زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند توصیه به کنکوری های آینده (تجربه های شخصی)

ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۱۴ ب.ظ
سلام
یه توصیه ای که هم به ایتی ها و هم به کامپیوتری ها(هوش و نرم) و کلا اونایی که می خوان به سوالای الگوریتم جواب بدن، دارم اینکه کتاب ۶۰۰مسئله دکتر قدسی رو بخونید حتما حتما حتما! حتی چند بار! اگه خلاصه نویسی هم بکنید که دیگه عالیه Smile

من خودم این کتاب رو دقیقا یک ماه قبل از کنکور خریدم و توی همین یک ماه فقط یک دور خوندم ولی به طور کامل و بادقت! نکات مهمش رو هم خلاصه نویسی کردم و روز قبل کنکور، خلاصه ها رو مرور کردم. خیلی خیلی به دردم خورد. درصد دروس مشترکم با اینکه اصلا سوالای مدار رو نزدم، ۴۶ شد و همین درصد نزدیک به ۵۰ باعث شد رتبه ام توی گرایش هوش مصنوعی بشه ۹۰!

دکتر محمد قدسی استاد دانشگاه شریف و از طراحان سوالات کنکور هستن! به همین خاطر هر سال حتما از کتابشون چند تا سوال میدن. مثلا همین امسال اگه اشتباه نکنم توی کنکور ۹۳ هوش، ۲ تا سوال از کتاب ایشون بود. بقیه سوالات هم با اینکه عیتا تو کتابشون نبود ولی طوری بود که با همون ایده هایی که از اونجا گرفته بودم میشد حل کرد.

برای هوش مصنوعی هم کتاب راهیان ارشد خیلی خیلی خوبه! من هم کتاب پوران رو داشتم و هم راهیان ارشد رو. ولی راهیان ارشد خیلی بهتر بود. خصوصا واسه کسانی که توی دوره لیسانس درس هوش رو پاس نکردن و در واقع دفعه اولشون هست که میخوان هوش بخونن، شدیدا این کتاب رو توصیه می کنم.

یک توصیه دیگه برای اونایی که می خوان مجموعه کامپیوتر رو امتحان بدن: زیاد خودتون رو درگیر دروس ریاضی نکنید. به نظر من واسه ارشد باید هوشمندانه درس خوند. یعنی مثلا از بین ۵ تا درس مشترک، روی ۴ تا خیلی خیلی بیشتر زوم کنید به طوری بتونید هر سوالی بهتون دادن حل کنید. یا از بین ۴ تا درس ریاضی ، فقط روی ۱ یا ۲ تا از دروس ریاضی (مثلا گسسته و احتمال) تمرکز کنید و وقتتون رو روی سوالات محاسبات و ریاضی مهندسی نگذارید. چون سوالای این دو تا درس ، خیلی خیلی وقت گیر و سخت هستش. خصوصا ریاضی مهندسی. تصور کنید سر جلسه بخواین انتگرال و مشتق بگیرید. اونم با استرسی که ممکنه خیلی زیاد باشه!!! به همین خاطر توصیه من اینه که بی خیال محاسبات و ریاضی مهندسی بشید. دقیقا همون کاری که من کردم.

توصیه برای داوطلبان هوش : اگه رتبه تک رقمی نمی خواین، بی خیال درس مدار بشید. چون مدار هم مثل محاسبات و ریاضی مهندسی، بسیار وقت گیر هستش. در واقع ریسکش بالاست. چون ممکنه یک سال خیلی خیلی سخت باشه و باعنث تلف شدن وقت بشه!

همین دیگه!
اگه باز هم سوالی بود در خدمتم.
۳۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ehsan_haqdoost , azsx , Ms. Saba , n268 , anonetumer , pooyaa , نازین , MShariati , نارین , mrsh1372 , مهرانگیز , nlp@2015 , Mahsash , sahar salehi , Fatemeh , lish kn , shamim_s , somaieh_hassani , پرهوده , samaneh_aftab , chaka , neda_Network , hnarghani , مرتضی صفری , Parisa-SH , elham joon , Bahar_HS , رتبه۱سال۹۴ , eli88 , sand , mshelman , ashena1 , MeysamPH , fa_shinobi , kharazmy , Engineer , jparisa , azade053069 , roodantnt , احسان مومنی , happy07 , ریحان , Raya.a , faraaz_mb , ملینا ارشد , mrezaparchebaf , haveking
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط azsx.)
بسیار ممنون Smile
برای خود درس ساختمان و الگوریتم برای خوندن توی تابستون و شروع اولیه کتاب مقسمی و در کنارش clrs رو مناسب میدونید؟ Smile
۲
۱
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ب.ظ
clrs رو از پاییز شروع کنیم خوندن بهتر نیست؟ چون تابستون میخوام داده رو بخونم که در ادامش برم سراغ الگوریتم.
۱
۱
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ، توسط nilinili.)
RE: چند توصیه به کنکوری های آینده (تجربه های شخصی)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۱ ب.ظ)azsx نوشته شده توسط:  بسیار ممنون Smile
برای خود درس ساختمان و الگوریتم برای خوندن توی تابستون و شروع اولیه کتاب مقسمی و در کنارش clrs رو مناسب میدونید؟ Smile

راستش من که خودم از اوایل مهر شروع کردم به خوندن! وقت هم کم نیاوردم. ولی خب مسلما اگه از تابستون شروع کنین به خوندن، خیلی بهتره! البته خب نباید به خودتون فشار بیارین. چون زمان طولانی میشه و اون اخرا که باید بیشتر و با جدیت بیشتری بخونید، دیگه نمی کشید.
در مورد ساختمان داده هم من خودم مقسمی خوندم. خیـــــــــلی خوب بود ولی کافی نبود!
همون کتاب ۶۰۰، علاوه بر الگوریتم، ساختمان داده رو هم داره ولی خب همونطور که از اسمش پیداست، فقط تست و جواب تشریحی داره و درس نداره.
به نظر من برای شروع و حتی تست زدن، مقسمی عالی هست ولی چون شما بیشتر از من وقت دارید، بعداز مقسمی برید سراغ clrs و ۶۰۰/

(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ)kharazmy نوشته شده توسط:  clrs رو از پاییز شروع کنیم خوندن بهتر نیست؟ چون تابستون میخوام داده رو بخونم که در ادامش برم سراغ الگوریتم.

من راستش خودم اصلا clrs نخوندم. یعنی توی دوره کارشناسی می خوندمش ولی واسه کنکور نخوندم اصلا. چون کتاب ۶۰۰ در همون حد clrs هست و چون فارسی هم هست که دیگه وقتتون سر ترجمه و اینکه بخواید بفهمید الان منظور نویسنده از این جمله چی بوده ، تلف نمیشه.
به نظر من توی تابستون داده رو کار کنین و بعد توی پاییز ، برین سراغ ۶۰۰/
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , sahar salehi , Parisa-SH , haveking
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۷ ق.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۴ ب.ظ)nilinili نوشته شده توسط:  سلام
یه توصیه ای که هم به ایتی ها و هم به کامپیوتری ها(هوش و نرم) و کلا اونایی که می خوان به سوالای الگوریتم جواب بدن، دارم اینکه کتاب ۶۰۰مسئله دکتر قدسی رو بخونید حتما حتما حتما! حتی چند بار! اگه خلاصه نویسی هم بکنید که دیگه عالیه Smile

من خودم این کتاب رو دقیقا یک ماه قبل از کنکور خریدم و توی همین یک ماه فقط یک دور خوندم ولی به طور کامل و بادقت! نکات مهمش رو هم خلاصه نویسی کردم و روز قبل کنکور، خلاصه ها رو مرور کردم. خیلی خیلی به دردم خورد. درصد دروس مشترکم با اینکه اصلا سوالای مدار رو نزدم، ۴۶ شد و همین درصد نزدیک به ۵۰ باعث شد رتبه ام توی گرایش هوش مصنوعی بشه ۹۰!

دکتر محمد قدسی استاد دانشگاه شریف و از طراحان سوالات کنکور هستن! به همین خاطر هر سال حتما از کتابشون چند تا سوال میدن. مثلا همین امسال اگه اشتباه نکنم توی کنکور ۹۳ هوش، ۲ تا سوال از کتاب ایشون بود. بقیه سوالات هم با اینکه عیتا تو کتابشون نبود ولی طوری بود که با همون ایده هایی که از اونجا گرفته بودم میشد حل کرد.

برای هوش مصنوعی هم کتاب راهیان ارشد خیلی خیلی خوبه! من هم کتاب پوران رو داشتم و هم راهیان ارشد رو. ولی راهیان ارشد خیلی بهتر بود. خصوصا واسه کسانی که توی دوره لیسانس درس هوش رو پاس نکردن و در واقع دفعه اولشون هست که میخوان هوش بخونن، شدیدا این کتاب رو توصیه می کنم.

یک توصیه دیگه برای اونایی که می خوان مجموعه کامپیوتر رو امتحان بدن: زیاد خودتون رو درگیر دروس ریاضی نکنید. به نظر من واسه ارشد باید هوشمندانه درس خوند. یعنی مثلا از بین ۵ تا درس مشترک، روی ۴ تا خیلی خیلی بیشتر زوم کنید به طوری بتونید هر سوالی بهتون دادن حل کنید. یا از بین ۴ تا درس ریاضی ، فقط روی ۱ یا ۲ تا از دروس ریاضی (مثلا گسسته و احتمال) تمرکز کنید و وقتتون رو روی سوالات محاسبات و ریاضی مهندسی نگذارید. چون سوالای این دو تا درس ، خیلی خیلی وقت گیر و سخت هستش. خصوصا ریاضی مهندسی. تصور کنید سر جلسه بخواین انتگرال و مشتق بگیرید. اونم با استرسی که ممکنه خیلی زیاد باشه!!! به همین خاطر توصیه من اینه که بی خیال محاسبات و ریاضی مهندسی بشید. دقیقا همون کاری که من کردم.

توصیه برای داوطلبان هوش : اگه رتبه تک رقمی نمی خواین، بی خیال درس مدار بشید. چون مدار هم مثل محاسبات و ریاضی مهندسی، بسیار وقت گیر هستش. در واقع ریسکش بالاست. چون ممکنه یک سال خیلی خیلی سخت باشه و باعنث تلف شدن وقت بشه!

همین دیگه!

سلام .خیلی ممنون از نوشته هاتون .می شه منم یک نظربدم البته جسارتا .من طراحی زیاد مفهومی بلد نیستم اما ۴ تاسوالو تو گرایش هوش درست زدم چون ۴ تاشم تو کتاب مقسمی بود اما اگه سوالات مشابه نبود نمی تونستم بزنم مثلا ساختمان فقط یک سوال درخت رو زدم.می شه لطفا یکم واضح تر راهنمایی کنید مثلا همین کتابایی که فرمودید دوستان چطور بخونن می تونن بزنن یابرای درس ساختمان من که اصلا نمی تونم سوالایی که تحلیلی اند وابتکار دارنو حل کنم.خوشحال می شم یکم واضح تر راهنمایی کنید جز نام بردن اسامی کتاب که ذکر کردین یکم در مورد روش خوندن توضیح بدید.ممنون

رفت
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۷ ق.ظ
سلام.میشه درباره ی درس زبان هم صحبت کنید و این ارزش خوندن داره؟به نظرتون با درصد بالا در زبان میشه تاثیری در رتبه داشت.
با تشکر.
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ق.ظ
سلام Smile
یه چیزی! ریاضی مهندسی سوالات امسالش خیلـــــــــی راحت بودند ها! یعنی ما که الکی کنکور دادیم و ترم ۵ رو تازه تموم کرده بودیم تونستیم سوالات ریاضی مهندسی و محاسبات رو بزنیم. چون ترم قبل درسش رو پاس کرده بودیم. به نظرم محاسبات خیلی راحته!
من طی صحبتی که با رتبه‌ ۲ هوش داشتم بهم گفت درس رو به هیچ وجه حذف نکن. اگر می‌خوای حذف کنی مبحثی حذف کن. مثلا مبحث اون انتگرال سختها توی ریاضی مهندسی چون اینا حلشون وقت‌گیره.
بعد در مورد مدار! با توجه به ضریب ۴ برای دروس تخصصی آیا هنوز حذف کردن مدار کار درستیه؟!‌

یه سوال دیگه هم درمورد گسسته! گسسته مدرسان شریف رو دیدید آیا؟‌نظرتون چیه؟ من وقت گریمالدی خوندن ندارم واقعا!
از بابت توصیه‌تون بابت خوندن دقیق کتاب ۶۰۰ مسئله هم ممنونم Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , haveking
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ ب.ظ
خیلی ممنون بابت توصیه هاتون.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilinili
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۸ ب.ظ
بسیار ممنون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilinili
ارسال: #۱۰
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۵۴ ب.ظ، توسط nilinili.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۴ ب.ظ)nilinili نوشته شده توسط:  سلام

همین دیگه!

سلام .خیلی ممنون از نوشته هاتون .می شه منم یک نظربدم البته جسارتا .من طراحی زیاد مفهومی بلد نیستم اما ۴ تاسوالو تو گرایش هوش درست زدم چون ۴ تاشم تو کتاب مقسمی بود اما اگه سوالات مشابه نبود نمی تونستم بزنم مثلا ساختمان فقط یک سوال درخت رو زدم.می شه لطفا یکم واضح تر راهنمایی کنید مثلا همین کتابایی که فرمودید دوستان چطور بخونن می تونن بزنن یابرای درس ساختمان من که اصلا نمی تونم سوالایی که تحلیلی اند وابتکار دارنو حل کنم.خوشحال می شم یکم واضح تر راهنمایی کنید جز نام بردن اسامی کتاب که ذکر کردین یکم در مورد روش خوندن توضیح بدید.ممنون

جواب دادن به این سوال یکم برام سخته!
ولی نکته ای که فعلا به نظرم می رسه اینه که برای شروع، فعلا از کتاب های مقسمی یا پوران استفاده کنید. روش خوندن هم اینطوری باشه که اول متن درس رو کامل، با دقت و با تمرکز بخونید، کدها رو برای خودتون تحلیل کنید، حتی اگه برای امتحان کردن خودتون توی کاغذ بنویسید که دیگه عالیه! اگر هم سوالی براتون پیش اومد که متوجه نمی شدید، حتما از یکی بپرسید و اینطوری نباشه که بی خیال سوالتون بشین. پس مرحله اول میشه "یادگیری دقیق و جاانداختن مفاهیم".
مرحله بعدی میشه "خلاصه نویسی و نت برداری". اگه در هر فصل، نکات مهم و فرمول ها رو توی یک برگه تمیز یادداشت کنید هم توی یادگیری موثر خواهد بود و هم اینکه چند ماه دیگه که این مطالب یکمی فراموش شده، دیگه لازم نیست برای یاداوریش، کل فصل رو بخونید. با نگاه به همون یادداشت ها، دوباره توی ذهنتون میاد.
مرحله بعدی میشه "تمرین و تست" برای تسلط پیدا کردن، باید تست های اخر هر فصل رو بزنید و جواب تشریحی ها رو هم بخونید. حتی اگه جواب تست رو درست زدید، باز هم خوندن جواب تشریحی خالی از لطف نیست. اول با تست های تالیفی شروع کنید و در اخر برید سراغ تست های کنکور سالهای قبل.
امیدوارم تونسته باشم جوابتون رو بدم.

(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۷ ق.ظ)mrsh1372 نوشته شده توسط:  سلام.میشه درباره ی درس زبان هم صحبت کنید و این ارزش خوندن داره؟به نظرتون با درصد بالا در زبان میشه تاثیری در رتبه داشت.
با تشکر.

بله. ارزش خوندن که داره. درصدش هم توی رتبه خیلی تاثیرگذار هستش. ولی به نظر من خوندن یا نخوندن زبان به خود فرد بستگی داره. شما اگه می تونید از پس تست های vocab بر بیاید، بخونید حتما.
مثلا من خودم چون زیاد زبان دوست نداشتم، می دونستم که اگه زیاد روش وقت بگذارم فایده چندانی نداره. به همین خاطر اصلا لغت نخوندم.ولی به جاش درک مطلب خیلی کار کردم. یعنی تست های درک مطلب از سال ۸۱ همه رشته های ایتی و کامپیوتر و علوم کامپیوتر رو زدم. از این کارم هم راضی بودم. دقیقا درصد زبانم همون درصدی شد که انتظار داشتم.
کتاب خاصی هم در نظر ندارم. فکر کنم توی همه کتابهای کنکور زبان تخصصی، تست های کنکور سال های قبلی باشه.

(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  سلام Smile
یه چیزی! ریاضی مهندسی سوالات امسالش خیلـــــــــی راحت بودند ها! یعنی ما که الکی کنکور دادیم و ترم ۵ رو تازه تموم کرده بودیم تونستیم سوالات ریاضی مهندسی و محاسبات رو بزنیم. چون ترم قبل درسش رو پاس کرده بودیم. به نظرم محاسبات خیلی راحته!
من طی صحبتی که با رتبه‌ ۲ هوش داشتم بهم گفت درس رو به هیچ وجه حذف نکن. اگر می‌خوای حذف کنی مبحثی حذف کن. مثلا مبحث اون انتگرال سختها توی ریاضی مهندسی چون اینا حلشون وقت‌گیره.
بعد در مورد مدار! با توجه به ضریب ۴ برای دروس تخصصی آیا هنوز حذف کردن مدار کار درستیه؟!‌

یه سوال دیگه هم درمورد گسسته! گسسته مدرسان شریف رو دیدید آیا؟‌نظرتون چیه؟ من وقت گریمالدی خوندن ندارم واقعا!
از بابت توصیه‌تون بابت خوندن دقیق کتاب ۶۰۰ مسئله هم ممنونم Smile

سلام
اگه صحبت های منو دقیق می خوندید، متوجه منظورم می شدید.
من گفته بودم اگه رتبه تک رقمی نمی خواین، می تونین چند تا از درسا رو که ریسکش بالاست حذف کنین. ولی خب شما اگه بخوای تک رقمی مثلا ۲ بشی نه تنها نباید هیچ درسی رو حذف کنی بلکه هیچ مبحثی رو هم نباید حذف کنی Smile
در مورد حذف مدار هم ، دقیقا کاریه که من کردم و دو رقمی شدم!!! پس اینکه کار درستی هست یا نه، کاملا به خودتون بستگی داره. هر کسی با توجه به هدف و زمانی که داره، تلاش می کنه. من هدفم دو رقمی بود و بهشم رسیدم.

گسسته مدرسان شریف و گریمالدی رو ندیدم و نمی تونم نظری بدم. ولی ازکتابای مدرسان، فقط نظریه زبان ها و احتمالش رو داشتم. کلا واسه نظریه، من ۳تا منبع خوندم ولی نظریه مدرسان خیلی خیلی کاملتر و بهتر از بقیه منابع بود. یعنی به طور کامل همه چیز رو گفته. البته خب مطالب اضافی هم توش هست ولی خب دیگه خودتون کم کم دستتون میاد که کدوم مطالبش زائده و کدومش رو باید بیشتر بخونید.

موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , Engineer , haveking
ارسال: #۱۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۱ ب.ظ
سلام دوستان
میخواستم از دوست عزیز خانم nilinili خواهش کنم بگن که برای هرکدام از دروس چه کتابی رو مطالعه کردن .
پیشاپیش ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۲ ب.ظ
clrs حتما انگلیسیشو باید خرید وخوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ
فکر نمیکنم همه‌ی CLRS نیاز باشه؛ به علاوه متن انگلیسیش رو می‌تونید پیدا کنید چون کلش حدود ۱۲۰۰ صفحه هست.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط nilinili.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۱ ب.ظ)niktana نوشته شده توسط:  سلام دوستان
میخواستم از دوست عزیز خانم nilinili خواهش کنم بگن که برای هرکدام از دروس چه کتابی رو مطالعه کردن .
پیشاپیش ممنون

سلام
زبان: من کلا چیز زیادی نخوندم. لغت که اصلا نخوندم. ولی درک مطلب کار کردم که همون خیلی به دردم خورد. از روی هر کتابی هم بخونی فرقی نداره. من مقسمی داشتم.
گسسته : پوران
امار و احتمال : مدرسان شریف
مدار منطقی : پوران
نظریه زبان ها و ماشین ها : پوران - مدرسان شریف (هیچ کدوم به تنهایی کامل و خوب نیستن. باید در کنار هم بخونی این دو تا منبع رو)
سیستم عامل : مقسمی (البته زیاد ازش راضی نبودم. می تونی از بقیه هم بپرسی شاید مورد بهتری دارن!)
معماری : من پوران خوندم ولی اینم اصلا راضی نبودم. ولی از بقیه می شنیدم که می گفتن جزوه های معماری دکتر اجلالی رو می خوندن(توی اینترنت سرچ کنی هست)
هوش مصنوعی : راهیان ارشد (عااالیه)
الگوریتم و ساختمان داده: برای درس و درک مطلب : مقسمی خوندم ولی نمی گم که عالی بود. کلا خوب بود اما برای تست و حل مسئله، ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی رو حتما حتما بخون.

موفق باشی

(۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)nini naz نوشته شده توسط:  clrs حتما انگلیسیشو باید خرید وخوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
Clrs رو کلا اگه یه کامپیوتری بخره و داشته باشه، در مقاطع مختلف تحصیل(کارشناسی ، ارشد یا حتی دکترا) برایش مفید خواهد بود. ولی اگر مشکل هزینه دارید، (چون کتابش گرون هست) یا اینکه فقط می خواید واسه کنکور بخونیدش، به نظرم اگه فایل های PDFش رو دانلود کنیدو بخونید بهتره!
هم فایل های متن درسش توی اینترنت موجوده و هم فایل های سوالات اخر فصل که به نظرم اگه هر دو رو باهم پیش بخونید، دیگه ان شائ الله مشکلی توی حل سوالات الگوریتم نخواهید داشت.
البته جوابای سوالات اخر فصل رو باید جداگانه سرچ کنید و همین جدا جدا بودن درس، سوال و راه حل ها ممکنه یکمی موقع خوندن مشکل افرین بشه(مثلا تمرکز یا وقتتون رو بگیره)

باز هم یاداوری می کنم که
همونطور که قبلا گفتم اگه حتی اصلا سراغ clrs نرید و به جایش کتاب دکتر قدسی رو کامل و بادقت بخونید، حتی چند دور، ضرر نکرده اید.

موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۱۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۸ ب.ظ
خدایا...من محاسبات میخواستم شروع کنم به خوندن و گسسته را حذف کنم.اخه گسسته خیلی حجیمه.منم صفرم...گسسته صفرم....همه میگفتن محاسبات اسونه...و زود جلو میری...لطفا راهنمایی کنین...به نظرتون محاسباتو بخونم بعلاوه ی فصولی از گسسته که با ساختمان و الگوریتم مشترکه؟؟؟

تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۲۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۵۹ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۷۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۵۷ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۴۹ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۸ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۸۳ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۹۴ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۱۶۴ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۸۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close