زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Logical Effort و ابر بافرها

ارسال:

unicornux پرسیده:

Logical Effort و ابر بافرها

سلام
امروز میخوام یک فایل براتون بزارم که توش مباحث Logical Effort و ابر بافرها درس داده شده Smile

اما چند نکته:
۱ - ابر بافرها که خب باهاش احتمالا آشنا هستید.چندین بار هم کنکور اومده اما لاجیکال ایفورت تا حالا نیومده.
۲ - دلیل اینکه این فایل و اینجا گذاشتم این بوده که با توجه به امسال ضریب تخصصی ۴ شده احتمال اینکه تعداد سوالات زیاد بشه هست. پس به احتمال زیاد تنوع سوالات بالا میره. دلیل دیگه این بوده که هر سال یکی دو تا سوال جدیده پس ممکن امسال قرعه بنام این مباحث بیفته Smile
۳ - قطعا بعد از خوندنه این فایل به مشکلات زیادی بر میخورید. همینجا بهترین مکان برای بحث راجع به این مباحث هستش. من خودم هم تسلط زیادی رو این مباحث ندارم پس خواهشن همه دوستان چه ارشد چه کنکوری کمک کنن.
۴ - بعد از اینکه اکثریت دوستان به تسلط نسبی رسیدن همینجا چنتا سوال از همین مبحث مطرح میکنم که دوس دارم سرش بحث های جنجالی بشه. Smile
۵ - بشدت از دستِ دوستان سخت افزاری شاکیم. چرا باید دروس تخصصیمون اینقدر خلوت باشه؟؟؟؟ من فکر میکردم اونموقع که ضریب ۲ بود خلوت بود. اما میبینم وضع پارسال خیلی خیلی بهتر بود. واقعا دسمریزاد....
۶ - به دوستاتون اطلاع بدین تا تو این تاپیک مشترک شن تا تاپیک شلوغتر شه Smile
۷ - من امسال تاثیر تخصصی رو به چشم میبینم. با یک مشترک خیلی معمولی و تخصصی ۵۰ رتبه متوسط به بالایی میارم که خودم راضیم. تخصصی هام بین ۴۰ تا ۶۰ متغییره تو آزمونا. پس فکر کنم بهتر باشه بیشتر تلاش کنیم Smile
۸ - امیدوارم این تاپیک خلوت نَمونِه Smile ممنون Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

RE: Logical Effort و ابر بافرها

(۱۳ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام
امروز میخوام یک فایل براتون بزارم که توش مباحث Logical Effort و ابر بافرها درس داده شده Smile

اما چند نکته:
۱ - ابر بافرها که خب باهاش احتمالا آشنا هستید.چندین بار هم کنکور اومده اما لاجیکال ایفورت تا حالا نیومده.
۲ - دلیل اینکه این فایل و اینجا گذاشتم این بوده که با توجه به امسال ضریب تخصصی ۴ شده احتمال اینکه تعداد سوالات زیاد بشه هست. پس به احتمال زیاد تنوع سوالات بالا میره. دلیل دیگه این بوده که هر سال یکی دو تا سوال جدیده پس ممکن امسال قرعه بنام این مباحث بیفته Smile
۳ - قطعا بعد از خوندنه این فایل به مشکلات زیادی بر میخورید. همینجا بهترین مکان برای بحث راجع به این مباحث هستش. من خودم هم تسلط زیادی رو این مباحث ندارم پس خواهشن همه دوستان چه ارشد چه کنکوری کمک کنن.
۴ - بعد از اینکه اکثریت دوستان به تسلط نسبی رسیدن همینجا چنتا سوال از همین مبحث مطرح میکنم که دوس دارم سرش بحث های جنجالی بشه. Smile
۵ - بشدت از دستِ دوستان سخت افزاری شاکیم. چرا باید دروس تخصصیمون اینقدر خلوت باشه؟؟؟؟ من فکر میکردم اونموقع که ضریب ۲ بود خلوت بود. اما میبینم وضع پارسال خیلی خیلی بهتر بود. واقعا دسمریزاد....
۷ - من امسال تاثیر تخصصی رو به چشم میبینم. با یک مشترک خیلی معمولی و تخصصی ۵۰ رتبه متوسط به بالایی میارم که خودم راضیم. تخصصی هام بین ۴۰ تا ۶۰ متغییره تو آزمونا. پس فکر کنم بهتر باشه بیشتر تلاش کنیم Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام
خیلی ممنون بابت فایل
راست میگید با اینکه ضریب زیاد شده ولی سختیا همونین که نبودن هیچوقتBig GrinUndecided
خودمم خیلی کم میام مانشت
ولی سوال زیاد دارم
سعی میکنم انشاله از این به بعد پیگیر باشم و شما باشید حداقل واسه بحث و گفتگوBlush

ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۲۳ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ق.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  
(13 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام

اما چند نکته:

سلام
خیلی ممنون بابت فایل
راست میگید با اینکه ضریب زیاد شده ولی سختیا همونین که نبودن هیچوقتBig GrinUndecided
خودمم خیلی کم میام مانشت
ولی سوال زیاد دارم
سعی میکنم انشاله از این به بعد پیگیر باشم و شما باشید حداقل واسه بحث و گفتگوBlush
انشاله که همه بچه ها شرکت کنن. Big Grin من به نوبه خودم استارت اینکار و زدم. Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Dr.Cnet پاسخ داده:

بسیار عالی ری.
خوب اولین مشکلی که امروز برخوردم این بود، ببین میتونی اون قسمتی رو که های لایت شده رو بگی چطوری بدست اورده؟ ففقط همین قسمتش. رو مخمه

ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۴۰ ب.ظ)Dr.Cnet نوشته شده توسط:  بسیار عالی ری.
خوب اولین مشکلی که امروز برخوردم این بود، ببین میتونی اون قسمتی رو که های لایت شده رو بگی چطوری بدست اورده؟ ففقط همین قسمتش. رو مخمه

ها Big GrinTongue
ببین گیتی که مثال زده NOR 2 ورودی هستش پس تو قسمت پول آپ ۲ تا pmos سری و قسمت پول دان ۲ تا nmos موازیند. بالا هم که میدونیم ۲Wn هستش. پس سایز هر کدوم از ترانزیستور های بالا میشه [tex]2Wn * 2 = 4Wn[/tex]
پایین هم که موازیند پس هر کدوم Wn هستن Smile در نتیجه ترانزیستور ها نسبت ۴ به ۱ دارند.

حالا تو همون مثال خازن خروجی ۴۵ هستش برای مثال اگه خازن ورودی رو ۱۵ بهمون داده باشند. [tex](W/L)n[/tex]
قاعدتا میشه ۳ دیگه [tex]Cout/Cin[/tex]. پس سایز پایین که همون ۳ میمومنه سایزه بالا ۴ برابر میشه.

۰
ارسال:

shahbazi پاسخ داده:

سوال ۸۳ کنکور ۹۲
مربوط میشه به این مبحث میشه حلش کنید؟
ممنون میشم

ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ق.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  سوال ۸۳ کنکور ۹۲
ممنون میشم

اینجا هس حلش

ارسال:

shahbazi پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ق.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ق.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  سوال ۸۳ کنکور ۹۲
ممنون میشم

اینجا هس حلش

اره بعد ارسال حلشو دیدم ممنونم Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Brick همه چیز درمورد ابر αɾια ۵ ۳,۸۵۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  یخ برف ابر (۲۵ دی ماه ۹۳) Aseman7 ۱ ۳,۱۹۱ ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: parvansec
  چگونگی محاسبه هزینه استفاده بارهای کاری در داخل ابر خصوصی sara asadi ۰ ۱,۱۱۰ ۰۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sara asadi
  [درخواست راهنمایی] تست مدار منطقی آزاد ۸۲ - مبحث بافرها post98 ۱ ۲,۷۸۹ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  هر کلید کاندید یه ابر کلید ولی هر ابر کلیدی کاندید نیست.؟ post98 ۲ ۲,۸۵۴ ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: post98
  تعداد ابر کلیدهای رابطه *afsoon* ۲۴ ۶,۷۰۶ ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hosshah
  تعداد ابر کلید ها! AEM4949 ۱۵ ۳,۹۴۹ ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: El@he
  تعداد ابر کلید(پایگاه داده) tarane1992 ۳ ۶,۷۲۷ ۰۸ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: hoomanab
  فرمول تعداد ابر کلید های رابطه! AEM4949 ۵ ۵,۲۹۹ ۰۲ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hoomanab
  یک سوال مهم از بافرهای سه حالته برای ساخت باس csharpisatechnology ۲ ۲,۸۵۸ ۰۷ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: csharpisatechnology

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close