زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه مهندسی کامپیوتر رتبه ۲۵ معماری

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط raminbarca.)
رشته امتحانی‌: مهندسی کامپیوتر

رتبه گرایش نرم افزار‌: ۲۰۹ (نمره کل ۶۰۳۹)
رتبه گرایش هوش مصنوعی‌: ۱۹۲ (نمره کل ۶۰۵۲)
رتبه گرایش سخت افزار‌: ۲۵ (نمره کل ۷۹۰۷)

درصد درس زبان: ۷۵/۵۶
درصد دروس ریاضی: ۴۰/۳۵
درصد دروس مشترک: ۲۸/۴۰
درصد دروس تخصصی نرم افزار: سفید
درصد دروس تخصصی معماری: ۳۶/۸۴
درصد دروس تخصصی هوش مصنوعی: سفید

معدل موثر: ۱۶/۴۹
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , delta , ایرسا , shahryar , - rasool - , آرمین , faraaz_mb , baran , Xilinx
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۳ ق.ظ
تبریک

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: raminbarca
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۹ ب.ظ
مبارکه.
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۵ ب.ظ
تبریک

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ ب.ظ
RE: کارنامه مهندسی کامپیوتر رتبه ۲۵ معماری
(۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۶ ق.ظ)raminbarca نوشته شده توسط:  رشته امتحانی‌: مهندسی کامپیوتر

رتبه گرایش نرم افزار‌: ۲۰۹ (نمره کل ۶۰۳۹)
رتبه گرایش هوش مصنوعی‌: ۱۹۲ (نمره کل ۶۰۵۲)
رتبه گرایش سخت افزار‌: ۲۵ (نمره کل ۷۹۰۷)

درصد درس زبان: ۷۵/۵۶
درصد دروس ریاضی: ۴۰/۳۵
درصد دروس مشترک: ۲۸/۴۰
درصد دروس تخصصی نرم افزار: سفید
درصد دروس تخصصی معماری: ۳۶/۸۴
درصد دروس تخصصی هوش مصنوعی: سفید

معدل موثر: ۱۶/۴۹
دوست عزیز حداقل تا بقیه بچه‌ها فایل های راهنماییشون میزارن‌، شما یه راهنمایی بکنین.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۲۹ ق.ظ
اول یه تشکر بکنم از دوستانی که تبریک گفتن.
بعد راهنمایی... یه سری چیزا نوشتم بعد پاک کردم، نمی دونم به درد بخور بود یا نه. به نظرم بهتره اگه چیزی مد نظرتون هست بپرسین من به همونا جواب بدم. حالا فعلاً علی الحساب کتابایی که خوندم رو می گم

زبان: کلاس زبان زیاد رفته بودم، واسه همین تقریباً چیزی نخوندم. فقط چون پارسه ثبت نام کرده بودم یه کتاب داده بود، قبل بعضی آزموناش یه نگاهی بهش می نداختم. البته بازم از این نخوندم ضربه خوردم، چون تمام غلطام و بیشتر نزده هام از همون ۱۰ تای اول بود.

ریاضی مهندسی: سفید گذاشتم، اما به نظرم کتاب پارسه خوب بود. تابستون نصف کتاب پوران رو خوندم، به درد نمی خوره. اما حتماً این درس رو بخونین چون واقعاً سخت نیست (البته نمی دونم کسی هم پیدا می شه که نخونه یا نه).

محاسبات: جزوه‌ی پارسه رو خوندم، زیادم مهم نیست چی بخونین چون مطلبی نداره این درس. مهم سر جلسه ست که بتونین سریع و دقیق حساب کتاب کنین. نامردا یه سوالم داده بودن که کلیدش اشتباه بود اما اصلاحش نکردن، نشون می ده خود طراح هم زیاد حواسش جمع نیست Big Grin

آمار: بازم کتاب پارسه رو خوندم (این که بعضیا رو می گم کتاب بعضیا رو می گم جزوه واسه اینه که یه سری رو مثل کتاب منظم فصل بندی کرده بودن و چاپ رنگی و... داشت، یه سری هم درست مثل جزوه پشت سر هم ردیف شده بود و تست و شکل و... درست حسابی نداشت). به نظرم خوب بود، هرچند حجم زیادی داشت. اما با برنامه جلو برده بشه نه سخته نه بیش از حد زیاد.

گسسته: کتاب پوران رو خوندم، اصلاً یادم نیست چطور بود. اما یادمه هفته‌ی آخر که مرور می کردم یه نکته ای توش دیدم که عینش تو کنکور اومد. گسسته بیشتر به خود فرد و سوالی که می دن بستگی داره.

ساختمان داده: مقسمی و جزوه‌ی پارسه رو خوندم، هیچ کدوم به اون صورت به درد بخور نیست. به نظرم واسه این درس باید یه رفرنس هم خونده بشه، البته این فقط یه حدسه چون خودم نخوندم

نظریه: کتاب پارسه و پوران. پوران که بیخود بود، ولی پارسه بد نبود. البته استاد نظریه‌ی ما سید جوادی بود، درس اونم تاثیر داشت. اینم از اون درساییه که رفرنس خوندنش توصیه می شه و من اشتباه کردم نخوندم.

مدار منطقی: پوران رو خوندم. چیز خاصی نداره این درس، بیشتر دقت می خواد تا دانش.

معماری: مقسمی رو خوندم ولی به ضرس قاطع می گم آشغاله Big Grin پر غلط، البته همین که نشستم غلطاشو در آوردم کمک کرد بهتر یاد بگیرم! یکی از دوستام می گفت پوران بد نیست.

سیستم عامل: کتاب پارسه رو نصفه خوندم، اما انقدر سخت دادن که زیاد ضرر نکردم از نخوندنم. ولی کتاب خوبی بود به نظرم، البته حجمش بالا بود.

مدار الکتریکی: سفید گذاشتم، از بزرگترین اشتباهاتم بود. البته تعریف جزوه‌ی پارسه رو شنیدم، خودمم یه فصلشو خوندم بد نبود. اما از اونجا که از پایه مشکل داشتم و به هوای اینکه ۵۰ دقیقه وقت می دن و کسی به همه‌ی ۲۰ تا نمی رسه ولش کردم. برعکس سیستم عامل امسال ساده داده بودن و ضرر کردم که نزدم.

الکترونیک دیجیتال و VLSI: واسه الکترونیک دیجیتال راهیان ارشد رو خوندم که بیخود بود، کل کتاب ۱۰۰ تا تست شاید داشت. اما یکی از دوستام می گفت راهیان ارشد واسه VLSI خوبه، خودم نخوندم. این ۲ تا درس رو با چیزی که از قبل تو ذهنم بود زدم و امسالم آسون داده بودن.

انتقال داده: واسه اینم عملاً هیچی نخوندم، یه مقدار جزوه‌ی پارسه رو نگاه کردم. شانسی که داشتم این بود که ترم ۷ شبکه داشتم و یه سری مباحثش اونجا تکرار شد، چون تو خود انتقال داده عملاً هیچی بهمون درس نداده بودن. درس فوق العاده ساده ایه، اگه بدونین چیا قراره بیاد و منبع مناسب داشته باشین می شه هر ۵ تاشو زد.

آخر اینکه هیچ درسی رو نخونده نذارین، وگرنه علاوه بر ضرر کردن بعداً حسرتشم می مونه واسه تون.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , man3sht , آرمین , Xilinx
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۸ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۲۹ ق.ظ)raminbarca نوشته شده توسط:  اول یه تشکر بکنم از دوستانی که تبریک گفتن.
بعد راهنمایی... یه سری چیزا نوشتم بعد پاک کردم، نمی دونم به درد بخور بود یا نه. به نظرم بهتره اگه چیزی مد نظرتون هست بپرسین من به همونا جواب بدم. حالا فعلاً علی الحساب کتابایی که خوندم رو می گم

زبان: کلاس زبان زیاد رفته بودم، واسه همین تقریباً چیزی نخوندم. فقط چون پارسه ثبت نام کرده بودم یه کتاب داده بود، قبل بعضی آزموناش یه نگاهی بهش می نداختم. البته بازم از این نخوندم ضربه خوردم، چون تمام غلطام و بیشتر نزده هام از همون ۱۰ تای اول بود.

ریاضی مهندسی: سفید گذاشتم، اما به نظرم کتاب پارسه خوب بود. تابستون نصف کتاب پوران رو خوندم، به درد نمی خوره. اما حتماً این درس رو بخونین چون واقعاً سخت نیست (البته نمی دونم کسی هم پیدا می شه که نخونه یا نه).

محاسبات: جزوه‌ی پارسه رو خوندم، زیادم مهم نیست چی بخونین چون مطلبی نداره این درس. مهم سر جلسه ست که بتونین سریع و دقیق حساب کتاب کنین. نامردا یه سوالم داده بودن که کلیدش اشتباه بود اما اصلاحش نکردن، نشون می ده خود طراح هم زیاد حواسش جمع نیست Big Grin

آمار: بازم کتاب پارسه رو خوندم (این که بعضیا رو می گم کتاب بعضیا رو می گم جزوه واسه اینه که یه سری رو مثل کتاب منظم فصل بندی کرده بودن و چاپ رنگی و... داشت، یه سری هم درست مثل جزوه پشت سر هم ردیف شده بود و تست و شکل و... درست حسابی نداشت). به نظرم خوب بود، هرچند حجم زیادی داشت. اما با برنامه جلو برده بشه نه سخته نه بیش از حد زیاد.

گسسته: کتاب پوران رو خوندم، اصلاً یادم نیست چطور بود. اما یادمه هفته‌ی آخر که مرور می کردم یه نکته ای توش دیدم که عینش تو کنکور اومد. گسسته بیشتر به خود فرد و سوالی که می دن بستگی داره.

ساختمان داده: مقسمی و جزوه‌ی پارسه رو خوندم، هیچ کدوم به اون صورت به درد بخور نیست. به نظرم واسه این درس باید یه رفرنس هم خونده بشه، البته این فقط یه حدسه چون خودم نخوندم

نظریه: کتاب پارسه و پوران. پوران که بیخود بود، ولی پارسه بد نبود. البته استاد نظریه‌ی ما سید جوادی بود، درس اونم تاثیر داشت. اینم از اون درساییه که رفرنس خوندنش توصیه می شه و من اشتباه کردم نخوندم.

مدار منطقی: پوران رو خوندم. چیز خاصی نداره این درس، بیشتر دقت می خواد تا دانش.

معماری: مقسمی رو خوندم ولی به ضرس قاطع می گم آشغاله Big Grin پر غلط، البته همین که نشستم غلطاشو در آوردم کمک کرد بهتر یاد بگیرم! یکی از دوستام می گفت پوران بد نیست.

سیستم عامل: کتاب پارسه رو نصفه خوندم، اما انقدر سخت دادن که زیاد ضرر نکردم از نخوندنم. ولی کتاب خوبی بود به نظرم، البته حجمش بالا بود.

مدار الکتریکی: سفید گذاشتم، از بزرگترین اشتباهاتم بود. البته تعریف جزوه‌ی پارسه رو شنیدم، خودمم یه فصلشو خوندم بد نبود. اما از اونجا که از پایه مشکل داشتم و به هوای اینکه ۵۰ دقیقه وقت می دن و کسی به همه‌ی ۲۰ تا نمی رسه ولش کردم. برعکس سیستم عامل امسال ساده داده بودن و ضرر کردم که نزدم.

الکترونیک دیجیتال و VLSI: واسه الکترونیک دیجیتال راهیان ارشد رو خوندم که بیخود بود، کل کتاب ۱۰۰ تا تست شاید داشت. اما یکی از دوستام می گفت راهیان ارشد واسه VLSI خوبه، خودم نخوندم. این ۲ تا درس رو با چیزی که از قبل تو ذهنم بود زدم و امسالم آسون داده بودن.

انتقال داده: واسه اینم عملاً هیچی نخوندم، یه مقدار جزوه‌ی پارسه رو نگاه کردم. شانسی که داشتم این بود که ترم ۷ شبکه داشتم و یه سری مباحثش اونجا تکرار شد، چون تو خود انتقال داده عملاً هیچی بهمون درس نداده بودن. درس فوق العاده ساده ایه، اگه بدونین چیا قراره بیاد و منبع مناسب داشته باشین می شه هر ۵ تاشو زد.

آخر اینکه هیچ درسی رو نخونده نذارین، وگرنه علاوه بر ضرر کردن بعداً حسرتشم می مونه واسه تون.
سلام دوست عزیز
واقعا بهت تبریک میگم
ببخشید جسارت میکنم ولی چونکه من ۵۲% مشترک زدم این جسارت را بخودم میدم حرفاتون را
که همش گفتی کتابایی که خوندم بدرد نمیخورد و از کتابایی که دوستت خونده بود معرفی کردی Angryبگم که مدار منطقی پوران برای امسال خوب بود دلیلم هم اینه که من ۱۰۰% زدم Big Grinو کتاب معماری پوران پژوهش با اینکه کتاب خوبی بود ولی من که نتونستم با خوندنش خوب بزنم و درباره ساختمان داده هم میتونم بگم کتاب مقسمی بهترین گزینه هستش برای خوندن و نظریه هم من با شما هم عقیده هستم کتاب پیتر لینز حتما با حل المسائلش بخونید چون پیتر لینز بدون حل المسائلش یعنی مفتم گرونه برای ارشد و سیستم عامل هم که امسال سوالاش مثل کتاب داستان بود Huhمن نمیتونم چیزی بگم چونکه بد زدم ولی من خودم استالینگز و پوران پژوهش را با هم خوندم حداقل برای اطلاعات خود من که خوب بود.Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: raminbarca , آرمین
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ب.ظ
نه اختیار داری جسارت چیه Big Grin البته یه چیزی بگم، به نظرم ریاضی ۱۰ و زبان سفید تو این ۵۲ یه مقدار تاثیر. نمی خوام از ارزشش کم کنما، ۵۲ مشترک کار هر کسی نیست. منظورم اینه که اگه وقت هر درس رو واسه خودش می ذاشتی شاید کمتر می شد. من وقت هر درس رو سر خودش گذاشتم و البته بی دقتی هم کردم، و کلید رو هم درست اصلاح نکردن ظاهراً، واسه همین این درصد افتضاح مشترک به دست اومده Big Grin
معماری رو کلاً یه جوری داده بودن، یه سری رو می شد زد یه سری هم نه. منطقی هم ساده بود، من با بی دقتی یه دونه رو غلط زدم و بقیه رو درست زدم. ساختمان پارسه رو ۲ بار خوندم، مقسمی هم ۱/۵ بار، اما هرچی زدم یا حذف شد یا غلط بود. هیچ کدوم اینا hashing رو خوب پوشش نداده بودن. تو آزمونای پارسه سوال میومد، می دیدم چه اسمای عجیب قریبی داره! می رفتم سرچ می کردم می دیدم بله، این شیوه با فرمولش اینجوریه و حفظ می کردم که البته آخرش هیچ کدوم به کار نیومد و یه سوالای دیگه ای از hash دادن.
حالا همه ش رو هم که نگفتم به درد نمی خوره، یه سری رو گفتم. یه تعدادی هم گفتم کتاب زیاد تاثیر نداره...

اما گذشته از اینا چیزی که بیشتر از خود خوندن اهمیت داره توانایی تو آزمون تستی دادنه. باید بتونی از حداکثر توانت بهره بگیری، جایی که ۴۰% زدن خیلی خوب حساب بشه اگه ۴۰% مطالب رو بلد باشی و با دقت بزنی به اندازه‌ی اونی که همه رو بلده ولی انقدر بی دقته که ۴۰% می زنه می ری بالا، پس نقش انگیزه و تمرکز به اندازه‌ی خود درس خوندنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli , آرمین , Xilinx
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۹ ب.ظ)raminbarca نوشته شده توسط:  نه اختیار داری جسارت چیه Big Grin البته یه چیزی بگم، به نظرم ریاضی ۱۰ و زبان سفید تو این ۵۲ یه مقدار تاثیر. نمی خوام از ارزشش کم کنما، ۵۲ مشترک کار هر کسی نیست. منظورم اینه که اگه وقت هر درس رو واسه خودش می ذاشتی شاید کمتر می شد. من وقت هر درس رو سر خودش گذاشتم و البته بی دقتی هم کردم، و کلید رو هم درست اصلاح نکردن ظاهراً، واسه همین این درصد افتضاح مشترک به دست اومده Big Grin
معماری رو کلاً یه جوری داده بودن، یه سری رو می شد زد یه سری هم نه. منطقی هم ساده بود، من با بی دقتی یه دونه رو غلط زدم و بقیه رو درست زدم. ساختمان پارسه رو ۲ بار خوندم، مقسمی هم ۱/۵ بار، اما هرچی زدم یا حذف شد یا غلط بود. هیچ کدوم اینا hashing رو خوب پوشش نداده بودن. تو آزمونای پارسه سوال میومد، می دیدم چه اسمای عجیب قریبی داره! می رفتم سرچ می کردم می دیدم بله، این شیوه با فرمولش اینجوریه و حفظ می کردم که البته آخرش هیچ کدوم به کار نیومد و یه سوالای دیگه ای از hash دادن.
حالا همه ش رو هم که نگفتم به درد نمی خوره، یه سری رو گفتم. یه تعدادی هم گفتم کتاب زیاد تاثیر نداره...

اما گذشته از اینا چیزی که بیشتر از خود خوندن اهمیت داره توانایی تو آزمون تستی دادنه. باید بتونی از حداکثر توانت بهره بگیری، جایی که ۴۰% زدن خیلی خوب حساب بشه اگه ۴۰% مطالب رو بلد باشی و با دقت بزنی به اندازه‌ی اونی که همه رو بلده ولی انقدر بی دقته که ۴۰% می زنه می ری بالا، پس نقش انگیزه و تمرکز به اندازه‌ی خود درس خوندنه

البته در ابتدای حرفم گفتم که جسارت نمیکنم و مشخصا رتبه شما عالی هستشBig Grin ولی وقتی میبینم که شما با این رتبه عالیتون همش میگین دوستم فلان چی خونده یک مقداری ناراحت کننده هستشBig Grin در مورد زبان که سفید گذاشتم من روی زبان سرمایه گذاری نکرده بودم و اگه وقتشم جدا بود بهتر از همون سفید نمیشدBig Grinدرباره اینکه وقت زبان را به مشترک گذاشتم میتونم بگم که سرجم دو تا تست تو مشترک و ریاضی زدم و همونم دوتا هم اشتباه از آب در اومدBig Grin در مورد hashing هم هر ۱۰ سال یکدونه این تستا در کنکور میاد پس این نمیتونه معیار خوبی باشه برای اینکه ارزش کتاب مقسمی را پایین بیارهAngry بهر حال از اینکه این رتبه عالی را آوردید خوشحال شدم و براتون آرزوی موفقیت میکنمSmile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۸۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۴۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۶۵۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۶۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۹۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۰۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close