زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67

ارسال: #۱۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ ب.ظ
RE: حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  بعضی سوالا اشتباه حل کردی
اولیش که اون سوال منبع است که هر دوتامون اشتباه کردیم
وقتی هر بار[tex]\frac{1}{k}[/tex] برداشته بشه چقدر می مونه؟[tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex]
منم گفتم که چرت نوشتم. و احتمال خطا صددردصده. البته اینی که گفتی رو نفهمیدم چه جوری وقتی [tex]\frac{1}{k}[/tex] برمیداری تهش [tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex] . یعنی منظورم اینه که پس n کجاست؟
اونی که نوشتم ضرب در n میشه
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال بعدی که می تونه غلط باشه گرفتن ارتفاع ریشه برابر ۱ چون تا اونجا که من یادمه صفر می گرفتن(بستگی داره به نظر طراح)
یادم نیست چه تحلیلی کردم ولی انگار ارتفاع رو صفر بگیری ، با ارتفاع ۷ ، تعداد عناصر خیلی بیشتر از ۱۰۰۰ میشه و فکر کنم با ۶ هم جواب نده. البته دقیق یادم نیست ولی مهم مفهوم سواله که فهمیدم ولی حل نکردم سر جلسه
درمورد این سوال باهات موافقم ولی چون تو وقت تخصصی ها حلش کردم و برگه رو گرفته بودن دقیقا یادم نبود گزینه ی ۴ تا ۷ کدومه
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۶۱ باید سخت افزاری باشی تا بتونی حلش کنی(البته مقاومت رو مفهومی فهمیده باشین می تونین )
وقتی بافر به حالت بایاس می رود ما در خروجی vdd داریم(یعنی یک) که با اضافه کردن این میرسیم به گزینه [tex]a' b' c[/tex]
ولی وقتی بایاس نشه چی ؟ اونوقت تو خروجی چیزی نداریم دیگه؟ درست میگم؟
وقتی های امپدانس هست(منظورم z) مقاومت صفر می شود و خروجی یک
شرمنده من عبارت ها رو اشتباه می کنم فکر می کردم بایاس یعنی های امپدانسBig Grin(البته الان هم نمی دونم معنی دقیقش چیه)
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۱ اولش باهات هم نظر بودم ولی به این نکته توجه کن که درخواست یا آزاد کردن منبع در واحد زمان یکی است ممکنه در این واحد زمان درخواست بده و نگه دارد و در واحد زمان بعدی باز درخواست دهد چون این نگهداری است که موجب بن بست میشه نه درخواست
خب اینجوری باشه، پس چی میشه جواب؟
البته ظاهرا توی تست های دیگه ای که قبلا دیده بودم این جمله به صورت پیش فرض گفته میشد، ولی ظاهرا جنبه نمایشی داشته
n<m+2
کلا تست زیاد حل نکردم (مخصوصا مشترک ها)
یعنی شما میگی اگه ۴ تا منبع داشته باشیم و پنج تا پردازنده،قطعا بن بست پیش نمیاد؟
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۲ در مورد این سوال یادمه اول همون pd بدست آوردم ولی
توجه نکردی که اون نیمه ی ای که تغییر یافتن رو یه بار در گزینه ی یک و یه بار در گزینه ی ۲ حساب کردی
گفته شده که نصفش مشکل ندارن پس [tex]\frac{1}{2}pd[/tex]+ نصف دیگه اش که تغییر کرده [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که در مجموع میشه [tex]\frac{3}{2}pd[/tex] پس حالا که سرعت دو برابر میشه داریم[tex]\frac{1}{2}\ast\frac{3}{2}pd=\frac{3}{4}pd[/tex]
سوالای سیستم عامل رو دوبار بررسی کردم چون حس کردم الکی الکی آسونه
اینو توجه کردم، ولی یه جواب خارج گزینه ها بدست میومد. یعنی سه حالت رخ میداد.
۱/ در حافظه جای خالی واسه صفحه درخواستی باشه [tex]pd[/tex] که اینجا ما کاری به تغییر صحفه نداریم
۲/ در حافظه جای خالی واسه صفحه نباشه و باید صفحه جایگزین کرد که اگه صحفه تغییر نکرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast pd[/tex]
۳/ در حافظه جای خالی واسه صحفه نباشه و باید صحفه جایگزین کرد و اگه اون صفحه تغییر کرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که باید دوتا انتقال انجام بدیم و جواب آخری که بدست آوردم با گزینه ها جور نبود.
یه کم گنگ بود سوالش. البته من خودم pd/2 زدم که بدجور غلطه Big Grin

در کل تشکر میکنم بابت تذکرات و نکاتی که گفتی
الان مغزم درست کار نمی کنه ولی امیدوارمBig Grin
خواهش
البته ما باید تشکر کنیم که شما نشستین همه رو کامل تحلیل کردین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  اشتباه کردم
همون n<m میشه

به خدا ،تا این جمله ات رو ببینم سه بار سکته زدم..فکر کن همش ۹ تا مشترک زدم..اگه یکیش غلط از اب دربیاد نابود شدم..حالا مطمئنی n<m دیگه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11
ارسال: #۱۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ
حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
اوووووه اینطوری که من کلی غلط زدم!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
**وَلاَ تَمْشِ فِی الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّکَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ وَلَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولًا**
و در روی زمین به نخوت گام برمدار چرا که هرگز زمین را نمى‏توانى شکافت و در بلندى به کوهها نمى‏توانى رسید (۳۷) سوره مبارکه الإسراء
ارسال: #۱۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ، توسط unicornux.)
همون n<m میشه
من این تو ذهنم میچرخید نزدمش!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اشتباه کردم احتمالا!

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , Riemann
ارسال: #۲۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ ب.ظ، توسط fatima.sr68.)
تو پاسخنامه ی من سه تا سوال ۶۱، ۶۲، ۶۳ هرسه تاش گزینه ۱ می شد
که ۶۲و۶۳ جواب شمارو زدم و ۶۱ گزینه a'+b'+c رو زدم
یعنی میشه سه تا سوال متوالی گزینه هاش عین هم باشه؟؟؟ یا احتمالا یکیش رو غلط زدم؟؟؟ !
ارسال: #۲۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۱ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  تو پاسخنامه ی من سه تا سوال ۶۱، ۶۲، ۶۳ هرسه تاش گزینه ۱ می شد
یعنی میشه سه تا سوال متوالی گزینه هاش عین هم باشه؟؟؟ یا احتمالا یکیش رو غلط زدم؟؟؟ !
دوستان ،یک سوال ...اون تابع Hash ،اگه میگفت احتمال انتخاب یک عنصر ،جواب چی میشد؟
ارسال: #۲۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  در کل منم نفهمیدم چی شد. ایشالا هادی یوسفی حلش میکنه و میبینیمBig Grin
حالا هادی میاد سوالا رو یه خطی واسمون حل میکنه کلی فیض میبریم Big Grin

خدا رو شکر که سوال همروندی نداشت که تیکه های حقیقت رو بشنویم و سوالا سر راست بود.
ارسال: #۲۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۳ ب.ظ، توسط masoud67.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ب.ظ)mah5 نوشته شده توسط:  اوووووه اینطوری که من کلی غلط زدم!
منم خودم کلی غلط زدم. گریزی ازش نیست

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۱ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  تو پاسخنامه ی من سه تا سوال ۶۱، ۶۲، ۶۳ هرسه تاش گزینه ۱ می شد
چرا نشه. یکی از بچه ها میگفت مشترک آی تی پارسال یا سال قبلش ۵ یا ۶ تا گزینه پشت سر هم یکی میشد

همون n<m میشه
فیلم کردی ما رو ؟؟؟؟
تکلیف مارو معلوم کن.
راستی تو که همه رو اشتباه کردی. پس چی رو درست زدی ؟؟؟ Big Grin

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima.sr68 , مهربان مادر
ارسال: #۲۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۲ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  به خدا ،تا این جمله ات رو ببینم سه بار سکته زدم..فکر کن همش ۹ تا مشترک زدم..اگه یکیش غلط از اب دربیاد نابود شدم..حالا مطمئنی n<m دیگه؟
کجا نابود شدی! من ۱۲ تا شمترک زدم، ۵ تا ۶ تاش غلطه عین خیالم هم نیست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ariyanic , alagh
ارسال: #۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ ب.ظ
۴۷- از دید بنده جواب ۰ چرا چون اول کار لیست صعودی مرتبه و در از انتها نزولی مرتب :پی در هر صورت N پس صفرتا

۴۸-بنده خواسم ۴ بزنم ولی چون شدید مشکوک بود نزدم

۴۹-چون بصورت لیست پیوندی هست و عنصر اول اخر لینک شدن همون N گزینه دو

۵۰-حوصله حلش رو نداشتم :ی

۵۱-گزینه ۱ نمیشد چون اون یکی ها رو رسم کردم شد :ی

۵۲- همچنان تاکیید میکنم که توی هش با روش زنجیری ما برخورد یا تصادف یا تصادم نداریم و تعداد برخورد ۰ و نزدیکترین گزینه ۰/۰۱ برخورد مربوط به ادرس دهی بازه
گلاب به روتون تا سوال ۷۱ :دی بنده زدم اول زدم N<2M بعد میدونم که جواب درست ۹۰ درسد یک یعنی N<M ولی اصلا یادم نمیاد درستش کردم یا نه :ی

۷۲-به چه دلیلی زدم PD نمیدونم :ی نظری هم روش ندارم :ی

۷۳-موافقم همون TB<2TC فرمولش بود زمان پردازش + اولویت / زمان پردازش

اگر کنکور قبول نشید ده سال دیگه کسی یادش نیست ولی همیشه یادشون میمونه که کت شلوار نپوشیده بودین پس سوت اپ :ی

سپاس‌گزاری شده توسط: Ariyanic
ارسال: #۲۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  به خدا ،تا این جمله ات رو ببینم سه بار سکته زدم..فکر کن همش ۹ تا مشترک زدم..اگه یکیش غلط از اب دربیاد نابود شدم..حالا مطمئنی n<m دیگه؟
کجا نابود شدی! من ۱۲ تا شمترک زدم، ۵ تا ۶ تاش غلطه عین خیالم هم نیست!
یه خبر بد کامپایلر سوال اول رو غلط زدیمlalr هست... چه جوری میتونی بی خیال باشی؟.......
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Amoojan
ارسال: #۲۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  یه خبر بد کامپایلر سوال اول رو غلط زدیمlalr هست... چه جوری میتونی بی خیال باشی؟.......
جدی؟
--------------------------------------------------

مهم نیست، مهم spirit هستBig Grin
ما که درسمون رو خوندیم، حالا ببینیم چی میشه. نشد که نشد Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , mahdiazadbar , alagh
ارسال: #۲۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  ۴۷- از دید بنده جواب ۰ چرا چون اول کار لیست صعودی مرتبه و در از انتها نزولی مرتب :پی در هر صورت N پس صفرتا
۴۸-بنده خواسم ۴ بزنم ولی چون شدید مشکوک بود نزدم
۴۹-چون بصورت لیست پیوندی هست و عنصر اول اخر لینک شدن همون N گزینه دو
۵۰-حوصله حلش رو نداشتم :ی
۵۱-گزینه ۱ نمیشد چون اون یکی ها رو رسم کردم شد :ی
۵۲- همچنان تاکیید میکنم که توی هش با روش زنجیری ما برخورد یا تصادف یا تصادم نداریم و تعداد برخورد ۰ و نزدیکترین گزینه ۰/۰۱ برخورد مربوط به ادرس دهی بازه
گلاب به روتون تا سوال ۷۱ :دی بنده زدم اول زدم N<2M بعد میدونم که جواب درست ۹۰ درسد یک یعنی N<M ولی اصلا یادم نمیاد درستش کردم یا نه :ی

۷۲-به چه دلیلی زدم PD نمیدونم :ی نظری هم روش ندارم :ی

۷۳-موافقم همون TB<2TC فرمولش بود زمان پردازش + اولویت / زمان پردازش
۴۷ : من دیگه مغزم نمیکشه فکر کنم ولی ۴۷ بعید میدونم صفر بشه.
۴۸: خدا رو شکر، چون من فکر کنم زدم ۴ و به احتمال زیاد غلط دربیاد
۴۹: توی اضافه کردن ، باید مقادیر اعداد ورودی را هم در نظر گرفت. یه خرده سوالش مشکوکه. واس همین نزدم
۵۰: من حوصله داشتم ول وقت نداشتم Big Grin
۵۱: عالی
۵۲: اینجا منظورش از تصادم توی یه خونه قرار گرفتن دو تا عنصر بوده احتمالا. بهرحال اگه ۰/۰۱ بشه که خوبه. چون من همینو زدم
۷۱: اگه شانس ما باشه، جواب شما درست میشه و جواب ما غلط Big Grin

New LifeHeart
ارسال: #۲۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۱۶ ب.ظ
دستتون درد نکنه.

من با جوابای شما که چک میکنم

درصدام میشه:
ریاضی : ۱۹%

مشترک ۲۳%

تخصصی : ۳۳%

یعنی فاجعه!

یعنی تا سه نشه بازی نشه

یعنی پیش به سوی کنکور ۹۴
برای بار سوم باید کنکور بدم

من که تک رقمی کاردانی و کارشناسی بودم!
درسته قابل مقایسه نیست اما دیگه نبایدم این همه بد شانس باشم
مرسی خدا!

کجای کار میلنگه واقعا؟

مشکل از منه؟ مشکل از سوالا؟ یا مشکل از طراح سوال؟

واقعا احساس میکنم بخوام دوباره شروع کنم دیگه هیچی برای خوندن ندارمHuhHuh

Confused

نه تو می مانی و نه هیچ یک از مردم این آبادی... به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت، غصه هم میگذرد آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند. لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود جامه اندوه مپوشان "هرگز".
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , alagh
ارسال: #۳۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ ب.ظ)zare_programmer نوشته شده توسط:  ریاضی : ۱۹%

مشترک ۲۳%

تخصصی : ۳۳%
با این شرایط از کارنامه های امسال میشه فیلم طنز ساخت ! همه مشترک حدود ۳۰ میچرخن!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۵۱۷ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات کنکور ۹۸-هوش مصنوعی nilinili ۲ ۲,۵۵۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: slinda
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۱۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست حل سوالات سیستم عامل پیشرفته کنکور دکتری ۹۶ okok ۱ ۲,۴۳۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parmouze
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۷۴۳ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۶۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۵۵۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش mina.ah ۹ ۸,۳۸۶ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hassan_alikarami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close