زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات ساختمان داده - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۴۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ق.ظ، توسط bahar_engineer.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)AMTP نوشته شده توسط:  سوال جدول درهم سازیش خیییلیییی خوراک بود D:
فک کنم جوابش میشد ۰/۱ کسی نظری نداره؟
سوال:
کلید های متمایز از ۱ تا ۱۰۰۰ رو داریم میخوایم تو یه جدول درهم سازی با تابع h(i)=(i^3)mod10 به روش زنجیری ذخیره کنیم
بعدم احتمال یه چیزی رو موقع درج میخواس D:
منم همینو زدم

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ب.ظ)hosein_khoshdel نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)saber1366 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها لطفا اینجا سوالات ساختمان داده رو بررسی کنیم.
اون که سوال که رشته پیش ترتیب acdfbeg‌ را داده بود و گفته بود کدام گزینه نمیتواند میان ترتیب باشد چی میشه؟

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

دفتر چه من C بود دقیقا این سوال و جواباشو یادداشت کردم بیایم اینجا ببینم کدوم گزینه درسته.
من خودم گزینه ۲ رو زدم. درست زدم یا غلط؟

گزینه ی ۲ واقعا h داشت؟

من گزینه ی یک زدم چون اگر میان ترتیبش ۱ باشه توی پیش ترتیب e باید قبل از b بیاد.

بچه ها من توی این سوال اصلا نگاه به گزینه ها نکردم فقط چون دیدم توی preorder ریشه a بود گفتم توی inorder ریشه نمی تونه a باشه . گزینه ۴ رو زدم. الان حال ندارم راجع بهش فکر کنم یکی منو روشن کنه چطوری ریشه توی پیش ترتیبی و میان ترتیبی اول میاد؟؟!!! D:

در انتهای هر بن بست، راه آسمان باز است. پرواز را بیاموز Rolleyes

-----------------------------------------------------------
طراحی وب سایت، ارائه خدمات هاستینگ و ثبت دامین
برنامه نویسی پروژه های تحت ویندوز، پردازش تصویر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , Ariyanic
ارسال: #۴۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ ق.ظ
RE: بررسی سوالات ساختمان داده - کامپیوتر ۹۳
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)AMTP نوشته شده توسط:  
منم همینو زدم

(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)saber1366 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها لطفا اینجا سوالات ساختمان داده رو بررسی کنیم.
اون که سوال که رشته پیش ترتیب acdfbeg‌ را داده بود و گفته بود کدام گزینه نمیتواند میان ترتیب باشد چی میشه؟

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

دفتر چه من C بود دقیقا این سوال و جواباشو یادداشت کردم بیایم اینجا ببینم کدوم گزینه درسته.

گزینه ی ۲ واقعا h داشت؟

من گزینه ی یک زدم چون اگر میان ترتیبش ۱ باشه توی پیش ترتیب e باید قبل از b بیاد.

بچه ها من توی این سوال اصلا نگاه به گزینه ها نکردم فقط چون دیدم توی preorder ریشه a بود گفتم توی inorder ریشه نمی تونه a باشه . گزینه ۴ رو زدم. الان حال ندارم راجع بهش فکر کنم یکی منو روشن کنه چطوری ریشه توی پیش ترتیبی و میان ترتیبی اول میاد؟؟!!! D:
دقیقا منم مثل شما بودم" اصلا نگاه به گزینه ها نکردم فقط چون دیدم توی preorder ریشه a بود گفتم توی inorder ریشه نمی تونه a باشه . گزینه ۴ رو زدم."

روی خدا را ببوس
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar_engineer , Ariyanic
ارسال: #۴۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ ق.ظ
ب نظر من با توجه ب مواردی ک دوستان در مورد سوالی ک اشتباه تایپی داشته دو راه وجود داره ک ب احتمال زیاد گزینه اول رو انجام میدند با توجه ب گذشته
اولین کار سوال حذف نمیشه و اونایی ک گزینه ۱ و ۲ رو زدند براشون درصدش حساب میشه
دومین کار حذف
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال: #۴۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ق.ظ)مهربان مادر نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
منم همینو زدم

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

گزینه ی ۲ واقعا h داشت؟

دقیقا منم مثل شما بودم" اصلا نگاه به گزینه ها نکردم فقط چون دیدم توی preorder ریشه a بود گفتم توی inorder ریشه نمی تونه a باشه . گزینه ۴ رو زدم."

کسی که منو روشن نکرد که چطور ممکنه ریشه هم توی preorder و هم inorder اول بیاد!!! فقط توی درخت های مورب امکانپذیره اونم مورب راست که در اون صورت هم پیمایش های پیش ترتیبی و میان ترتیبی عیناً مثل هم درمیان
این تست نکته اش همین بود و به نظرم من و شما درست زدیم ... به همین دلیل گزینه های دیگه مهم نیست و تست حذف نمی شه

ارسال: #۵۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)saber1366 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها لطفا اینجا سوالات ساختمان داده رو بررسی کنیم.

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

جواب صحیح گزینه ۴ هست چون پیمایش پیش ترتیب هست و گفته کدوم نمی تونه میان ترتیب باشه با توجه به این که a در پیش تریب ریشه هست می تواند در میان ترتیب اول بیاید پس جواب صحیح گزینه ۴ هست
البته به نظر منBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , bahar_engineer , Ariyanic
ارسال: #۵۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط fatima.sr68.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)saber1366 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها لطفا اینجا سوالات ساختمان داده رو بررسی کنیم.

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

من که گزینه ۱ رو بررسی کردم دیدم نمیشه زدم گزینه ۱، بقیه گزینه هارو دیگه بررسی نکردم
گزینه ۲ که تابلو اشتباه تایپی داره، یه سوال آسون بود اونم حذف میشه! ای بابا! Sad
ارسال: #۵۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ ب.ظ

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

به نظر من گزینه ۱ جوابه.
در مورد گزینه ۲ باید بگم که اشتباه چاپی داره یعنی باید به جای h که اصلا در صورت سوال نداریم f میذاشت که قابل تشخیص بود!!!!
اگر h گزینه ۲ رو f فرض کنیم میتونه میان ترتیب باشه ولی گزینه ۱ به هیچ وجه نمیتونه میان ترتیب برای این پیش ترتیب باشه.
ارسال: #۵۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ب.ظ، توسط npour.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  از کل ساختمان فقط همین سوال پیش ترتیب و میان ترتیب اونم گزینه ای که تابلو بود ریشه پیش ترتیب نمیتونه اول میان ترتیب باشه مگر اینکه ترتیب شون یکسان باشه که مورب باشه که نبود پس نتیجه گرفتم گزینه ۴ جوابه!

ریشه پیش ترتیب میتونه اول میان ترتیب باشه به شرطی که زیر درخت چپ خالی باشه نه که مورب باشه..الان درخت بکش براش ببین که درسته و درخت داره
و پیمایش میان ترتیب و پیش ترتیب یکسانه به شرطی که درخت مورب راست باشه..ولی اگه ریشه پیش ترتیب اول میان ترتیب بود.حتما نباید مورب راست باشه که بخوا پیمایششون یکی بشه
ارسال: #۵۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۵ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  ریشه پیش ترتیب میتونه اول میان ترتیب باشه به شرطی که زیر درخت چپ خالی باشه نه که مورب باشه..الان درخت بکش براش ببین که درسته و درخت داره
و پیمایش میان ترتیب و پیش ترتیب یکسانه به شرطی که درخت مورب راست باشه..ولی اگه ریشه پیش ترتیب اول میان ترتیب بود.حتما نباید مورب راست باشه که بخوا پیمایششون یکی بشه

تایید میشه. من از ترسم که اشتباه نزم نشستم واسه هر سه تا گزینه درخت کشیدم! با اینکه دیدم اولی نمیشه، ولی بازم درختای بقیه گزینه ها رو کشیدم و پیمایش هم کردم!
ضمنا فکر نمی کنم که این تست حذف بشه. چون گزینه ی درست داره... اون گزینه ای که غلط تایپی داره خب گزینه ی اشتباه در نظر گرفته میشه...

آخر همه چیز خوب میشه. اگه نشد، یعنی هنوز آخرش نرسیده...
ارسال: #۵۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۲ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۵ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  ریشه پیش ترتیب میتونه اول میان ترتیب باشه به شرطی که زیر درخت چپ خالی باشه نه که مورب باشه..الان درخت بکش براش ببین که درسته و درخت داره

تایید میشه. من از ترسم که اشتباه نزم نشستم واسه هر سه تا گزینه درخت کشیدم! با اینکه دیدم اولی نمیشه، ولی بازم درختای بقیه گزینه ها رو کشیدم و پیمایش هم کردم!
ضمنا فکر نمی کنم که این تست حذف بشه. چون گزینه ی درست داره... اون گزینه ای که غلط تایپی داره خب گزینه ی اشتباه در نظر گرفته میشه...
نه این سوال حذف نمیشه،اگه قرار بود سوالات غلط املایی دار حذف بشه، سوال آخر طراحی و پیاده سازی پارسال حذف میشد که به جای repeat untilزده بود. repeaf until
تازه اگه یه سوال گزینه هاش تکراری باشه هم حذف نمیشه، چون یا هر دو تا گزینه جواب هست که هر دو کلید اعلام میشه،یا گزینه تکراری جواب نیست که دلیلی به حذف نیست،نمونه اش پایگاه داده سال ۹۱، البته این نمونه هایی که گفتم رو باید از روی دفتر چه ببینید،چون کتابهای کنکور اصلاحش کردن
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۵۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ق.ظ)مهربان مادر نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
منم همینو زدم

۱) fdecbag
۲) cabhged
۳) fdbcage
۴) adcbfge

گزینه ی ۲ واقعا h داشت؟

کسی که منو روشن نکرد که چطور ممکنه ریشه هم توی preorder و هم inorder اول بیاد!!! فقط توی درخت های مورب امکانپذیره اونم مورب راست که در اون صورت هم پیمایش های پیش ترتیبی و میان ترتیبی عیناً مثل هم درمیان
این تست نکته اش همین بود و به نظرم من و شما درست زدیم ... به همین دلیل گزینه های دیگه مهم نیست و تست حذف نمی شه

اصلا خودم کار خوبی کردم که گزینه ۲ رو زدم!
البته اگر واقعا در نظر بگیریم همون گزینه ۲ میشه ها!!

منم آن مرغ، آن مرغی که دیری ست به سر اندیشه پرواز دارم.
ارسال: #۵۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ
اوه اوه.

اون سوال درهم سازی را حساب کردم. ۰/۱ میشد. ولی شک دارم ۰/۱ در جلسه زدم یا ۰/۰۱ ! همینطور سوال ها پر از اشکال و غلط و مشکوک هستن دیگه خدا رحم کنه به اشتباهات و سوتی هایی که ما سر جلسه میدیم!

بنی آدم اعضای یکدیگرن که در آفرینش ز یک گوهرن
چه روزی به درد آورد روزگار نماند دگر عضوها را قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی
چو عضوی به درد اورد روزگار نماند دگر عضوها را قرار
ارسال: #۵۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط ezra.)
من هم گزینه ۴ رو زدم !!!

نه به خاطر اینکه ریشه a بود
به خاطر اینکه
به نظرم اصلاً امکان نداشت بعد از a گره d بیاد !

اما الان که حساب کردم دیدم اشتباه زدم
بخشکی شانس !
زدیم به کاهدون !

امیدوارم حذفش کنن

ارسال: #۵۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ)AI. نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  کسی که منو روشن نکرد که چطور ممکنه ریشه هم توی preorder و هم inorder اول بیاد!!! فقط توی درخت های مورب امکانپذیره اونم مورب راست که در اون صورت هم پیمایش های پیش ترتیبی و میان ترتیبی عیناً مثل هم درمیان

فقط درخت مورب راست نیست.
هر درختی که ریشه آن فرزند چپ نداشته باشد، در پیمایش میانوندی و پیشوندی، ریشه اولین گره در خروجی خواهد بود.
زیر درخت سمت راست ریشه لزما نباید اریب باشد. هر ترتیبی می تواند داشته باشد.
اوووووووووووووووووووووم درست می گین چنین چیزی هم امکان پذیره!! چه بد یه غلط دیگه !!

ارسال: #۶۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط npour.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ)AI. نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  کسی که منو روشن نکرد که چطور ممکنه ریشه هم توی preorder و هم inorder اول بیاد!!! فقط توی درخت های مورب امکانپذیره اونم مورب راست که در اون صورت هم پیمایش های پیش ترتیبی و میان ترتیبی عیناً مثل هم درمیان

فقط درخت مورب راست نیست.
هر درختی که ریشه آن فرزند چپ نداشته باشد، در پیمایش میانوندی و پیشوندی، ریشه اولین گره در خروجی خواهد بود.
زیر درخت سمت راست ریشه لزما نباید اریب باشد. هر ترتیبی می تواند داشته باشد.
اوووووووووووووووووووووم درست می گین چنین چیزی هم امکان پذیره!! چه بد یه غلط دیگه !!

این تست تست علوم کامپیوتر سال ۸۱ بوده

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  واسه سوال ساختمان داده این شاید به دردتون بخوره Big Grin
از ما که گذشت

یه ذره توضیح میدی

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  واسه سوال ساختمان داده این شاید به دردتون بخوره Big Grin
از ما که گذشت

یه ذره توضیح میدی این الان برای توابع hash دوتایی هست دیگه؟ یعنی دوبار hash میکنیم.. بعد برای زنجیره سازی یا آدرس دهی بازه؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۱ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۸۰ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۵۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۶۹۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close