زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث وبررسی آزمون ۲۵ درصد دوم پارسه مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۱۶
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۱۰ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  بچه ها کجای کارنامه رتبه رو زده؟؟

یه گزینه هست بالای جدول کارنامه گرایش ها که نوشته رتبه من را پنهان کن ، رتبه من را نمایش بده . گزینه رتبه من را نمایش بده رو انتخاب کنید.

خنک آن قماربازی که بباخت هرچه بودش / بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر ...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa
ارسال: #۱۷
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۱۰ ب.ظ، توسط zimenswall.)
RE: بحث وبررسی آزمون ۲۵ درصد دوم پارسه مهندسی کامپیوتر
(۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ نظریه فکرکنم اشتباه باشه؟
برای فرم گریباخ ابتدا باید قوانین نامطلوب رو حذف کرد وسپس به فرم گریباخ نوشت که می بینیم A,B متغیر بی فایده هستند هیچ جمله ای رو تولید نمی کنند میمونه فقط یک قانون که اونم در فرم گریباخ است

بله شما درست میفرمایید. اگر یک در گزینه ها بود حتما باید اون زده میشد ولی خب از گزینه ها و از صورت سوال معلومه که خبری از حذف قواعد نامطلوب نیست

(۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  سوال ۵۶ نظریه هم اشتباه حل کرده: با همون استدلال که واسه د اورده، الف رو هم میشه رد کرد که در مجموع میشه ۳ تا.

نه ، به نظر نمیاد الف غلط باشه. چون تعداد n , m برابره ظاهرا میشه قطعی بودنشو نتیجه گرفت هرچند نظر خودم در این مورد خیلی قطعی نیست.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503
ارسال: #۱۸
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۴۳ ب.ظ، توسط helena.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ نظریه فکرکنم اشتباه باشه؟
برای فرم گریباخ ابتدا باید قوانین نامطلوب رو حذف کرد وسپس به فرم گریباخ نوشت که می بینیم A,B متغیر بی فایده هستند هیچ جمله ای رو تولید نمی کنند میمونه فقط یک قانون که اونم در فرم گریباخ است

ولی برای فرم نرمال گریباخ نیازی به ساده کردن گرامر نیست ...

این سامانه همپا ی پارسه فقط برا کسانیه که تو کلاساش ثبت نام کردن ؟!!

۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۵۲ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۴۲ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ نظریه فکرکنم اشتباه باشه؟

:| قوانین نامطلوب اول باید حذف بشه :|
سامانه همپا جداست تا جایی که من میدونم
موقع ثبت نام یه ۵۰تومان اضافه میگرفتن براش اگه می خواستی البته
به جز بحث مشاورش الان فقط یه سری کارنامه داره که جدید گذشتن واسه سال قبلیاس

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: helena
ارسال: #۲۰
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۳۰ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  نه ، به نظر نمیاد الف غلط باشه. چون تعداد n , m برابره ظاهرا میشه قطعی بودنشو نتیجه گرفت هرچند نظر خودم در این مورد خیلی قطعی نیست.

[tex]L = \{a^nb^na^mb^m \ | n \ge 0, m \ge 1\}[/tex]
[tex]L = \{a^nb^na^mb^{2m} \ | n \ge 0, m \ge 1\}[/tex]

این دوتا با هم چه فرقی دارن؟ واسه زبان دوم، ما با دیدن هر a دوتا مثلا ۰ توی پشته میزاریم ولی واسه اولی ۱ دونه، یه نظر من اینا با هم فرقی ندارن و هردوشون فقط با [tex]NPDA[/tex] قابل پذیرشن.
۱
۰
ارسال: #۲۱
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۴۲ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  

:| قوانین نامطلوب اول باید حذف بشه :|
سامانه همپا جداست تا جایی که من میدونم
موقع ثبت نام یه ۵۰تومان اضافه میگرفتن براش اگه می خواستی البته
به جز بحث مشاورش الان فقط یه سری کارنامه داره که جدید گذشتن واسه سال قبلیاس

والا من الان هم باز نگاه کردم . هم توی کتاب (‌انتشارات جهش)‌به صورت نکته گفته تبدیل به فرم نرمال گریباخ نیاز به ساده سازی نداره ، هم توی جزوه استاد خودمون نگاه کردم ، هم یه سری اسلاید از دانشگاه آزاد مشهد بود نگاه کردم برای گریباخ قوانین نامطلوب حذف نشده .
من اگه در اشتباهم یکی بیاد از اشتباه درم بیاره :دی

۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۳۰ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  نه ، به نظر نمیاد الف غلط باشه. چون تعداد n , m برابره ظاهرا میشه قطعی بودنشو نتیجه گرفت هرچند نظر خودم در این مورد خیلی قطعی نیست.

[tex]L = \{a^nb^na^mb^m \ | n \ge 0, m \ge 1\}[/tex]
[tex]L = \{a^nb^na^mb^{2m} \ | n \ge 0, m \ge 1\}[/tex]

این دوتا با هم چه فرقی دارن؟ واسه زبان دوم، ما با دیدن هر a دوتا مثلا ۰ توی پشته میزاریم ولی واسه اولی ۱ دونه، یه نظر من اینا با هم فرقی ندارن و هردوشون فقط با [tex]NPDA[/tex] قابل پذیرشن.

من هنوز خودم مطمئن نیستم. در بالا هم عرض کردم نظرم قطعی نیست.
توی هر دو با دیدن اولین a نمیدونیم قسمت اول رشته مد نظره یا قسمت دوم
اما توی زبان اولی وقتی a اومد پس تمام aها را میخونیم و مطمئن هستیم که تعداد bها هم باید مساوی a باشه. حالا چه قسمت اول و یا چه قسمت دوم
اگر بعد از این مورد a ای اومد که باز همون روش بالا و اگر نیومد که کار تمومه (هممون تو این قسمت شک داریم)

اما در دومی اگر a اومد و آنها را شمارش کردیم ، بعدش نمیتونیم مطمئن باشیم که b ها باید برابر a باشه یا دو برابر.

فکر کنم با این منطق بشه گفت زبان اول قطعی ولی زبان دوم غیرقطعی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind
ارسال: #۲۳
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ
دوستان دفترچه تخصصی من سوال ۱۲۱ نداشت
از شماها هم همین طور بود؟

از مراقبها پرسیدم چرا سوال ۱۲۱ ندارم، ولی هیچ جوابی بهم ندادند و گفتند بررسی میکنیم ببینیم چی شده. و بررسی کردن همانا و جواب دادن به من هم همانا.
۱
۰
ارسال: #۲۴
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ب.ظ
برای ماام تو دفترچه سوالش نبود-ولی پای تخته سوالش رو واسمون نوشتن از روی لپ تاپشون!
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۵۹ ب.ظ

پس شماها یه تست بیشتر از ما زدید. موفق باشید.
سوالش قابل نوشتن هست که برام بنویسی. اگه زحمتی نیست.
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  پس شماها یه تست بیشتر از ما زدید. موفق باشید.
۱۲۱- کدام یک از گزینه های زیر از مشکلات الگوریتم تپه نوردی است؟
۱)شروع مجدد تصادفی ۲)گیر افتادن در فلات ها ۳)عدم دقت ۴)هیچ کدام
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zimenswall
ارسال: #۲۷
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  

پس شماها یه تست بیشتر از ما زدید. موفق باشید.
:OOOOOOOOOOOOOOOOOO
به ما اول آزمون برگه اصلاحیه دادن که سوال ۱۲۱ توش بود .....

۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ب.ظ

خوش بحالتون. تست واضحی هم بوده. واسه بالا بردن درصد تخصصی خیلی خوب بوده که ما ازش بی بهره بودیم
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ
سلام
بچه ها میشه چندتا سوال رو بررسی کنید؛
از مدار منطقی سوال ۶۱ دفترچه اول: گفته شده ورودی مدار از abc=111 به abc=101 تغییر میکنه، همون اول کار که ورودی همش یک هست، خروجی f که از گیت XOR گرفته شده مگه نباید ۰ باشه؟ چرا گزینه ی صحیح با یک شروع شده؟!

از سیستم عامل سوال ۷۱: گفته گزینه ی ۱ صحیح نمی باشد چون برای ورود به ناحیه بحرانی اگر lock برابر ۰ باشد باعث انتظار مشغول می شود و هیچ کس وارد نمیشه اما انگار من توی تفسیر کد اش مشکل دارم کلا قاطی کردم:
tsl reg,lock // متغیر رو توی رجیستر بریز
cmp reg,1 // رجیستر رو با مقدار ۱ مقایسه کن
jne enter-region // در صورتی که مساوی نبود پرش انجام شه
ret
با فرض اینکه lock=0 هست شرط برقرار نیست و پرش به ret انجام میشه درسته؟

درباره سوال ۵۷ نظریه: من خوانده بودم که برای فرم نرمال گریباخ باید دو کار انجام بشه، اول حذف قواعد یکه و دوم حذف چپ گردی، این گرامر هیچ کدوم رو نداره، البته خودم به اشتباه حذف قاعده ی useless کردم (حذف A) و اینطور نوشتم:
s->bX1|a
X1->bX2
X2->b

از دفترچه دوم، کامپایلر، سوال ۹۰: توی پاسخنامه گفته گرامر LL1 هست، در صورتی که قاعده ی C رفته به E و لامبدا که در این حالت میگفتیم نباید follow C با first E اشتراک داشته باشند، در صورتی که ; (سمی کالن) عضو هر دوشون هست پست اصلا LL1 نیست، نظرتون چیه؟

و آخر اینکه هم توی این آزمون و هم آزمون قبلی سوالات برنامه سازی خیلی گیر داده بود به ویژگی های زبان خاص، مثلا باید بدونیم Ada اشاره گرش فقط به یک نوع شی میتونه مراجعه کنه اما smalltalk به هر نوعی اشاره میکنه، این نوع سوال دادن غیر استانداد هست و به نظرم نباید اینطور بدن!

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ق.ظ، توسط SnowBlind.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  از مدار منطقی سوال ۶۱ دفترچه اول: گفته شده ورودی مدار از abc=111 به abc=101 تغییر میکنه، همون اول کار که ورودی همش یک هست، خروجی f که از گیت XOR گرفته شده مگه نباید ۰ باشه؟ چرا گزینه ی صحیح با یک شروع شده؟!
نه چون ۳ تا یک هست، xor اونا یک میشه.
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  درباره سوال ۵۷ نظریه: من خوانده بودم که برای فرم نرمال گریباخ باید دو کار انجام بشه، اول حذف قواعد یکه و دوم حذف چپ گردی، این گرامر هیچ کدوم رو نداره، البته خودم به اشتباه حذف قاعده ی useless کردم (حذف A) و اینطور نوشتم:
s->bX1|a
X1->bX2
X2->b
شما اصلا نباید توی این سوال دست به گرامر میزدی، A رو توی S جاگذاری میکنی و روال تبدیل رو انجام میدی که میشه ۶ دستور.
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  از دفترچه دوم، کامپایلر، سوال ۹۰: توی پاسخنامه گفته گرامر LL1 هست، در صورتی که قاعده ی C رفته به E و لامبدا که در این حالت میگفتیم نباید follow C با first E اشتراک داشته باشند، در صورتی که ; (سمی کالن) عضو هر دوشون هست پست اصلا LL1 نیست، نظرتون چیه؟
[tex]FIRST(E) = \{ \lambda,, \}[/tex]

[tex]FOLLOW© = \{ ;\}[/tex]

که با هم اشتراک ندارن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف , helena

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۱۹ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۴ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۱,۰۰۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۴ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۷۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close