زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری ۹۲

ارسال:

ka arman پرسیده:

معماری ۹۲

جواب پارسه گزینه ۴ و سنجش گزینه ۳///
البته جواب منم گزینه ۳ هست...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

jahanmanesh پاسخ داده:

Re: RE: معماری ۹۲

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  جواب پارسه گزینه ۴ و سنجش گزینه ۳///

من این سوال رو همین امروز حل کردم و مطمئنم جوابش گزینه ۳ میشهSmile

اینکه پارسه میگه نمیشه جواب داد یعنی گزینه ۴ دلیلش اینه که ما نمیدونیم که دستورات حافظه ای هر دو رجیستر هستن یا یکی رجیستر و یکی حافظه.اگر شما دستورات دو ادرسه رو هر دو ادرس را ادرس حافظه در نظر بگیرید جواب میشه گزینه ۳/
که کاملا اشتباه، چون در یه سیکل امکان نداره دوتا دسترسی به حافظه داشته باشیم،پس حتما یکی از ادرس ها باید رجیستر باشه و اون یکی حافظه، که اینارو سوال مشخص نکرده.و اینکه مشخص نکرد رجیستر هامون ۸بیتی هستن یا ۱۶ بیتی
در نتیجه اگر ما با توجه به اظلاعاتمون بخوایم جواب بدیم،
دستورات ۲ادرسه ۱۲بیت برای یه ادرس حافظه میخوان.۸بیت برای یه ادرس رجیستر که میشه ۲۰ بیت و ۱۲ بیت باقی مانده میتونه عملیات باشه که فقط ۲۵۰ تاش استفاده شده.
کت هیچکدوم جواب نمیشه در اینصورت

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk HD

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

RE: معماری ۹۲

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)jahanmanesh نوشته شده توسط:  اینکه پارسه میگه نمیشه جواب داد یعنی گزینه ۴ دلیلش اینه که ما نمیدونیم که دستورات حافظه ای هر دو رجیستر هستن یا یکی رجیستر و یکی حافظه.اگر شما دستورات دو ادرسه رو هر دو ادرس را ادرس حافظه در نظر بگیرید جواب میشه گزینه ۳/
که کاملا اشتباه، چون در یه سیکل امکان نداره دوتا دسترسی به حافظه داشته باشیم،پس حتما یکی از ادرس ها باید رجیستر باشه و اون یکی حافظه، که اینارو سوال مشخص نکرده.و اینکه مشخص نکرد رجیستر هامون ۸بیتی هستن یا ۱۶ بیتی
دستورات ۲ادرسه ۱۲بیت برای یه ادرس حافظه میخوان.۸بیت برای یه ادرس رجیستر که میشه ۲۰ بیت و ۱۲ بیت باقی مانده میتونه عملیات باشه که فقط ۲۵۰ تاش استفاده شده.

من همون موقع که داشتم حل میکردم وقتی دیدم باید دوتا آدرس حافظه بذاریم تو دستور العمل فهمیدم اشتباهه ولی گفتم حل کنم ببینیم چند میشه. بعد حل که کردم تموم شد دیگه یادم رفت Big Grin
در ضمن ما حتی تعداد ثبات هامون رو نداریم که بدونیم چند بیت برای آدرس دهی ثبات لازمه پس کلا نمیشه (شما چرا ثبات رو با ۸ بیت آدرس دهی کردین؟ )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  جواب پارسه گزینه ۴ و سنجش گزینه ۳///

من این سوال رو همین امروز حل کردم و مطمئنم جوابش گزینه ۳ میشهSmile

۰
ارسال:

alagh پاسخ داده:

به نظر منم گزینه ۳ هست

۰
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

خب این که میشه [tex]8*2^{12}[/tex] پس چرا نوشته ۶؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  خب این که میشه [tex]8*2^{12}[/tex] پس چرا نوشته ۶؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هشت از کجا اوردید؟؟؟ ۶= ۲۵۰ -۲۵۶ تعداد دستورات ممکن دوادرسه منهای تعداد دستورات دو ادرسه مورد استفاده
اگه مشکلی بود بگید تا کل راه حل رو بنویسم...

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۸ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  خب این که میشه [tex]8*2^{12}[/tex] پس چرا نوشته ۶؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هشت از کجا اوردید؟؟؟ ۶= ۲۵۰ -۲۵۶ تعداد دستورات ممکن دوادرسه منهای تعداد دستورات دو ادرسه مورد استفاده
Big Grin نمیدونم چرا ۲^۸ رو ۲۵۸ حساب میکردم Big Grin ببخشید

ارسال:

zahra412 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۸ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  خب این که میشه [tex]8*2^{12}[/tex] پس چرا نوشته ۶؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Big Grin نمیدونم چرا ۲^۸ رو ۲۵۸ حساب میکردم Big Grin ببخشید

شما از کجا مطمینید که دستورات صفرآدرسه تو سیستم نیست؟
صورت سوال چیزی در این رابطه نگفته پس همون ۴ درسته!!!

ارسال: #۱۰

hosshah پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  شما از کجا مطمینید که دستورات صفرآدرسه تو سیستم نیست؟
صورت سوال چیزی در این رابطه نگفته پس همون ۴ درسته!!!

خب صورت سوال حداکثر رو خواسته ازمون حداکثرش هم اینه که دستور صفر آدرسه نداشته باشیم

۰
ارسال: #۱۱

jahanmanesh پاسخ داده:

Re: RE: معماری ۹۲

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(10 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)jahanmanesh نوشته شده توسط:  اینکه پارسه میگه نمیشه جواب داد یعنی گزینه ۴ دلیلش اینه که ما نمیدونیم که دستورات حافظه ای هر دو رجیستر هستن یا یکی رجیستر و یکی حافظه.اگر شما دستورات دو ادرسه رو هر دو ادرس را ادرس حافظه در نظر بگیرید جواب میشه گزینه ۳/

من همون موقع که داشتم حل میکردم وقتی دیدم باید دوتا آدرس حافظه بذاریم تو دستور العمل فهمیدم اشتباهه ولی گفتم حل کنم ببینیم چند میشه. بعد حل که کردم تموم شد دیگه یادم رفت Big Grin
در ضمن ما حتی تعداد ثبات هامون رو نداریم که بدونیم چند بیت برای آدرس دهی ثبات لازمه پس کلا نمیشه (شما چرا ثبات رو با ۸ بیت آدرس دهی کردین؟ )

درسته من اشتبا ثباتو ۸ بیت گذاشتم ولی در کل سوال مشکل داره.این سوالا معمولا توو کلید اصلی جوابشونو میدنولی بعدا حذف میشن واسه همینه که بعضی از بچها میان با توجه به کلید اصلی درصد میگیرن میبینن که مثلا ۵۰% زدن ولی بعدا توو نتیجه نهایی شده ۴۵% .
اینجوریه که کلید اولیه منتشر میشه ولی بعدا دوباره سوالا و جوابا بررسی میشه تی ممکنه گزینه جواب نهای با کلید اولیه مطابقت نداشته باشه اینجوری درصدا بالا پایین میره

ارسال: #۱۲

hosshah پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)jahanmanesh نوشته شده توسط:  درسته من اشتبا ثباتو ۸ بیت گذاشتم ولی در کل سوال مشکل داره.این سوالا معمولا توو کلید اصلی جوابشونو میدنولی بعدا حذف میشن واسه همینه که بعضی از بچها میان با توجه به کلید اصلی درصد میگیرن میبینن که مثلا ۵۰% زدن ولی بعدا توو نتیجه نهایی شده ۴۵% .
اینجوریه که کلید اولیه منتشر میشه ولی بعدا دوباره سوالا و جوابا بررسی میشه تی ممکنه گزینه جواب نهای با کلید اولیه مطابقت نداشته باشه اینجوری درصدا بالا پایین میره

تشکر Wink

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  سرفصل های VLSI و معماری کامپیوتر پیشرفته در کنکور دکتری معماری hardware ۰ ۲,۲۱۳ ۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hardware
  ۹۲۷ شبکه + شاگرد اولی ..شبانه دانشگاه اصفهان Ms. Saba ۵ ۳,۴۳۷ ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi
  درصد و رتبه های سال های ۹۲و۹۳ website.expert ۷ ۴,۰۲۶ ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: website.expert
  حل سوالات ساختمان داده کنکور ۹۲و۹۳ از کتاب پوران software94 ۰ ۲,۹۰۵ ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: software94
  [درخواست] حل سوالات ساختمان داده کنکور ۹۲و۹۳ از کتاب پوران pooyaa ۵ ۲,۷۵۰ ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  دانلود پاسخ تشریحی کنکور ۹۲سیستم عامل eliiinaz ۸ ۶,۹۷۸ ۰۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: pooyaa
  ۹۲۱ نرم افزار (غیر انتفاعی امام رضا) + کارنامه نهایی m-m ۲ ۱,۹۵۱ ۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m-m
  رتبه ۹۲۱ نرم افزار m-m ۰ ۱,۸۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: m-m
  تفاوت معماری کامپیوتربا معماری سیستم های کامپیوتری mehr 93 ۳ ۳,۹۹۷ ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۰۶:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: alma90

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close