زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۶ کنکور آیتی/آیتی

ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط saeedAlvand.)
سلام به همه دوستان؛ ببخشید دیر ولی این نظر من در مورد سوالای مصاحبه ی مانشته! سوالاتی رو که پاک کردم یا جوابی نداشتم بدم یا تو سوالای دیگه جوابشونو داده بودم.

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
سعید الوندکوهی متولد ۷۰ از همدان؛ رتبه ۶ آیتی/آیتی و ۴۵ آیتی/شبکه

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

کارشناسی سخت افزار، آخراشه!

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
دانشگاه امیرکبیر

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید

در میانگین معمولی بودم. به جز یه سری موارد که میخوندم فقط پاس شه، درسا رو میخوندم تا نمره خوب بگیرم ولی طبیعتا درسایی که بیشتر دوس داشتم رو بهتر میخوندم.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
آره ادامه تحصیل تو برنامه بود! فکرش رو هم از آخرای ترم ۶ که مطمئن شدم نمیخام اپلای کنم به سرم افتاد

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

از اول همین گرایشو میخواستم

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

کنکور آیتی:
زبان ۵۲
اصلی ۳۸
مدیریت ۹۱
مشترک ۴۸
معماری سفید

کنکور کامپیوتر:
زبان ۷۱
ریاضی -۲
مشترک ۲۴
تخ معماری ۲
تخ هوش ۲۳
تخ نرم افزار ۸

رتبه ها:
تجارت: ۶
شبکه: ۴۵
هوش ۲۵۳
معماری ۶۶۹
نرم افزار۸۷۱

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
از تابستون تو فکرش بودم ولی عمل مفیدی انجام ندادم. فقط اینکه کتاب ۵۰۴ رو خوب خوندم و نصف سیستم عامل رو یه روخوانی کردم. رسما از آخرای شهریور شروع کردم کم کم و بعد از شروع شدن برنامه ی آزمونای پارسه به طور جدی با برنامه آزمونا خوندم.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
درس نه؛ ولی تو هر فصل از هر درسی که میخوندم از تعداد سوالا و سال کنکوری که اومده بودن فیدبک میگرفتم تا حدسی از اهمیت اون فصل بزنم و میزان تلاشم رو با توجه به اون تنظیم کنم

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟
نه

یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
تقریبا تو همه درسا فقط یه کتاب + جزوه استاد اگه بود رو میخوندم. برنامه ریزی هم بر اساس این بود که به آزمون پارسه برسه مباحث. کلا در تمام دوران به آینده نگاه داشتم که بدونم درسی که نمیرسم بخونم رو تو کدوم بازه میشه خوند و اونایی که خوندم رو تو کدوم بازه میشه مرور کرد

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان: کتاب ۵۰۴ (که مرحله ی اول است و اصلا کافی نیست)
ریاضیات گسسته :کتاب پارسه (خوب نبود)
طراحی الگوریتم‌ها : در مباحث گراف و پیچیدگی محاسباتی کتاب پارسه خوب بود. بقیه مباحث را نخواندم.
ساختمان داده‌ها :کتاب پارسه خوب بود و پوران پژوهش خوب نبود
مهندسی نرم‌افزار: کتاب پارسه خوب بود
شبکه :کتاب پارسه خوب بود
پایگاه داده: کتاب پارسه خوب بود

سیستم عامل :کتاب پوران یژوهش خوب بود ولی شنیدم کتاب پارسه مفصل¬تر بوده.

هوش مصنوعی: کتاب پارسه علی رغم اشکالاتی که داشت در کل خوب بود. یک سری فیلم آموزشی فارسی هم دیدم که تا قبل از مبحث منطق خوب توضیح داده بودند. فیلم ها روی سایت p30student.com هستند
مبانی مدیریت: کتاب مرجع (استیفن رابینز) از هر کتابی در این زمینه بهتر بود. یک کتاب تست راهیان ارشد هم داشتم که واقعا به درد نخور بود.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
به نظر من اگه کلیت درس رو خوب بلدید نیازی به کتاب مرجع خوندن نیست. ولی در حالت کلی هر درسی رو که ضعیفید و میخاید خیلی وقت بذارید و خوب رشد کنید مرجع بخونید، ولی نه این که همین طور از اول شروع به خوندن کنید. از کتابای کنکور فیذبک بگیرید که چه مباحثی تو کنکورا اومده و مهمه
مگر در زمینه ی مبانی مدیریت!! که شرط لازم و کافی برای خوب زدن، خوب مرجع خوندنه!

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
محور جزوه بود!

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
تقریبا میشه گفت در هر سطح زبانی که هستید، واستون زبان کنکور سخته! من ریدینگای تافل رو بهتر از ریدینگای کنکور میزدم چون سوال ها واقعا افتضاحه. پایه م قوی بود. برای لغت با ۵۰۴ شروع کردم و از منابع مختلف خوندم در ادامه.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
برنامه ریزی با پارسه بود. سعی می کردم به آزمونا برسم. ولی خب نمیرسیدم برای همین یه سری از مباحثو میذاشتم واسه وقتی که آزمونای پارسه مروری بود میخوندم. از همون اول هم از تجربه ی کنکور قبلیم استفاده کردم و از اونجایی که میدونستم کسی نیستم که بشینم و وقت زیادی واسه مرور مباحثی که بلدم بذارم، خیلی راحت یه سری مابحثو میذاشتم واسه زمانای مرور. درس مدیریت رو هم کلا تو سه هفته ی آخر شروع کردم و خوندم. البته در پایان یه سری مبا

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

مطالعه تنها بود ولی دوستانی هم داشتم که اونا هم میخوندن و به هم کمک میکردیم. مکان هم بسته به حالم متغیر بود. یه زمانایی تو سالن مطالعه ی دانشگاه و یه وقتایی تو خوابگاه میخوندم.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
استفاده نکردم؛ نیازی هم حس نمیکردم

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
مهمترین چیزی که واسه کنکور خوندن نیاز داشتم همین برنامه ی آزمون بود.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
آخرین آزمون پارسه رتبه ۳ آوردم و تنها معیارم همین بود ولی خب اگه اون رتبه نبود به نظرم آمادگی خوبی نداشتم

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

آره! مدیریت رو رفته بودم واسه ۱۰۰%، ولی دروس اصلی و تخصصی رو به ۴۰ قانع بودم!

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
نه هیچ وقت مشکل وقت نداشتم! تقریبا همون قدر که میخاستم بود

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
نه اصلا به این کارا اعتقادی ندارم!

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
همه ی شما قبلا یه کنکور موفق یا ناموفق کارشناسی رو دادید و تجربه های مهمی دارید و خودتون رو میشناسید. تو این فروم یا جاهای دیگه، آدمای مختلف حرفای مختلف و گاهی متضاد میزنن. هرکی از دید خودش نگاه میکنه. شما هم با شناختی که از خودتون دارید تصمیم بگیرید چه کار میکنید! سقف آرزوتون رو بالا ببرید و با توکل تلاش کنید!
۲۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , Mahsash , Iman_k26 , Mänu , احسان مومنی , elynn66 , mohaddeseh70 , e2000 , sahar salehi , ftekhar , chaka , iammiti , aria , dr.a_AI , hnarghani , kingmax , nazanin92 , mrm.sary , mohsen_m , saeeed69 , sorlin , Engineer , abji22 , S - Is , آرمانا , Denize , مهرانگیز , رتبه۱سال۹۴ , shamim_s , anonetumer , faraaz_mb , faezehtt , ریحان , haveking , Happiness.72
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ب.ظ
ممنون از توضیحات خوبتون...

یه سوال: با توجه به اینکه کارشناسی دانشگاه امیر کبیر بودید پایه تحصیلی رو چقدر تأثیر گذار توی موفقیتتون میدونید؟؟

«یا الهی، اِرحَم مَن رأسُ مالِهِ الرِّجآءُ، وَ سِلاحُهُ البُکآء...»
پروردگار من، رحم کن بر کسیکه سرمایه اش امید و ساز و برگش گریه است.
۱
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۱ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۶ کنکور آیتی/آیتی
(۰۵ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)Iman_k26 نوشته شده توسط:  ممنون از توضیحات خوبتون...

یه سوال: با توجه به اینکه کارشناسی دانشگاه امیر کبیر بودید پایه تحصیلی رو چقدر تأثیر گذار توی موفقیتتون میدونید؟؟

پایه تحصیلی مطمئنا تاثیر داشت. ولی خب درصدای خوب من مال درسایی مثل مدیریت و هوش مصنوعی بود که اصلا پاس نکرده بودم یا مهندسی نرم افزار و طراحی الگوریتم که استاد خوبی نداشتیم و درس بد ارائه میشد.
۲
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ
تبریک می گم بتون می شه لطف کنین بگین مدیریت از چه کتابی خوندین واینکه شبکه هنوز در امیرکبیر از روی راس وکراسه یانه
اگه زحمتی نیست انتخاب اولتون هم بگین
ممنون

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmad_cisco
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۰۰ ب.ظ
سلام

بهتون صمیمانه تبریک میگم.میشه لطف کنید و مرجع مدیریتی که فرمودید رو واضح تر بگید

منظورتون کتاب استیفن رابینر هست اگر بله آیا هم مبانی مدیریت و هم مبانی رفتار سازمانی ؟؟؟

ممنون از شما
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin92
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۹ ق.ظ
سلام
بابت رتبه ی بسیار خوبتون تبریک می گم Smile

فقط یه سوال ازتون داشتم ، از چه منبعی یا چطوری چک می کردید ببینید مثلا اهمیت فصل های درس ها چقدر هست و از هر فصل در کنکورهای گذشته چقدر سوال طرح شده ؟

با تشکر

[تصویر:  72295929875499609308.jpg]
۰
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ق.ظ، توسط saeedAlvand.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۹ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  تبریک می گم بتون می شه لطف کنین بگین مدیریت از چه کتابی خوندین واینکه شبکه هنوز در امیرکبیر از روی راس وکراسه یانه
اگه زحمتی نیست انتخاب اولتون هم بگین
ممنون

آره منبع شبکه کتاب کراسه
منبع مدیریت هم یادم نمیومد. همون استیفن رابینزه که یکی از دوستان گفتند! مبانی مدیرین فقط. یادم نمیاد تستی دیده باشم جوابش تو این کتاب نباشه.
انتخاب اولم هم آیتی دانشگاه تهران
نقل قول: فقط یه سوال ازتون داشتم ، از چه منبعی یا چطوری چک می کردید ببینید مثلا اهمیت فصل های درس ها چقدر هست و از هر فصل در کنکورهای گذشته چقدر سوال طرح شده ؟

کتابای تست می نویسند منبع هرتست کدوم کنکوره دیگه!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aria
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۵۸ ق.ظ
تبریک میگم

Sent from my IdeaTab S6000-H using Tapatalk

توفیقی به انسان نمی رسد مگر خدا بخواهد
۱
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۶ ق.ظ
تشکر بابت توضیحات خوبتون.
و تبریک برای رتبه ی خوبتون.
انشالله همیشه موفق باشین.
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ
بارکلا

به مصلحتم نبود
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۳ ب.ظ، توسط pasbag.)
زنده باد همشهری
تبریک میگم
موفق باشی
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۵ ب.ظ
سلام
تبریک میگم بهتون Rolleyes
میشه بی زحمت بگین معدل کلتون حدودا چند بود؟
و اینکه طراحی کلا بقیه مباحث رو نخونده بودین؟
یه سوال دیگه Big Grin واسه ساختمان پارسه کافی بود؟مرسی
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۹ ب.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ ب.ظ)zorro نوشته شده توسط:  سلام
تبریک میگم بهتون Rolleyes
میشه بی زحمت بگین معدل کلتون حدودا چند بود؟
و اینکه طراحی کلا بقیه مباحث رو نخونده بودین؟
یه سوال دیگه Big Grin واسه ساختمان پارسه کافی بود؟مرسی

ممنون
معدل کلم ۱۶/۲۵ بود
طراحی هم کلا بقیه مباحثو نخوندم!
واسه ساختمان داده من اول پوران رو خوندم بعد دیدم نمیشه. پارسه رو خوندم دیدم واقعا بهتره. احساس کمبودی نکردم واقعا...
۲
۰
ارسال: #۱۴
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۰ ب.ظ
تبریک میگم عزیز
انشاله تو تمام مراحل زندگی موفق باشین منم میخام ای تی شرکت کنم کتاب مدرسان شریف درس ساختمان داده و طراحی رو خوندم و کم مونده تموم کنم میخام بدونم چه منابعی بهتر هست واسه این دو درس که فردا برم بگیرم .
۲
۰
ارسال: #۱۵
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۱ ق.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ب.ظ)۰۹۳۹۵۲۶۳۶۵۹ نوشته شده توسط:  تبریک میگم عزیز
انشاله تو تمام مراحل زندگی موفق باشین منم میخام ای تی شرکت کنم کتاب مدرسان شریف درس ساختمان داده و طراحی رو خوندم و کم مونده تموم کنم میخام بدونم چه منابعی بهتر هست واسه این دو درس که فردا برم بگیرم .

در مورد اینکه کدوم کتاب بهتره نظری ندارم. من پارسه خوندم و ازش راضی بودم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۱,۹۶۸ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۱۷۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۷۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۴۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close