زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت انفورماتیک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت چیه؟

ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ب.ظ
سلام
ممنون میشم راجبش توضیحاتی بدین و اینکه فرق انفورماتیک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت چی هست

بهترین ها پیش خواهد آمد
چون هم خواهانش هستی
هم سزاوارش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال:
۲۷ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۱۴ ب.ظ
RE: خواندن دسته جمعی انفورماتیک پزشکی
(۱۷ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)srj نوشته شده توسط:  سلام
ممنون میشم راجبش توضیحاتی بدین و اینکه فرق انفورماتیک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت چی هست
من این مسئله رو از یکی از دوستانم که دانشجوی ارشد دانشگاه علوم پزشکی هستند پرسیدم و این پاسخ رو دادند:
" فناوری اطلاعات سلامت جدیدا ایجاد شده و ترکیبی از رشته های مدارک پزشکی، کتابداری و فناوری اطلاعات هست. (بار مدارک پزشکیش بیشتر از بقیه است) از سال ۸۸ رشته مدارک پزشکی و کتابداری پزشکی قرار شد حذف بشه و این رشته بیاد به جاش، مدارک پزشکی حذف شد ولی کتابداری هنوز پا بر جاست
انفورماتیک پزشکی هم ترکیب همین سه رشته هست با این تفاوت که بار فناوری اطلاعاتش خیلی بیشتر از بقیه است."
برای رشته فناوری اطلاعات سلامت، ما که دانشجوی IT یا کامپیوتر بودیم نمی تونیم ثبت نام کنیم ولی برای رشته انفورماتیک پزشکی این اجازه رو داریم

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , good-wishes , saeid1389 , zeinab , sepidsal
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
[جداسازی] خواندن دسته جمعی انفورماتیک پزشکی - سال ۹۱ (کنکور ۹۲)
دوستان عزیز اینجا مطالب مفیدی ذکر شده در مورد انفورماتیک پزشکی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: SSMAE , mosaferkuchulu , mohammadali1990 , zeinab
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۴۴ ب.ظ
[جداسازی] خواندن دسته جمعی انفورماتیک پزشکی - سال ۹۱ (کنکور ۹۲)
میشه یک نفر توضیح کامل بده که این رشته در چه زمینه ای هست . من به هوش علاقه خیلی زیادی دارم . این رشته ارتباطی با هوش داره یا نرم افزاریه؟ لطف کنید یه توضیح خوب درمورد زمینه کاری و دروس این رشته بزارید متشکرم.

نسیم دانه را از دوش مورچه انداخت...

مورچه دانه را دوباره بر دوشش گذاشت و به خدا گفت:

" گاهی یادم میرود که هستی ، کاش بیشتر نسیم می وزید... "
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۲ ب.ظ
خواندن دسته جمعی انفورماتیک پزشکی
(۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۴ ب.ظ)nahid.moosavi نوشته شده توسط:  من به هوش علاقه خیلی زیادی دارم . این رشته ارتباطی با هوش داره یا نرم افزاریه؟ لطف کنید یه توضیح خوب درمورد زمینه کاری و دروس این رشته بزارید متشکرم.

این بخش از سوال تون دغدغه منم بود، که چند وقت پیش از یک دانشجوی رشته انفورماتیک پزشکی پرسیدم و این پاسخ رو دادند که عینا" نقل قول می کنم

"رشته انفورماتیک متشکل از حوزه های مختلف هستش و اینطور نیست که بگیم صرفا برنامه نویسی و پایگاه داده است. بلکه این شاخه ها جزئی از انفورماتیک پزشکی است نه همه آن. چون اصولا اگر یک متخصص انفورماتیک ایده یا طرحی داشته باشد می تواند به یک برنامه نویس ارائه دهد و با مدیریت خودش برنامه را پیاده سازی کند.
اما یکی از مهم ترین مباحث این رشته ، سیستم های پشتیبان تصمیم است که در آن از هوش مصنوعی، داده کاوی و سیستم های هوشمند میتوان استفاده کرد. اگر به این حیطه علاقه دارید حتما زمینه خوبی برای ادامه تحصیل خواهید داشت."

در مورد زمینه کاری من خیلی دنبال کسب اطلاعات نبودم، اما در مورد دروس هم از ایشون پرسیدم، البته نگرانی اصلی من این بود که مبادا بخش عمده دروس این رشته مرتبط با مباحث پزشکی باشه. جواب این سوال رو هم نقل قول میکنم.

"سوال دوم: درس های پزشکی به این معنی که آناتومی و ... یاد بگیرید وجود ندارد. فقط ۳ واحد فیزیولوژی در حد آشنایی با ساختار بدن و اصطلاحات پزشکی باید پاس کنید. بقیه دروس آشنایی با ساختارهای داده های پزشکی و طراحی سیستم های بهداشتی است. تقریبا مثل درس مهندسی نرم افزار خودمون"
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , nahid.moosavi , raha0067 , zeinab , sepidsal , medadrangy , Pegasus
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۴۴ ب.ظ
RE: کنکور انفورماتیک پزشکی
سلام.
دوستان فایلی رو پیوست کردم که اطلاعاتی رو در مورد این کنکور درش توضیح دادم.
انشالله که براتون مفید باشه.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
anformatic info.pdf
اندازه فایل: ۳۲۱/۰۷ KB

سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , mosaferkuchulu , zeinab , Somayeh_Y , slinda , tesna , mehrdad372 , Good! , Pegasus , fo-eng
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ب.ظ
خواندن دسته جمعی انفورماتیک پزشکی
البته پارسال نزدیک به ۸۰۰ نفر در این ازمون شرکت کردن و همونطور که دوستمون گفتن ۵۰ نفر ظرفیت برای این رشته منظور شده(این اطلاعات در دفترچه راهنما وجود داره). یه فایلی رو تو تاپیک دیگه در مورد این کنکور گذاشتم، اطلاعات مفیدی در مورد این کنکور و دروسی که در دوره ارشد باید گذرانده بشه داره.

یه توصیه دوستانه دارم خدمتتون، تو خیلی از پست ها دوستان گفتن "به کنکور مهندسی امیدی ندارم و می خوام اینو هم شرکت کنم"، می خوام بگم هدفتون رو انتخاب کنید، فقط هدف ارشد گرفتن و یدک کشیدن نام ارشد براتون مهم نباشه، من نمی خوام ناامید یا دلسردتون کنم اما خیلی در مورد اینده هدفی که دارید در این راه دقت و تحقیق کنید. اولین ورودی های این رشته ۸۸-۸۹ بودن، پس یعنی این رشته خیلی جدیده، مزیتش و معایبش همین جدید بودنشه. مزیت این که مثل خیلی از رشته ها هنوز اشباع نشده و در حد کمتر از ۵۰۰ نفر در ایران هستند که دارن این رشته رو میخونن یا تموم کردن. و معایبش اینکه هنوز بازار کار مشخصی نداره. اما در آینده ممکنه بسیار مفید و پرثمر باشه. این اطلاعات رو تو سایت د"تالار انفورماتیک پزشکی" می تونید پیدا کنید. درنهایت تو انتخابتون نهایت دقت رو بکنید که خدای نکرده راه بی ثمری رو نپیموده باشید.

سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , zeinab , sahar121 , good-wishes , tesna , maryam banoo , zizilovely , Good!
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ
۱/درسنامه زبان علوم پزشکی لزگی.
قیمت با تخفیف: ۳۳۰۰۰

۲/مدیریت اطلاعات بهداشتی درمانی - مرجان قاضی سعیدی و رضا صفدری
قیمت با تخفیف: ۱۵۰۰۰

۳/سیستم های اطلاعات مدیریت - فرحناز صدوقی
قیمت با تخفیف: ۱۲۰۰۰

۴/ کیفیت اطلاعات در مراقبت بهداشتی-مقدسی
قیمت با تخفیف: ۱۱۰۰۰

۵/ درسنامه جامع دکتری تخصصی-لیلا شاهمرادی
قیمت با تخفیف: ۲۲۰۰۰

۶/داده پردازی بهداشتی-مقدسی
قیمت با تخفیف: ۵۰۰۰

کتاب سیستم های اطلاعات مراقبت سلامت (ویرایش ۲۰۰۹ وگر) - عباس شیخ طاهری
قیمت با تخفیف: ۱۲۰۰۰
.کپی کتاب سیستم های اطلاعات مراقبت سلامت (ویرایش ۲۰۰۹ وگر) - عباس شیخ طاهری
قیمت با تخفیف: ۶۰۰۰

۸/بانک سوالات انفورماتیک پزشکی - لنگری زاده
قیمت با تخفیف:۱۷۰۰۰

۹/درس و کنور سریع ++C و C - مقسمی
قیمت با تخفیف:۱۳۰۰۰

۱۰/ریاضی عمومی-مقسمی و نیکوکار
قیمت با تخفیف:۹۰۰۰

۱۱/مرور جامع آمار زیستی - محمود یوسفی
قیمت با تخفیف:۱۷۰۰۰
قیمت کل پکیج ۱۷۲تومان است +هزینه ارسال بعهده خریدار می باشد
بصورت تکی هم فروخته میشود
دوستانی که تمایل به خرید دارند پیام خصوصی تحت عنوان خرید کتاب انفورماتیک بدهند یا به ایمیلم ایمیل بدهند
Parvane.qaderi@gmail.com
در اسرع وقت جواب داده میشود.
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ
از من بشما نصیحت شرکت نکنین همون نرم افزار خودمونو میدادیم خ بهتر بود.من که پشیمونم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۹۰ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۶۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۸۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۷۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۲۸ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۵۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۲۱۱ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۸۱۱ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close