زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات درس معماری کامپیوتر - کامپیوتر ۹۳

ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط good-wishes.)
بررسی سوالات درس معماری کامپیوتر - کامپیوتر ۹۳
سوال که تعداد دیکدر میخواست؟ میشد ۲۶و سایز۳به ۸؟Confused

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۰۵ ب.ظ
RE: بررسی سوالات معماری کامپیوتر - کامپیوتر ۹۳
صورت سوال:
میخواهیم با حافظه های به حجم ۴ مگابایت یک حافظه بسازیم به حجم ۲۵۶ مگابایت
کلمات ۳۲ بیتی هستند
تعداد خطوط آدرس و دیکودر مورد نیاز؟

من زدم ۲۶ خط آدرس و دیکودر ۴ به ۱۶
دلیلم هم اینه که ۱۶ سری ۴تایی حافظه ای که باید به موازات هم قرار بگیرند داریم و هر حافظه ۴ مگابایته پس ۲۲ بیت خط آدرس داره
همچنین ۴ خط آدرس لازمه تا بره تو دیکودر
درنتیجه کلا ۲۶ خط آدرس لازمه
تاکید میکنم این ۴ حافظه ای که بصورت موازی هستند نمیتونیم یه بایت ازشون بخونیم و مجبوریم ۳۲ بیت رو توی یه آدرس یکجا بخونیم
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ ب.ظ
سئوالا رو از اینجا دانلود کنید
دفترچه D

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن من نظرم درباره سئوال حافظه اینه ۲۵۶MB/4MB = 64 یعنی ما دیکودر ۶۴*۱۶ نیاز داریم و چون خط آدرس حافظه کوچکتر ۸ بیتی و ما نیاز به ۳۲ بیت داریم باید هر خروجی دیکودر را به چهار تا حافظه ۴ مگابایتی وصل کنیم.

باید حذف بشه
منبع کتاب دکتر یوسفی فصل ۷
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ ب.ظ
بررسی سوالات معماری کامپیوتر - کامپیوتر ۹۳
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ)AMTP نوشته شده توسط:  تا بره تو دیکودر
تاکید میکنم این ۴ حافظه ای که بصورت موازی هستند نمیتونیم یه بایت ازشون بخونیم و مجبوریم ۳۲ بیت رو توی یه آدرس یکجا بخونیم
مگه برای ۲۵۶MB حافظه ۲۸ بیت آدرس نیاز نیست؟
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۰ ب.ظ
جواب بقیه سوالات چی میشه؟؟؟
سوال حافظه نهان جوابش چی میشه؟
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۵ ب.ظ
سئوال ۶۷ جواب من این بود : با داده های داده موجود قابل محاسبه نیست
دلیل:
ما نمی دونیم تعداد set هامونو بنابراین تعیین اندازه tag امکان پذیر نمی باشد
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima.sr68
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)E.SH نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ)AMTP نوشته شده توسط:  تا بره تو دیکودر
مگه برای ۲۵۶MB حافظه ۲۸ بیت آدرس نیاز نیست؟

سلام.

اگه طول کلمات ۸ بیتی بعنی همون ۱ بایتی بود بله درست بود ولی اگه دقت کنید در صورت سوال گفته طول کلمات ۳۲ بیتی است یعنی هر ۳۲ بیت دارای یک آدرس مجزا هستند.
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  سئوال ۶۷ جواب من این بود : با داده های داده موجود قابل محاسبه نیست
دلیل:
ما نمی دونیم تعداد set هامونو بنابراین تعیین اندازه tag امکان پذیر نمی باشد
منم همین طور
ممیز شناور جوابش چی میشد؟
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ
سئوال ۶۸ جواب من گزینه ۱ بود : وقفه ناشی از مدار ناظر بر منبع تغذیه - ناهمگام - وقفه ناشی از سر ریز پشته - همگام
دلیل
هر گونه وقفه ای که از وسایل جانبی صادر بشود غیر قابل پیشبینی و نتیجتا ناهمگام می باشد و وقفه سر ریز پشته بدلیل اینکه یک برنامه در یک نقطه خاص معین هربار دچار سر ریز می شود وقفه داخلی می گویند و همگام می باشد
ارسال: #۱۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ ب.ظ، توسط sarehkar.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  سوال که تعداد دیکدر میخواست؟ میشد ۲۶و سایز۳به ۸؟Confused
منم زدم ۲۶ تا ۳ به ۸
گزینه ۱
تنها سوال که جواب دادم خدا کنه درست باشه
ارسال: #۱۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۸ ب.ظ
سئوال ممیز شناور خدا رحم کنه من زدم ۴ ولی فکر می کنم اشتباه یعنی من تحلیلش کردم ولی فک کردم این گزینه منطقی زدم .
دلیل: قسمت بایس باید عددی باشد که وقتی بایس از آن کم می شود منفی نشود و در ضمن عدد تولید شده کوچک هم باشد که برای من این مشکلو داره حالا چرا کوچک چون ما می خواهیم اعدد در اعشار بماند نه اینکه شیفت پیدا کنه و به عدد قول آسا تبدیل بشه درضمن چون عدد بزرگ کوچکتر از ۱ می خواهیم بدیهی است که مانتیس باید از ۱ پر شود
ارسال: #۱۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط fatima.sr68.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  سئوال ۶۸ جواب من گزینه ۱ بود : وقفه ناشی از مدار ناظر بر منبع تغذیه - ناهمگام - وقفه ناشی از سر ریز پشته - همگام
دلیل
هر گونه وقفه ای که از وسایل جانبی صادر بشود غیر قابل پیشبینی و نتیجتا ناهمگام می باشد و وقفه سر ریز پشته بدلیل اینکه یک برنامه در یک نقطه خاص معین هربار دچار سر ریز می شود وقفه داخلی می گویند و همگام می باشد
منم همین طور

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۸ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  سئوال ممیز شناور خدا رحم کنه من زدم ۴ ولی فکر می کنم اشتباه یعنی من تحلیلش کردم ولی فک کردم این گزینه منطقی زدم .
دلیل: قسمت بایس باید عددی باشد که وقتی بایس از آن کم می شود منفی نشود و در ضمن عدد تولید شده کوچک هم باشد که برای من این مشکلو داره حالا چرا کوچک چون ما می خواهیم اعدد در اعشار بماند نه اینکه شیفت پیدا کنه و به عدد قول آسا تبدیل بشه درضمن چون عدد بزرگ کوچکتر از ۱ می خواهیم بدیهی است که مانتیس باید از ۱ پر شود
۰۳FF بود؟ یادم نیست گزینه ها!
ارسال: #۱۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۱۲ ب.ظ
سوال نمودار خروجی چی میشد من زدم گزینه ۴ دفترچه d که تو مانشت هستچ

سوال اعداد ممیز ۷fff نمیشد؟

فکر کنم معماری افتضاح زدم هیچ کدم از این دو سوال رو درست زدم آیا؟
ارسال: #۱۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۷ ب.ظ
من شرمنده تو پست قبلی فقط زدم گزینه ۴ منظورم ۷FFFh بود گزینه های دیگه بنظر من غلطه دلیلشم اینه وقتی شما بایس را از نما کم کنیم نما منفی می شود درنتیجه عدد منفی می شه درصورتی که ما دنبال بزرگترین عدد مثبت نزیک به یک می گشتیم البته ممکن هست من اشتباه کرده باشم
ارسال: #۱۵
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط Amoojan.)
من زدم ۳BFF.
بروبچ چرا شما ازش بایاس کم میکنین؟! خودش تو صورت سوال گفته E-15 بکنین. دیگه درباره بایاس و استاندارد و اینا هم که حرف نزده...
۰/۰۱۱۱۰/۱۱FF
از نما (۱۴) ۱۵تا کم کنیم ، نما میشه -۱ ، که در ۱/۱۱۱۱۱۱۱۱۱ ضرب بشه میشه ۰/۱۱۱۱۱۱۱۱۱ بزرگترین عدد کوچکتر از ۱ . Big Grin
البته همه رفیقام میگن اشتباه میگم!Tongue یکی منو توجیه کنه!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: sefid , mahshidq , pderakhshanfar , Onix

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۵ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۱ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۱ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۷۲۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close