زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جهت دهی برنامه ریزی کنکور ۹۴

ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط hoomanab.)
سلام به همه کنکوری های ۹۴!
من یک سری ایده دارم که ممکنه به دردتون بخوره.

۱)اول اینکه الان خیلی زوده شروع کنید چون اون آخرا دیگه می برید. کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که درسا زیاد باشه و حتی یک سال هم وقت براش کم باشه.
به نظرم اگه خیلی میخواید زود شروع کنید، اول تابستون زمان مناسبیه. خصوصا اونایی که پایه شون ضعیفه و اونایی که هنوز دارن کارشناسی می خونن! البته من خودم به دلایلی از سوم مهر شروع کردم!

۲) رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
اگه ماشین داشته باشید اینو میدونید که وقتی صبح ماشینو روشن می کنید باید بذارید یکم گرم شه و تا چند دقیقه با سرعت آروم باهاش حرکت کنید. همینطور اگه ورزش کرده باشید اینم میدونید که قبل از ورزش باید چند دقیقه نرمش کرد تا بدن گرم شه.
منظورم از این حرف این بود که همون اول بسم الله شروع نکنید روزی ۱۰ ساعت درس بخونید! اینطوری سر ۳ ماه نکشیده کلا درس رو رها می کنید و توی افق محو می شید Big Grin با روزی ۴ ساعت شروع کنید و هر ماه به ساعت مطالعتون اضافه کنید. مثلا ماه بعد یک ساعت بیشتر از ماه قبل درس بخونید.

۳) ساعات درسیتون رو یاد داشت کنید. اینطوری میتونید خودتو رو ارزیابی کنید. آخر هر روز هم کنار ساعات درسی بنویسید که چقدر از خودتون راضی بودید!

۴)هر شب، از هر درسی که خوندید، هرچیش یادتون مونده روی کاغذ بنویسید و یک جا نگهش دارید(هرچی یادتونه بنویسید! کتابو نگاه نکنید!). بعدا که خواستید درس رو ادامه بدید اون کاغذ رو بخونید تا مطالب قبلی مرور شن!

۵) برنامه ریزی مهم ترین اصله! برای خودتون برنامه های یک هفته ای و دو هفته ای بریزید(من خودم این کار رو می کردم). سعی کنید برنامه تون بر اساس توانتون باشه و طوری باشه که برسید انجامش بدید! از جمعه ها و روز های تعطیل برای جبران قسمت های عقب افتاده استفاده کنید!
برای برنامه ریزی می تونید از این قسمت انجمن کمک بگیرید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۶) حتما خلاصه نویسی کنید. اما نه اینکه همه چیو بنویسید. اون کاغذای آخر شب میشه خلاصه هاتون که موقع مرور کردن مجدد کتاب ها می تونید بهش چیز هایی اضافه کنید. در مورد تکنیک های مطالعه به این قسمت مراجعه کنید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۷)اهدافتون رو روی آینه اتاقتون بنویسید و همیشه نگاهش کنید! زیرش رو امضا کنید و با خودتون قرارداد بندید که بهشون پایبند باشید!

۸)خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید!! خودتون رو با بهترین خودتون مقایسه کنید !

۹)تفریح داشته باشید! مثلا روزهای جمعه اگه درساتون عقب نمونده فیلمی ببینید، سینما برید، با دوستان باشید و هرطوری خودتو حال می کنید !
حالا بریم سراغ درس ها! البته من میتونم در مورد درس های IT نظر بدم!

۱)توی تابستون به نظرم درسایی که مشکل دارید و همچنین درس هایی که باید عمیق خونده شه رو از روی مرجع بخونید. مثل شبکه، سیستم عامل، طراحی الگوریتم و ساختمان داده، پایگاه داده(مهندسی نرم افزار اگه قبلا نخوندید بخونیدش) من خودم گسسته نخوندم اما امسال آسون اومد و حیف شد بیشتر از یکی نتونستم جواب بدم. به نظرم گسسته رو هم بخونید. حتما حتما حتما حتما حتما تمرینای آخر فصل رو حل کنید. سوالایی توی کنکور بودند که حتی اعدادشون هم عوض نشده! توی تابستون سعی کنید این کتاب ها رو تموم کنید! کمک بزرگی بهتون می کنه!

۲)تابستون تست نزنید! فقط معلوماتتون رو بالا ببرید! بعد تابستون فقط کتاب های کنکوری رو بخونید! و بیشتر تست حل کنید! اول درسنامه رو بخونید، بعدش تستای تالیفی رو حل کنید بعدش تستای کنکور! تستای کنکور ۹۰،۹۱،۹۲،۹۳ رو دست نخورده بذارید برای ماه آخر! اولویت با تستای آزمون سراسری!

۳)حتما آزمون های آزمایشی رو شرکت کنید تا با شرایط آزمون آشنا شید. فرقی هم نمی کنه کجا! اما از بین موسسات، مدرسان و پارسه جامعشون بیشتره! هدف از آزمون اینه که به شرایط عادت کنید، زمان بندی رو یاد بگیرید، ترتیب مناسب جواب دادن به آزمون ها رو برای خودتون مشخص کنید! به رتبه ها هرگز دل خوش نکنید و از رتبه های بد ناراحت نشید! اما در عین حال سعی کنید رتبتون خوب شه و نوسان نداشته باشه! ممکنه آزمونا سوالای جالبی داشته باشه و حتما سوالای غلط هم داره! از سوالای مهم نکته برداری کنید!

۴)حتما درسا رو مرور کنید! می تونید توی آزمون های ۵۰ درصد موسسات این کار رو انجام بدید! مرور خیلی مهمه! برگه هایی که شبا می نویسید رو آخر هر هفته همه رو بخونید!

۵) زبان فراموش نشه!! روزی نیم ساعت حتما زبان بخونید! نرم افزار حعبه لایتنر برای اندروید توی سایت بازار هست که بعد دانلود می تونید ۵۰۴ واژه و ۱۱۰۰ واژه رو از توش بخونید! کمکتون می کنه! قسمت گرامر کتاب مدرسان هم خوبه. البته من نخوندم اما دوستان و کتاب فروشی ها می گن خوبه! هر شب یک متن تخصصی حل کنید! اون هم کتاب مدرسان خوبه. این رو خودم خوندم!

۶) برای بررسی منابع به این تاپیک مراجعه کنید

اگه قسمتی رو جا انداختم، لطفا بپرسید! امیدوارم مفید بوده باشم! Smile

موفق باشید Heart

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۱۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadafak7 , soheila2012 , unicornux , ka arman , پوونه , sss , nlp@2015 , hubble , lotus , Morris , مهرانگیز , Parisa-SH , alagh , shishabori , research.moghimi , زهرا سادات , felertishia1988 , zahra 67 , mehrn00sh , jeghele_1900 , بنفشه , bahman2000 , abji22 , مرتضی صفری , Good! , sadegh2013 , hamedcan , donyajoon24 , A7ade , Mohammadghk , happy07 , mhr.ash , khadij147 , fimen , احسان مومنی , somaieh_hassani , soloplay , mrsh1372 , Omn1990
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۳ ب.ظ
RE: جهت دهی برنامه ریزی کنکور ۹۴
من از این دوست گرامیمون تشکر میکنم
به ادامه فرمایش ایشون، پیشهاد استفاده از بخش مشاوره ارشد ۹۳ رو هم اضافه میکنم . پارسال بحث های سلسله مراتبی خوبی ارائه شده بود

ضمن اینکه در این زمان فعلی تا شروع واقعی ، بهتره مصاحبه ها رو هم مطالعه کنند دوستان، تا دستشون بیاد تجربیات رتبه های برتر هم چه بوده

اما ممنون میشم بحث های مربوط به منابع رو در هر درس جداگانه انجام بدید
بخش مشاوره همانطور که در توضیحاتش هم نوشته شده بنا نداره به منابع بپردازه

موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hoomanab , زهرا سادات , مرتضی صفری , mrsh1372
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۹ ب.ظ
فکر نمیکردم کسی بتونه این همه مطلبو یه جا یادش بیاره بگه! ولی خوب بود!
منم یه نکته کوچیک به این توضیح عالی اضافه میکنم با اجازه.

اگه میخواید تستای یه فصل از یه درس رو بزنید، شروع نکنید به ترتیب همرو بزنید که بعدش تستی واسه زدن نداشته باشی. حتی این کارم نکنید که بگید مثلا ۱۰ تای اولشو الان بزنم ۱۰ تای دومو ماه بعد... چون کتابای تست معمولا به ترتیب موضوعی هستند. به خاطر همین بهتره توی هر بار دوره که دارید، مضربی از یه عدد(اون عدد تعداد دوره هایی باشه که دارید) رو بزنید. اینجوری چون پراکنده تست زدید، هربار از هر موضوع تستاشو زدید.
امیدوار خوب گفته باشم ولی خودم حس میکنم خیلی بد گفتم! Big Grin

هیچگاه اجازه ندهید احساس ناامیدی باعث شود در نهایت به کمتر از آنچه که لیاقتتان است رضایت دهید...
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , happy07
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ب.ظ
کسانی که میخوان از الان شروع کنند بهترین کار ، خوندن زبان هست. اگه از همین حالا روزی ده تا لغت را یاد بگیرید و تکرار کنید تا بهمن سال دیگه حدود ۳۰۰۰ تا لغت میشه و خیلی عالی هست. و در کنارش میتونید گرامر هم تمرین کنید و متنهای تخصصی بخونید چون زبان را نمیشه به چند ماه جمعش کرد ، مخصوصا اگه توی بقیه دروس ضیعف و یا عقب مونده باشید، ممکنه هوس کنید زبان را کنار بذارید

New LifeHeart
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hoomanab , ka arman , mahyamk , hubble , e2000 , Parisa-SH , shamim_70 , ریحان , mehdian.y , alagh , abji22 , shamim_s
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۵۳ ب.ظ
در تکمیل حرف دوستامون:
زبان تافل رو به کتابای بالا اضافه کنید که خیلی بهتر از ۱۱۰۰ هست چون لغتاش کاربردی تره و ی چیزم که الان یادم افتاد و خودم دیر انجامش دادم خوندن لغتای سالهای قبله کنکورهاست...
گسسته: پوران هم خوبه
کتاب مهندسی نرم افزار پارسه خیلی سلیس و روانه و خسته کننده هم نیست ولی تست کم داره...
پایگاه مقسمی هم خوبه
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , ریحان
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ب.ظ
Re: RE: جهت دهی برنامه ریزی کنکور ۹۴
(۰۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  در تکمیل حرف دوستامون:
زبان تافل رو به کتابای بالا اضافه کنید که خیلی بهتر از ۱۱۰۰ هست چون لغتاش کاربردی تره و ی چیزم که الان یادم افتاد و خودم دیر انجامش دادم خوندن لغتای سالهای قبله کنکورهاست...
کتاب مهندسی نرم افزار پارسه خیلی سلیس و روانه و خسته کننده هم نیست ولی تست کم داره...
پایگاه مقسمی هم خوبه

میشه بگید کتاب نرم افزار پارسه چند صفحه هست؟

Sent from my ME172V using Tapatalk

با هزار تومان چی کار میشه کرد؟
با هزار تومان میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردBlush

[تصویر:  20141231011655_620.jpg]
۰
۰
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۱ ق.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)negar.v نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  در تکمیل حرف دوستامون:
پایگاه مقسمی هم خوبه

میشه بگید کتاب نرم افزار پارسه چند صفحه هست؟

Sent from my ME172V using Tapatalk

٣١٧ صفحه درست عزیز
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ka arman
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۴۰ ق.ظ
من مشکل اساسیم خلاصه نویسیه.یعنی امکان نداره بعد نوشتن بخونمشون.چون آخر سر میبینم حجمش از کتاب مرجع هم بیشتر شدهBlush
یه جورایی ممکنه فک کنن مولف اصلی من بودمو مولف واقعی کتاب منو خلاصه کردهSmile اما بیشوخی هرکی راهکاری داره بگه ممنون میشم Angel و اگه ۱نمونه اسکن خلاصشم آپلود کنه که دیگه شاهکار کرده. Huh
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH , ریحان , kingmax , alika
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ق.ظ
(۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۴۰ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  من مشکل اساسیم خلاصه نویسیه.یعنی امکان نداره بعد نوشتن بخونمشون.چون آخر سر میبینم حجمش از کتاب مرجع هم بیشتر شدهBlush
یه جورایی ممکنه فک کنن مولف اصلی من بودمو مولف واقعی کتاب منو خلاصه کردهSmile اما بیشوخی هرکی راهکاری داره بگه ممنون میشم Angel و اگه ۱نمونه اسکن خلاصشم آپلود کنه که دیگه شاهکار کرده. Huh
خلاصه هایی در مانشت موجود است در صورت جستجو میابید.یه نمونه اش:
۱
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ب.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  سلام به همه کنکوری های ۹۴!
من یک سری ایده دارم که ممکنه به دردتون بخوره.

۱)اول اینکه الان خیلی زوده شروع کنید چون اون آخرا دیگه می برید. کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که درسا زیاد باشه و حتی یک سال هم وقت براش کم باشه.
به نظرم اگه خیلی میخواید زود شروع کنید، اول تابستون زمان مناسبیه. خصوصا اونایی که پایه شون ضعیفه و اونایی که هنوز دارن کارشناسی می خونن! البته من خودم به دلایلی از سوم مهر شروع کردم!

۲) رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
اگه ماشین داشته باشید اینو میدونید که وقتی صبح ماشینو روشن می کنید باید بذارید یکم گرم شه و تا چند دقیقه با سرعت آروم باهاش حرکت کنید. همینطور اگه ورزش کرده باشید اینم میدونید که قبل از ورزش باید چند دقیقه نرمش کرد تا بدن گرم شه.
منظورم از این حرف این بود که همون اول بسم الله شروع نکنید روزی ۱۰ ساعت درس بخونید! اینطوری سر ۳ ماه نکشیده کلا درس رو رها می کنید و توی افق محو می شید Big Grin با روزی ۴ ساعت شروع کنید و هر ماه به ساعت مطالعتون اضافه کنید. مثلا ماه بعد یک ساعت بیشتر از ماه قبل درس بخونید.

۳) ساعات درسیتون رو یاد داشت کنید. اینطوری میتونید خودتو رو ارزیابی کنید. آخر هر روز هم کنار ساعات درسی بنویسید که چقدر از خودتون راضی بودید!

۴)هر شب، از هر درسی که خوندید، هرچیش یادتون مونده روی کاغذ بنویسید و یک جا نگهش دارید(هرچی یادتونه بنویسید! کتابو نگاه نکنید!). بعدا که خواستید درس رو ادامه بدید اون کاغذ رو بخونید تا مطالب قبلی مرور شن!

۵) برنامه ریزی مهم ترین اصله! برای خودتون برنامه های یک هفته ای و دو هفته ای بریزید(من خودم این کار رو می کردم). سعی کنید برنامه تون بر اساس توانتون باشه و طوری باشه که برسید انجامش بدید! از جمعه ها و روز های تعطیل برای جبران قسمت های عقب افتاده استفاده کنید!
برای برنامه ریزی می تونید از این قسمت انجمن کمک بگیرید

۶) حتما خلاصه نویسی کنید. اما نه اینکه همه چیو بنویسید. اون کاغذای آخر شب میشه خلاصه هاتون که موقع مرور کردن مجدد کتاب ها می تونید بهش چیز هایی اضافه کنید. در مورد تکنیک های مطالعه به این قسمت مراجعه کنید

۷)اهدافتون رو روی آینه اتاقتون بنویسید و همیشه نگاهش کنید! زیرش رو امضا کنید و با خودتون قرارداد بندید که بهشون پایبند باشید!

۸)خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید!! خودتون رو با بهترین خودتون مقایسه کنید !

۹)تفریح داشته باشید! مثلا روزهای جمعه اگه درساتون عقب نمونده فیلمی ببینید، سینما برید، با دوستان باشید و هرطوری خودتو حال می کنید !
حالا بریم سراغ درس ها! البته من میتونم در مورد درس های IT نظر بدم!

۱)توی تابستون به نظرم درسایی که مشکل دارید و همچنین درس هایی که باید عمیق خونده شه رو از روی مرجع بخونید. مثل شبکه، سیستم عامل، طراحی الگوریتم و ساختمان داده، پایگاه داده(مهندسی نرم افزار اگه قبلا نخوندید بخونیدش) من خودم گسسته نخوندم اما امسال آسون اومد و حیف شد بیشتر از یکی نتونستم جواب بدم. به نظرم گسسته رو هم بخونید. حتما حتما حتما حتما حتما تمرینای آخر فصل رو حل کنید. سوالایی توی کنکور بودند که حتی اعدادشون هم عوض نشده! توی تابستون سعی کنید این کتاب ها رو تموم کنید! کمک بزرگی بهتون می کنه!

۲)تابستون تست نزنید! فقط معلوماتتون رو بالا ببرید! بعد تابستون فقط کتاب های کنکوری رو بخونید! و بیشتر تست حل کنید! اول درسنامه رو بخونید، بعدش تستای تالیفی رو حل کنید بعدش تستای کنکور! تستای کنکور ۹۰،۹۱،۹۲،۹۳ رو دست نخورده بذارید برای ماه آخر! اولویت با تستای آزمون سراسری!

۳)حتما آزمون های آزمایشی رو شرکت کنید تا با شرایط آزمون آشنا شید. فرقی هم نمی کنه کجا! اما از بین موسسات، مدرسان و پارسه جامعشون بیشتره! هدف از آزمون اینه که به شرایط عادت کنید، زمان بندی رو یاد بگیرید، ترتیب مناسب جواب دادن به آزمون ها رو برای خودتون مشخص کنید! به رتبه ها هرگز دل خوش نکنید و از رتبه های بد ناراحت نشید! اما در عین حال سعی کنید رتبتون خوب شه و نوسان نداشته باشه! ممکنه آزمونا سوالای جالبی داشته باشه و حتما سوالای غلط هم داره! از سوالای مهم نکته برداری کنید!

۴)حتما درسا رو مرور کنید! می تونید توی آزمون های ۵۰ درصد موسسات این کار رو انجام بدید! مرور خیلی مهمه! برگه هایی که شبا می نویسید رو آخر هر هفته همه رو بخونید!

۵) زبان فراموش نشه!! روزی نیم ساعت حتما زبان بخونید! نرم افزار حعبه لایتنر برای اندروید توی سایت بازار هست که بعد دانلود می تونید ۵۰۴ واژه و ۱۱۰۰ واژه رو از توش بخونید! کمکتون می کنه! قسمت گرامر کتاب مدرسان هم خوبه. البته من نخوندم اما دوستان و کتاب فروشی ها می گن خوبه! هر شب یک متن تخصصی حل کنید! اون هم کتاب مدرسان خوبه. این رو خودم خوندم!

۶)کتاب هایی که من خوندم به این صورته: این رو هم بدونید که بین علمای انتشارات مختلف در حل سوالات کنکور همیشه اختلاف بودهBig Grin اما بعضی از کتاب ها اشتباهاتشون کمتره! در ضمن سعی کنید کم کتاب عوض کنید. یک کتاب بخرید و تا آخر همونو بخونید و مرور کنید!

گسسته: نخوندم. اما فکر میکنم کتاب مرجع بهترین باشه! تا می تونید تست حل کنید! اما زیاد وقت نذارید روی گسسته! بعضی وقتا خیلی می پیچوننش! اگه ۳ یا ۴ تا گسسته بزنید توی کنکور عالیه!!

طراحی الگوریتم: مدرسان شریف خوندم. اما توی تابستون کتاب مرجع رو بخونید. کتاب کنکور مدرسان رو بعد تابستون بخونید. فکر میکنم از بقیه کتابا بهتر باشه!

ساختمان داده: مقسمی رو خوندم، تستا رو از روی مدرسان حل کردم! اما جواب غلط زیاد داشت و بچه های مانشت کمک می کردند! اگه مسلط باشید خودتون می فهمید کدوم سوالا رو غلط حل کرده! حتما جوابا رو با کلیدای سازمان سنجش چک کنید!

نرم افزار: کتاب مدرسان شریف رو خوندم. از بقیه انتشارات بهتره! اما اگه بتونید توی تابستون کتاب پرسمن رو بخونید خیلی کمکتون می کنه! ترجمه دکتر سالخورده از بقیه ترجمه های بهتره! اگه زبان اصلی می تونید بخونید که چه بهتر Big Grin

شبکه: کتاب دکتر حقیقت رو بخونید کامله! من خودم مدرسان خوندم اما بعضی سوالا رو غلط حل کرده بود! دوستان می گن کتاب دکتر حقیقت خوبه!

مدیریت: اگه میخواید درصد بالا بزنید، کتاب رابینز یا الوانی رو بخونید. اگه به ۳۰ یا ۴۰ درصد راضی هستید کتاب مدرسان حجمش خوبه!سرفصلا رو هم پوشش داده! اما همه چیز رو نگفته!

پایگاه داده: کتاب دکتر رانکوهی برای مرجع، کتاب مدرسان برای کتاب کنکوری! کتاب پوران هم خوبه!

هوش: راهیان به نظرم از بقیه کتاب ها بهتره! من از هوش ۵ تا رو زدم، یکی رو هم یادم رفت توی دور دوم جواب بدم Big Grin اونم بلد بودم!

سیستم عامل: پیشنهاد می کنم اول پوران رو بخونید چون متنش کم و روانه! تست ها رو از روی کتاب دکتر حقیقت حل کنید چون عال توضیح داده! اما درسنامه اش یه مقدار زیاده و حوصله می خواد!

معماری: من معماری نخوندم اما دوستام میگن کتاب مدرسان خوب بوده! قبلش کتاب موریس مانو رو اگه خونده باشید کمک می کنه!

اگه قسمتی رو جا انداختم، لطفا بپرسید! امیدوارم مفید بوده باشم! Smile

موفق باشید Heart

یه مدت خیلی مدیدی سکوت کرده بودم و تاپیکی نمیگذاشتم... یه جورهایی روزه سکوت گرفته بودم به خاطر برخی از مسائل پیش اومده... بیشتر خسته بودم و نیاز به ریکاوری داشتم. الانم نیومدم بگم که میخوام شروع کنم. طبق قولی که به مدیر کل جدید دادم قراره سال دیگه اگه عمری باقی موند از خرداد باز در خدمت تالار مشاوره باشم... ولی توصیه های ایشون تا یه حد خوبی تایید میکنم. یه بلوغ فکری خوبی تو بچه های مانشت تو زمینه مشاوره ایجاد شده که این بسیار دلچسبه. امیدوارم حاشیه های مانشت کمتر بشه و بهتر بتونه به هدف اصلیش برسه.
من فقط بگم زیاد زود شروع نکنید... به خصوص خوندن کتب کنکوری رو. اگه میخواهید زود شروع کنید با کتب مرجع و پایه سازی شروع کنید... ضمن اینکه از زبان غافل نشید. برید تو کار زبان تخصصی. خوندن متنهای تخصصی ایتی. نه فقط برای کنکور بلکه برای دوران ارشد. چون زبان بلد نباشی دوران ارشد کلات پس معرکست..
موفق باشید.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , Amoojan , نیکا , SHayAN_567 , mahtab69 , mahyamk , sorlin , مهرانگیز , sybarite , e2000 , neda R , hnarghani , Parisa-SH , nlp@2015 , iammiti , hamid88 , mehdian.y , alagh , hoomanab , somayebeiranvand , ati314 , khalooei , abji22 , nazi takpar , happy07 , khadij147 , احسان مومنی , ali-deneshjoo
ارسال: #۱۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ب.ظ
ممنون از راهنمای خوبتون انشاالله با کمک شما موفقیت دور نیست
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ، توسط sanahin.)
ممنون آقای جهانی. از شما و بقیه عاجزانه تقاضا داریم روزه ی سکوت برا ۹۴ ایا نگیرین که ما به امید شما میایم مانشت. سپاس از توضیحات خوبتون.

(۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ق.ظ)رتبه۱سال۹۴ نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۴۰ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  من مشکل اساسیم خلاصه نویسیه.یعنی امکان نداره بعد نوشتن بخونمشون.چون آخر سر میبینم حجمش از کتاب مرجع هم بیشتر شدهBlush
خلاصه هایی در مانشت موجود است در صورت جستجو میابید.یه نمونه اش:

ممنون از راهنماییتون. حتما از این مطالب استفاده میکنم.
۱
۰
ارسال: #۱۳
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ ب.ظ، توسط explorer.)
در پیرو حرف دوستان ، از تابستون بهترین استفاده رو برای قوی کردن پایه ببرید و طوری درس بخونید که وقتی ساعت ۱۱:۳۰ از سر جلسه میای بیرون (تایم آی تی ۱۸۰ دقیقه است Big Grin) با خودت نگی ای کاش فلان جا رو میخوندم. به احتمال زیاد من این کنکور نتیجه خوبی نگیرم ولی وقتی ساعت ۱۱:۳۰ اومدم بیرون نگفتم کاش فلان بخش رو میخوندم .

و یک نکته دیگه این که ساعت خواب تون رو تنظیم کنید
من پارسال از خرداد شروع کردم و تو ماه رمضون خیلی اذیت شدم ولی اگه ساعت خوابتونو تنظیم کنید واستون مشکلی پیش نمیاد
مثلا من ماه رمضون ساعت ۱۱شب شروع میکرم تا ۱۰ صبح(تو ماه رمضون اگه بتونید مفید ۵-۶ ساعت بخونید ، خوبه). ۱۰ میخوابیدم تا افطار. تقریبا تا آخرای ماه رمضون جواب میداد ولی اواخر دیگه داشتم نابود میشدم Big Grin
حتما ۴۰-۵۰ روز مونده به کنکور سعی کنید صبح زود بیدار بشید تا ساعت ۸ مغز تو بیداری کامل باشه.

سعی کنید ۱ روز در هفته Free باشید.من معمولا جمعه ها یا شنبه ها Free بودم.
تا جایی که ممکنه یه ورزش رو انجام بدید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , mahyamk , e2000 , hnarghani , Parisa-SH , nlp@2015 , alagh , hubble , hoomanab
ارسال: #۱۴
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ب.ظ
با سلام .

من توضیخات دوستان رو خوندم . ممنون از راهنمایی هاتون

اما یه سوال دارم اونم اینکه با این حجم کتابا من می ترسم از تابستون بخونم تموم نکنم ؟ اینجوریه یعنی ؟
میشه تجربه هاتون از برنامه ریزی های موفق رو بگید ؟ من برنامه ریزی بلد نیستم !!!!

۱) روزی چند درس بخونیم خوبه ؟
۲) مبحثی ؟ فصلی ؟ یا از اول کتاب شروع کنیم به آخرش ؟
۳) اینجوری خوبه ؟ اول ریاضیات رو تموم کنم ؟ بعد مشترک و بعد هم تخصصی ؟

با تشکر از شما

لبخند بزن سگرمه های آسمان باز شود ...
شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
دیکتاتورها هم لبخند می زنند !
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۴ ب.ظ
ادم واقعا بااین منابعی ک دوستان لطف میکنن میگن...گیج میشه!!!نمیدونه چی خوبه چی بده!!..مرجع بخونه یا کتاب اصلی!!اینجوری بیشتر استرس میگیری.Confused

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۵ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close