زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)

ارسال: #۴۶
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط Br2012.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ) نوشته شده توسط:  Smileمنتظر گام های بعدی و مطالب بعدی هستیم
میلاد موعود برهمگی مبارک Exclamation

گام بعدی یعنی (گام پنجم) مهمترین گام برای کسایی هست که میخوان تازه شروع کنن و بار اولشون هست که می خوان مقاله بدن و چون این گام خیلی مهم هست قصد دارم که چیز مفید و کامل باشه و یکی دو روز وقت میبره منتظر باشید

یا علی
۵
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasan-ata , Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۴۷
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ ب.ظ
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)
تواین پست یه فایل در مورد قواعد نگارش مقاله گذاشتم که شمارو در انجام دادن گام پنجم خیلی کمک خواهد کرد.
این فایل خودش یک مقاله هست که در مورد نوشتن مقاله نوشته شده(مقاله در مقاله) که البته نکته جالب که در این مقاله هست اینه که نکاتی هم در مورد گام های قبلی گفته و چون به زبان شیوای پارسی هم نوشته شده خیلی بهتر میتونه مفید باشه.
این رو بخونید اگه سوالی داشتید در خدمتیم

یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
negaresh maghale.pdf
اندازه فایل: ۱۳۷/۹۷ KB
۲۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , hanif , Potential , Ofogh , xps1530 , shine , baran , saba59 , alirrrrrr , asp_vb , eliazad , Masoud05 , **sara** , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , elham joon , Dr.Cnet , parmis , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , mahnush2 , LPTS , sharif95
ارسال: #۴۸
۲۶ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ق.ظ
با تشکر از توجه شما:

البته ما نباید اسم مقاله و جورنال و با ابداع و اختراع اشتباه گرفت و مقاله میتونه هر اسمی داشته باشه و مثلا شما فرض کنید که یک انتشارات یک کتاب سیستم عامل منتر میکنه آیا سایر نویسنده‌ها و انتشارات دیگه نباید یه کتاب با همون اسم چاپ کنه پس نتیجه میگیریم که چیزی که مهم هست محتوای مقاله هست که باعث متفاوت بودن میکنه و اگر متن مقاله یا جورنال متفاوت باشه هم نام بودن مهم نیست
دوستان میتونن اطلاعات بیتری در اختیارمون بزارن

یا علی
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , xps1530 , shine , baran , LORD0098 , banafshehjooon , Hera , Dr.Cnet , hamid1989 , hosshah
ارسال: #۴۹
۲۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط Br2012.)
با تشکر از لطف دوستان:

در این پست قصد دارم یک فایل که در اون قواعد جزئی تری از نوشتن یک مقاله به لحاظ نگارشی یا بهتر بگم از جنبه این که مثلا عنوان هر بخش از مقاله با چه قلم و چه فونتی نوشته بشه یا حتی این که مقاله شامل چه بخش هایی باشه به هر حال مقاله‌ها ممکن هست که از نظر محتوا فرق کنن اما از نظر نگارشی خیلی بخش های همانندی باید داشته باشند.

ضمنا:

دو مقاله که یکی در یک کنفرانس بین المللی ارائه شده و یک مقاله که در یک جورنال به چاپ رسیده هم به عنوان ضمیمه قرار دادم که با ساختار نوشتاری بیشتر آشنا بشید.البته این رو هم بگم که اکثر یا بهتر بگم همه کنفرانس هایی که در IEEE چاپ میشند یک قالب دارن مثلا معمولا ۵صفحه هستن با ساختار مشخص شده.موضوع مقاله در مورد Cloud Coputing هستش

اون فایل Doc که در پست قبلی گذاشتم یک نمونه از قواعد موسسهIEEE هست که برای اکثر کنفرانس هاش همین فایلو میفرسته

یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
Paper_word_template.doc
اندازه فایل: ۴۵ KB
Controlling Data in the Cloud.Paper.pdf
اندازه فایل: ۴۴۲/۴۳ KB
Cloud Computing (iss) Journal.pdf
اندازه فایل: ۱۹۰/۶۶ KB
۱۹
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , saba_1984 , Potential , -Ali- , Ofogh , gandomgun , shine , baran , reyhaneh64 , alirrrrrr , bahremand.ni , eliazad , hanif , **sara** , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , k_111 , Hera , CS_IT , Dr.Cnet , mhr.ash , StudentSE , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , fo-eng , sharif95
ارسال: #۵۰
۲۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۴۶ ب.ظ
بله پست قبلی یه کم ناقصی داشت و البته یک سوتی که بنده داده بودم(فکر نکنم کسی متوجه شده بود)
رفع شد ضمن اینکه یک جورنال هم اضافه کردم که با ساختار اون هم آشنا بشید.
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , banafshehjooon , Dr.Cnet
ارسال: #۵۱
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ ق.ظ، توسط Br2012.)
مقاله کمکی:
تو این پست یه مقاله در مورد راهنمای نوشتن مقاله علمی ضمیمه کردم که به نظر خودم خیلی مقاله عالی هست که خیلی ریشه ای با مباحثی که در نوشتن مقاله وجود داره برخورد و توضیح داده امید وارم مفید باشه

منبع:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
Rahnameye negareshe maghaleye elmi.pdf
اندازه فایل: ۱۷۶/۱۳ KB
۱۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , saba_1984 , hanif , Potential , Ofogh , gandomgun , xps1530 , baran , saba59 , alirrrrrr , eliazad , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , Hera , Dr.Cnet , sepidsal , bahman2000 , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , fo-eng , sharif95
ارسال: #۵۲
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۳۸ ب.ظ
گام پنجم و آخرین گام

در این گام ما یاد میگیریم:

۱-پیدا کردن سایت کنفرانس ها
۲-تعیین کنفرانس معتبر
۳-نحوه ارسال مقاله
۴-مفاهیمی در رابطه با ارسال مقاله
۵-معرفی ایمیل های دریافتی از کنفرانس
و...

البته برای درک بهتر مطالب برای هر مرحله نمونه هایی هم قرار داده ام.

گام ششم گام همت شماست در راستای پیشرفت علمی خود و موفقیت در آینده

یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
Sending Problems.pdf
اندازه فایل: ۷۷۱/۵۱ KB
۱۵
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , Potential , -Ali- , Ofogh , xps1530 , mona23 , shine , baran , saba59 , alirrrrrr , eliazad , Masoud05 , LORD0098 , banafshehjooon , sepidsal , sasan-ata , Hera , Dr.Cnet , parmis , mhr.ash , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , mahnush2 , fo-eng , LPTS , sharif95
ارسال: #۵۳
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط parimehraban.)
سلام گام پنجمو خیلی عالی گفتید و از اینکه تمامی بخش های سایت‌ها رامعرفی کردید ممنون خیلی جامع و کامل بود .
سوال:
۱- چه مزایای در کنفرانس ارائه می شود ؟
۲- چگونه می توان از دانشگاه‌ها حمایت مالی گرفت ؟
۳- این سایت‌ها فقط برای کنفرانس های کامپیوتر ه ؟ برای رشته های دیگه مثل زمین شناسی یا ...را از کجا باید پیداکنیم ؟
۴- برای ارسال مقاله‌ها باید عضو سایت های کنفرانس شد ؟

با تشکر

اگرچیزی را از ته دل بخواهید نیروی اراده دستیابی به آن را پیدا خواهید کرد
اعتقاد + تلاش = پیروزی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , Dr.Cnet
ارسال: #۵۴
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ب.ظ
با تشکر:

جواب سوال ۱:

مزیت هایی که میشه در نظر گرفت میشه گفت بحث جنبه مادی نیست بلکه بیشتر جنبه علمی مهم هست این که مقاله شما توسط بهترین افراد در اون زمینه بررسی میشن و هم این که اگر بتونید در کنفرانس شرکت داشته باشید هم مزیت های خودشو داره و حتی در پایان کنفرانس فایل کلیه مقالات در یک سی دی در اختیار شرکت کننده‌ها قرار میگیره و این خیلی مزیت حساب میشه از مزایای دیگه هم این که ممکنه مقاله شما در یک جای خوب به چاپ میرسه

جواب سوال ۲:

خوب اگر مقاله رو به اسم دانشگاه ثبت کنید دانشگاه اگه تسهیلاتی قرار باشه در اختیار شما بزاره ممکن هست بخشی از هزینه شما رو بده نه همه هزینه رو البته تا جایی که من میدونم باید به اسم یک دانشگاه ثبت بشه نه دو دانشگاه

جواب سوال ۳:

در زمینه زمین شناسی تخصص ندارمSmile اما اونم حتما کنفرانس های خودش رو داره

جواب سوال ۴:

بله دیگه همون سیستم Easy Chair که گفتم مربوط به عضویت در کنفرانس و مدیریت میشه

یا علی
۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , parimehraban , hanif , Msccom , mona23 , baran , alirrrrrr , HRZ , LORD0098 , banafshehjooon , Hera , Dr.Cnet , parmis , kaviresabz , hosshah
ارسال: #۵۵
۲۸ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط Msccom.)
واقعا ممنون بابت فایل‌ها و راهنماییها. راستش من میخوام واسه یه کنفرانس داخلی یه مقاله بدم راجع به CRM. قبلا هم نرم افزارشو طراحی کردم و تا حد اینکه بدونم چی هست روش مطالعه داشتم که بتونم نرم افزارمو تحلیل و پیاده سازی کنم.اما احساس میکنم باید خیلی بیشتر از اینکه به تحلیل کمک کنه به موضوع بپردازم.درسته؟ و اینکه من نمیدونم باید چه نوآوری تو این زمینه داشته باشم.ممنون میشم کمی راهنماییم کنید
(۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ق.ظ)br2011 نوشته شده توسط:  بعضی مقالات هستن که چیز جدیدی ندارن برای گفتن اما مورد توجه قرار میگیرن به عنوان مثال ممکنه شما در رابطه با یک موضوع بیاید و چکیده بهترین مقالات در اون زمینه که مربوط به چند سال هستش رو ارائه بدین و این جور مقاله های من دیدم که خیلی بهشون بها داده شده
یعنی منظورتون این هست که چند تا مقاله رو بخونیم و یه جمعبندی کلی ازشون ارائه بدیم؟

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۵۶
۲۸ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۳ ب.ظ
با تشکر:

با این که سوالاتتون کلی و یک مقدار مبهم بود اما:

تا جایی که من میدونم CRM سیستم مدیریت ارتباطات مشتری هست و خیلی هم مورد توجه شرکت های تجاری هست و به نظر من موضوع خوبی هستش تا اونجایی که من میدونم پیاده سازی یک نرم افزار CRM سامل یک سری ویژگی‌ها هست و یک سری ملاک هارو(اصلی ها) باید داشته باشه حال در این زمینه شما علاوه بر این ویژگی‌ها میتونید خلاقیت به خرج بدید و شبیه سازی شده همون سیستم که طراحی کردید رو با یک شیوه خوب شرح بدید به عنوان یک مقاله البته در این زمینه شما میتوند صاحب یک فکر جدید هم باشید یعنی در این زمینه خالق نظرات جدید و البته درستی باشد که اون هارو جامه عمل بپوشونید یا این که شبیه سازی کرده باشید.

یکی از ملاک‌ها‌ی نوشتن مقاله که داور‌ها به اون نمره میدن و بخشی از امتیاز دهی هست همین داشتن نوآوری یا همون خلاقیت هست اما منظور این نیست که شما باید یک خلاقیت در حد مثلا ابداع ماشین بخار داشته باشید که به یک باره تحول عظیمی صورت بگیره بلکه گاهی وقت‌ها این نو آوری میتونه به صورت "یک بیان جالب و مورد توجه" از یک مطلب که قبلا در موردش بحث شده باشه یا حتی تغییر در یک سری اصول گذشته که شما با فرض های جدیدتون به اون رسیدید.در این زمینه CRM شما هر چقدر هم که کد نویسی قوی داشته باشید ممکنه زیاد نتونید مانوری بدید بلکه نیاز هست که در زمینه اصول کلی سیستم های CRM کسب اطلاع کنید چون شما تا زمانی که ایده جالب و جدیدی نداشته باشید نمی توانید به صورت عملی پیاده کنید پس توصیه ای که بنده دارم این هست که سعی کنید تا حد زیادی ابتدا در زمینه تئوری های سیستم های CRM به تحقیق بپردازید.(یادمون نره تا ایده ای نباشه عملی هم نیست)

در مورد خلاصه چند مقاله باید بگم که نه در این حدی که شما فرمودید که مثلا چند مقاله رو خلاصه کنید برای مثال بنده یه دوستی داشتم که در یکی از زمینه های هوش مصنوعی(بینایی ماشین) به جمع آوری اکثر مقالات و نظراتی که از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۰ در این زمینه بود پرداخته بود و یک مقاله از این مقالات چند سال تهیه کرده بود که یک مقاله خلاصه شده نبود بلکه بیان جالب و روانی از مقالات این چند سال بود که در یک کنفرانس در کشور آمریکا به ثبت رسوند و پذیرش شد و تلاش فراوانی هم داشت امیدوارم با این مثال در جریان این جور مقالات گرفته باشید.

امیدوارم توضیحات بنده مورد توجه شما قرار گرفته باشه اگر جایی از صحبت هامو متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم
یاعلی
۱۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , parimehraban , saba_1984 , reyhaneh64 , saba59 , sepid , hanif , Aurora , banafshehjooon , sasan-ata , Hera , Dr.Cnet , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , hosshah
ارسال: #۵۷
۲۸ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ
مقاله کمکی:

در این مقاله یک شیوه خلاصه اما پر از نکته در مورد ساختار مقالات و ویژگی های هر بخش قرار داره و به باید به اعداد و ارقامی که در این مقاله اشاره شده دقت کرد

یا علی

فایل‌(های) پیوست شده
Article structure.pdf
اندازه فایل: ۴۰۹/۴۹ KB
۱۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , parimehraban , xps1530 , shine , baran , reyhaneh64 , saba59 , alirrrrrr , hanif , banafshehjooon , arman.fr , Hera , Dr.Cnet , parmis , mhr.ash , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz
ارسال: #۵۸
۲۸ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۱ ب.ظ
بسیار عالی.یعنی به عنوان مثال ایده ای تو پیاده سازی این سیستم بدم که می تونه تو کارایی شرکت‌ها ،بر اساس اصول مدیریتی تاثیر زیادی داشته باشه.درسته؟

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۵۹
۲۸ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۷ ب.ظ

دقیقا
و این در حالتی اتفاق میوفته که شما مباحث تئوری CRM رو در حد کافی دونسته باشید
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , Dr.Cnet
ارسال: #۶۰
۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط Msccom.)
یه سوال دیگه.آیا لازمه که پیاده سازی هم ضمیمه مقاله بشه؟تاثیری داره؟
و اینکه بنظر شما کنفرانس های داخلی ،چه بسا اینکه اولین همایش تو یه زمینه باشن ،نباید زیاد تو اکسپت کردن سخت بگیرن نه؟
آیا تو زمینه انتخاب مقاله‌ها باید مقاله هایی انتخاب بشه که تو نشریه یا جایی ثبت شده باشن؟یا از پایان نامه‌ها یا نوشته هایی که به جایی ارائه نشده هم میشه استناد کرد؟

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , Dr.Cnet

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۳۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۴۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۶۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۸۹۷ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۱۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۳,۶۹۴ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۳۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۹ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close