زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67

ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۹ ب.ظ، توسط good-wishes.)
حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67
حل سوالات مشترک توسط خودم با رویکرد حل مسئله و پاسخ کاملا تشریحی در حد لالیگای آلمان Big Grin

این جوابها واسه خودمه و تقریبا همون چیزهایی هست که سر جلسه تو مخم اومد ولی احتمال غلط بودنشون صددرصد زیاده.
کسی نظری داره، انتقاد پیشنهاد ، بگه ، ولی من گوش نمیدم Wink

من هم فایل PDF گذاشتم و هم فایل WORD . البته اگه کسی خواست تو فایل ورد دست ببره ، بهم بگه تا شماره حساب بدم چون حق شیطونی محفوظ است و پیگرد قانونی دارد
ایشالا شریف

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
good-wishes، در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عبارت تضمینی از عنوان حذف شد

فایل‌(های) پیوست شده
Mosh.pdf
اندازه فایل: ۱/۷۶ MB

New LifeHeart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami , AI. , z350z , saeedehs , ana9940 , Riemann , mahtab69 , hosshah , E.SH , بهزاد طهماسبی , مهربان مادر , farzad67 , nazanin2020 , Ariyanic , alireza01
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ ق.ظ
RE: حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ق.ظ)AI. نوشته شده توسط:  مسعود جان مرسی بابت حل سوال ها

راستی، سوال ۵۲ ساختمان داده/ تابع درهم سازی

اینجوری هم میشه دید :

۱۰ تا خانه داریم توی آرایه. در حالت عادی، بدون در نظر گرفتن تابع درهم سازی، احتمال قرار گرفتن دو عدد در یک خانه میشه یک دهم!

حالا با تابع درهم سازی، حداقل همان یک دهم می شود و کمتر نیست،
اما می تواند دو دهم هم بشود، زیرا تابع در هم ساز داده شده، کاملا" یکنواخت نیست،(با چند تا جایگذاری عدد مشخص می شود.)
و در نتیجه احتمال قرار گیری در هر خانه بیشتر از یک دهم می شود که من با این استدلال دو دهم زدم.
نمیدونم چه جوری بود. یعنی کلا با این سیستم های احتمال مشکل دارم. الان که تاپیک های ساختمان رو خوندم اکثرا زدن ۰/۱ و یه سری ها زدن ۰/۰۱ و شما هم که مجلسو زیبنده به ۰/۲ کردی Big Grin

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , Riemann
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸ ق.ظ، توسط alagh.)
حل سوالات مشترک کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
بازم ممنون
نمیدونم چرا من ۷ تا مشترک زدم الان شده ۶ تاSmile که ۵ تاش درست بود
یعنی گند زدم رفت...
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , Riemann
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ق.ظ)alagh نوشته شده توسط:  بازم ممنون
نمیدونم چرا من ۷ تا مشترک زدم الان شده ۶ تاSmile که ۵ تاش درست بود
یعنی گند زدم رفت...
شما منتظر اوضاع بدتر از این هم باشید. زمانی که سنجش کلید اصلی رو بده، اونوقت میفهمید نه من درست حل کردم و نه خودتون. Big Grin
مثالش کنکور ۹۲ بود که وقتی مشترکم را با کلید سنجش صحیح کردم ۳۲ درصد شد ولی وقتی سوالات واقعا درست را میدیدیم درصدم شده بود ۵۰ درصد. یه همچین اختلاف فاحشی پیش میاد . ۱ اسفند همه چی معلوم میشه

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , mahdiazadbar , Riemann , hosshah , مهربان مادر , alagh
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۹ ق.ظ
این چه راه حلیه برای سوال ۵۰ دادین؟!!
در درخت بی ار تفاع بین لگاریتم n ىر مبنای ۲t و لگاریتم nدر مبنایt قرار داره که n تعداد کلیدها و t حداقل درجه درخت بود که برابر ۲ بود.من زدم ۴
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ ق.ظ، توسط masoud67.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۹ ق.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  این چه راه حلیه برای سوال ۵۰ دادین؟!!
در درخت بی ار تفاع بین لگاریتم n ىر مبنای ۲t و لگاریتم nدر مبنایt قرار داره که n تعداد کلیدها و t حداقل درجه درخت بود که برابر ۲ بود.من زدم ۴
این راه حل را بهش میگن Super Solver . یعنی بدجور خفن حلش کنی Big Grin
تو صورت سوال اصلا در مورد t صحبتی نکرده و فقط گفته ریشه میتونه بین ۲ تا ۵ تا فرزند داشته باشه، گره داخلی بین ۳تا ۵ فرزند و برگ بین ۱ تا ۴ رکورد .یعنی یه درخت خرکی و بدون هیچ قاعده.
پس شما خودت باید یه کاری کنی و عددهایی را انتخاب کنی که بیشترین و کمترین ارتفاع درخت را بده.
با t=2 که شما گرفتی ارتفاع درخت بین ۵ تا ۱۰ میشه. در ضمن اگر t=2 باشه یعنی گره های داخلی میتونن یک عنصر داشته باشن ولی صورت سوال این کار رو حرام اعلام کرده

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ق.ظ)z350z نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز واسه راه حل های تشریحیت.
کسی میتونه راه حل اصولی تر برای سوال ۴۸ بذاره؟ واسه n, k کوچک فکر نکنم جواب بده گزینه ۴، مثلا برای n=9 , k=3
چون دفعه اول ۱/۳ اون ۹ تا رو بر میداری ولی دفعه بعد باید ۱/۳ اون ۶ تا رو برداری( ۹ منها ۹/۳) و همین طور... که ۵ یا ۶ بار باید انجام بدی تا میزان آب باقی مانده به ۱ یا کمتر از ۱ برسه در صورتی که از فرمول گزینه ۴ میشه ۲ بار( log 9 در مبنای ۳ میشه ۲) که معلومه نمیشه با ۲ بار برداشتن حجم آب به اون قدر(۱ و کمتر) برسه...
۹ (حجم آب اولیه)
۶( وقتی ۱/۳ اون ۹ تا کم بشه)
۴(وقتی ۱/۳ اون ۶ تا کم بشه)
۲/۷(و ادامه)
۱/۸
۱/۲
۰/۸
خودم بین جواب ۱ و ۳ شک دارم(البته ممکنه اشتباه باشه حدسم) که خودم ۳ رو زدم Sad
اگه کسی راه حل اصولی و اثباتش رو میدونه بذاره. ممنون.
آ قربون پسر گل. منم اولین مزخرفی (همونطور که تو سوال ذکر کردم) به ذهنم رسید همین بود. و این نشون میده تو هم مثل من، ذهن تخیلی داری.
نظر شما (و البته اولین نظر من سر آزمون) این بود که ما هر بار باید [tex]\frac{1}{k}[/tex] از منبعمون کم کنیم. یعنی یه همچین چیزی
[tex]n-\frac{1}{k}\: =\frac{\: nk-1}{k}[/tex] که با این اوصاف درجه میشه nk . مثلا واسه n=8 و k=4 ما باید ۳۲ مرتبه این کارو انجام بدیم که هیچکدم از این ۴ مورد با این اعداد، تعداد بیشتر از ۷ را نمیدن.
منم دقیق نفهمیدم که این [tex]\frac{1}{k}[/tex] را کم میکنه یا [tex]\frac{1}{k}[/tex] را برمیداره ؟؟ Huh من از لحاظ فلسفی گیر کرده بودم Big Grin

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , Fot30 , مهربان مادر
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۰ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  حل سوالات مشترک توسط خودم با رویکرد حل مسئله و پاسخ کاملا تشریحی در حد لالیگای آلمان Big Grin

این جوابها واسه خودمه و تقریبا همون چیزهایی هست که سر جلسه تو مخم اومد ولی احتمال غلط بودنشون صددرصد زیاده.
کسی نظری داره، انتقاد پیشنهاد ، بگه ، ولی من گوش نمیدم Wink

من هم فایل PDF گذاشتم و هم فایل WORD . البته اگه کسی خواست تو فایل ورد دست ببره ، بهم بگه تا شماره حساب بدم چون حق شیطونی محفوظ است و پیگرد قانونی دارد
ایشالا شریف

ممنون
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ ق.ظ
آقا مسعود آب پاکی رو ریختی رو دستمون Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , hosshah , Ariyanic
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۰ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  آقا مسعود آب پاکی رو ریختی رو دستمون Big Grin
هرکی پرسید جواب سوالات و کلید اصلی چیه، آدرس همینجا رو بده که خوب جایی اومدی Big Grin
البته این بیشتر بنزینه تا آب. چون اگه سنجش کبریتشو (کلید اصلی) بزنه ، همه رو به آتیش میکشه

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , hosshah , مهربان مادر
ارسال: #۱۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط izadan11.)
بعضی سوالا اشتباه حل کردی
اولیش که اون سوال منبع است که هر دوتامون اشتباه کردیم
وقتی هر بار[tex]\frac{1}{k}[/tex] برداشته بشه چقدر می مونه؟[tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex]
سوال بعدی که می تونه غلط باشه گرفتن ارتفاع ریشه برابر ۱ چون تا اونجا که من یادمه صفر می گرفتن(بستگی داره به نظر طراح)
سوال بعدی سوال آخر نظریه است اگر عددی رقم آخرش صفر باشه گزینه ای که انتخاب کردی جواب نمی ده
درمورد حداقل گیت های منطقی
ما به [tex]I_0[/tex] صفر به [tex]I_1[/tex] [tex]t'[/tex] و به اون دوتای دیگه یک میدیم پس یکی احتیاج است
سوال ۶۱ باید سخت افزاری باشی تا بتونی حلش کنی(البته مقاومت رو مفهومی فهمیده باشین می تونین )
وقتی بافر به حالت بایاس می رود ما در خروجی vdd داریم(یعنی یک) که با اضافه کردن این میرسیم به گزینه [tex]a' b' c[/tex]
سوال ۶۶ من هم عین تو زدم ولی احتمال اینکه هر دوتامون اشتباه کرده باشیم زیاده
سوال ۷۱ اولش باهات هم نظر بودم ولی به این نکته توجه کن که درخواست یا آزاد کردن منبع در واحد زمان یکی است ممکنه در این واحد زمان درخواست بده و نگه دارد و در واحد زمان بعدی باز درخواست دهد چون این نگهداری است که موجب بن بست میشه نه درخواست
سوال ۷۲ در مورد این سوال یادمه اول همون pd بدست آوردم ولی
توجه نکردی که اون نیمه ی ای که تغییر یافتن رو یه بار در گزینه ی یک و یه بار در گزینه ی ۲ حساب کردی
گفته شده که نصفش مشکل ندارن پس [tex]\frac{1}{2}pd[/tex]+ نصف دیگه اش که تغییر کرده [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که در مجموع میشه [tex]\frac{3}{2}pd[/tex] پس حالا که سرعت دو برابر میشه داریم[tex]\frac{1}{2}\ast\frac{3}{2}pd=\frac{3}{4}pd[/tex]
سوالای سیستم عامل رو دوبار بررسی کردم چون حس کردم الکی الکی آسونه
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ق.ظ)AI. نوشته شده توسط:  مسعود جان مرسی بابت حل سوال ها

راستی، سوال ۵۲ ساختمان داده/ تابع درهم سازی

اینجوری هم میشه دید :

۱۰ تا خانه داریم توی آرایه. در حالت عادی، بدون در نظر گرفتن تابع درهم سازی، احتمال قرار گرفتن دو عدد در یک خانه میشه یک دهم!

حالا با تابع درهم سازی، حداقل همان یک دهم می شود و کمتر نیست،
اما می تواند دو دهم هم بشود، زیرا تابع در هم ساز داده شده، کاملا" یکنواخت نیست،(با چند تا جایگذاری عدد مشخص می شود.)
و در نتیجه احتمال قرار گیری در هر خانه بیشتر از یک دهم می شود که من با این استدلال دو دهم زدم.
تابع داده شده یکنواختهچون برگرفته شده از یکی از دو روش ایجاد آرایه ی تصادفیه که clrs گفته

کسی سوالای تخصصی هوش رو حل نمی کنه؟
اونا خیلی سرنوشت ساز هستن

Ayyy ya ya ya
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , AI.
ارسال: #۱۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۴۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ب.ظ)AI. نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  تابع داده شده یکنواختهچون برگرفته شده از یکی از دو روش ایجاد آرایه ی تصادفیه که clrs گفته

در حالت کلی، بله، یکنواخت است، اما در این مثال خاص باید دقیقا بررسی کرد،
که در بیست عدد اول، بعضی خانه ها همچنان تک عضوی می مانند و . . .

نه اینطور نیست همه دو عضوی میشن (برای راحتی محاسبات رقم های یکان رو به توان ۳ برسونی کافیه)

نظر شما رو کدوم گزینه است؟
ارسال: #۱۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۶ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  نظر شما رو کدوم گزینه است؟

یک دهم

منم میگم یک دهم...ولی حیف که ۰/۰۱ رو زدم
ارسال: #۱۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۱ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  بعضی سوالا اشتباه حل کردی
وقتی هر بار[tex]\frac{1}{k}[/tex] برداشته بشه چقدر می مونه؟[tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex]
منم گفتم که چرت نوشتم. و احتمال خطا صددردصده. البته اینی که گفتی رو نفهمیدم چه جوری وقتی [tex]\frac{1}{k}[/tex] برمیداری تهش [tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex] . یعنی منظورم اینه که پس n کجاست؟

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال بعدی که می تونه غلط باشه گرفتن ارتفاع ریشه برابر ۱ چون تا اونجا که من یادمه صفر می گرفتن(بستگی داره به نظر طراح)
یادم نیست چه تحلیلی کردم ولی انگار ارتفاع رو صفر بگیری ، با ارتفاع ۷ ، تعداد عناصر خیلی بیشتر از ۱۰۰۰ میشه و فکر کنم با ۶ هم جواب نده. البته دقیق یادم نیست ولی مهم مفهوم سواله که فهمیدم ولی حل نکردم سر جلسه

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال بعدی سوال آخر نظریه است اگر عددی رقم آخرش صفر باشه گزینه ای که انتخاب کردی جواب نمی ده
من اولش گفتم گزینه ۲ جواب نیست و بعد که اومدم گزینه ۳ را بررسی کنم ، اشتباهی نوشته بودم گزینه ۲/ جواب گزینه ۳ بوده.
ممنون تذکر دادی.

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  درمورد حداقل گیت های منطقی
ما به [tex]I_0[/tex] صفر به [tex]I_1[/tex] [tex]t'[/tex] و به اون دوتای دیگه یک میدیم پس یکی احتیاج است
البته الان که فکرشو میکنم ، میبنیم احتمالا درست میگی. چون به نظر میاد لازم نباشه اون حالت بی اهمیت که توی خونه ۲ هست را در نظر بگیریم. بازم خوشبختانه اینو نزدم

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۶۱ باید سخت افزاری باشی تا بتونی حلش کنی(البته مقاومت رو مفهومی فهمیده باشین می تونین )
وقتی بافر به حالت بایاس می رود ما در خروجی vdd داریم(یعنی یک) که با اضافه کردن این میرسیم به گزینه [tex]a' b' c[/tex]
ولی وقتی بایاس نشه چی ؟ اونوقت تو خروجی چیزی نداریم دیگه؟ درست میگم؟

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۶۶ من هم عین تو زدم ولی احتمال اینکه هر دوتامون اشتباه کرده باشیم زیاده
من نزدم چون میدونم بعدا اختلاف هست بین گزینه صحیح . خطرش بالا بود

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۱ اولش باهات هم نظر بودم ولی به این نکته توجه کن که درخواست یا آزاد کردن منبع در واحد زمان یکی است ممکنه در این واحد زمان درخواست بده و نگه دارد و در واحد زمان بعدی باز درخواست دهد چون این نگهداری است که موجب بن بست میشه نه درخواست
خب اینجوری باشه، پس چی میشه جواب؟
البته ظاهرا توی تست های دیگه ای که قبلا دیده بودم این جمله به صورت پیش فرض گفته میشد، ولی ظاهرا جنبه نمایشی داشته

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۲ در مورد این سوال یادمه اول همون pd بدست آوردم ولی
توجه نکردی که اون نیمه ی ای که تغییر یافتن رو یه بار در گزینه ی یک و یه بار در گزینه ی ۲ حساب کردی
گفته شده که نصفش مشکل ندارن پس [tex]\frac{1}{2}pd[/tex]+ نصف دیگه اش که تغییر کرده [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که در مجموع میشه [tex]\frac{3}{2}pd[/tex] پس حالا که سرعت دو برابر میشه داریم[tex]\frac{1}{2}\ast\frac{3}{2}pd=\frac{3}{4}pd[/tex]
اینو توجه کردم، ولی یه جواب خارج گزینه ها بدست میومد. یعنی سه حالت رخ میداد.
۱/ در حافظه جای خالی واسه صفحه درخواستی باشه [tex]pd[/tex] که اینجا ما کاری به تغییر صحفه نداریم
۲/ در حافظه جای خالی واسه صفحه نباشه و باید صفحه جایگزین کرد که اگه صحفه تغییر نکرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast pd[/tex]
۳/ در حافظه جای خالی واسه صحفه نباشه و باید صحفه جایگزین کرد و اگه اون صفحه تغییر کرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که باید دوتا انتقال انجام بدیم و جواب آخری که بدست آوردم با گزینه ها جور نبود.
یه کم گنگ بود سوالش. البته من خودم pd/2 زدم که بدجور غلطه Big Grin

در کل تشکر میکنم بابت تذکرات و نکاتی که گفتی

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , مهربان مادر
ارسال: #۱۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۹ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  بعضی سوالا اشتباه حل کردی
منم گفتم که چرت نوشتم. و احتمال خطا صددردصده. البته اینی که گفتی رو نفهمیدم چه جوری وقتی [tex]\frac{1}{k}[/tex] برمیداری تهش [tex]\frac{(k-1)}{k}[/tex] . یعنی منظورم اینه که پس n کجاست؟
اونی که نوشتم ضرب در n میشه
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال بعدی که می تونه غلط باشه گرفتن ارتفاع ریشه برابر ۱ چون تا اونجا که من یادمه صفر می گرفتن(بستگی داره به نظر طراح)
یادم نیست چه تحلیلی کردم ولی انگار ارتفاع رو صفر بگیری ، با ارتفاع ۷ ، تعداد عناصر خیلی بیشتر از ۱۰۰۰ میشه و فکر کنم با ۶ هم جواب نده. البته دقیق یادم نیست ولی مهم مفهوم سواله که فهمیدم ولی حل نکردم سر جلسه
درمورد این سوال باهات موافقم ولی چون تو وقت تخصصی ها حلش کردم و برگه رو گرفته بودن دقیقا یادم نبود گزینه ی ۴ تا ۷ کدومه
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۶۱ باید سخت افزاری باشی تا بتونی حلش کنی(البته مقاومت رو مفهومی فهمیده باشین می تونین )
ولی وقتی بایاس نشه چی ؟ اونوقت تو خروجی چیزی نداریم دیگه؟ درست میگم؟
وقتی های امپدانس هست(منظورم z) مقاومت صفر می شود و خروجی یک
شرمنده من عبارت ها رو اشتباه می کنم فکر می کردم بایاس یعنی های امپدانسBig Grin(البته الان هم نمی دونم معنی دقیقش چیه)
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۱ اولش باهات هم نظر بودم ولی به این نکته توجه کن که درخواست یا آزاد کردن منبع در واحد زمان یکی است ممکنه در این واحد زمان درخواست بده و نگه دارد و در واحد زمان بعدی باز درخواست دهد چون این نگهداری است که موجب بن بست میشه نه درخواست
خب اینجوری باشه، پس چی میشه جواب؟
البته ظاهرا توی تست های دیگه ای که قبلا دیده بودم این جمله به صورت پیش فرض گفته میشد، ولی ظاهرا جنبه نمایشی داشته
n<m+2
کلا تست زیاد حل نکردم (مخصوصا مشترک ها)
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  سوال ۷۲ در مورد این سوال یادمه اول همون pd بدست آوردم ولی
اینو توجه کردم، ولی یه جواب خارج گزینه ها بدست میومد. یعنی سه حالت رخ میداد.
۱/ در حافظه جای خالی واسه صفحه درخواستی باشه [tex]pd[/tex] که اینجا ما کاری به تغییر صحفه نداریم
۲/ در حافظه جای خالی واسه صفحه نباشه و باید صفحه جایگزین کرد که اگه صحفه تغییر نکرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast pd[/tex]
۳/ در حافظه جای خالی واسه صحفه نباشه و باید صحفه جایگزین کرد و اگه اون صفحه تغییر کرده باشه میشه [tex]\frac{1}{2}\ast2pd[/tex] که باید دوتا انتقال انجام بدیم و جواب آخری که بدست آوردم با گزینه ها جور نبود.
یه کم گنگ بود سوالش. البته من خودم pd/2 زدم که بدجور غلطه Big Grin

در کل تشکر میکنم بابت تذکرات و نکاتی که گفتی
الان مغزم درست کار نمی کنه ولی امیدوارمBig Grin
خواهش
البته ما باید تشکر کنیم که شما نشستین همه رو کامل تحلیل کردین

Ayyy ya ya ya
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoud67
ارسال: #۱۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۴۴ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  وقتی های امپدانس هست(منظورم z) مقاومت صفر می شود و خروجی یک
شرمنده من عبارت ها رو اشتباه می کنم فکر می کردم بایاس یعنی های امپدانسBig Grin(البته الان هم نمی دونم معنی دقیقش چیه)

n<m+2
در کل منم نفهمیدم چی شد. ایشالا هادی یوسفی حلش میکنه و میبینیمBig Grin

اون سیستم عامل را هم باید یه نظری عمیقتر بندازم. خطری شد Idea

New LifeHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۸۹۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۵۰۸ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات کنکور ۹۸-هوش مصنوعی nilinili ۲ ۲,۵۵۴ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: slinda
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۱۱۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست حل سوالات سیستم عامل پیشرفته کنکور دکتری ۹۶ okok ۱ ۲,۴۳۲ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parmouze
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۷۰۹ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۵۸ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۴۷۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش mina.ah ۹ ۸,۳۴۹ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hassan_alikarami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close