زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری کامپیوتر - شریف

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط Falcon.)
معماری کامپیوتر - شریف
سلام به دوستان، راستش برای فرایند انتخاب رشته یه مقدار خودم تحقیق کردم، اما به راهنمایی دوستان هم نیاز دارم.
با مطالعه صفحات شخصی اساتید و یه مقدار گشت و گزار توی پیج هاشون به یه نتیجه اولیه رسیدم و اون اینکه شریف در مقطع ارشد و گرایش معماری اون آوازه ای که در گرایش های نرم افزار ( حتی در مقطع کارشناسی ) وجود داره رو نداره.
برای همین دودل شدم که اول تهران و بزنم یا شریف.
اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم در اختیار بزاره

دوستی پرسیدند به چه فیلدی علاقه مندم، فیلد مخابرات دیجیتال و DSP
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط friends 11.)
RE: معماری کامپیوتر - شریف
به‌نظر من مهم‌تر از همه اینه میخواین اپلای کنین یا نه. تهران تو اپلای بد نیست اما خب دانشجوهای شریف رو خیلی بهتر میگیرن. ضمنا چند مورد رو بگین چی شنیدین از شریف که نظرتون رو برگردوند. من شریف خوندم کارشناسی و بازم شریف رو می‌زنم. یه چیز کلی هم که ارشدهای خودمون گفتن فکر نکنین تهران کم کار می‌کشن چون ارشد تهران هم معماریش آسون نمی‌گیرن شنیدم کار زیاد می‌کشن. در کل فیلدی که دوست دارین رو بدونین، با توجه به استادش بهتر میشه تصمیم گرفت. پیشنهاد کلیم اینه فردا و شنبه یکشنبه برین بین ۲-۳ دانشگاهی که مرددین با اساتید مربوط به فیلدتون بیشتر صحبت کنین یا دانشجوهای ارشد و دکتراش. همه کمک می‎کنن. فیلد DSP و مخابرات دیجیتال اگر کلیتش سیگنال و اینا باشه یکم به هوش مربوطه. استاداش دکتر ربیعی و منظوری و صامتی تو شریفن. دکتر ربیعی خیـــلی خودشون اعم از سطح علمی، چند تا آزمایشگاهی که دارن، دانشجوهاشون و موقعیت کار براتون خوبه اما مطمئن نیستم گرایش معماری بگیرن یا نه میگم که باید برید بپرسین یا به دانشجوهاشون ایمیل بزنید که ایمیل‎هاشون تو سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
با توجه به آزمایشگاهشون هست.
کلا هر استادی برید تو پیجش و تعداد journal & conference paper و publicattion و ایناشونو ببینین با اساتید دانشگاهای دیگه مقایسه کنین خیلی تاثیر میذاره رو تصمیمتون.

موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon , matt2007 , Morris
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۲ ق.ظ، توسط Falcon.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ ب.ظ)friends 11 نوشته شده توسط:  به‌نظر من مهم‌تر از همه اینه میخواین اپلای کنین یا نه. تهران تو اپلای بد نیست اما خب دانشجوهای شریف رو خیلی بهتر میگیرن. ضمنا چند مورد رو بگین چی شنیدین از شریف که نظرتون رو برگردوند. من شریف خوندم کارشناسی و بازم شریف رو می‌زنم. یه چیز کلی هم که ارشدهای خودمون گفتن فکر نکنین تهران کم کار می‌کشن چون ارشد تهران هم معماریش آسون نمی‌گیرن شنیدم کار زیاد می‌کشن. در کل فیلدی که دوست دارین رو بدونین، با توجه به استادش بهتر میشه تصمیم گرفت. پیشنهاد کلیم اینه فردا و شنبه یکشنبه برین بین ۲-۳ دانشگاهی که مرددین با اساتید مربوط به فیلدتون بیشتر صحبت کنین یا دانشجوهای ارشد و دکتراش. همه کمک می‎کنن

تو شریف کسی هست که در زمینه های بین رشته ای مثل مخابرات - پردازش سیگنال کار کرده باشه؟ تنها کسی که دیدم تو این زمینه درس ارائه میکنه اقای دکتر جهانگیر بود و درس DSP Architecture
من لیسانسم برق - الکترونیکه و علاقه شدیدی به مخابرات دارم ولی بدلیل آغشته شدن بیش از حد گرایش های مخابرات به مباحث نظری و تئوری میخوام تو رشته مورد علاقه بعدیم یعنی معماری کامپیوتر ادامه تحصیل بدم.
شبکه های کامپیوتری و مباحث عملی اونها هم جزو علاقه هام هست.
در عوض از مباحث تئوری محض که ریاضیات هم قاطیش شده باشه بشدت نفرت دارم ( کلا از ریاضیات متنفرم Huh )

من لیست درس هایی که تو شریف ارائه میشه رو دیدم، اما جای نتونستم چارت درسی رو پیدا کنم که ببینم کدوم ها اختیاری و کدوم اجباری هستند.

در مورد کار کشیدن هم با نوع منطقیش مشکلی ندارم و استقبال میکنم، اینکه استاد یه پروژه تعریف کنه که خودش حداقل اطلاعات لازم در اون زمینه رو داشته باشه و دانشجو رو وادار به تحقیق و انجام کار کنه. خیلی خوبه.
ولی اینکه استاد خودش نفهمه چی داره میگه ...

اگه میتونستم حتما میومدم تهران؛ اما با توجه به اینکه الان اصفهان هستم و سه ماه مرخصی که برای کنکور از محل کارم گرفتم، دیگه شبا هم باید براشون کار کنم. نمیتونم بیام تهران فلانه.
۰
۰
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط friends 11.)
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ ب.ظ)friends 11 نوشته شده توسط:  به‌نظر من مهم‌تر از همه اینه میخواین اپلای کنین یا نه. تهران تو اپلای بد نیست اما خب دانشجوهای شریف رو خیلی بهتر میگیرن. ضمنا چند مورد رو بگین چی شنیدین از شریف که نظرتون رو برگردوند. من شریف خوندم کارشناسی و بازم شریف رو می‌زنم. یه چیز کلی هم که ارشدهای خودمون گفتن فکر نکنین تهران کم کار می‌کشن چون ارشد تهران هم معماریش آسون نمی‌گیرن شنیدم کار زیاد می‌کشن. در کل فیلدی که دوست دارین رو بدونین، با توجه به استادش بهتر میشه تصمیم گرفت. پیشنهاد کلیم اینه فردا و شنبه یکشنبه برین بین ۲-۳ دانشگاهی که مرددین با اساتید مربوط به فیلدتون بیشتر صحبت کنین یا دانشجوهای ارشد و دکتراش. همه کمک می‎کنن

تو شریف کسی هست که در زمینه های بین رشته ای مثل مخابرات - پردازش سیگنال کار کرده باشه؟ تنها کسی که دیدم تو این زمینه درس ارائه میکنه اقای دکتر جهانگیر بود و درس DSP Architecture
من لیسانسم برق - الکترونیکه و علاقه شدیدی به مخابرات دارم ولی بدلیل آغشته شدن بیش از حد گرایش های مخابرات به مباحث نظری و تئوری میخوام تو رشته مورد علاقه بعدیم یعنی معماری کامپیوتر ادامه تحصیل بدم.
در عوض از مباحث تئوری محض که ریاضیات هم قاطیش شده باشه بشدت نفرت دارم ( کلا از ریاضیات متنفرم Huh )

من لیست درس هایی که تو شریف ارائه میشه رو دیدم، اما جای نتونستم چارت درسی رو پیدا کنم که ببینم کدوم ها اختیاری و کدوم اجباری هستند.

در مورد کار کشیدن هم با نوع منطقیش مشکلی ندارم و استقبال میکنم، اینکه استاد یه پروژه تعریف کنه که خودش حداقل اطلاعات لازم در اون زمینه رو داشته باشه و دانشجو رو وادار به تحقیق و انجام کار کنه. خیلی خوبه.

پست قبلیمو آپدیت کردم. شبکه که والا جزء گرایشای آی تی محسوب میشه تا جایی که میدونم! digital signal processing درسیه که مربوط به اساتیدی میشه که خود درس سیگنال رو ارائه کرده باشن. من خودم این درس رو با دانشجوی دکتری دکتر ربیعی گرفتم و تی ای دکتر منظوری بودم یادم نیست تو این ۴ سال دکتر جهانگیر طرف این درس رفته باشن! این چارت درسای ارشد معماری البته ۲ سال پیش گرفتم فکر کنم یکم عوض شده مثلا اینکه ۲ تا درس اجباریه: معماری پیشرفته و فالت (سیستم های تحمل پذیر اشکال). بقیه اختیاریه کدوم رو بردارین. یه چیز کلی هم بگم سیگنال نمی‎گم کلا ریاضی نیست اما خب ریاضی هم داره در هر صورت همه‎ش ریاضی نیست کامپیوتره و بیشتر پروژه عملی کامپیوتری دارین تا ریاضی مهندسی و سری فوریه! ولی اینم بگم اگه برق بودین خیلی فیلدها هست که نمیشناسین شاید اومدین کلا نظرتون به یه فیلد دیگه جلب شد. خدا بزرگه

فایل‌(های) پیوست شده
MS-CA-Program.pdf
اندازه فایل: ۱۲۶/۶۴ KB
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon , matt2007
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)friends 11 نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ ب.ظ)friends 11 نوشته شده توسط:  به‌نظر من مهم‌تر از همه اینه میخواین اپلای کنین یا نه. تهران تو اپلای بد نیست اما خب دانشجوهای شریف رو خیلی بهتر میگیرن. ضمنا چند مورد رو بگین چی شنیدین از شریف که نظرتون رو برگردوند. من شریف خوندم کارشناسی و بازم شریف رو می‌زنم. یه چیز کلی هم که ارشدهای خودمون گفتن فکر نکنین تهران کم کار می‌کشن چون ارشد تهران هم معماریش آسون نمی‌گیرن شنیدم کار زیاد می‌کشن. در کل فیلدی که دوست دارین رو بدونین، با توجه به استادش بهتر میشه تصمیم گرفت. پیشنهاد کلیم اینه فردا و شنبه یکشنبه برین بین ۲-۳ دانشگاهی که مرددین با اساتید مربوط به فیلدتون بیشتر صحبت کنین یا دانشجوهای ارشد و دکتراش. همه کمک می‎کنن

پست قبلیمو آپدیت کردم. شبکه که والا جزء گرایشای آی تی محسوب میشه تا جایی که میدونم! digital signal processing درسیه که مربوط به اساتیدی میشه که خود درس سیگنال رو ارائه کرده باشن. من خودم این درس رو با دانشجوی دکتری دکتر ربیعی گرفتم و تی ای دکتر منظوری بودم یادم نیست تو این ۴ سال دکتر جهانگیر طرف این درس رفته باشن! این چارت درسای ارشد معماری البته ۲ سال پیش گرفتم فکر کنم یکم عوض شده اما کلیتش یکیه اونم اینه که ۲ تا درس اجباریه: معماری پیشرفته و فالت (سیستم های تحمل پذیر اشکال). بقیه اختیاریه کدوم رو بردارین. یه چیز کلی هم بگم سیگنال نمی‎گم کلا ریاضی نیست اما خب ریاضی هم داره در هر صورت همه‎ش ریاضی نیست کامپیوتره و بیشتر پروژه عملی کامپیوتری دارین تا ریاضی مهندسی و سری فوریه! ولی اینم بگم اگه برق بودین خیلی فیلدها هست که نمیشناسین شاید اومدین کلا نظرتون به یه فیلد دیگه جلب شد. خدا بزرگه

تقریبا آشنایی دارم با فیلد ها، چون خودم بطور موازی با برق مباحث دیجیتال و علالخصوص معماری رو هم مطالعه داشتم روشون و کار هم میکردم. منظورم از کار کردن صرفا تئوری نیست،
بیشتر عملی منظورم هست،
اینکه ایا شما یه کاری میخوای انجام بدی چقدر امکانات در اختیارت هست.
مثلا تو دانشگاه اصفهان دیگه FPGA از ویرتکس۵ بالاتر پیدا نمیشه و همونشم با کلی ناز و عشوه میزارن بهش دست بزنیم.

اگر کسی بخواد کار حسابی بکنه، اساتید و آزمایشگاها کمک میکنن ؟ مثلا در اختیار گزاشتن تجهیزات ، فضا و مسائل اینچنینی؟ یا اینکه صرفا دنبال تئوری جات و مقاله هستن . اینو به این خاطر میپرسم که کار عملی معمولا مقالات کمتری ازش استخراج میشه.
۰
۰
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ق.ظ
معماری کامپیوتر - شریف
اینجا رو دیدی؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon , Morris
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳ ق.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  اینجا رو دیدی؟

چندتا سایت داره این دانشکده کامپیوتر ؟ Big Grin

سایت گروه سخت افزارشم از دیروز تاحالا با مشکل دیتابیس رو بروهه :
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۴۳ ق.ظ، توسط codin.)
سلام اصولا اگر بخواین سیگنال کار کنید می بایستی میرفتید هوش امتحان می دادید اما در هر حال خوشبختانه بعضی از اساتید سیگنالی مثل دکتر صامتی عضو گروه سخت افزار هم هستن و مشکلی نیست باهاشون تز بگیرید.در کل اگر روی سیگنال خیلی مطمئنید زود تر(شاید وقتی نتایج نهایی اعلام شد) برید و با استاد مورد نظرتون به توافق برسید چون هر استاد می تونه حداکثر ۱ دانشجو از گروهی که عضوش نیست داشته باشه.
لیست اساتید مرتبط با سیگنال :
دکتر صامتی-پردازش سیگنال های صوتی
دکتر کسایی-پردازش تصویر
دکتر ربیعی-پردازش سیگنال های تنک
دکتر جلیلی-پردازش سیگنال های حیاتی مثل EEG
اینا تو ذهنمه فعلا ( تمرکز همشون بر کارای نرم افزاریه اگر منظورتون implementation های سخت افزاری پردازش سیگنال هست بعیده این اساتید کار کنن)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ، توسط Falcon.)
معماری کامپیوتر - شریف
ممنون دوست عزیز، من بیشتر تمرکزم رو پیاده سازی معماری های پردازش سیگنال هست و نه خود مباحث تئوریش. چرا میگید بعیده این اساتید تو زمینه پیاده سازی کار کنن ؟ چون سخت افزاری نیستن ؟

آیا اساتید سخت افزاری روی این مباحث کار میکنن ؟

متسفانه نمیدونم چرا نه سخت افزاریا و نه مخابراتیا نتونستن هنوز همدیگر رو درک کن و باهم کار کنن، الان بیشتر سیستم های مخابراتی دیجیتال دنیا وابسته به پردازش سیگنال هست و بخش مهمی از این قضیه هم بر میگرده به علم دیجیتال و نحوه پیاده سازی اونها.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۳۶ ب.ظ
معماری کامپیوتر - شریف

صامتی، جلیلی، ربیعی و کسایی هیچ کدوم روی چیزی که شما گفتید یعنی پیاده‌سازی معماری‌های پردازش سیگنال کار نمیکنند. اینجا به اون صورت آدم همه کاره نداریم. جهانگیر رو نمیدونم ولی آدم باید دور از جون، معیوب‌العقل باشه که به هر علتی بره سمت این بشر. همت‌یار خواسته یه واسطی بین برق و کامپیوتر باشه ولی از معماری چیزی بارش نیست.
یه سری به دانشکده‌ی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران هم بزن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon , Pure Liveliness
ارسال: #۱۱
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۴۲ ب.ظ
معماری کامپیوتر - شریف
همت یار چطور آدمیه ؟ من زمینه کاریم رادیو نرم افزاری هم هست که تو Research Intreset ش زده، میشه باهاش کار کرد ؟ از در اختیار گزاشتن تجهیزات و اینا چطور ؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ب.ظ
معماری کامپیوتر - شریف
همت‌یار از لحاظ شخصیتی آدم خوب و معقولیه. اگه بخواید کار کنید ایشون هم کار میکنه به پاتون.
از لحاظ تجربی و عملی هم در چیزهایی که کار کرده سواد خوبی داره. برخلاف اغلب استادهای شریف، کار عملی هم انجام داده و میده. اگه کسی بتونه تجهزیاتی براتون مهیا کنه، یکی ایشونه و یکی جهانگیر. جهانگیر خودش شرکت داره ولی اولویت اولتون همت‌یار باشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon , Pure Liveliness
ارسال: #۱۳
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ ب.ظ
معماری کامپیوتر - شریف
خیلی ممنون دوست عزیز.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۲۴ ب.ظ
معماری کامپیوتر - شریف
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)friends 11 نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  

پست قبلیمو آپدیت کردم. شبکه که والا جزء گرایشای آی تی محسوب میشه تا جایی که میدونم! digital signal processing درسیه که مربوط به اساتیدی میشه که خود درس سیگنال رو ارائه کرده باشن. من خودم این درس رو با دانشجوی دکتری دکتر ربیعی گرفتم و تی ای دکتر منظوری بودم یادم نیست تو این ۴ سال دکتر جهانگیر طرف این درس رفته باشن! این چارت درسای ارشد معماری البته ۲ سال پیش گرفتم فکر کنم یکم عوض شده مثلا اینکه ۲ تا درس اجباریه: معماری پیشرفته و فالت (سیستم های تحمل پذیر اشکال). بقیه اختیاریه کدوم رو بردارین. یه چیز کلی هم بگم سیگنال نمی‎گم کلا ریاضی نیست اما خب ریاضی هم داره در هر صورت همه‎ش ریاضی نیست کامپیوتره و بیشتر پروژه عملی کامپیوتری دارین تا ریاضی مهندسی و سری فوریه! ولی اینم بگم اگه برق بودین خیلی فیلدها هست که نمیشناسین شاید اومدین کلا نظرتون به یه فیلد دیگه جلب شد. خدا بزرگه

توی جدول یک زده اخذ ۴ درس از دروس زیر اجباریست، خودمون تعیین میکنیم چی برداریم ( از میون درسای اجباری ) یا مثل اینجا بزور درس اجباری که خودشون تعیین میکنن بهمون میدن ؟ آیا این درس ها همشون ارائه میشن؟
مثلا من از فالت تولرنت خیلی خوشم نمیاد، ترم اول با توجه به اینکه خودشون درس میدن، میشه اینو حذف کرد و یه درس دیگه از جدول اجباری ها برداشت؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۹۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۳۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۴۷ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۷۵۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۶۸۹ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۴۷۰ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۵۱۲ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  [درخواست]جزوه معماری کامپیوتر پیشرفته دکتر ناوی ssss777 ۱۰ ۱۶,۸۹۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bhzbbs_32
  هوش مصنوعی یا معماری کامپیوتر؟ sabra94 ۴ ۴,۸۷۳ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: naser0123
Exclamation ارشد شبکه آزاد تبریز یا مجازی معماری کامپیوتر شهیدبهشتی-آموزش محور؟ پری دریایی ۱۲ ۱۲,۰۵۱ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close