زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیشنهاد شما برای حفظ انگیزه در طول خوندن واسه ارشد

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط Br2012.)
به نظر من:
۱-اگه امکانش هست با کسی بتونید با هم بخونید واسه کنکور واقعا عالیه من خودم نتیجشو واقعا دیدم
۲-شرکت در کنکور های آزمایشی البته این میتونه نتیجه عکس هم بده اگه درک درستی از هدف از کنکور آزمایشی نداشته باشیم
۳-اینو شما بگید...

البته یادم هست دکتر تنهای در ورژن ۱ مانشت از انگیزه یه صحبت هایی کرده بود امیدورام این جا هم نظرشو اعلام کنه ...
۱
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , ایرسا , fateme66
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۰۰ ب.ظ
توی بحث مربوط به مشاوره این مباحث رو باز کنید نه اینجا. مطلبتون فعلاً انتقال داده می‌شه. خواهشاً جهت حفظ یکپارچگی سایت (اگه وجود داره!!) خیلی توی باز کردن تاپیک جدید دقت کنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۱۲ ب.ظ
RE: پیشنهاد شما برای حفظ انگیزه در طول خوندن واسه ارشد
من هم همین سوال را دارم کاش چند نفر که واقعا وقت دارند ومی خواهند بخوانند بیایید با هم بخوانیم مثلا هر روز از هر درس مباحثی را مشخص کنیم وخخودمان را مقید کنیم که حتمی تمام کنیم ودر پایان هر روز تبادل نظر کنیم .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mr Mohammad
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط Br2012.)
از ما که گذشت اما میتونید بخونید بعد بیاید مانشت با هم تبادل اطلاعات کنید و هر مشکلی در رابطه با اون درس دارید رفع کنید
خیلی هم خوب جواب میده این مسله.وحتی بچه های ۹۰ هم کمک میکنن من که برای هر کمکی حاضرم
۱
۲
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
۳- علاقه به رشته و گرایشی که دارید براش میخونید.
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۲ ب.ظ
۴-اگه امکانش نیست با کسی درس بخونید سعی کنید با کسایی که دارن میخونن در رابطه باشید و در مورد وضعیت درس خوندنتون با هم مشورت کنید(که مانشت این کار رو راحت‌تر کرده) یا حتی خارج از مانشت
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۲ ق.ظ
به نظر من بهترین راه حفظ انگیزه وجود یه ابزار خارجی مثل مانشت هست. درد دل‌ها، مشاوره‌ها و رصد وضعیت بقیه هم می‌تونه انگیزه رو زیاد کنه و هم از سردی شما جلوگیری کنه.
هنوز اول راهه و انگیزه‌ها زیاده اما ۲ ۳ ماه دیگه این هیولای روحیه خوار خودش رو نشون می‌ده. بچه‌های پارسالی رسوم جالبی گذاشته بودن. آخر روز درس‌هایی که اون روز گرفتن و مشکلاتشون رو مطرح می‌کردن. به نظرم برای خیلیا مفید بود.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , fatima1537 , fateme66 , **sara** , zoom , Sophia , Doctorwho , احسان مومنی
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۸ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۳۲ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  به نظر من بهترین راه حفظ انگیزه وجود یه ابزار خارجی مثل مانشت هست. درد دل‌ها، مشاوره‌ها و رصد وضعیت بقیه هم می‌تونه انگیزه رو زیاد کنه و هم از سردی شما جلوگیری کنه.
هنوز اول راهه و انگیزه‌ها زیاده اما ۲ ۳ ماه دیگه این هیولای روحیه خوار خودش رو نشون می‌ده. بچه‌های پارسالی رسوم جالبی گذاشته بودن. آخر روز درس‌هایی که اون روز گرفتن و مشکلاتشون رو مطرح می‌کردن. به نظرم برای خیلیا مفید بود.

دقیقا همینطوره که دکتر تنهایی میگه بعد از چند ماه افکار نا امیدی میاد سراغ آدم من هم دچارش شدم اما فقط تنها چیزی که کمکم کرد همین مشورت‌ها بود و واقعا جواب داد
واقعا مانشت در رابطه با حفظ انگیزه یه نعمت محسوب میشه
۱
۲
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۳ ق.ظ
من هم موافقم با اجازه مدیر تا چند روز آینده یه خونه تکونی حسابی باید مانشت بشه باید یکم بجنبیم روزها همین طوری داره میره مثل اینکه گرمای تابستون همه رو بی خال کرده تا ماه رمضون نیامده باید از این فرصت ۲۰ روزه استفاده کرد با اجازه بزرگترها یه برنامه درسی با یکی از دوستان مانشت تهیه می کنیم ودر طی چند روز آینده می زاریم رو سایت هر کی مایل بود استارت رو میزنیم و پیش میریم ودر پایان هر روز با هم بحث می کنیم .منتظر باشید دوستان .Big GrinBig GrinBig Grin من فعلن موتورم رو به امید خدا دارم روشن می کنم نیاز به کمک دارم و رو کمک کبیر وصغیر در این زمینه نیاز مندیم دوستانی که می خوان باهم باشیم منتظر باشن و دوستان با تجربه‌تر هم اشکالاتمان را رفع کنن چه درسی وچه مشاوره ای
اگه می خوایین مانشت از این حالت مرده دربیاد باید همه بخوان هر ورز میاییم یه دوتا پست غیر مرتبط ببینیم وبریم فایده ای نداره .یه برنامه باید بریزیم برای قبل از ماه رمضون باری رمضان هم یه برنامه حداقل ۴ ساعته میشه داشت .۲-۳ ساعت صبح و ۲ ساعت شب که میشه ۴ ساعت مفید داشت هر کی پایه است بسم اللله .مدیران وبزرگان سایت ما به توجه خاص شما نیاز مندیم.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , maedeh64
ارسال: #۱۰
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ق.ظ
کنکور آزمایشی نباید ملاک باشه چون من رتبه های دو رقمی(مثلا ۱۰) آزمون های آخر پارسه رو دیدم که تو کنکور ۳ رقمی شدند و بالعکس .( به نظر من هدف کنکور آزمایش یه چیز دیگست)

اگر احساس می کنید وقتی می بینید کسی بیشتر از شما خونده یا رتبه های آزمایشیش بهتره دچار ناامیدی می شید , خیلی به این فروم(و فروم های مشابه که البته نداریم) سر نزنید و هی از دوستاتون نپرسید چقدر خوندی . تو کنکور بیشتر خوندن مهم نیست درست خوندن مهمه .( درست خوندن واسه هرکسی فرق می کنه پس خودتونو با دیگران مقایسه نکنید و راه خودتونو ادامه بدید ). یادتون باشه مرغ همسایه غاز نیست .

یک مورد دیگه هم که شاید کمک کنه اینه که فکر نکنید شما تنها کسی هستید که ناامید میشید , تقریبا ۹۹% شرکت کننده های اصلی این ناامیدی رو تجربه می کنند . پس تردید به خودتون راه ندید بدون شک شما یکی از افراد موفق کنکور سال بعد هستید .

شکسپیر: تردیدها به ما خیانت می کنند مارا از کوشش بر حذر میدارند و از پیروزی هایی که به احتمال زیاد نصیب ما خواهد شد محروم می سازند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , narges_r , fatima1537 , diligent , aatwo , Doctorwho
ارسال: #۱۱
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۱۰ ق.ظ
خوب باید بیان و این حرفهای قشنگ شما رو یه جایی بخونن؟ Smile مانشت سعی کرده که رتبه محور نباشه. سعی ما بر اینه که محیط رو گرم نگه‌داریم و انگیزه‌ها رو مستحکم.

۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۳۸ ق.ظ
و از طرف من هم یک درخواست خطاب به تمامی دوستان گرامی مانشتی‌ :

افرادی که میخوان مطلبی بنویسند سعی کنند از نوشتن دروغ و عبارات ناامید کننده پرهیز کنند،

عباراتی نظیر این که هم جو تالار رو به بحث و جنجال میکشونه و هم برخی دوستان زودباور رو به سمت استرس و ناامیدی سوق میده ‌:

" من تا الان که آبان ماه هست ۳ دور تمام درسها رو دوره کردم !!!!! ... "
" اگه رتبه تون توی کنکور آزمایشی خوب نشد باید فاتحه کنکورتون رو بخونید ...."
"اگه کلاس یا جزوه فلان استاد رو دسترسی نداری به اون درست امیدوار نباش ..."

و از این سری مباحث که متاسفانه گاهی به هدف مسموم کنار زدن رقبا از صحنه زده میشه و از واقعیت به دور هست

البته ممکنه واقعیت الزاما همیشه امیدوار کننده و مثبت نباشه اما به هر حال بایستی جو مانشتی مجموعا جو مثبت و امیدواری و فعالیت هر چه بیشتر باشه‌، فضای سالم برای درس خوندن و تبادل نظر‌،

امیدواریم که همینطور که تا الان بوده دوستان مانشتی کمک کنن فضای اینجا همینطور مفید و سازنده باقی بمونه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال: #۱۳
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۵۹ ق.ظ
بنظر من حفظ انگیزه همیشه با نگاه کردن به هدف تازه میشه. هر کدام از ما باید هر هفته یکساعت بشینیم و نگاهی به مقصد و نگاهی به راهی که اومدیم بندازیم.کجا ایستاده ایم به کجا می رویم و چرا می رویم.سرعتمون چقدره؟ انگیزه‌ها متفاوت هست. ولی شاید مهمترین نکته اینه که از گذشته باید درس گرفت نه اینکه مدام اون را تکرار کرد . مشکل مهم اینه که مغز ما عادت می کنه.اگه تجربه شیرینی نداشته باشیم مدام "نتوانستن" برامون تداعی میشه. یادگیری خیلی خوبه ولی اشکال مهم وارد به یادگیری همین نتوانستن در گذشته است که رسیدن به هدف را سخت نشان میده. این همان اعتماد بنفس داشتن یا نداشتن هست.
اما هدف هم مهمه. طبیعی است هر چه هدف بزرگتر باشه انگیزه رسیدن به اون هم قوی تره. پس هدف بزرگ در نظر بگیریم و بدون خیالپردازی راه جدی رسیدن بهش رو ترسیم کنیم و نا امید نشیم . در این راه اگه هدفمون مقدس باشه لطف و عنایت خدا هم کمک بیشتری بهمون خواهد کرد. شاید مهم باشه که تلاشمون همه اش واسه خودمون نباشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , sadaf1 , Doctorwho , 10:30 , احسان مومنی
ارسال: #۱۴
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۱ ب.ظ
هر وقت نا امید شدید اینو بخونید:
یادمه روز قبل از اینکه نتیجه‌ها بیاد فکر می‌کردم ۱۵۰ تا ۲۰۰ بشم. از چند ماه قبلش هم داشتم مقدمات دوباره کنکور دادن رو آماده می‌کردم. اصلا به درسهایی که من کاملو خوب خوندم دقت کنید:محاسبات‌-نظریه‌-منطقی‌-سیستم‌-داده‌-الگوریتم(تا حدی). بقیه درسارو ماست‌ مالی کردم. وقتی‌ مرحله اول تموم شد‌ و رسیدم خونه یه ساعت استراحت کردم بعدش شروع کردم به خوندن هوش. هم خسته بودم هم یه چیزائیش یادم نمیومد. خلاصه با این اوضاع احوال فردا صبحش رفتم ادامهٔ کنکورو دادم. البته بقیه درسهایی که ماسمالی کردم انقدر فاجعه ماست‌مالی نکردم.Big Grin

با این شرایط من باز هم فک می‌کنید نا امید هستید؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۱۵
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۶ ب.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۱۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  خوب باید بیان و این حرفهای قشنگ شما رو یه جایی بخونن؟ Smile مانشت سعی کرده که رتبه محور نباشه. سعی ما بر اینه که محیط رو گرم نگه‌داریم و انگیزه‌ها رو مستحکم.

من خودم از این انجمن خیلی استفاده کردم(برای انتخاب منابع و شیوه درس خوندن) و الان هم دارم سعی می کنم دینم رو نسبت به بچه های سال بعد ادا کنم . من برای کسایی مثل خودم گفتم . من خودم دوست نداشتم بدونم کی چقدر خونده , شاید این به این دلیل بود که هر کسی که می دیدم از من بیشتر خونده بود یا رتبه هاش بهتر بود . این هم دلیلش این بود که من دیر واسه ارشد شروع کردم (که به کسی توصیه نمی کنم )و به دلیل فشردگی برنامم وقت هم نداشتم به اینجا سر بزنم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: u3f

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۲۶ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۴۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۸۹۵ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۰۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  پیشنهاد رشته یا دانشگاه علیصا ۱ ۲,۱۱۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۴:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۵,۸۸۹ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close