good-wishes.)
RE: شبکه کردن دو کامپیوتر
منظور از پینگ یعنی شما با یک خط دستور ببینید می تونید اون سیستم رو از طریق شبکه صدا کنید یا نه و این کار با این دستور انجام میشه :
ping x.y.z.w

به جای x.y.z.w باید آدرس آی پی سیستم مقصد رو قرار بدید و دستور رو در خط فرمان سیستمتون (در cmd) یا در ران تایپ کنید و ببنید نتیجه ای مشابه تصویر زیر بهتون میده یا نه
اگر اون چهار خط که دورش خط قرمز کشیدم رو نمایش نداد یعنی شما مقصد رو نمی تونید ببینید

ویندوز مبدا و مقصدتون چیه ؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahfam2000
ارسال: #۱۲
۰۶ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ق.ظ
شبکه کردن دو کامپیوتر
خانم good wishes خیلی ممنون....
این کاری که گفتید رو انجام دادم کامپیوتر اون چهار خطی که مشخص کردید رو نشون میده ولی متاسفانه متاسفانه لپ تاپ نشون نمیده و request time out می نویسه.....
ویندوز هر دو ۷ هست
راهنماییم کنید تا بتونم مشکل رو پیدا کنم.....
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۶ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ق.ظ
با کاربر ادمین وارد بشید و این فایل رو روی هر دو سیستم اجرا کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر با اجرای فایل بالا مشکل request timed out برطرف شد اما هنوز سیستم ها همدیگه رو نمی بینن و اون خطایی که در ابتدا گفتید نمایش میده مراحل زیر رو طی کنید :
control panel --> Credential Manager
در قسمت Windows Credentials ، نام ، یوزر نیم و پسورد هر سیستم رو وارد کنید

اگر موارد بالا کمک نکرد ، لطفا این مراحل رو هم طی کنید :
- استارت رو باز کنید و در بخش search بنویسید : Services
در لیستی که میاد چک کنید گزینه : Computer Browser فعال و در حال اجرا باشه

- network and sharing center رو باز کنید ، در سمت چپ گزینه change adapter settings رو انتخاب کنید ، روی آداپتور شبکه تون راست کلیک کنید و گزینه properties رو انتخاب کنید ، ipv4 رو پیدا کنید و انتخابش کنید و گزینه properties رو بزنید و سپس advanced رو انتخاب کنید .
سپس تب WIN رو انتخاب کنید و netbios over tcp/ip رو فعال کنید
اگر فعال هست غیر فعال و دوباره فعالش کنید

سپس هر دو سیستم رو ریستارت کنید و وقتی بالا اومد سیستم دیگه رو از هرکدوم پینگ کنید

ممنون میشم نتیجه رو اطلاع بدید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahfam2000
ارسال: #۱۴
۰۶ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط mahfam2000.)
شبکه کردن دو کامپیوتر
بازم ممنون
حتما نتیجه را اطلاع میدم....

این فایلی که برای دانلود گذاشتین پسوندش txt هست بعد دانلود یک نوت پد باز میشه
چطوری اجرا کنم؟

خانم good wishes ببخشیدا زیاد اذیتتون میکنم....
در استارت سرویس رو سرچ میکنم اون گزینه رو نمیاره و در services هم اون گزینه نیست ... و همچنین در component services

خانم مهندس بالاخره به نتیجه رسیدم البته کامل نه ولی واقعا از راهنمایی تون ممنونم
گزینه netbios over tcp/ip در هر دو کامپیوتر فعال نبود که با فعال کردنش هم پینگ کردم اون چهار خط رو نشون داد هم در نت ورک کامپیوترها نشون داده شدن ...
ولی در لپ تاپ روی فایل یا درایور ی که از کامپیوتر به اشتراک گذاشتم میخوام بازش کنم این پیام میاد و باز نمیشه:
you do not have permission to a ccess \\192.168.0.1 contact your network adminstator to request access.
این گزینه ای که فعال کردم چی بود؟؟؟؟ میشه توضیح بدین؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۶ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط good-wishes.)
(۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ق.ظ)mahfam2000 نوشته شده توسط:  ولی در لپ تاپ روی فایل یا درایور ی که از کامپیوتر به اشتراک گذاشتم میخوام بازش کنم این پیام میاد و باز نمیشه:
you do not have permission to a ccess \\192.168.0.1 contact your network adminstator to request access.

اون فایل که براتون گذاشتم پسوندش bat هست
اگر براتون به صورت txt ذخیره میشه فایل رو باز کنید و با پسوند bat مجددا ذخیره اش کنید و اجرا کنید
اون برای غیر فعال کردن فایروال در اشتراک گذاری فایل ها بود

اگر احیانا نتونستید به فایل اجرایی تبدیلش کنید عین عبارتی که داخلش هست رو در cmd بنویسید و اجرا کنید

شما از نورتون استفاده میکنید ؟
این مورد عدم دسترسی از سمت آنتی ویروس میتونه باشه اما یک موردی که ممکنه وجود داشته باشه عدم سینک بودن ساعت سیستمتون هم هست (اینو از فروم ویندوز سون خوندم : پست ۷ این آدرس
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو ببینید)

اگر مشکل از موارد بالا نبود مراحل زیر رو طی کنید :
۱- روی پوشه شیر شده در هر دو سیستم راست کلیک کنید .
۲- گزینه properties رو انتخاب کنید
۳- تب sharing رو انتخاب کنید
۴- Advanced sharing رو انتخاب کنید
۵- دکمه permission رو بزنید
۶- از بخش group or username گزین everyone رو انتخاب کنید
۷- در بخش زیرین اسامی دسترسی رو روی full control تنظیم کنید
۸- ok کنید

خب در خصوص اینکه NetBIOS چرا باید فعال بشه عرض کنم که این معادل همون سرویسی هست که خدمتتون گفتم برید ببینید فعال هست یا نه
و این امکان رو به شما میده که سایر کامپیوتر های ساب نت مسک یا موجود در ورک گروپ خودتون رو ببینید.

یک گزینه معادل این حالت (اگر اشتباه نکنم در ویندوز ۷) اینه که شما این تنظیمات network discovery رو فعال کنید (مطمئن نیستم معادل این باشه . دوستانی که اطلاع دارند اصلاح بفرمایند)

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۹۰ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۸۵ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۸۰۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۹۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۹۷ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close