زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)

ارسال: #۷۶
۰۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط nimaaa.)
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)(انتخاب موضوع)
(۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ ب.ظ)reza8106 نوشته شده توسط:  با سلام
من می خوام پایان نامه‌ام را در مورد کاربرد کامپوزیت در صنایع نفت و گاز انجام بدم.
اگر کسی ایده یا موضوعی در این مورد داره ممنون می شم راهنماییم کنه.
با تشکر
کامپوزیت با کامپیوتر ؟ خیلی به هم شبیه هستند اما این کجا و آن کجا Big Grin

br2011 لطفا بیا یه راهنمایی کن که ما اصلا چه جوری بتونیم یه مقاله بدیم . یعنی چه جوری تو موضوع خاص تسلط پیدا کنیم تا بعدش مقاله بدیم . من خیلی دوست دارم مقاله بدم اما نمی دونم از کجا شروع کنم .
به نظرت کسی که می خواد از صفر شروع کنه اول باید چی کار کنه ؟
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۷۷
۰۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۰۲ ب.ظ
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)(انتخاب موضوع)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ ب.ظ)reza8106 نوشته شده توسط:  با سلام
من می خوام پایان نامه‌ام را در مورد کاربرد کامپوزیت در صنایع نفت و گاز انجام بدم.
اگر کسی ایده یا موضوعی در این مورد داره ممنون می شم راهنماییم کنه.
با تشکر
کامپوزیت با کامپیوتر ؟ خیلی به هم شبیه هستند اما این کجا و آن کجا Big Grin

br2011 لطفا بیا یه راهنمایی کن که ما اصلا چه جوری بتونیم یه مقاله بدیم . یعنی چه جوری تو موضوع خاص تسلط پیدا کنیم تا بعدش مقاله بدیم . من خیلی دوست دارم مقاله بدم اما نمی دونم از کجا شروع کنم .
به نظرت کسی که می خواد از صفر شروع کنه اول باید چی کار کنه ؟ ضمنا به مقالات IEEE نیز فعلا دسترسی ندارم !

این چیزی که گفتی درسته مسله اصلی نوشتن مقاله همینه. من مراحل رو برای نوشتن مقاله کامل عرض کردم در ۵ گام اگه مطاله کرده باشید یه چهار چوب دستت میاد اما من به طور خلاصه یک بار دیگه میگم که:

چیزی که برای نوشتن مقاله مهمه اول انگیزه هست این که مقاله رو برای چه کاری می خوای اگر برای اپلای گرفتنه و سخت روی این مسله پا فشاری داری این میتونه انگیزه خوبی باشه یا حتی نه ممکنه برای آزمون دکترا به مقاله احتیاج داری به هر حال باید به اندازه کافی انگیزه داشته باشی بعد از داشتن انگیزه نیاز به شناخت زمینه هایی هست که علاقه به کار کردن داری باید این زمینه هارو در خودت بشناسی که زیاد کار سختی نیست ممکنه شما به چند موضوع علاقه داشته باشی و حتی ممکنه این زمینه‌ها زمینه ای باشه که خیلی نو باشه یا منسوخ شده یا خیلی معمولی بعد از شناخت زمینه مورد علاقه احتیاج به تعیین کردن این موضوع هست که آیا موضوعی که علاقه داری جز موضوع هایی هست که به اصطلاح HOT هست یا نه البته باید بگم که این شرطی اصلی برای نوشتن مقاله نیست وممکنه شما با نظریه ای جالب یک موضوع منسوخ شده رو متحول کنید و حرفی برای گفتن داشته باشی.حالا موضوع رو انتخاب کردی و شروع به مطالعه میکنی و با شناخت اکثر جنبه های موضوع ممکنه ایده و نظریه ای جالب داشته باشی و یا حتی بتونی یه مطلب رو به زبان روان تری و یا حتی یک مسله که تا حالا فقط جنبه تئوری داشته رو پیاده سازی یا حتی شبیه سازی کنی و این مرحله بستگی به منابعی که مطالعه کردی مربوط میشه به کیفیت اونها و اعتبارشون و مرحله بعدی هم نگارش اون هست که این هم تکنیک های خودش رو داره.
باید بگم که هر کدوم از مراحلی رو که الان ذکر کردم رو در هر گام به طور کامل با جزئیات بیشتری بیان کردم و میتونی مطالعه کنی و در صورتی که سوالی داشتی بپرسی
این که میگی نمیدونی از کجا شروع کنیو فکر کنم برات روشن کردم اول موضوعی رو که علاقه داری تعیین کن در سایر مراحل بنده در خدمت هستم و میتونم کمکت کنم مهم استارت زدن هست استارتو بزن و طبق اصول پیش برو به مشکل بر نمیخوری بازم میگم گام هارو دانلود کن مطالعه کن تا خیلی از سوال هایی که داری رفع بشه
یا علی
۱۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa , parimehraban , SarahArshad , baran , aahmadi83 , banafshehjooon , sasan-ata , Hera , lalemadahali , Dr.Cnet , hiva60 , hamid1989 , hosshah
ارسال: #۷۸
۰۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۰۵ ب.ظ
سپاس فراوان عزیز.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۷۹
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۷ ق.ظ
سلام
من از یه هفته پیش شروع کردم از اول دارم می‌خونم پست هارو. چند تا سوال پیش اومده برام:
۱- مگه مقاله هارو با TeX درست نمیکنن؟چرا اون فایل قالب مقاله واسه word بود؟
۲- من شنیدم قالب مقاله رو یه فایل postscript میذارن که با TeX بشه راحت قالب بندی کرد. چرا فایل قالب مقاله word بود؟
۳- این سوال ربطی‌ به مقاله نداره خیلی‌. چرا کتاب‌ها چپ چین هستند؟من فکر می‌کردم justified باشن ولی‌ چند وقته که دقت کردم دیدن چپ چین هستند.
راستی‌ یادم رفت تشکر کنم بابت این تاپیک مفید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet
ارسال: #۸۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط Br2012.)
با تشکر:

به نظرم دوتا سوال اولت یکی هستن اما جوابشن اینه که بله همینطور که شما میگید اما در همه کنفرانس‌ها اینطور نیست(من بیشتر تو جورنال‌ها دیدم که این شیوه رو به کار میبرن) اکثر کنفرانس‌ها به صورت همین فایل Doc کار میکنن و یه فایل برای نمایش میذارن که شرکت کننده ببینه و از روی اون طراحی کنه اما به نظر خودم TeX+postscript خیلی بهتره اما در این زمینه بیشتر از TeX برای کتاب استفاده میکنن هر چند بعضی کنفرانس‌ها هم از این شیوه استفاده میکنن.البته خود طراحی جزئیات و ساختار مقاله هم یکی از ملاک های داوری هست که البته همراه با میزان صحت گرامری نوشته‌ها و به اصطلاح English Presentation سنجیده میشه و روی این زمینه باید نهایت دقت رو داشت مخصوصا واسه ما که زبانمون انگلیسی نیست.

سوال دومتون هم متوجه نشدم دقیق منظورتون کدوم کتابا هستش؟
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , xps1530 , banafshehjooon , Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۸۱
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۶ ب.ظ
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)
مقاله کمکی Writing An Academic Journal Article

با قاطعیت میتونم بگم یکی از کاملترین مقاله های که در مورد نوشت مقاله جورنال وجود داره میتونه این مقاله باشه که خیلی با جزئیات زیادی هر بخش از ساختار مقاله رو تشریح کرده حتی جالبه که نکات زیادی هم درمورد حالت های مختلفی که هر بخش از مقاله میتونه داشته باشه صحبت کرده آخه مقاله‌ها میتونن در ساختار نوع بخش های ساختاری با هم فرق داشته باشن به همین دلیل این مقاله به خوبی این نکات رو توضیح داده.باید بگم که این مقاله مربوط به دانشگاه پروتریا هستش

از اونجایی که حجم فایل یه کم از ۱mb بیشتره نمیشد آپلود کنم به همین دلیل لینک فایلشو میذارم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یا علی
۱۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , Potential , luna , parimehraban , saba_1984 , fatima1537 , SarahArshad , baran , alirrrrrr , eliazad , hanif , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , Hera , Dr.Cnet , hamid1989 , hosshah , crevice
ارسال: #۸۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۶ ق.ظ
اگه به مقاله ای دسترسی ندارین، میتونین اطلاعاتش رو تو این سایت قرار بدین تا دانشجوهایی که از خارج به این مقاله دسترسی دارن، دانلودش کنن و براتون بفرستن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خیلی سریع هم براتون مقاله درخواستی رو میفرستند.

موفق باشید
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Masoud05 , parimehraban , luna , saba_1984 , yas67 , summer_66 , SarahArshad , baran , saba59 , alirrrrrr , hanif , banafshehjooon , Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۸۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۴ ب.ظ
سایت مرکز Academic Skills & Learning Centre

[تصویر:  35765_1_1379098201.gif]

این سایت یکی از بهترین مرکز های آموزش در رابطه با تحقیقات و مسائل مربوط به تحقیق هست و شامل خدمات بسیاری در این زمینه هست از جمله:
  • آموزش نوشتن جورنال
  • آموزش نوشتن تز و پایان نامه
  • آموزش شیوه تحقیق کردن و مسائل مربوطه
  • و...

از این جهت این سایتو معرفی کردم چون که در طول فرایند نوشتن مقاله خیلی میتونه مفید باشه.

لینک سایت:

یا علی
۱۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , Potential , parimehraban , fatima1537 , summer_66 , hanif , parsaNA , baran , eliazad , LORD0098 , ف.ش , banafshehjooon , sasan-ata , Hera , Dr.Cnet , StudentSE , hiva60 , hamid1989
ارسال: #۸۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط Br2012.)
پیشنهاد برای ادامه تاپیک

از دوستای عزیز مانشتی می خوام برای ادامه تاپیک اگر هر نظری و پیشنهاد وانتقادی دارن برای ادامه تاپیک بگن تا بتونیم استفاده کنیم و تاپیکو در اون مسیر قرار بدیم.

راستی:

یکی از مقاله هام همین چند روز پیش تو IEEE چاپ شد و دومیشم هفته دیگه لینکشم گذاشتم. اینو به این جهت میذارم چون چند تا از بچه‌ها انتقاد کرده بودن که چرا لینک مقاله رو نمیذاری و فقط میگی مقاله داری‌، من اون موقع هنوز چاپ نشده بود و نمیتونستم لینک بدم.

۱۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: -Ali- , Potential , hatami , xps1530 , مازیار صفایی , baran , alirrrrrr , Hosein_2003 , never , hanif , aahmadi83 , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , elham joon , Dr.Cnet , sepidsal , jafarir , hiva60 , hamid1989 , hosshah
ارسال: #۸۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۲۹ ب.ظ
اگه یه کم آموزش TeX هم بذارید خوبه. البته شاید جاش تو این تاپیک نباشه ولی جاش تو قسمت علمی پژوهشی خالیه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , luna , LORD0098 , Dr.Cnet
ارسال: #۸۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۸ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه یه کم آموزش TeX هم بذارید خوبه. البته شاید جاش تو این تاپیک نباشه ولی جاش تو قسمت علمی پژوهشی خالیه.

حتما
اتفاقا جاش همین جاست
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Dr.Cnet
ارسال: #۸۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۱۰ ب.ظ
البته منبع برای TeX تو اینترنت زیاده و من شنیدم یاد گرفتنش برای ما که برنامه نویسی کردیم راحته ولی یه کم توضیح هم راجع بهش مفیده. مثلا فرق TeX و LaTeX و XeTeX چیه؟یا منابع خوب مخصوصا برای شروع یادگیریش.
مخصوصا راجع به فارسی نویسی تو TeX میشه حرف های خوبی زد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet , hosshah
ارسال: #۸۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۵۴ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  البته منبع برای TeX تو اینترنت زیاده و من شنیدم یاد گرفتنش برای ما که برنامه نویسی کردیم راحته ولی یه کم توضیح هم راجع بهش مفیده. مثلا فرق TeX و LaTeX و XeTeX چیه؟یا منابع خوب مخصوصا برای شروع یادگیریش.
مخصوصا راجع به فارسی نویسی تو TeX میشه حرف های خوبی زد.

اگه تا به حال مقالات یا کتاب هایی رو که با لاتک و تک حروف چینی شدن رو خونده باشین واقعا از نظر ساختار خیلی اصولی طراحی شدن و این قضیه مخصوصا برای مقالات لاتین خیلی خودشو بیشتر نشون میده سعی میکنم چند تا مقاله هم که به این سبک حروف چینی شدن رو بزارم

در کل کار با تک یک کم در اول کار مشکله و لی با انجام دادن چند نمونه کار ادامه راحته در ضمن واسه کسی که می خواد مقاله بده زیاد نیاز به درگیر شدن با این مباحث نیست اما دونستن این مطالب هم خوبه
در زمینه پارسی هم کار های خوبی صورت گرفته که راجع اون خیلی ابزار‌ها وجود داره و یک سری ایراد‌ها و کمبود هایی که در این زمینه وجود داشته رو حل کردن

من در ابتدا یه مقدمه میگم که بچه‌ها با این ابزار آشنا بشت و بعد یه سری مطلب دارم که اونارو آپلود میکنم که خیلی جامع و کامل این ابزار هارو معرفی کردن:

مقدمه ای درباره ابزار های حروف چینی مقالات و کتاب ها

تاریخچه:

در سال ۱۹۶۹ نخستین جلد از کتاب کانوت تحت عنوان «هنر برنامه نویسی کامپیوتری» به چاپ رسید. این کتاب با سیستم مونوتایپ که ریشه آن به قرن نوزدهم میلادی برمی گردد، حروفچینی شده بود و صفحات و متن آن به صورتی شکیل و قابل قبول به چاپ رسیدند. اما هنگامی که در سال ،۱۹۷۶ ویرایش دوم جلد دوم این کتاب آماده چاپ شد، تمام کتاب باید از نوحروفچینی می گردید؛ چراکه فناوری مونوتایپ تقریبا منقرض شده و جای خود را به روش های فوتوگرافیک داده بود. از این رو فونت هایی که در حروفچینی جلد اول کتاب به کار رفته بود، دیگر در دسترس نبود. کانوت در سی‌ام مارس ۱۹۷۷ نسخه پیش از چاپ کتابش را دریافت کرد، و حروفچینی آن را بسیار بد و نازیبا دید. در همین دوره بود که وی برای نخستین بار خروجی یک سیستم حروفچینی دیجیتالی را مشاهده کرد که کیفیت بالایی داشت و به صفحه بندی دیجیتالی علاقمند شد. نسخه پیش از چاپ کتاب خودش که حروفچینی و صفحه بندی بسیار ناامیدکننده ای داشت، انگیزه نهایی را به وی داد تا مشکل حروفچینی را به شکل ریشه ای حل کند و سیستم حروفچینی خودش را ایجاد کند. در سیزدهم ماه می سال ۱۹۷۷ وی یادداشتی نوشت که در آن خصوصیات اصلی TeX را تعیین کرده بود. کانوت تصمیم گرفت سیستم حروفچینی خود را در تعطیلات دانشگاهی سال ۱۹۷۸ تکمیل کند، اما پایان این کار تا سال ،۱۹۸۸ یعنی بیش از ده سال بعد به طول انجامید.

ظهور LaTeX

تک با همه مزایایی که دارد، برای استفاده گسترده و کاربرپسند دارای یک مشکل اساسی است: تک یک زبان برنامه نویسی واقعی، گسترده و مشکل است که یادگیری و به کارگرفتن آن برای کاربران عادی پرزحمت و غیراقتصادی است. LaTeX (بخوانید: لی تک) که در سال ۱۹۸۴ توسط Leslie Lamport به وجود آمد، در واقع تکمیل تک بود؛ با همه چیزهایی که لازم بود به آن اضافه شود تا به محصولی قابل استفاده برای عموم تبدیل گردد. تعداد زیادی امکانات امنیتی و پیغام های خطا، همچنین قالب های متن مختلف (کتاب، نامه، گزارش و...)، امکانات فراوان برای ایجاد فصل ها، بخش ها، فهرست مطالب، فهرست راهنما (Index)، فهرست منابع (Bibliographic Index) و ایجاد پیوندهای مورد نیاز برای ساختن این فهرست‌ها در متن سند، از جمله امکاناتی هستند که در کنار سیستم حروفچینی و صفحه بندی تک، لی تک را به وجود می آورند.

● چه کسی به LaTeX نیاز دارد؟

اگر متنی که شما درصدد تبدیل کردن آن به یک سند هستید، یک یا چند مورد از خصوصیات ذیل را دارد، احتمالا برای ایجاد ساختار آن به ابزاری توانمند مانندLaTeX نیازمندید: متن به فصل‌ها و بخش های مختلف تقسیم بندی می شود، طولانی است، ساختارهای تکراری فراوانی در آن وجود دارند، از نظر مفهومی یا ظاهری پیچیده است، حاوی تعداد زیادی تمرین جعبه متن یاساختارهای مشابه است، لازم است با دقت زیادی ساختاربندی شود، یک کپی اصلی از آن جهت ارجاعات یا چاپ های آینده مورد نیاز است، یک متن رسمی است که نیازمند توجه خاص است، کتاب، مقاله، تز یا یک راهنما است که شما شخصا می نویسید و به همین دلیل برای شما مهم است، سند شما یا دست کم بخشی از آن ممکن است در آینده دوباره ویرایش یا چاپ شود.استفاده از یک ویرایشگر متن (حتی از نوع ساده آن) برای نوشتن ساختار سند و نهایتا سپردن کار تولید خروجی نهایی به تک، بهبود عظیمی در روند کاری و چگونگی تفکر شما، نسبت حالتی که از یک واژه پرداز استفاده نمایید، پدیدمی آورد.

یادگرفتن LaTeX

لی تک اساسا زبان بسیار راحتی است و طراحان آن به ویژه به سهولتیادگیری آن توجه کرده اند. برای یاد گرفتن لی تک احتمالا سریع ترین راه این است که یکی از جزوه های آموزشی رایگان لی تک را از اینترنت دریافت کنید و در طول یک یا چند روز آن را مطالعه کنید و تمرین‌ها را انجام دهید. یادگیری لی تک معمولا تجربه لذت بخشی است و در پایان دوره آموزشی کوتاهتان، زبانی را یاد گرفته‌اید که توانایی بالایی در ایجاد و مدیریت اسنادتان به شما می دهد و از بسیاری از دردسرهای کار کردن در محیط های واژه پرداز نجاتتان می دهد. پس می توانید همین الا ن شروع کنید!

که من یه کتاب در همین زمینه به زبان پارسی دارم و اونو آپلود میکنم خیلی کامل آخرین نسخه LaTex رو توضیح داده با جزئیات
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , blackhalo1989 , luna , saba_1984 , Potential , sal_dovomi , baran , eliazad , hanif , LORD0098 , banafshehjooon , Hera , lalemadahali , Dr.Cnet , hiva60
ارسال: #۸۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۴۲ ب.ظ
کتاب TeXbook چطوره؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet
ارسال: #۹۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  کتاب TeXbook چطوره؟

اونم خوبه به هر حال مربوط به بنیان گذارش هست دیگه پس خیلی خوب گفته اما من یه کتاب پارسی دارم در همین زمینه آپلود میکنم( اگه بتونی لینک دانلودTexBook رو بزاری ممنون میشم)
دیگه پس خیلی خوب گفته اما من یه کتاب پارسی دارم در همین زمینه آپلود میکنم بهتره برای شروع از این استفاده بشه
و یک سایت هم ر این زمینه هست پارسی که خیلی جامع هست اما خیلی از مطالب اگه اینجا مطرح بشه بهتره و بهتر روشن میشه قضیه حتی یه سری ابزار های حروف چینی پارسی رو هم گذاشته برای استفاده و حتی آموزش های اونارو

دوستان اگه کسی مطالب بهتر و مفید تری داره بذاره

فایل‌(های) پیوست شده
Pages from lshort.pdf
اندازه فایل: ۶۶۵/۱۳ KB
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , saba_1984 , parimehraban , Potential , baran , alirrrrrr , eliazad , banafshehjooon , sasan-ata , Dr.Cnet , kaviresabz

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۲۶۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۷۳۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۱۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۲,۱۱۱ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۳۲ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۴۶,۵۲۸ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۱۴۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۹۶ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۸۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۴۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close