زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۴۴ هوش مصنوعی

ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۳ ق.ظ، توسط shariatali.)
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

علی شریعت بهادری هستم، متولد ۷۰ و متولد و اهل شهر تهران، رتبه ۴۴ مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی شدم.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

ترم آخر کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار هستم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

رتبه کنکور کارشناسیم زیاد خوب نبود و اولین انتخاب کنکور کارشناسیم برق بود و بعد از برق کامپیوتر رو زده بودم. که فکر میکنم اون زمان دید درستی نداشتم، رشته کامپیوتر نسبت به خیلی از رشته های دیگه ای که وجود داره هم جذاب تر هست و هم جا برای کار زیاد داره، خصوصا هوش مصنوعی و رباتیک.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

کارشناسی پیوسته دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی.

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

اصلا درسم خوب نبود توی کارشناسی و سر بعضی از کلاس ها اصلا نمی رفتم و معدلم هم خیلی پایین بود(۱۴/۰۷) و در کل دانشجوی درسخونی نبودم و چندتا درس هم افتادم. نمیشه گفت بر حسب علاقه درسها رو میخوندم! چون بیشترشون رو فقط شب امتحان خوندم. کارشناسیم هم ۵ ساله تموم داره میشه.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

نه اصلاً توی فکر ارشد خوندن نبودم تا سال قبل از کنکور. بعد از کنکور آزمایشی که دادم یعنی بهمن ۹۱ به فکر خوندن و قبول شدن توی کنکور افتادم، فروردین از کاری که توی دوران دانشجوییم میکردم بیرون اومدم و جدی از تیرماه ۹۲ شروع کردم برای خوندن.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

از ابتدا تصمیم داشتم که کامپیوتر شرکت کنم ولی تصمیم قطعی نداشتم که چه گرایشی امتحان بدم، اول شروع کردم به خوندن درسهای ریاضی و مشترک و به خودم فرصت دادم تا آخر تابستون فکر کنم و تصمیم بگیرم چه رشته ای برم. اول بیشتر سمت معماری کامپیوتر بودم ولی در نهایت تصمیم گرفتم که هوش مصنوعی بخونم. هم به خاطر زمینه های تحقیقاتی که داره و هم آینده ای که حداقل من براش متصور هستم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

زبان ۸
ریاضی ۳۳
مشترک ۴۶
هوش ۳۱
کارنامه ام توی این لینک برای ملاحضه وجود دارد.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سال دوم بود، البته سال اولی بود که جدی امتحان دادم.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

فرقش از زمین تا آسمون هست. خیلی از درسا توی کارشناسی منبع مشخصی براشون وجود نداشت و استاد هر چیزی که دوست داشت رو امتحان میگرفت و باید استاد رو با جوابت قانع میکردی یعنی صرف درک مطلب کافی نبود باید میتونستی استاد رو قانع کنی ولی توی کنکور اینجوری نیست و تو همین که مطلب رو درک کرده باشی میتونی جواب درست رو بزنی. بعدش برای خیلی از درسایی که توی کارشناسی میخوندیم هدفی وجود نداشت و در نتیجه بی انگیزه می شدیم و برنامه ریزی هم انجام نمیدادیم ولی توی کنکور تو میدونی که باید یه برنامه ریزی قوی داشته باشی و هدف خوبی هم داری که باعث میشه انگیزه داشته باشی بهتر عمل کنی.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

برنامه خیلی سفت و سختی نداشتم. توی تابستون برای کارآموزی میرفتم و همزمان هم از تیر برنامه ریختم تا آخر تابستون ریاضی و نصف درسای مشترک رو تموم کنم. نه مشکل خاصی پیش نیومد گرچه نتونستم دقیقا برنامه ام رو اجرا کنم.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

نه مرتب برنامه ام رو اصلاحات جزئی میکردم، مثلا آخر تابستون ریاضی مهندسی رو کنار گذاشتم و آخر آذر هم سیستم عامل رو کنار گذاشتم.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

بله، خیلی توجه زیادی به این تاثیر داشتم و زمانی که معلوم شد ضریب درسهای تخصصی ۴ شده وقت زیادتری رو صرف این درسها کردم.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

بله، مثلا من با ساختمان گسسته و منطقی شروع کردم که درسهای آسانتری هستند و اینکارم باعث شد علاقه مند بشم و ساعت مطالعه ام بالاتر بره، ولی توی درس ریاضی مهندسی و مدار ضعیف بودم و حساب کردم که باید زمان زیادی براشون بزارم و چون زمان کافی نداشتم کنار گذاشتمشون. سیستم عامل هم با توجه به اینکه چند نوبتی که خوندمش نتونستم توی آزمون های آزمایشی ازش نتیجه مطلوبی بگیرم آخرا کنارش گذاشتم و جدی نخوندمش.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

من فقط توی برنامه ای که میریختم خوندن یک منبع بودش و به هیچ وجه خوندن چند منبع رو نمی پسندم. البته توی بعضی درسها مثل نظریه و ساختمان داده چون منبع های زیاد خوبی وجود نداشت مخصوصا نظریه مجبور شدم چند تا منبع رو امتحان کنم ولی بقیه درسها فقط یک منبع رو میخوندم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

آمار و احتمال – پارسه
محاسبات عددی – پوران پژوهش
گسسته – پوران پژوهش

ساختمان داده – مقسمی و پارسه
نظریه – لینز و چند تا جزوه و کتاب دیگه ...
منطقی – پوران پژوهش
معماری – پوران پژوهش
سیستم عامل – پارسه

الگوریتم – پوران پژوهش
هوش – پوران پژوهش

از ویس و فیلم استفاده نکردم

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

به نظرم اگه کتاب خوب وجود داشته باشه لزومی به خوندن کتاب مرجع نیست و اصلا وقت کافی برای خوندن کتاب مرجع نیست ولی توی نظریه فک میکنم راهی جز خوندن کتاب لینز نیست، چون کتاب خوبی وجود نداره. البته اگه کسی وقت داشته باشه خوندن کتاب CLRS برای ساختمان داده و الگوریتم خیلی خوب میتونه باشه.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

اگه نگم برای تمام درس ها، برای بیشتر درسها جزوه خوندم ولی بعضی از درسها مثل ساختمان گسسته کتاب مرجع خوندم که البته علاقه شخصی هم به این درس داشتم.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

زبانم خیلی خوب نیست و توی کنکور هم با محاسبات من خیلی وقتگیر هست و بهینه نبود که میخوندم یا حتی میزدم، فقط چند تا تست زدم که درصدم صفر نباشه و وقت براش نگذاشتم.

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

بله، میشه بالا زد قطعاً، به نظرم خوندن درس ریاضی مهندسی خیلی زمانبر هست و اگه کسی زمان کافی یا پایه قوی نداشته باشه بهتره که نخوننش.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

باید تلاش کرد تا ریاضی(محاسبات، گسسته و آمار) رو حتماً قبل از اتمام تابستون تموم کرد. همینطور درس ساختمان داده و نظریه و منطقی رو هم توی تابستون تموم کرد. باید تلاش کرد تا بقیه درسها هم با برنامه آزمون های یک موسسه پیش برد. شرکت کردن توی آزمون های آزمایشی خیلی خیلی مهمه.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

با یکی از دوستانم توی کتابخونه اندیشه درس میخوندیم، اتفاقا دوستم هم رتبه ۲۲ هوش مصنوعی شد. بستگی به آدمش داره، به نظر من اگه دو نفر بتونن با هم هماهنگ باشن و درس بخونن خیلی خوب میتونن پیش برن. گاهی اوقات هم تنهایی توی کتابخونه درس میخوندم. البته ماه آخر به نظر من بهتر هست که تنها درس خوند و ما هم ماه آخر تنها و توی خونه درس خواندیم.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

تلاش میکردم همیشه به برنامه آزمون ها برسم، آزمون های آزمایشی از این نظر برای من خیلی خوب بود. چون آخرش مطمئن بودم که همه چیز رو خوندم و چیزی جا نمونده.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

درس ریاضی مهندسی، سیستم عامل و مدار الکتریکی به دلیل نرسیدن به برنامه حذف شدند.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

در سوال های قبلی توضیح دادم. آخر تابستون تصمیم گرفتم هوش بخونم و توی تابستون بیشتر روی مشترک و ریاضی کار کردم.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

بله، چون دانشگاه میرفتم و درس کنترل خطی داشتم و هر دو هفته امتحان میگرفت باعث میشد برنامه درس خوندنم به هم بریزه خیلی از اوقات. ولی نتایج آزمون های آزمایشی خیلی باعث میشد انگیزه بگیرم برای درس خوندن بیشتر و بهتر شدن.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

بله، کلاس ساختمان داده پارسه، مهندس طورانی رو میرفتم توی تابستون، به نظرم یک کلاس رفتن باعث میشه تا توی جو کنکور قرار بگیرید ولی تعداد زیاد کلاس رفتن مسخره است، باید وقت درس خوندن هم داشته باشید، فقط کلاس برید فایده ای نداره، باید خودتون بیشتر بخونید.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله. موسسه پارسه. به غیر از یکی از آزمون ها که روز قبل از امتحان ترم کنترل خطی بود همه را شرکت کردم. واقعا مفید بود.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

طبق برنامه آزمون ها جمع بندی هم انجام دادم. مخصوصاً یک ماه آخر. از قبل برنامه ریزی شده نبود زمانی که حس کردم کافیه درس خوندن شروع کردم به جمع بندی، البته اون وسط چیزای جدید هم میخوندم.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

آمادگی نسبتاً خوبی داشتم. فک میکنم ۸۰ درصد آمادگی رو داشتم. نسبت به شرایط خودم و تلاشی که کردم میگم ولی اگه آمادگی ایده آل برای رتبه ۱ مدنظر باشه ۴۰ درصد آمادگی داشتم. برای این درصد بیشتر مدنظرم آزمون های آزمایشی و تسلط به منابع هست.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

نه، به این چیزا فک نکردم. روز قبل از کنکور موقع فک کردن به این چیزا نیست، چون نمیشه کاری کرد براش. پس فکر نکنید بهتره.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

نمیدونستم ساعت ۸:۳۰ شروع میشه چون آزمون های آزمایشی ۸ شروع میشد این موضوع باعث شد یک کم به هم بریزم و اون نیم ساعتی که همین جوری نشسته بودیم اونجا عصبی شده بودم یکم. از طرفی جایی که بودیم صندلی های خیلی بد آهنی و با دسته کج و کوله و نامناسب داشت که این موضوع هم روی اعصابم بود. وسط سوالای ریاضی هم دستشوییم گرفته بود و رفتم دستشویی اومدم ۵ تا ۱۰ دقیقه وقت تلف شد. به نظر خودم میتونستم ریاضی رو بهتر بزنم اگه این مشکلات نبود. من همیشه ریاضی رو بالا میزدم.

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

بله، با مشترک شروع میکردم بعد میرفتم سراغ ریاضی و آخرش هم اگه وقت میشد زبان. توی تخصصی هم اول الگوریتم بعد هوش بعد اگه میتونستم و بلد بودم چند تا سوال از مدار.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

معمولاً انتظار داشتم که قبلاً دیده باشم شبیهش رو ولی اگه ندیده بودم باز هم تلاش میکردم که حلش کنم.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

نوشتنی که نبود! توی دفترچه اول مشکل وقت پیدا کردم.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

بله. بعد از کنکور درصدم رو بررسی کردم. دقیقاً الان خاطرم نیست ولی بعضی از سوالات اشتباه بود و باعث میشد درصد شما قطعی نباشه ولی حدود همین درصدا رو انتظار داشتم. با ۵ تا ۱۰ درصد تلورانس.

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

شرایط مطالعه و زندگی ۵۰%
کنکور آزمایشی ۲۵%
برنامه ریزی برای کنکور ۲۵%

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

من به کار در حوزه رباتیک علاقه دارم. البته به کارهای آکادمیک هم علاقه دارم، مثل پردازش متن طبیعی و حتی تدریس در دانشگاه.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

توکل به خدا خیلی تاثیر داره. خیلی زیاد.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

دوستم علی درخشان که باهاش درس میخوندم و خانواده ام که شرایط درس خوندن رو برام فراهم کردن خیلی توی این موفقیت نقش داشتند.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

بله. محاسبات عددی، نظریه، سیستم عامل و هوش درسهایی بود که من اگه قرار بود یه بار دیگه میخوندم جدی تر و قوی تر و با روش دیگه ای میخوندم.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

احتمال میدم که دانشگاه تهران یا امیرکبیر قبول بشم. بر اساس رنک دانشگاه، اساتید و دانشجویان انتخاب رشته کرده ام.

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

توصیه من این هست که روابط خودتون رو مدیریت کنید، آدم های اطرافتون رو کم کنید و از دوستی با افرادی که زمان زیادی از شما تلف میکنند خودداری کنید و همین طور هر چیزی که وقت شما رو میگیره رو حذف کنید. باشگاه، کلاس متفرقه و ...
سعی کنید روحیه خودتون رو حفظ کنید و کم نیارید، دوست هایی داشته باشید که وقتی کم میارید باهاشون حرف بزنید ولی زیاده روی نکنید، باید مشکلاتتون رو خودتون حل کنید.

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

در مورد رشته کامپیوتر فقط میخواستم یک توضیحی بدم. ما اول که رفته بودیم دانشگاه دید درستی نداشتیم و خیلی از ماها رفتند و شروع کردند به کار کردن ولی اینکار اشتباه هست. کاری که یک دانشجوی کامپیوتر باید بکنه درس خوندن و کارهای علمی هست وگرنه برنامه نویسی رو خیلی از آدمای سطح پایین تر از تحصیلات دانشگاهی میتونن انجام بدن. حداقل من اینجوری فکر میکنم.

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

به شخصه، مانشت خیلی به من کمک کرد مخصوصا در مورد انتخاب منابع درسی، اگه چند تا مصاحبه بخونید به یک درک درستی میرسید و همین طور بعضی وقتا که خسته میشدم و بی انگیزه خوندن مصاحبه ها باعث شد انگیزه بگیرم و قوی تر پیش برم. از همه فعالان و دست اندرکاران این سایت تشکر میکنم.
۱۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , SaMiRa.e , Doctorwho , A.....Z , Parisa-SH , احسان مومنی , mahyamk , homa , M a h d i , مهرانگیز , nlp@2015 , ریحان , NTZ , Ms. Saba , e2000 , tayebe68 , shamim_s , zahra_ce87 , Amoojan , faezehtt , Mahsash , mrsh1372 , aliderakhshan
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۵ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۴۴ هوش مصنوعی
(۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  سلام
خسته نباشی
لطفا کارنامه رتبه ۲۲ هوش مصنوعی بگذارید.(دوستت)
با تشکر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ
سلام بهتون تبریک میگم،ایشاله من بعدم موفق باشید.Rolleyes

.The best way to predict the future is to invent it
بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آن است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shariatali
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ ق.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۲ ب.ظ)saba_94 نوشته شده توسط:  سلام بهتون تبریک میگم،ایشاله من بعدم موفق باشید.Rolleyes

ممنون. ایشالله شما هم موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ms. Saba
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ
موفق باشید دوست عزیز

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۴۷ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۷ ب.ظ)zahra_ce87 نوشته شده توسط:  موفق باشید دوست عزیز

ممنون دوست عزیز، امیدوارم شما هم موفق باشید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۱ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۶۸ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close