زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۲۱ نرم افزار

ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط pderakhshanfar.)
مصاحبه با رتبه ۲۱ نرم افزار
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

سلام
پوریا درخشان فر متولد ۷۱ تهران
رتبه ۲۱ نرم افزار

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

من ورودی ۸۹ دانشگاه خوارزمی ( تربیت معلم سابق ) رشته ی مهندسی کامپیوتر نرم افزار هستم. کارشناسی پیوسته

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

من با توجه به شرایط و علایقم دوست داشتم یا برق بخونم یا مهندسی پزشکی و یا کامپیوتر. موقع انتخاب رشته کارشناسیم هم اگه بگم دانشگاه واسم مهم نبوده دروغ گفتم :دی و همه ی رشته های مهندسی دانشگاه هارو زدم ولی اولویت ام با این سه تا رشته بود که خدا خواست و آخر سر آخرین جایی که حدس میزدم قبول شم قبول شدم!

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه خوارزمی

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

توی سه ترم اول استاد ناپلئونی پاس کردن درس ها بودم :دی ولی بعد از اون یکم به خودم اومدم و کم کم تونستم نتایج بهتری بگیرم. توی درس هایی که علاقه داشتم همیشه نمرم خوب بود بالای ۱۷ بود.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

من راستش تا اواخر شهریور حتی تصمیمی برای کنکور دادن نداشتم . دوست داشتم اگر ادامه تحصیلم میدم تو یه دانشگاه خوب باشه ( از دانشگاهی که توش کارشناسیمو داشتم میگذروندم راستش زیاد راضی نبودم ! ) برای همین اول سعی کردم که اگر شه به همراه دوستان اپلای کنیم ولی متاسفانه شرایطش بوجود نیومد و من از همون هفته آخر تابستون تصمیم گرفتم بصورت جدی خودم رو برای کنکور آماده کنم. شاید باورتون نشه تا اون موقع حتی نمیدونستم کدوم درس ها تو کنکور میاد :|

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

از همون اولم میخواستم مهندسی کامپیوتر رو ادامه بدم. به دو تا گرایش هوش و نرم هم علاقه داشتم. ولی بعلت وقت کمی که داشتم متاسفانه مجبور شدم بین این دو گرایش یکی رو انتخاب کنم که بتونم تو این وقت کمم روش تسلط کافی رو پیدا کنم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

زبان ۲۶/۶۷
( ۱۱ تا صحیح ۹ تا غلط )
اگر تو یه درسی تو آزمون آزمایشی بد نمیزنید و یا مثل من فکر میکنید وضع زبانتون بد نیست حتما سر کنکورم نباید تعداد زیادی سوال جواب بدید . وگرنه میشید مثل من با ۹ تا غلط :|

ریاضی ۱۲/۵
( ۲ تا صحیح )
دوستانی که مثل من ریاضیشون ضعیفه... من کلا با ریاضی ضعیفم ۲ فصل آمار خوندم با نصف کتاب محاسبات دکتر یوسفی! همیشه سوال ساده میدن که در حد خودتون بتونید درصد خوب بگیرید.

مشترک ۵۶/۴۱
(۱۵ تا صحیح ۱ غلط)
سعی کنید تا جایی که میشه تمرکز داشته باشید و استرس نداشته باشید سر کنکور و وقتی دیدی تمرکز ندارید یه ۲ دقیقه سوال هارو ول کنی سعی کنید آرامش پیدا کنید. وقتی دیدید سوالی سخته ردش کنید بره به این امید که بعدیش ساده تر باشه! سوالایی که مطمئنید ۱۰۰ درصد رو بزنید یه سوال و ۹۹ درصد هم مطمئن بودید نزنید.

تخصصی نرم ۴۴/۴۴
(۸ تا صحیح ۴ تا غلط)
من هوشم رتبم ۲۰۰ بوده که سفید دادم نرم ام ۲۱ ! فقط واسه ۸ تا سوال درست !!! تازه ۴ تا غلط هم داشتم . نتیجه : از وقتی تخصصی ها ضریب ۴ شدن هر سوالش رسما حکم طلا رو داره!

سال اولم بود که شرکت میکردم! فقط هم کنکور مهندسی کامپیوتر رو شرکت کردم.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

بستگی به استاد داره ! مثلا من درس کامپایلر رو کاملا مدیون استادم توی دانشگاه بودم .
ولی درسی مثل معماری کامل استاد ما یه چیز هایی گفته بود که اصلا مهم نبود تو کنکور .

مطمئنا اون هایی که تو دوره تحصیلشون به درس های اصلی علاقه دارن و بیشتر دنبال یادگیری هستن وقتی میخوان شروع کنند برای کنکور بخونن یک قدم از بقیه جلوتر هستن. ولی خوب نمیشه گفت نوع درس خوندن تو دانشگاه و کنکور یکی هستش. تو کنکور یکم زرنگ باشی اگر به مبحثی تسلط ۱۰۰ درصد هم نداشته باشی میشه زد تست رو ولی تو دانشگاه اینجوری نیست.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

همونطور که تو سوال ۶ گفتم از هفته آخر شهریور تازه برنامه ریزی کردم و مثلا با خودم گفتم تو این وقت کم کدوم درس ها رئ بخونم کدوم ها رو نه و همون موقع هم بلافاصله شروع کردم.
برنامم ۵ ماهه بود ولی چون ترم ۷ بودم تو دانشگاه خودمون قشنگ یک ماه این وسط رفت برای خوندن امتحانات پایان ترمم.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

برنامه من با توجه به شرایط یکسر تغییر میکرد ( dynamic بود :دی ) حالا چه جزئی چه کلی. اگه حس می کردم روش بدی رو واسه خوندن فلان درس دارم سریع عوضش میکردم. بعنوان مثال من زیاد به درس های تخصصی بها نمیدادم تا موقع ثبت نام که دفترچه اومد فهمیدم ضریبش چهاره و از اون موقع سعی کردم تایم بیشتری برای اون درس ها قرار بدم.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

بله من هم همینکار رو کردم و بنظرم هرکسی می خواد کنکور قبول شه هم باید این کار رو بکنه. من تمام بودجه بندی ریز تمام دروس رو واسه چند سال اخیرش رو از همین مانشت دانلود کردم و وقتی میدیدم که تایمم واسه خوندن کمه و مثلا باید ۵ تا فصل از یک درس رو بخونم ! جای اینکه بشینم هر ۵ تا فصل رو بخونم ۳ تاشو مینداختم دور ۲ تای دیگه رو که تو چند سال اخیر ازش سوال بیشتر اومده بود رو سعی میکردم خیلی خوب بخونم. یا مثلا میدیدم درسی مثل گسسته یا ریاضی مهندسی سخته ضریبشم پایینه! خوب مطمئنا ترجیح می دادم اون تایمم رو بذارم مثلا نظریه زبان هام رو قوی تر کنم که ضریبش ۴ هستش و سوالاشم راحتتره !

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

اصلا اولین کاری که کردم این بود که درس هایی که تو کنکور میاد رو به سه دسته ی قوی و متوسط و ضعیف تقسیم کنم.
البته اول فکر می کردم باید وقت بذارم و درس هایی که توش ضعیفم ر به متوسط برسونم. ولی یکی از مشاور های ارشد به من یک توصیه ی بسیار ارزشمند کرد ! اونم اینه که جا اینکه دروس ضعیفتو روش کار کنی که مثلا بتونی یکی تست بزنی ! جاش اونایی که توش بهتری رو سعی کن به سطحی برسونی که بتونی ۸۰ درصد سوالاش رو جواب بدی ! و واقعا هم جواب داد مثلا من تو درس نظریه همیجوریشم نخونده سوالای کنکور رو شروع میکردم به حل کردن ۲ تا از ۵ تاش رو میزدم ولی با تمرین زیاد تو این درسی که جز درس هی قوی ام به حساب میومد تونستم ۵ تاش رو هم تو کنکور درست بزنم ! یا واسه دیتابیس من توی شغلم هم زیاد با این مفاهیمش سر و کار داشتم ولی بازم نشستم خوندمش حسابی و تونستم ۴ تاشو بزنم . کلا یه نکته ای که هست بنظر من اینه که آدم تو ۴ تا درس کلا خیلی قوی باشه و تو بقیشون شوتم باشه میتونه راحت کنکور نتیجه خوب بیاره چون راحت اون درس قوی ها ضعفت رو تو درس های بدت میپوشونن.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

من بر اساس مباحث برنامه ریزی میکردم.. نمیگفتم چند تا کتاب رو باید واسه فلان درس بخونم :دی میگفتم باید مثلا مبحث پایپلاین معماری رو تا هفته ی بعد خوب بلد باشم و تعداد قابل قبولی هم تست زده باشم توش! حالا منابع واسه خوندن اون مبحث هم یه کتاب مثلا پوران رو میخوندم جاییش حس میکردم کتاب جابگو نیست از اینور اونور (مثلا جزواتی که تو مانشت هست ) کمک میگرفتم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان عمومی و تخصصی

فقط روی reading هاش کار کردم ( کتاب زبان تخصصی پارسه )

ریاضیات مهندسی

نخوندم

آمار و احتمالات

پارسه

محاسبات عددی

پوران + voice های کلاس دکتر یوسفی

ساختمان‌های گسسته

نخوندم

ساختمان داده ها

پوران

نظریه زبانها و ماشینها

شرکت در کلاس دکتر سید جوادی ( فقط جزوه ی ایشون رو چند بار خوندم)

مدارهای منطقی

پوران

معماری کامپیوتر

شرکت در کلاس دکتر یوسفی + پوران

سیستم عامل

پارسه

کامپایلر

پارسه + جزوه استاد خودم تو دانشگاه

زبان‌های برنامه سازی

یه جزوه تایپ شده از اینترنت دانلود کردم از استاد نورالله ( زیادم جالب نبود و بسیار ناقص بود ) فقط مباحثی رو خوندم که تو سالهای قبل ازش بیشتر سوال اومده بود .

طراحی الگوریتم

پارسه

پایگاه داده

پارسه + جزوه دکتر ابراهیمی مقدم

هوش مصنوعی

نخوندم

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

من هیچکدوم رو از منبع نخوندم و راستش اطلاعی هم ندارم درمورد این موضوع :دی

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
کاملا جزوه محور بودم!

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
من فکر میکردم زبانم خوبه تو آزمون آزمایشی هم همیشه بالای ۵۰ میزدمش بدون اینکه چیز زیادی بخونم ( فقط همون reading رو کار کردم یکم ! ) ولی خوب نتیجه ی خوبی تو کنکور نگرفتم تو این درس.

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

بعضی ها ریاضیشون خیلی خوبه ! اون افراد میتونن بالا بزنن ولی اون هایی که مثل من نه پایه قوی داشتن و نه وقتش رو هم میتونن ۲ ۳ تاشو جواب بدن که خوب همین میش۱۷ ۱۸ درصد و واسه ریاضی که خیلیا منفی میزدن درصد بدی به حساب نمیاد.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

برنامه ریزی من ۱۰ روز ۱۰ روز بودش مثلا میگفتم تا ۱۰ روز دیگه باید مبحث زمانبندی سیستم عامل و فلیپ فلاپ های منطقی و حافظه ی معماری رو بخونم. بعد سعی میکردم انجام بدمش! که البته همیشه هم به برنامم نمیرسیدم و مجبور میشدم برای اینکهاز آزمون آزمایشی ها عقب نمونم مباحث بیشتری رو حذف کنم :دی

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

با چند تا از دوستان هم دانشگاهیم با هم میخوندیم و از اونهایی هم که از تابستون شروع کرده بودن کمک میگرفتیم. درکل اگر اون ها نبودن عمرا من میخوندم :دی واقعا جا داره ازشون تشکر کنم.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

من بین دوستام معروفم به کند درس خوندن. ولی اصلا برام مهم نبوود که کند میخونم . بنظرم کیفیت خیلی مهمتره !
من نسبت به خیلی از افراد شرکت کننده تو کنکور حجم بیشتری رو بخاطر وقت کمم مجبور شدم حذف کنم . و چون راه دیگه ای هم نداشتم مجبور بودم همونایی که وقت هست رو خوب بخونم و توکلم به خدا باشه .

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

تو سوالات بالا جواب این سوال رو دادم.
در کل من توی ریاضی فقط ۲ تا فصل اول آمار پارسه رو خوندم و نصف محاسبات عددی پوران – توی مشترک ها از ساختمان داده گراف ها رو حذف کردم و سیستم عامل هم اصلا مباحث مربوط به حافظه رو نخوندم – توی تخصصی هم باز گراف طراحی الگوریتم رو نخوندم و تقریبا خیلی جاهای پیاده سازی رو نخوندم ( ای کاش کلا حذفش میکردم ! دو تا تست غلط گذاشت رو دستمون !!! )

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

من هم به گرایش نرم علاقه دارم و هم هوش ولی وقتی دیدم وقتم کمه مجبور شدم یکیش رو انتخاب کنم که آخر سر با توجه به درس های تخصصی ای که داشتن فقط گرایش نرم رو واسش آماده شدم.
نه مثلا درسی مثل طراحی الگوریتم رو نمیشه واقعا تو ماه های آخر خوند :دی باید تقسیم بندی میشد. کامپایلر رو هم همون ترمی که واسه کنکور میخوندم تو دانشگاه خودمون با یکی از اساتید خوبمون برداشتم که فوق العاده درس دادن و اونم تو همون طول ترم میخوندم. دیتابیس هم همونطور که گفتم خیلی از مباحث مربوط به query هاش و منطق رابطه ایش رو باهاش زیاد سر و کار داشتم از قبل فقط اون نرمال سازیش رو خوندم اون ماه آخر و کلا با یکی از جزواتی که گفتم از مانشت دانلود کردم یه مرور کلی کردم.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

بله چون کلی کار هم در طول ترم باید برای دروسی که تو دانشگاه داشتم انجام میدادم سرعتم کند و یا حتی متوقف میشد ولی همیشه دوباره سعی میکردم به حالت عادی برش گردونم.

کلا من امسال زیاد انگیزه نداشتم قبول شم . اولین آزمون آزمایشی ۵۰ دردی که شرکت کردم وقتی نتیجش اومد و دیدم رتبه ۸ آوردم ( با اینکه تعداد شرکت کننده هاش خیلی زیاد نبود ) خیلی بهم روحیه داد که با تمرکز بیشتری بخونم.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

بله دو تا درس معماری کامپیوتر و نظریه زبان ها رو کلاس رفتم.
الزامی نیست که حتما کسی کلاس بره! ولی اگه کسی هم خواست بره باید به ۲ تا نکته توجه کنه : ۱ – به اسم آموزشگاه نگاه نکنه فقط ببینه استادش کیه و با اونای برداره که خیلی معروفن ۲ – اون درس هایی رو بره که توشون متوسط رو به بالاست و میخواد قوی شه.
کلا بنظرم کسی هم خواست کلاس بره ۲ ۳ تاشو ثبت نام کنه نه همشو . اون آموزشگاهی که من میرفتم طرف همرو ثبت نام کرده بود قشنگ برنامه کلاسیش انقدر زیاد بود که من مونده بودم کی وقت میکنه اینایی که یاد میگیره سر کلاس رو خونه خودش بخونه !

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله . پارسه . من همش رو ثبت نام کردم ولی توصیه ام به دوستان اینه که اگر خواستن ثبت نام کنن فقط ۵۰ درصد ها و ۱۰۰ درصد هاش رو ثبت نام کنن.

خیلی تو مدیریت زمان کمکم کرد و بهم یاد داد سر امتحان تمرکز کنم و تا جایی که میشه با اطمینان تست بزنم و اونایی که حتی ۹۹ درصد هم مطمئنم نزنم تا تعداد غلط هام بالا نره . ولی از نظر اینکه سوالاش هم سطح سوالات کنکور باشه نه ! کمکی نکرد.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

من یک ماه آخر رو ۸۰ درصدش رو گذاشتم برای دوره و تو این مدت مباحثی که بنظرم ساده میومد و سال های قبل ازش سوال زیاد اومده بود ولی نخونده بودمشون رو هم سعی میکردم بخونم در کنار دوره های دروسی که قبلا خوندم.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

از نظر سطح دانش و مطالعه ۵۰ درصد . از نظر روحیه و تمرکز ۹۰ درصد ! چون از اولشم با خودم گفته بودم اگر امسال قبول نشم چیز خاصی رو از دست ندادم و سال بعد هست. همین خیلی کمکم کرد که استرس نداشته باشم.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

بله ... همونطور که تو سوالای بالا جواب دادم بنظرم آدم باید یه دو سه تا درس بعنوان برگ برنده داشته باشه سر کنکور :دی واسه خودم به شخصه نظریه زبان ها و دیتابیس و منطقی و کامپایلر بود که تو دو تاش هم تونستم ۱۰۰ درصد جواب بدم (نظریه و دیتابیس)

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

نا امیدی نه ! ولی وقتی دفترچه دوم رو دادن یوهو همه پاشدن رفتن ! خیلی شلوغ شده بود سالن و واقعا کل تمرکزم به هم ریخت شاید واسه همین کامپایلرم خوب نشد نتیجش ( همون زمین کج ی خودمون :دی )
اونموقع یه چند دقیقه سعی کردم کلا سوال ها رو بیخیال شم و سعی کنم آروم شم !
بعد از اینکه سالن خلوت تر شد شروع کردم .

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

نه از همون اول به ترتیب جواب میدادم سر کنکورم همین کار رو کردم.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

اگه کسی خوب تمرین حل کرده باشه احتمال اینکه سوالات مشابه ببینه زیاده. ولی بعضی سوال ها هم هست (بخصوص برای درس های ساختمان داده و طراحی الگوریتم ) کلا همیشه باید رفت به جنگشون ! عموما هم هستن سوال هایی که با یکم تمرکز و دقت میبینید سوال یه نکته ی کلیدی داره که با همون اون سوال به نظر سخت راحت حل میشه.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

من چون خیلی چیزارو حذف کرده بودم سر تخصصی وقت اضافه هم آوردم :دی

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

آره با بچه های مانشت یه چند تاییش رو چک کردیم تو انجمن ها ... کلید بنظرم چند تا مشکل داشت که اعتراض هم دادم ولی هیچ تاثیری نداشت :دی

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟

پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه تحصیلی تو بعضی دروس واقعا کمک میکنه.
دانشگاهم بجز یکی دو تا استاد خوبی که داشت تاثیر آنچنانی ای نداشت توی موفقیت ام . بخصوص امکاناتی که برای دانشجو ها داشتن ( یه سالن مطالعه نداشت بشینی توش درس بخونی ! )

آدم برای هر کاری باید برنامه ریزی داشته باشه پس صددرصد تاثیر زبادی داشته برنامه ریزی.
چون با استادای خوبی کلاس برداشتم ( دکتر یوسفی و دکتر سید جوادی ) واقعا تاثیر داشت برای من .
کنکور آزمایشی هم تو سوالات بالا گفتم.
حساس ترین نقطه ی کنکور همون شرایط سر کنکوره ! میتونه یکی با صد در صد آمادگی رو بکنه رتبه هزار .. یکی مثل من که کم خونده بودم هم بکنه ۲۱ !
شرایط خونه و کمک هایی که خانواده کردن صد در صد تاثیر بسیار زیادی نه تنها توی کنکور بلکه توی تمام مراحل زندگیم داشته.
یکی دیگه از عوامل موفقیت توی هرکاری بنظرم دوستان خوب و پایه در اون مورد هستش.

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

راستش من کلا نظرم و اهدافم خیلی زیاد عوض میشه :دی ولی در حال حاضر شاید اصلی ترین هدفم کسب موفقیت تو دوره ی ارشدم باشه که بتونم بعد از اون باز برای اپلای اقدام کنم .

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

توی تمام مراحل زندگیم سعی کردم توکل به خدا رو داشته باشم.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

تعدادشون خیلی زیاده نمیشه گفت . دوستان و خانواده و بعضی از اساتیدم واقعا نقش زیادی داشتن توی موفقیتم. و همچنین همین سایت مانشت :دی

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

بله ... اگر برمیگشتم احتمالا جای اینکه پیاده سازی زبان ها بخونم بیشتر رو طراحی اگوریتم و ساختمان داده تمرکز می کردم. کلا هیچوقت نفهمیدم چجوری باید این پیاده سازی رو خوند که نتیجه بشه گرفت ازش :دی لطفا کسی میدونه بگه به خودمم واقعا سوال بزرگی شده واسم!

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

فکر کنم با رتبم یا تهران قبول شم یا شریف . که خوب ترجیح میدم شریف باشه ! دلیلشم فکر نکنم لازم باشه توضیح بدم :دی مشخصه !

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

من همیشه به هرکی راجع به درس و دانشگاه بخوام توصیه ای کنم میگم قبل از انجام هر کاری ببین رشته ای که توش هستی رو واقعا دوست داری یا نه. علاقه به یه چیزی خیلی مهم هستش توی پیشرفت آدم!
و اینکه کنکور رو هرچقدر سخت بگیرید همونقدر سخت میشه . پس سعی کنید ازش غول نسازید.
( میدونم خیلی توصیه های کلیشه ای بودن ! ولی واقعا من خودم با تمام وجود حسشون کردم)

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

نه !

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

مانشت توی مسیر دادن و راهنمایی دانشجو ها خیلی میتونه موثر باشه . تو این چند هفته هر کی از من در مورد کنکور سوال کرده مانشت رو بهش معرفی کردم !
انتظارمم این هستش که بتونه همیشه به این مسیری که داره میره ادامه بده و یه محیط گرم و دوستانه رو برای تمام دانشجو ها بوجود بیاره.
۱۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , newsoftware11 , mahyamk , ana9940 , chahianm , mojhde , M a h d i , e2000 , ریحان , SaMiRa.e , nlp@2015 , - rasool - , nekata , faezehtt , ahrmb , m_majidi_y , ظهیر , haveking
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ق.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۲۱ نرم افزار
تبریک میگم
موفقیت های بیشتر
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: chahianm , pderakhshanfar , سعید زارع

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close