زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم

ارسال: #۱۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ ب.ظ
دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
اگر منظورتون از فیلدهای کاری، زمینه های تحقیقاتی هست اهم موارد زمینه های زیر هستند (ولی به اینها محدود نیستند و ضمنا مرزبندی الزاما دقیقی هم ندارند یعنی احتمال هم پوشانی هست):

شبکه عصبی

منطق فازی

پردازش تصویر و بینایی ماشین

پردازش صوت

پردازش ویدئو

داده کاوی و کشف دانش

ترجمه ماشینی

مباحث تئوری یادگیری

آتوماتای یادگیر

سیستم های خبره و سیستمهای مبتنی بر دانش

هوش مصنوعی توزیع شده

بررسی سیستمهای بیولوژیکی وبطور کلی بیو انفورماتیک
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: golche70 , parande27 , Fatemeh , ana9940 , Victoria , Good! , dr.a_AI , gunnersregister , SEVES , d_felfelak
ارسال: #۱۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط parande27.)
RE: دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
(۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ ب.ظ)yayarety نوشته شده توسط:  اگر منظورتون از فیلدهای کاری، زمینه های تحقیقاتی هست اهم موارد زمینه های زیر هستند (ولی به اینها محدود نیستند و ضمنا مرزبندی الزاما دقیقی هم ندارند یعنی احتمال هم پوشانی هست):

بابت تمام راهنماییهاتون بسیار ممنونم
با آرزوی عزت و سربلندی روزافزون
ارسال: #۱۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط Fatemeh.)
RE: دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید

(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Fatemeh نوشته شده توسط:  سلام
به نظر من که الان در پایان دو سال ارشد هستم، خوبه که متلب رو یاد بگیرید. کار دیگه ای که من کردم این بود که با توجه به علاقه ام، فیلد کاریم رو سعی کردم تعیین کنم (دانشم رو درباره اون تا حدی بیشتر کنم) همچنین با توجه به رتبه ام، یه حدس زدم تا که کدوم دانشگاه ها ممکنه قبول شم و رفتم دنبال شناختن استادها.

بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
میتونید راهنمایی بفرمایید تقریبا چه فیلدهای کاری وجود داره؟ و چ پیش نیازهای مطالعاتی برایشان لازم هست؟
و اینکه رتبه من ۳۸۵ هست نظری دارید در مورد اینکه احتمالا چ شهری قبول میشم با توجه ب اینکه امسال موضوع تغییر ضرایب دروس تخصصی پیش آمد و ضریب آن از ۴ ب ۲ تغییر کرد

خواهش میکنم. یکی از دوستان لطف کردند و زمینه های تحقیقاتی رو فرمودند..که من "پردازش زبانهای طبیعی یا - Natural Language Processing - NLP" رو اضافه میکنم و ترجمه ماشینی که ایشان ذکر کرده بودند، زیر مجموعه این فیلد میشه.
همچنین گفته بودند که برخی از فیلدها همپوشانی داره که درست میگن.مثل استفاده از منطق فازی یا شناسایی الگو و یا شبکه های عصبی در پردازش متن.
همچنین یکی از دوستان درباره فن ترجمه گفته بودند که من یادم رفته بود..ایشان هم درست فرموده اند اما اینکه کلاس رفتن برای ترجمه مفید هست رو نمیدونم چون من بیس زبان تقریبا خوب بود و دونستن لغت بیشتر بهم کمک کرد.
در مورد رتبه تون و اینکه کجا رو میتونین قبول بشید حقیقتا اطلاع زیادی ندارم مخصوصا اینکه ضرایب مثل اینکه تغییر کرده..شما تا اینجا تلاشتونو کردین..بقیه شو توکل کنین Smile انشالله جای خوبی قبول میشید.
موفق باشید

"خدایا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری را بر من آشکار کن تا درهایی را که به سویم می گشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم می بندی به اصرار نگشایم"
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , Good! , d_felfelak
ارسال: #۱۹
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۱ ق.ظ
RE: دوستان ارشد هوش راهنمایی میکنید تو این چند ماه چی بخونیم تادانشجوارشد آماده تری باشیم
(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Fatemeh نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ک تو این چند وقت باقیمانده چ مطالعاتی داشته باشیم ک انشالله مهر برای دانشجو ارشد بودن آمادگی بیشتری داشته باشیم مثلا برای زبان چ کتاب یا سی دی آموزشی یا موسسه ای رو پیشنهاد میکنید و کلا در زمینه هوش چ اطلاعاتی رو کسب کنیم

سلام
به نظر من که الان در پایان دو سال ارشد هستم، خوبه که متلب رو یاد بگیرید. کار دیگه ای که من کردم این بود که با توجه به علاقه ام، فیلد کاریم رو سعی کردم تعیین کنم (دانشم رو درباره اون تا حدی بیشتر کنم) همچنین با توجه به رتبه ام، یه حدس زدم تا که کدوم دانشگاه ها ممکنه قبول شم و رفتم دنبال شناختن استادها. سعی کنین تا ترم اواخر ترم اول حتما با استادی که میخواین کار کنین، ملاقات داشته باشین یا اگه ممکن بود همون ترم اول باهاش درس بردارین..این کارباعث میشه واسه سمینار و پایان نامه کلی جلو بیفتین.تاکید میکنم شناخت استادی که زمینه کارشون موردعلاقه شما باشه و صحبت کردن با ایشون و آشنایی با پروژه هایی که در آزمایشگاهشون دارن (همون ترم اول) خیلی خیلی خوبه. من دوستانی داشتم که ترم دوم تازه دنبال استاد راهنما بودند که ظرفیت پذیرش بعضی از استادا پر شده بود یا بعد از سمینار، واسه پایان نامه موضوعشون رو عوض کردن. همسو بودن موضوع سمینار و پایان نامه هم کارتونو جلو میندازه.
واسه زبان هم سعی کنین دایره لغاتتون رو بالا ببرین ازکتابایی مثل ۵۰۴ یاکتابایی که برای لغات آزمونهای تافل و آیلتس هستند، استفاده کنین. تا موقع خوندن مقاله به راحتی بتونین مطلب رو درک کنین
شما از وضعیت دانشگاتون از لحاظ سطح اساتید راضی هستید؟

ای کاش عظمت در نگاه ما باشد نه در آنچه بدان مینگریم.
ارسال: #۲۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۵ ب.ظ
[/quote]
شما از وضعیت دانشگاتون از لحاظ سطح اساتید راضی هستید؟
[/quote]

من از دوره لیسانس به پردازش متن علاقه داشتم. واسه همین هم چون میخواستم با خانم دکترشمس فرد کار کنم، بهشتی رو انتخاب کردم. گرچه بعدا که کارنامه های نهایی اومد من شبانه شریف و امیرکبیر رو هم آورده بودم اما اولویت من استاد و روزانه بودن دانشگاه بود. من از استاد و دانشکده ام واقعا راضیمSmile

"خدایا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری را بر من آشکار کن تا درهایی را که به سویم می گشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم می بندی به اصرار نگشایم"
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , Morris , Good! , SEVES
ارسال: #۲۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط misagh01.)
سلام دوستان Smile،
کسی در مورد "وب معنایی" اطلاعاتی داره؟ بیشتر میخواستم د رمورد وضعیت بازار کار این فیلد بدونم ، یعنی پس از پایان ارشد میشه پروژه های خوبی گرفت و در این زمینه کار کرد؟ کسی استادی که در این زمینه کار کرده رو میشناسه؟
ممنون میشم دوستان کمک کنند، خیلی به این اطلاعات نیاز دارم.Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940 , Victoria
ارسال: #۲۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳ ق.ظ)Fatemeh نوشته شده توسط:  
(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Fatemeh نوشته شده توسط:  سلام
به نظر من که الان در پایان دو سال ارشد هستم، خوبه که متلب رو یاد بگیرید. کار دیگه ای که من کردم این بود که با توجه به علاقه ام، فیلد کاریم رو سعی کردم تعیین کنم (دانشم رو درباره اون تا حدی بیشتر کنم) همچنین با توجه به رتبه ام، یه حدس زدم تا که کدوم دانشگاه ها ممکنه قبول شم و رفتم دنبال شناختن استادها.

بابت راهنماییتون بسیار سپاسگذارم
میتونید راهنمایی بفرمایید تقریبا چه فیلدهای کاری وجود داره؟ و چ پیش نیازهای مطالعاتی برایشان لازم هست؟
و اینکه رتبه من ۳۸۵ هست نظری دارید در مورد اینکه احتمالا چ شهری قبول میشم با توجه ب اینکه امسال موضوع تغییر ضرایب دروس تخصصی پیش آمد و ضریب آن از ۴ ب ۲ تغییر کرد

خواهش میکنم. یکی از دوستان لطف کردند و زمینه های تحقیقاتی رو فرمودند..که من "پردازش زبانهای طبیعی یا - Natural Language Processing - NLP" رو اضافه میکنم و ترجمه ماشینی که ایشان ذکر کرده بودند، زیر مجموعه این فیلد میشه.
همچنین گفته بودند که برخی از فیلدها همپوشانی داره که درست میگن.مثل استفاده از منطق فازی یا شناسایی الگو و یا شبکه های عصبی در پردازش متن.
همچنین یکی از دوستان درباره فن ترجمه گفته بودند که من یادم رفته بود..ایشان هم درست فرموده اند اما اینکه کلاس رفتن برای ترجمه مفید هست رو نمیدونم چون من بیس زبان تقریبا خوب بود و دونستن لغت بیشتر بهم کمک کرد.
در مورد رتبه تون و اینکه کجا رو میتونین قبول بشید حقیقتا اطلاع زیادی ندارم مخصوصا اینکه ضرایب مثل اینکه تغییر کرده..شما تا اینجا تلاشتونو کردین..بقیه شو توکل کنین Smile انشالله جای خوبی قبول میشید.
موفق باشید

از شما هم بابت تمام راهنماییهاتون بسیار ممنونم
با آرزوی عزت و سربلندی روزافزون
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fatemeh
ارسال: #۲۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط hamedfayez.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ ب.ظ)misagh01 نوشته شده توسط:  سلام دوستان Smile،
کسی در مورد "وب معنایی" اطلاعاتی داره؟ بیشتر میخواستم د رمورد وضعیت بازار کار این فیلد بدونم ، یعنی پس از پایان ارشد میشه پروژه های خوبی گرفت و در این زمینه کار کرد؟ کسی استادی که در این زمینه کار کرده رو میشناسه؟

سلام

یکی از اساتید گرایش نرم افزار دانشگاه اصفهان به اسم دکتر احمد زایری تخصصشون وب معنایی یا همون Semantic Web هستش اگه بتونین با ایشون ارتباط برقرار کنید اطلاعات خوبی در این زمینه کسب خوهید کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: misagh01 , ana9940 , d_felfelak
ارسال: #۲۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۰ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ ب.ظ)misagh01 نوشته شده توسط:  سلام دوستان Smile،
سلام. خانم دکتر شمس فرد..استاد گروه هوش دانشگاه شهید بهشتی

سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , misagh01 , ana9940
ارسال: #۲۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ ب.ظ
وب معنایی بیشتر به گرایش نرم افزار مربوط نمیشه؟
ارسال: #۲۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط atharrashno.)
بچه های ارشد خوشحال تر میشیم اگر بی بهانه پاسخ به سوالی، تجربیات مفید خودتون را اینجا قرار بدین. مثل
فیلد کاری استادی که میشناسین
نحوه ارائه مقاله از همون اغاز
موقعیت های شغلی پیش رو
منابع مورد نیاز برای بعضی دروس سخت تر
تکنیک های انتخاب پایان نامه از همون اغاز
....
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , a.oxe50
ارسال: #۲۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  بچه های ارشد خوشحال تر میشیم اگر بی بهانه پاسخ به سوالی، تجربیات مفید خودتون را اینجا قرار بدین. مثل
فیلد کاری استادی که میشناسین
نحوه ارائه مقاله از همون اغاز
موقعیت های شغلی پیش رو
منابع مورد نیاز برای بعضی دروس سخت تر
تکنیک های انتخاب پایان نامه از همون اغاز
....

دوست عزیز بهتره ی تاپیک جدید ایجاد کنی با عنوانی ک دوستان متوجه درخواستت بشن ، فکر میکنم اینجا زیاد سوالت دیده نشه
ارسال: #۲۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ
بهترین کاری که میتونید الان انجام بدید تقویت زبانه
چون تمام مطالبی که باید بخونید به زبان انگلیسی هست
چون زبان رو در مدت زمان کم یکدفعه نمیشه قوی کرد و باید آروم آروم قوی کرد
بهترین روشم اینه که الان برید دنبال کتابهای انگلیس یا بهتر از اون مقالات مرتبط با رشتتون هست مخصوصا سروی ها
با این کار هم زبانتون قوی میشه(توجه داشته باشید که بهترین راه یادگیری لغت از راه خوندن متن هست نه تکرار از کتابهایی مثل ۵۰۴ چون موندگاریش بیشتره) و هم در رابطه با مطالب و شاخه های مرتبط با رشتتون اطلاعات بیشتری بدست می آورید
و برای انتخاب موضوع پایان نامه دستتون بازتره و با دید بهتری انتخاب میکنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940 , fatemeh69 , parande27 , Good! , dr.a_AI , d_felfelak
ارسال: #۲۹
۰۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید ک تو این چند وقت باقیمانده چ مطالعاتی داشته باشیم ک انشالله مهر برای دانشجو ارشد بودن آمادگی بیشتری داشته باشیم مثلا برای زبان چ کتاب یا سی دی آموزشی یا موسسه ای رو پیشنهاد میکنید و کلا در زمینه هوش چ اطلاعاتی رو کسب کنیم
سلام
این بستگی به واحد دانشگاهی داره که پذیرفته شدید
یعنی دروس ترم اول را معمولا خود اموزش انتخاب می کنه.
به نظر من بهتره که مقالات جدید در زمینه هوش مصنوعی مطالاع کنید.اگر زبان تسلط دارید که خیلی بهتر است از مقالات IEEE استفاده کنید.
موضوعات مختلف مثل یادگیری ماشین،پردازش تصویر ، شبکه های عصبی،پردازش تکاملی و... غیره.همین ها را سرچ کنید خودتان متوجه می شوید که داستان از چه قرار است.البته خیلی موضوعات دیگری هم می تونه مطرح بشه مثل برنامه نویسی چند عامله که شخصا دارم روش کار می کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , Good!
ارسال: #۳۰
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۲۱ ب.ظ
دوستان برای رشته رباتیک چطور خودمونو باید آماده کنیم ؟ تو رباتیک چه زمینه های تحقیقاتی وجود داره؟

Plan for the worst , Hope for the best

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۰۴۱ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۹۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۶۹ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۱ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close