زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال فنی: چرا نتایج اینقدر طول میکشه؟

ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ ب.ظ
یه سوال فنی داشتم چرا اعلام نتایج اینقدر طول میکشه
مثلا ما میبینیم موسساتی مثل مدرسان و یا حتی در کنکور آزمایشی در سطح کارشناسی مثلا قلم چی که آمار آزمون دهندگانش بالاست تقریبا ۵ ۶ ساعت بعد از آزمون نتایج اعلام میشه اما چرا نتایج سازمان سنجش اینقدر طول میکشه؟؟؟
خودم دو تا نظر داشتم ۱: آمار جمعیتی سازمان سنجش بالاتره.. جواب خودم:خب فرض کن ده برابر بیست برابر بارم باید ده بیست روزه نتایج رو بدن
۲: دسنگاه های سنجش قدیمیه... شاید در گذشته اینجوری بود مثلا موقع ای که من پیش دانشگاهی بودم و آزمون های آزمایشی سنجش رو می دادم جوابش هفته بعد میومد..اما الان فکر کنم سرعتشون بالا رفته اما بازم چرا طول میکشه؟؟؟
آیا کسی تاحالا به جواب رسیده؟؟؟ کسی آشنا نداره سنجش بپرسه؟ Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hubble
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط Amoojan.)
RE: سوال فنی: چرا نتایج اینقدر طول میکشه؟
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)matias نوشته شده توسط:  یه سوال فنی داشتم چرا اعلام نتایج اینقدر طول میکشه
مثلا ما میبینیم موسساتی مثل مدرسان و یا حتی در کنکور آزمایشی در سطح کارشناسی مثلا قلم چی که آمار آزمون دهندگانش بالاست تقریبا ۵ ۶ ساعت بعد از آزمون نتایج اعلام میشه اما چرا نتایج سازمان سنجش اینقدر طول میکشه؟؟؟
خودم دو تا نظر داشتم ۱: آمار جمعیتی سازمان سنجش بالاتره.. جواب خودم:خب فرض کن ده برابر بیست برابر بارم باید ده بیست روزه نتایج رو بدن
۲: دسنگاه های سنجش قدیمیه... شاید در گذشته اینجوری بود مثلا موقع ای که من پیش دانشگاهی بودم و آزمون های آزمایشی سنجش رو می دادم جوابش هفته بعد میومد..اما الان فکر کنم سرعتشون بالا رفته اما بازم چرا طول میکشه؟؟؟
شما اگه تو اون موسسات چندتا از پاسخ هاتم اشتباه حساب کنن ، هیچ فرقی برات نداره فوقش ۵۰۰ تا ترازت کم و زیاد میشه.... اینجا اگه یه اشتباه کوچیک بکنن کلی فرق فوکوله!Big Grin
سنجش کلی بروکراسی اداری و از این چیزا داره تا مطمئن بشن مشکلی نباشه و حقی ضایع نمیشه از این چیزا...
دیدی این سوالا رو چطوری با اسکورت میبرن و اینا... حالا مقایسه کن با قلمچی که یارو صبح جمعه با بیجامه میومد سوالا رو هم میزاشت عقب موتور میاورد تا محل آزمون!Big GrinTongue
کلا موسسات مشقی هستن ، سنجش جنگیه!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: kaka22 , amir_hossein , mhd3 , hubble
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)matias نوشته شده توسط:  یه سوال فنی داشتم چرا اعلام نتایج اینقدر طول میکشه

به چندین و چند دلیل
یکی اینکه تعداد شرکت کنندگان آزمون بسیار زیاد هست (امسال که به احتساب رشته های شناور میلیونی شد) و قابل مقایسه با موسسات نیست .
مقطع ارشد با مقاطع دیگه قابل قیاس نیست و تنوع رشته هاش زیاده
برخی رشته ها حتی سوالات تشریحی هم دارند
این تا اردیبهشت ماه
بعد از اعلام اولیه هم تا به اعتراضات رسیدگی بشه زمانی لازم هست
و همچنین برخی دانشگاهها مصاحبه دارند تا انجام بشه و نتایج اون مشخص بشه باز زمان دیگری لازم هست
good-wishes، در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

آقا قبول نیست !!! من اومدم تو این تاپیک کسی پاسخ نداده بود . چرا تا من جوابم رو ثبت کردم یهو این همه پاسخ قبل من ثبت شد Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , farzad67 , Mehrdad7soft , Riemann
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ب.ظ
دلایلتون منطقیه اما پس چرا تو خود کنکور کارشناسی هم یک ماه و نیم طولش میدن (آزمون تیرماه جوابا اواسط مرداد)
اونجا که ۵ تا رشته بیشتر نیست
موسساتی هم مثه قلم چی مخصوصا تو آزمونای جامع خیلی متقاضی دارن.... دیگه آیا ۶ ساعت میشه ۴۵ روز؟؟؟ چقدر بروکراسی و کاغذ بازی آخه Smile

نمیشه بریم کمکشون واسه تصحیح پاسخنامه ها Big Grin

راستی تاپیک جدا نزنم دیگه یه سوال همینجا بپرسم شنیدم هر سال سنجش سوالای اشتباه رو میگیره و اگه تشخیص بده واقعا اشتباه هستن اونارو حذف میکنه.. ومخصوصا شنیدم دکتر قدسی هم کمک میکنه ..آیا درسته؟ بریم سوال اشتباه دربیاریم؟
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)matias نوشته شده توسط:  راستی تاپیک جدا نزنم دیگه یه سوال همینجا بپرسم شنیدم هر سال سنجش سوالای اشتباه رو میگیره و اگه تشخیص بده واقعا اشتباه هستن اونارو حذف میکنه.. ومخصوصا شنیدم دکتر قدسی هم کمک میکنه ..آیا درسته؟ بریم سوال اشتباه دربیاریم؟

بله درسته
تو همین مانشت هم بچه ها با هم فکری هم سوالاش رو هر سال جمع میکنن و اعلام میکنن به سنجش
به وقتش انشاا... باز چنین کاری میشه
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ب.ظ
وقتش که حتما بعد از انتشار کلید سوالاست Big Grin
پس تا اون روز یکم رو سوالا فکر کنیم Wink
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
به نظر من میتونند و دیر میدن زورشون زیاد

ما هم که ...

Mr POSHTE Parde

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  38285120436005260802.jpg]
رتبت چند شده پسر عزیزم؟!! ۱۴۰۰۰ ولی مهم اینه مجاز شدم [تصویر:  69904763000059671769.gif]
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۹ ب.ظ، توسط saeed.rasouli.)
چقدر شما ساده اید،
تنها یک دلیل داره و اون هم این است که همینه که هست!!!!

بررسی پاسخنامه ها کامپیوتری است، از شما کامپیوتری ها تعجب می کنم. در آوردن درصد ها براشون کاری نداره.
مسئله بقیه مسائل است. از قبیل این که آیا سوالات و گزینه ها درست بودن و یا باید حذف بشوند. و دیگر مسایل امنیتی و ...

این که می گویید تعداد رشته ها خیلی زیاد است ، خیلی خنده دار است، خب سوالای هر درسی رو به استاد مربوطه می دهند. همه رو که یه یک استاد نمی دند. معلوم است درس معماری و سیستم عامل رو خوب نخوندید.!!!

و اما نکته مهم این جا است که با همه تفاسیر در صورتی که بخواند میشه تو حداکثر یک ماه رتبه ها رو اعلام کنند ولی خودشون رو به زحمت نمی اندازند و بجای ضربالمثل "در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست" از ضربالمثل "عجله کار شیطونه بهره می برند"

و اما نکته اصلی و خیلی مهم تر!! این است که بعد از این که رتبه ها تعیین شد و انتخاب رشته کردیم، هیچ چیزی برای بررسی وجود ندارد و فقط باید فرم های انتخاب رشته را در کامپیوتر قرار بدهند و با استفاده از یک الگوریتم ساده مرتب سازی براحتی در عرض چند ساعت!!! همه چیز معلوم می شود!!! اما از آنجایی که در مملکت ما همه چی دقیقه ۹۳ ای است، باید صبر کنند تا پاییز ببینند که دانشگاه ها چند تا ظرفیت می خواهند و بر طبق اون عمل کنند. اگر خدای نکرده زبونم لال!! روم به دیوار!! از الان پیش بینی می کردند و هر دانشگاهی به صورت قطعی اعلام می کرد که چند نفر پذیرش می خواد، همون روزی که انتخاب رشته کردید، صبح فرداش معلوم می شد که کجا قبول شدید.
بله دلبندانم، الآن سال ۲۰۱۴ است و خداوند رایانه های خیلی سریعی آفریده است. اون چیزی که باعث کندی امور می شود مسائل انسانی است، نه رایانه ای!!!
بنابراین این قدر زحمت شمردن تعداد رشته ها و مقایسه اون ها با آزمون های آزمایشی رو نکشید. مطمئن باشید تا ۱۰۰۰ سال دیگه هم همین قدر طول خواهد کشید و هیچ ربطی به مسائل کمی ندارد و مسائل کیفی هستند که تعیین کننده هستند.

بالا رفتیم ماست بود، قصه ما راست بود. پایین رفتیم دوغ بود، قصه ما دروغ بود.
درود و دو صد بدرود.
یا حق.
Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: novinaa , nlp@2015 , hubble

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۶۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۷۸ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  اعلام نتایج دکتری ۹۴ Bache Mosbat ۱۱ ۱۰,۶۳۳ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۲۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۸۰۳ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۴۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
Information اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۵۳ ۷۰,۸۹۳ ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close