زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جهت دهی برنامه ریزی کنکور ۹۴

ارسال: #۱۶
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط explorer.)
RE: جهت دهی برنامه ریزی کنکور ۹۴
(۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ ب.ظ)زهرا سادات نوشته شده توسط:  با سلام .

من توضیخات دوستان رو خوندم . ممنون از راهنمایی هاتون

اما یه سوال دارم اونم اینکه با این حجم کتابا من می ترسم از تابستون بخونم تموم نکنم ؟ اینجوریه یعنی ؟
میشه تجربه هاتون از برنامه ریزی های موفق رو بگید ؟ من برنامه ریزی بلد نیستم !!!!

۱) روزی چند درس بخونیم خوبه ؟
۲) مبحثی ؟ فصلی ؟ یا از اول کتاب شروع کنیم به آخرش ؟
۳) اینجوری خوبه ؟ اول ریاضیات رو تموم کنم ؟ بعد مشترک و بعد هم تخصصی ؟

با تشکر از شما

ببین اینکه شما چی بخونی چطور بخونی چند ساعت بخونی کی بخونی کجا بخونی با کی بخونی و.... خودت از همه بهتر میتونی تصمیم بگیری
مثلا شخص من که نمیدونم شما پایه کدوم درسات چطوره؟ به کدو درس بیشتر علاقع داری؟ رو کدوم تسلط داری؟ رو کدوم اصن وقت نذاری؟ و ...
خودت بهترین برنامه ریز واسه خودت باش

(۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  ادم واقعا بااین منابعی ک دوستان لطف میکنن میگن...گیج میشه!!!نمیدونه چی خوبه چی بده!!..مرجع بخونه یا کتاب اصلی!!اینجوری بیشتر استرس میگیری.Confused

بهترین زمان واسه مرجع خوندن ، تابستونه
اما اینکه کدوم کتاب بهتره، تقریبا تمام کتب کنکوری یه چیزن ببین اکثرا چی گفتن ، همونو بخون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , زهرا سادات
ارسال: #۱۷
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ

اما یه سوال دارم اونم اینکه با این حجم کتابا من می ترسم از تابستون بخونم تموم نکنم ؟ اینجوریه یعنی ؟
میشه تجربه هاتون از برنامه ریزی های موفق رو بگید ؟ من برنامه ریزی بلد نیستم !!!!

با تشکر از شما

من خودم از ۱۲ شهریور مجبور شروع کنم یه خاطر پروژه هایی که داشتم. چند بارم تونستم دوره کنمو اصن هم وقت کم نیاوردم. اینو گفتم که بدونید میشه تموم کرد ولی بهتره شما نذارید وسط شهریور شروع کنید. از همون اوایل تابستون شروع کنید خوبه به نظرم، اینجوری کتابای مرجع رو با کیفیت بیشتری میتونید بخونید.

اگه منظورتون از چند درس توی یه روز، نوع درسه، فک کنم دو نوع درس خوب باشه، چون روزت متنوع میشه.چون فقط یه نوع درس بخونی خسته کننده میشه. ۳ نوع درسم شاید باعث شه نتونی هرکدومو به یه جا برسونی.
من فک میکنم درسایی که به هم مربوطن اگه نزدیک به هم خونده شن خوبه، چون یه سری مباحث مشترک میتونن داشته باشن که باهم خوندنشون باعث میشه بهتر و زوتر جمع بندی بشن. ولی درمورد زیاضیات شاید اگه اول فقط مباحث مربوط به ریاضیات رو بخونید، زود خسته شید. خودتون یه جوری تنظیم کنید که درسای مربوط به هم نزدیک به هم خونده بشن ولی اینطورم نباشه که مثلا یه هفته همش مباحث ریاضی باشه.

موفق باشید Smile

هیچگاه اجازه ندهید احساس ناامیدی باعث شود در نهایت به کمتر از آنچه که لیاقتتان است رضایت دهید...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات , mhr.ash
ارسال: #۱۸
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط hoomanab.)
برای شروع کار وقتی شروع به خوندن یک کتاب میکنید، تا زمانی که سرفصلی که باید توی برنامه ریزی تون از اون کتاب بخونید تموم نکردید، شروع به خوندن کتاب دیگه نکنید. به عبارتی توی شروع کار به صورت موازی درس نخونید.
مثلا برنامه ریختید تا دو هفته آینده ۲ فصل از پایگاه داده رو بخونید. تا زمانی که این دو فصل رو تموم نکردید سراغ درس دیگه ای نرید!
دلیلش اینه که توی شروع کار، شما باید به درس خوندن جذب شید و بهش پایبند باشید.
اینطور فرض کنید که شروع کردید به درس خوندن مثلا همون پایگاه داده. تا قسمتی جلو رفتید، بعدش خستا میشید و میرید سراغ دیگه. در حالی که اونی که تا اون موقع خوندید همش داستان بوده و تازه رسیدید به اصل کاری!
اگه از اول کار اینطور رفتار کنید، ممکنه ۳ یا ۴ کتاب توی یک روز بخونید، ولی اصلا انگار هیچی نخوندید و همش از درس خسته میشید و ذهنیتتون نسبت به درس بد میشه. به عبارتی به درس خوندن پایبند نیستید و بعد مدتی جا میزنید!
تا یک ماه اول، غیر موازی درس بخونید تا به درس خوندن عادت کنید!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

با تشکر از شما

یه ضرب المثل هست که میگه چشم میبینه، اما این ذهنه که داره کار میکنه. مطمین باشید بزرگترین کتاب رو تا کنکور چند دور میخونید!
از روزی ۳ یا ۴ ساعت شروع کنید و هر ماه یک ساعت به ساعت مطالعه اضافه کنید!
کسایی که روزه میگیرن، توی ماه رمضون، روز رو بخوابید و تا سحر درس بخونید. نگران به هم خوردن ساعت بدنتون نباشید، بعد از دو هفته می تونید دوباره به حالت عادی برگردید!
برای شروع به درس خوندن یک سری توضیحات دادم. شما فعلا تابستون رو درس بخونید برای مهر به بعد شیوه درس خوندن تغییر میکنه. توی تابستون وقت بذارید رو کتب مرجع!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات , Eternal , neda R , mhr.ash
ارسال: #۱۹
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ق.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  ادم واقعا بااین منابعی ک دوستان لطف میکنن میگن...گیج میشه!!!نمیدونه چی خوبه چی بده!!..مرجع بخونه یا کتاب اصلی!!اینجوری بیشتر استرس میگیری.Confused

درسایی مثل گسسته و شبکه و طراحی الگوریتم از مرجع بخون واسه بقیه دروس کتاب خوب هست اما شبکه رو حتما بشین از کراس بخون می دونم ترجمه خوبی ام در اختیار نیست ولی چاره ای جز این نیست.
یه چیز دیگه در مورد شبکه اونم این که رو کتاب حقیقت زیاد حساب نکن(اصلا سمت راهیان ارشد نرو) چون کنکور امسال همه از لایه های بالا بودن البته شاید کل کتابو بخونی بتونی یه تست بزنی!

همین امیدوارم بدرد خورده باشهCool
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , زهرا سادات , mhr.ash
ارسال: #۲۰
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۸ ق.ظ)aliyaser نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  ادم واقعا بااین منابعی ک دوستان لطف میکنن میگن...گیج میشه!!!نمیدونه چی خوبه چی بده!!..مرجع بخونه یا کتاب اصلی!!اینجوری بیشتر استرس میگیری.Confused

درسایی مثل گسسته و شبکه و طراحی الگوریتم از مرجع بخون واسه بقیه دروس کتاب خوب هست اما شبکه رو حتما بشین از کراس بخون می دونم ترجمه خوبی ام در اختیار نیست ولی چاره ای جز این نیست.
یه چیز دیگه در مورد شبکه اونم این که رو کتاب حقیقت زیاد حساب نکن(اصلا سمت راهیان ارشد نرو) چون کنکور امسال همه از لایه های بالا بودن البته شاید کل کتابو بخونی بتونی یه تست بزنی!

همین امیدوارم بدرد خورده باشهCool

مرسی دوستی...

این شبکه هم برا ای تی ها دردسری شده!!!!!!!!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ب.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  برای شروع کار وقتی شروع به خوندن یک کتاب میکنید، تا زمانی که سرفصلی که باید توی برنامه ریزی تون از اون کتاب بخونید تموم نکردید، شروع به خوندن کتاب دیگه نکنید. به عبارتی توی شروع کار به صورت موازی درس نخونید.
مثلا برنامه ریختید تا دو هفته آینده ۲ فصل از پایگاه داده رو بخونید. تا زمانی که این دو فصل رو تموم نکردید سراغ درس دیگه ای نرید!
دلیلش اینه که توی شروع کار، شما باید به درس خوندن جذب شید و بهش پایبند باشید.
اینطور فرض کنید که شروع کردید به درس خوندن مثلا همون پایگاه داده. تا قسمتی جلو رفتید، بعدش خستا میشید و میرید سراغ دیگه. در حالی که اونی که تا اون موقع خوندید همش داستان بوده و تازه رسیدید به اصل کاری!
اگه از اول کار اینطور رفتار کنید، ممکنه ۳ یا ۴ کتاب توی یک روز بخونید، ولی اصلا انگار هیچی نخوندید و همش از درس خسته میشید و ذهنیتتون نسبت به درس بد میشه. به عبارتی به درس خوندن پایبند نیستید و بعد مدتی جا میزنید!
تا یک ماه اول، غیر موازی درس بخونید تا به درس خوندن عادت کنید!

ممنون از راهنمایی تون . حق با شماست من موازی خوندن رو امتحان کردم اما نتیجه نداد . راهی که شما پیشنهاد دادید ممکنه شروع خوبی باشه . تستش می کنم Blush

لبخند بزن سگرمه های آسمان باز شود ...
شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
دیکتاتورها هم لبخند می زنند !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , hoomanab
ارسال: #۲۲
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ق.ظ
ممون بابت راهنمایی های خوبتونSmile
خیلی مفید بود ممنونSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hoomanab
ارسال: #۲۳
۱۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۲۴ ق.ظ
در مورد گرایش های ارشد فناوری اطلاعات هم صحبت کنید.با توجه به محدودیت جنسیت کدام گرایش برای ی خانم مناسب هست؟
good-wishes، در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا برای پرسشتون تاپیک جدید در بخش "سوالات کلی انتخاب رشته" ایجاد کنید
از نقل قول طولانی هم خودداری بفرمایید لطفا - با توجه به عدم ارتباط سوال با نقل قول حذف شد

کمیاب ترین چیز در دنیا زندگی کردن است.!
بسیاری از مردم فقط وجود دارند...
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ
در مورد گرایش های ارشد فناوری اطلاعات هم صحبت کنید.با توجه به محدودیت جنسیت کدام گرایش برای ی خانم مناسب هست؟
[/quote]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
امیدوارم تونسته باشم تا حدودی راهنماییت کنم
good-wishes، در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لینک به درستی کپی نشده . لطفا اصلاحش کنید

۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۱ ب.ظ
سلام دوستان من کاربر جدیدم و تازه تصمیم گرفتم که واسه ارشد اقدام کنم اما نمی دونم چطور برنامه ریزی کنم Huh واین رو می دونم که به برنمه ریزی آزمون پارسه هم نمی رسم دوستام خواهشا راهنماییم کنیم.ممنون
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ)najmegh نوشته شده توسط:  سلام دوستان من کاربر جدیدم و تازه تصمیم گرفتم که واسه ارشد اقدام کنم اما نمی دونم چطور برنامه ریزی کنم Huh واین رو می دونم که به برنمه ریزی آزمون پارسه هم نمی رسم دوستام خواهشا راهنماییم کنیم.ممنون

پست های آقای جهانی رو بخونید. مصاحبه ای با عنوان چگونه رتبه یک شویم رو هم بخونید. با وجود این همه حرف خوب دیگه چیزی برای گفتن نیست که ما بخواهیم بگیم. فقط خلاصه اش این هست که"میتونی"

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ب.ظ
من میخوام تازه شروع کنم ؟ دیر نیست؟ باتوجه به اینکه صبا تا ۲ سرکارم - باید روزی چند ساعت بخونم که حتما قبول شم؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۸
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط hoomanab.)
این روزا دیگه وقت شروع خوندن کتاب های کنکوریه...
Smile

(۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ)mehrara_f نوشته شده توسط:  من میخوام تازه شروع کنم ؟ دیر نیست؟ باتوجه به اینکه صبا تا ۲ سرکارم - باید روزی چند ساعت بخونم که حتما قبول شم؟
این سوال که روزی چند ساعت بخونم تا قبول شم منو یاد کسایی میندازه که میان ازم میپرسن تضمینی میتونی کاری کنی تا ۶ماه زبان انگلیسی خوب حرف بزنیم!Huh
همه چی بستگی به خود شما داره. یک مقدار ماکزیمم از توانایی های خودتون در هر روز در نظر بگیرید. هر شب خودتون رو با اونی که باید می بودید مقایسه کنید. اگه مطلوب نبودید روز بعد بیشتر تلاش کنید.
میزان مطالعه تون و کار های روزمره تون رو ثبت کنید روی کاغذ تا از بینشون بتونید ساعات مرده رو پیدا و استفاده کنید.Smile
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۸ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط mahsa_ysfr.)
روش صحیح مطالعه برای ایجاد آمادگی کنکور ارشد:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شرایط مطالعه پربازده :

از دلایل عدم قبولی در کنکور:

کارگاه جمع بندی و خلاصه نویسی پویا به همراه برنامه ریزی تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۴

۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali-deneshjoo
ارسال: #۳۰
۲۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ق.ظ
(۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  این روزا دیگه وقت شروع خوندن کتاب های کنکوریه...
Smile

سلام

من این تاپیک و راهنمایی های مختلف را خوندم.
اصولش این بوده که از اول تابستون شروع کنم با مراجع٬ و از اول مهر هم کتابای کنکورو بخونم بقول شما. منتها من این زمان را از دست دادم. از طرفی پایه ام هم در همه دروس نابوده Big Grin Undecided٬ کتابای مرجع را نخوندم تاحالا و دروس را هم توی دوره کارشناسی همینطوری از سر رفع تکلیف میخوندم.
اینه که الان تکلیف من در صورتیکه هدفم رتبه ۱ باشه چیه؟ (الان احتمالا میگین اینو چه دل خجسته ای داره Big Grin Sad ) از مراجع شروع کنم و با همین روشی که تو این تاپیک گقته شده تا تموم نشدنشون سراغ تست و کتابای کنکور نرم؟ یا چون مقداری از زمان را از دست دادم خواندن مراجع و کتابای کنکور/تست را همزمان کنم (که در این صورت درمورد نحوه مدیریتش هم هیچ ایده ای ندارم)

انگیزه کاملا بالایی دارم برای جبران از دست رفته ها اما نمیدونم راه صحیح این جبران چیه. مثلا دیگه این وقت برای من هست که با روزی ۴ ساعت مطالعه شروع کنم و بعد ماه به ماه ۱ ساعت افزایش بدم یا از همین اول باید با ساعت مطالعه بالا شروع کنم. سخت هست اما چاره ای هم هست؟ فقط میترسم غیر ممکن باشه Rolleyes
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close