زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات زبان های برنامه سازی - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۴۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ
RE: بررسی سوالات زبان های برنامه سازی - کامپیوتر ۹۳
سوال ۹۵:
اگر کامپایلری داشته باشیم که در زمان کامپیایل، حداکتر اندازه رکورد فعالیت موردنیاز بدنه تابعی را به آن اختصاص دهد، دراین صورت کدام یک از جملات زیر، درباره طراحی چیدمان رکورد فعالیت می تواند درست باشد؟

۱) نیازی به پیوند دسترسی نداریم.
۲) هیچ گاه نیازی به پیوند کنترلی نداریم.
۳) نیازی به هیچ یک از دو پیوند کنترلی و دسترسی نداریم.
۴) درصورتی که امکان تعریف تابغ در حوزه دید تابع وجود نداشته باشد، نیازی به پیوند کنترلی نداریم.

------------------
بچه به نظرتون کدوم گزینه میشه؟ منظورش از پیوند دسترسی ، پیوند ایستا است؟
کسی جواب این سوالو نمیدونه؟Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال: #۴۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ
من اون سوال رو ۵و۷ زدم
که اینجور که بوش میاد غلط زدم !

سوال که تِرد داشت رو call by result و call by value زدم
و فکر کنم درست زدم چون فراخوانی با نتیجه خوراک جاهایی هست که thread وجود داره !

دو تای دیگه رو هم نزدم ! [تصویر:  253416_dancing1.gif]

سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , Riemann
ارسال: #۴۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۶ ب.ظ، توسط maryam.raz.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  سوال که تِرد داشت رو call by result و call by value زدم
و فکر کنم درست زدم چون فراخوانی با نتیجه خوراک جاهایی هست که thread وجود داره !

من هم همینو زدم، دلیلش هم چند صفحه قبل گفتم، Big Grin
منم همینو زدم یعنی همین درسته حتما؟ بچه ها یه گزینه دیگه رو میگفتن منم غلط فرضش کردم.خداکنه همین درست باشه

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۷ ب.ظ، توسط kaveh1392.)
بچه ها من اون سوالو زدم ۸ و ۵
البته پارسه گفته ۸ و ۴
اگه سنجش بگه ۸ و ۴ همه مغلطه می کنیم
آخه نوشته بود call by value و تو کتاب نوشته بود زبان c خروجیسش ۸ میشه.
من c++ آزمایش کردم همین ۸ رو داد
اما دعوا سر ۴ و ۵ ....
من رفتم یه کد javascript زدم جواب میشد ۵ و بررسی کردم دیدم javascript هم call by value عمل میکنه....
با این اوصاف ما بازنده نیستیم
تا تونستید زبان call by value پیدا کنید خروجی ۵ بده شاید نیاز شدBig GrinTongueBig GrinTongue
واقعا من نمیدونم هیچ زبان برنامه نویسی ندیدم این طوری ارزیابی کنه که خروجی ۴ بشه این فقط از نظر تئوریه.
ارسال: #۵۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ)kaveh1392 نوشته شده توسط:  بچه ها من اون سوالو زدم ۸ و ۵
البته پارسه گفته ۸ و ۴
اما دعوا سر ۴ و ۵ ....
من رفتم یه کد javascript زدم جواب میشد ۵ و بررسی کردم دیدم javascript هم call by value عمل میکنه....
تا تونستید زبان call by value پیدا کنید خروجی ۵ بده شاید نیاز شدBig GrinTongueBig GrinTongue
واقعا من نمیدونم هیچ زبان برنامه نویسی ندیدم این طوری ارزیابی کنه که خروجی ۴ بشه این فقط از نظر تئوریه.

منم نظرم با شما یکیه در ضمن این حل اشتباهه که یگیم چون فراخوانی با مقدار بوده a تغییر نمیکنه چون پارامتر ارجاعی ما اینجا x هست نه a و تاثیر زیربرنامه روی a در برنامه اصلی هم اتفاق میافته و اثرات جانبی ایجاد میکنه منم زدم ۸ و ۵ البته هر سه نتیجه ۵ و ۸ و ۴ میتونه ایجاد بشه یعنی به نظرم این سوال ۳ تا گزینه درست داره ولی خوب منم با تحلیل شما زدم ۸و۵
ارسال: #۵۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۸ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ)kaveh1392 نوشته شده توسط:  بچه ها من اون سوالو زدم ۸ و ۵
البته پارسه گفته ۸ و ۴
اما دعوا سر ۴ و ۵ ....

منم نظرم با شما یکیه در ضمن این حل اشتباهه که یگیم چون فراخوانی با مقدار بوده a تغییر نمیکنه چون پارامتر ارجاعی ما اینجا x هست نه a و تاثیر زیربرنامه روی a در برنامه اصلی هم اتفاق میافته و اثرات جانبی ایجاد میکنه منم زدم ۸ و ۵ البته هر سه نتیجه ۵ و ۸ و ۴ میتونه ایجاد بشه یعنی به نظرم این سوال ۳ تا گزینه درست داره ولی خوب منم با تحلیل شما زدم ۸و۵

من منظورم از نظر تئوری این بود که خروجی ۴ رو فقط به صورت ریاضی وار اگه محاسبه کنیم یکی از حالتا ۴ در می آد
اما هیچ زبان برنامه نویسی ندیدم این طور عمل کنه...
ارسال: #۵۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)kaveh1392 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ)kaveh1392 نوشته شده توسط:  بچه ها من اون سوالو زدم ۸ و ۵
البته پارسه گفته ۸ و ۴
اما دعوا سر ۴ و ۵ ....

من منظورم از نظر تئوری این بود که خروجی ۴ رو فقط به صورت ریاضی وار اگه محاسبه کنیم یکی از حالتا ۴ در می آد
اما هیچ زبان برنامه نویسی ندیدم این طور عمل کنه...

تابع ریاضی هم اینو انجام نمیده این از اثرات جانبی برنامه هست و از دست برنامه نویس خارجه فقط برنامه نویس میتونه با یه سری راهکارا اونو کنترل کنه.اما در مجموع منم با شما موافقم که جواب ۵ و ۸ میشه این مهمه Big Grin
ارسال: #۵۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ ب.ظ
سلام
بچه ها سوال ۹۶ مگه نگفته که t1 تا t100 به x نیاز دارند و t1 مقدار x , عوض می کنه call by result نمی شه چون این نوع فقط واسه برگردوندن نتیجه است و t1 به مقدار x دسترسی نداره پس این نمیشه.
من خودم زدم call by name call by ref, دومی رو واسه این زدم چون گفته بقیه توابع به x نیاز دارند اگر call by ref باشه امکان داره یکیشون حذفش کنه و بقیه بهش دسترسی نداشته باشند.
ارسال: #۵۴
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۱۶ ب.ظ
اصلاح کلید پارسه :سوال اول :۸،۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: amateurobot
ارسال: #۵۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ب.ظ، توسط saeedeivazi.)
بچه ها اون سوال ۳a*f+a تا گزینه درست داره. مطمنم.
هم توو کتاب پوران نمونه ش حل شده هم خود پرات. از استادمون هم پرسیدم، ایشون هم میگه ۳ تا گزینه درسته. حاصل ارزیابی ۴و۵و۸ میشه. احتمالا سوال باید مینوشته کدام گرینه از دسته جوابها نمیباشد؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , hoohoo
ارسال: #۵۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۴ ب.ظ
بچه ها به نظرتون اون سوالی که ۱۰۰ تا thread گذاشته بود جوابش این نمیشه؟
call by value , call by result
به نظرم این باید درست باشه!!!
ارسال: #۵۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط Amoojan.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ب.ظ)kamyar.safari نوشته شده توسط:  بچه ها به نظرتون اون سوالی که ۱۰۰ تا thread گذاشته بود جوابش این نمیشه؟
نظر من هم به نظر شما نزدیک است
ولی نظر من به نظر شما نزدیک نیست!Big Grin یه خورده فاصله داره... پارسه درست زده...Idea

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۵۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۹ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ب.ظ)kamyar.safari نوشته شده توسط:  بچه ها به نظرتون اون سوالی که ۱۰۰ تا thread گذاشته بود جوابش این نمیشه؟
ولی نظر من به نظر شما نزدیک نیست!Big Grin یه خورده فاصله داره... پارسه درست زده...Idea

خب مگه توی call by result تابع مقدار پارامترو آخر سر عوض نمیکنه؟ خب اینجاهم ایکس پارامترشه دیگه. توی روش حذف هم call by value تابلوئه که درسته.
راستی توی call by name فکر کنم فقط یه اسم دیگه برا پارامتر انتخاب میشه وگرنه آدرس همون آدرسه درسته؟
ارسال: #۵۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  

من این یکی رو با پارسه موافقم
چون گفته t1 به مقدار اولیه خود نیاز دارد و فقط فراخوانی با مقدار هست که مقدار اولیه رو تغییر نمیده
فراخوانی با ارجاع که میره مقدار اولیه رو عوض میکنه همچنین فراخوانی با نتیجه هم موقع از برگشتن از تابع این کارو انجام میده!

خب منم همینو گفتم دیگه. ولی پارسه یه چیز دیگه گفته...
ارسال: #۶۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۵۰ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  من این یکی رو با پارسه موافقم
چون گفته t1 به مقدار اولیه خود نیاز دارد و فقط فراخوانی با مقدار هست که مقدار اولیه رو تغییر نمیده
فراخوانی با ارجاع که میره مقدار اولیه رو عوض میکنه همچنین فراخوانی با نتیجه هم موقع از برگشتن از تابع این کارو انجام میده!

ای وااااای الان فهمیدم اینم اشتباه جواب دادم. توی سوال باید میگفت دستکاری x توسط t1 رو بقیه ی thread ها باید تاثیر بزاره یا نه. ولی جواب پارسه مثل اینکه از همشون درستتره Angry

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۸۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close