زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات طراحی و ساختمان IT سال ۹۳

ارسال: #۲۱۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط z.hosseinkhani.)
RE: بررسی سوالات طراحی و ساختمان IT سال ۹۳
اگر عنصری رو که می خواهیم حذف کنیم مینیمم باشه، اون وقت بین همه عنصرهای باقیمونده باید مینیمم بگیریم که دیگه از مرتبه یک نیست.
برای ماکزیمم هم همینطور

در مورد سوال ۴۲ و پاسخی که دوستمون دادن.

در مورد سوال ۴۸ :
مثال نقض برای گزینه ۲ : یک درختی رو در نظر بگیریم که مثلا k=5 باشه و دو تا یال با اندازه یک داشته باشیم که پشت سر هم نیستند، این گراف همه شرایط گزینه دو رو داره ولی ترتیب خروجی یالهاش یکی نیستند(برای درخت پوشای کمینه)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۱۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ب.ظ
در مورد سوال ۳۹ و ۴۱ دلیل با رفرنس و راه حل مناسب برای اثبات نادرست بودنش پیدا کردین بگین منم اعتراض بزنم
با تچکر ....!!
ارسال: #۲۱۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوال ٤٢ ٢عبارت صحیح است
با ٢ و ٣ پشته می توان چنین ساختمان داده هایی ساخت ولی برای عبارت سوم یعنی حذف مینیمم در مرتبه ١ غیر ممکن است.
ارسال: #۲۱۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ب.ظ)z.hosseinkhani نوشته شده توسط:  مثال نقض برای گزینه ۲ : یک درختی رو در نظر بگیریم که مثلا k=5 باشه و دو تا یال با اندازه یک داشته باشیم که پشت سر هم نیستند، این گراف همه شرایط گزینه دو رو داره ولی ترتیب خروجی یالهاش یکی نیستند(برای درخت پوشای کمینه)
شما برعکس می‌بینید، سؤال میگه که ترتیب یکسان شده است.

اول پست نوشتم مثال نقض. یعنی گزینه دو که سنجش انتخاب کرده درست نیستSmile
ارسال: #۲۱۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
بله.من هم در رابطه با مورد گزینه دو با شما موافقم.
ارسال: #۲۱۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۴۴ ب.ظ
ودر ابطه با توضیح شما آقا محمد برای درج هر عنصر با یک مقایسه احتیاج داریم که اگر از minفعلی کوچکتر است حایگزینش بشه و این یعنی مثلا اگر ده عنصر داشته باشیم ده مقایسه داریم
ارسال: #۲۱۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط shivap.)
آقا محمد صورت سوال هم درست باشه گزینه دو غلطه .توضیح دادم.

پس یعنی ما یکی رو درج میکنیم بعد بقیه رو چطوری درج میکنیم؟!!اینجوری که نمیشه.من اعتراضم رو با دلیل میفرستم.
ارسال: #۲۱۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۳۴ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ ب.ظ)f_8169 نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۳۹ و ۴۱ دلیل با رفرنس و راه حل مناسب برای اثبات نادرست بودنش پیدا کردین بگین منم اعتراض بزنم
با تچکر ....!!

برای سوال ۳۹ :

۱/۳/۴/۵/۶/۸
Pivot=1
۳ , ۸ مقایسه میشن
۴و ۶ مقایسه میشن
اینجا ۳و۴و۵ با هم یک اختلاف دارن ولی با هم مقایسه نمیشن !!!
این یعنی الف غلط است !!!
نظرتون ؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: ka arman
ارسال: #۲۱۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوال ساختمان داده
دوستان دقت کنید کلید های اعلام شده غلط زیاد دارن حتما اعتراض کنید وگرنه بدبخت میشیم.
برید به لینک زیر و پس از عضویت اعتراضتون را با اعلام سوال و دلایلتون اعلام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر چهار مرتبه بگویی بیچاره ام و عادت کنی، اوضاع خیلی بی ریخت می شود همیشه بگویید الحمدلله، شکر خدا. بلکه بتوانی دلت را هم با زبانت همراه کنی. اگر پکر هستی دو مرتبه همراه با دلت بگو الحمدلله. آن وقت غمت را از بین می برد….
"حاج اسماعیل دولابی"
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۲۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۸ ق.ظ
من نظرم رو راجع به سؤال ۳۹ میگم، حالا شاید غلط هم باشه،

تو گزینه الف گفته شده که "دو عددی که" این نشونه ی یکی بودنه، نمیگه "همه اعدادی که" ، حالا شما درخت تصمیم رو که تو هر کتابی هم نمونش هست رو در نظر بگیرید، از هر مسیری که از ریشه به برگ درخت تصمیم بری با هر مقایسه ای، حتما دو عددی که اختلافشون یک واحده با هم مقایسه میشن، شاید همه اعداد تو روش های مختلف مقایسه نشن ولی از هر روشی استفاده کنیم، باید از ریشه درخت تصمیم تا مخرج بیایم که حتما دو عددی که اختلافشون یک هست (لزوما شاید همه اعداد با اختلاف یک مقایسه نشن)

این تحلیله منه شایدم غلط باشه، گفتم بگم Smile
ارسال: #۲۲۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۵۸ ق.ظ)minami نوشته شده توسط:  من نظرم رو راجع به سؤال ۳۹ میگم، حالا شاید غلط هم باشه،

تو گزینه الف گفته شده که "دو عددی که" این نشونه ی یکی بودنه، نمیگه "همه اعدادی که" ، حالا شما درخت تصمیم رو که تو هر کتابی هم نمونش هست رو در نظر بگیرید، از هر مسیری که از ریشه به برگ درخت تصمیم بری با هر مقایسه ای، حتما دو عددی که اختلافشون یک واحده با هم مقایسه میشن، شاید همه اعداد تو روش های مختلف مقایسه نشن ولی از هر روشی استفاده کنیم، باید از ریشه درخت تصمیم تا مخرج بیایم که حتما دو عددی که اختلافشون یک هست (لزوما شاید همه اعداد با اختلاف یک مقایسه نشن)

خب ما هم همون حرف داخل پرانتز خودت رو میزنیم...
ما هم با اون واژه ی ""حتما"" مشکل داریم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami
ارسال: #۲۲۲
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ق.ظ
با سلام
دوستای مانشتی لطفا جواب بدید:
تا الان کسی درمورد سوال ۳۸ ساختمان داده صحبتی نکرده :
صورت سوال: یک درخت دودویی جستجوی متوازن شامل n عدد متمایز داده شده است . فرض کنید که به دلیل وجود نویز عدد داخل یکی از گره ها تغییر می کند. با چه مرتبه زمانی می توان تشخیص داد که آیا درخت جدید همچنان درخت دودویی جستجوی معتبر هست یا خیر ؟ بهترین گزینه را انتخاب کنید.
بهترین یعنی چی؟
عنی درخت جستجو متوازن باشه که از مرتبه [tex]o(\log\: n)[/tex]
ارسال: #۲۲۳
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۲ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ)ma2ta.a.h نوشته شده توسط:  با سلام
دوستای مانشتی لطفا جواب بدید:
تا الان کسی درمورد سوال ۳۸ ساختمان داده صحبتی نکرده :
صورت سوال: یک درخت دودویی جستجوی متوازن شامل n عدد متمایز داده شده است . فرض کنید که به دلیل وجود نویز عدد داخل یکی از گره ها تغییر می کند. با چه مرتبه زمانی می توان تشخیص داد که آیا درخت جدید همچنان درخت دودویی جستجوی معتبر هست یا خیر ؟ بهترین گزینه را انتخاب کنید.
بهترین یعنی چی؟
عنی درخت جستجو متوازن باشه که از مرتبه [tex]o(\log\: n)[/tex]

سلام دوست عزیز اگه دقت کنید نوشته وجود نویز در یکی از گره ها که یعنی مشخص نیست که کدوم گره تغییر کرده و در بدترین حالت شماباید تمام گره ها را بررسی کنید تا گره ای که تغییر کرده رو پیدا کنید که میشه (O(n و برای اینکه درخت رو دوباره به جستجوی متوازن تبدیل کنید به (O(lgn زمان نیاز دارید که در کل میشه (O(n+lgn)=O(n
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami
ارسال: #۲۲۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۲۶ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ق.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۵۸ ق.ظ)minami نوشته شده توسط:  من نظرم رو راجع به سؤال ۳۹ میگم، حالا شاید غلط هم باشه،

خب ما هم همون حرف داخل پرانتز خودت رو میزنیم...
ما هم با اون واژه ی ""حتما"" مشکل داریم...

من حرفم اینه که سؤال گفته "دو عددی که" نگفته "تمامی اعدادی که"، من میگم این معنیش میشه وجود دارد دوعددی که اختلافشون یک هست و حتما در روش های مبتنی بر مقایسه با هم مقایسه می شوند. و این گزینه درسته.

شاید اشتباه هم فک کنم.
ارسال: #۲۲۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)mahdiso نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  مثال نقض برای گزینه‌های ۱ و ۳ و ۴ سؤال ۴۸

(اینطور که مشخصه، گزینه ۲ هم نمونه نقض داره) احتمالاً سؤال حذف بشه!!

[تصویر:  15448.jpg]

من با این که گزینه ۳ زدم ولی بعد از بررسی گزینه ۲ درسته، من نتونستم برای گزینه ۲ نقض گیر بیارم؛ اتفاقا کاملا هم منطقیه

ای کاش سرجلسه گیج بازی در نمیاوردم!

به نظرمن با توجه به شکل گراف مثلثی اگر از راس b پریم را بزنیم میشه همان کراسکال
صورت سوال گفته چه نظری در مورد گراف g میشه داد
باور کنید خیلی سخته جواب ۲ را سر کنکور زد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۱۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۴۴۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۰۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۴ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۸۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۷۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۰۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۶۱ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close