زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای خرید مینی لپ تاپ ( mini laptop )

ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط Morris.)
سلام دوستان.
یک نوع لپ تاپ هایی هست که حدودا ۱۰ اینچه و ۱ کیلوگرم وزنشه و پردازنده نسبتا ضعیفی دارد و فکر کنم بهش می گن mini laptop.
به عنوان کامپیوتر همراه و دوم قصد دارم یک mini laptop بخرم که خصوصیت های زیر را داشته باشد :

۱/ در مسافرت ها همراهم باشه.
۲/ سبک و کوچک باشه.
۳/ مدت زمان زیادی با باطری کار کنه.
۴/ برای اینترنت، افیس، نرم افزار های سبک، latex، موزیک و فیلم به خوبی جوابگو باشه.
۵/ بشه روش Linux و Windows نصب کرد.

لطفا راهنمایی کنید که چه مدلی به نظرتون مناسبه و قیمتش چنده و از دوستانی که تجربه استفادشو دارن خواهش می کنم ایراداتشو بگن.

سپاس .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۲۳ ق.ظ
به اینا میگن نت بوک. ولی چند وقتی میشه که دیگه اسمی ازشون نشنیدم. به نظرم با تبلت ها جایگزین شدن.
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۸ ق.ظ
RE: راهنمایی برای خرید مینی لپ تاپ(mini laptop یا Notebook)
(۲۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به اینا میگن نت بوک. ولی چند وقتی میشه که دیگه اسمی ازشون نشنیدم. به نظرم با تبلت ها جایگزین شدن.

قصد داشتم تبلت بخرم ولی اولا نسبت به این نوت بوک ها خیلی گرونتره و دوما ساختار نوت بوک از این لحاظ که شبیه لپ تاپه و کیبورد داره برام مطلوب تره. البته تبلت ها هم کی بورد دارن ولی واقعا به یک تبلت با پردازنده چهار هسته ای احتیاج ندارم.

فکر می کنید نمی تونم یه همچین چیزی پیدا کنم ؟
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
راهنمایی برای خرید مینی لپ تاپ(mini laptop یا Notebook)
لپ تاپ و نوت بوک که یه چیزه. منظور من netbook بود. من خودم با ضفحه کوچیک اینا نمیتونم کنار بیام. حتی از لپ تاپ های با صفحه ۱۳ اینچی هم خوشم نمیاد.
به هر حال مفیدترین کاری که من دیدم یه تبلت (و حتی تا حدی اسمارتفون) از پسش بر بیاد مطالعه است. من خودم با گوشیم مقالاتی که به نظرم جالب باشه رو مطالعه می کنم و مشکلی هم با سایزش ندارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۴ ق.ظ
یه مدل asus داره که صفحه نمایشش جدا میشه هم حالت لپ تاپ داره هم تبلت ASUS Transformer Book T100

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۰۴ ب.ظ
با سلام
به هیچ وجه این کار رو نکنید
بزرگترین مزیت این مینی ها بزرگترین عیبشون هست و اونم کوچیکی اونهاست
راحتی حمل در حدی که بشه گذاشت لای کتاب و برد دانشگاه و خوراک فیلم نگاه کردن تو مسافرت و...
اما حقیقتا اگه از اونایی که زیاد سر به سر کامپیتو میزارید و برنامه نویسی میکنید باید بگم قویترین دشمن چشم حساب میشه چون همیشه مجبورید سرتون رو بکنید تو لپ تاپ تا بتونید نوشته های ریز رو بخونید و اگه هم آیکون ها رو بزرگ کنید یه منوی بلند مثل برنامه متلب گیرتون بیاد میبینید از ۱۵ منو ۱۲ تا معلومه و اون سه تای دیگه رو باید ذهنی برید پایید بزنید
اینا تجربه بود پس نتیجه اینکه
تمام افرادی که از این مینی ها داشتند بعد ازمدتی رفتن سراغ همون ۱۵ اینچ معمولی چون اذیتشون میکنه
امان از موهای سفید...!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , Lonely Palm , a.oxe50
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ
RE: راهنمایی برای خرید مینی لپ تاپ ( mini laptop )
(۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  یه مدل asus داره که صفحه نمایشش جدا میشه هم حالت لپ تاپ داره هم تبلت ASUS Transformer Book T100

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این که خیلی گرونه Big Grin ! اگر بخوام اینو بخرم خوب تبلت می خرم Smile .
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
(۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۲۷ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  یه مدل asus داره که صفحه نمایشش جدا میشه هم حالت لپ تاپ داره هم تبلت ASUS Transformer Book T100

این که خیلی گرونه Big Grin ! اگر بخوام اینو بخرم خوب تبلت می خرم Smile .

بله قیمتش از یه مقداری هم گرونتره Big Grin فکر کردم در مورد قیمتش هم چیزی نوشتم ولی انگار یادم رفتهExclamation
منم قبلا چنین نظری داشتم که یه دیواس با وزن خیلی کم و کوچیک خوبه چون میشه اونو همه جا داشت اما بعدا به این نتیجه رسیدم که لپ تاپ هایی با ۱۴ یا ۱۳/۳ اینچ تقریبا هم جمع و جور و گزینه مناسبی هستن هم برای کار هم برای جابجاییShy

اینکه شما این دستگاه رو برای همراه داشتن و اینکه همیشه باهاتون باشه فکر میکنم معمولا دستگاههایی که سیستم عاملشون ویندوزی باشه یه مقدار گرون در میاد

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۰ ب.ظ، توسط a.oxe50.)
سلام
من حدود ۵ سال هست که asus 1015px دارم خیلی ازش راضی هستم
از نظر باتری خیلی خوبه
اندازه و وزنش هم بسیار عالیه
باهاش خیلی نرم افزار ها رو اجرا کردم (رمش ۲ گیگ ه) مثل photoshop - dreamweaver - netbeans - matlab - sql server 2008 - visual studio 2010 , 2008 - و یا لینوکس ubuntu که خیلی خوب و بدون مشکل همشون رو اجرا میکنه
ولی یک اشکال بزرگ داره و به قول دوستمون (one hacker alone) کوچک بودن صفحه ش اذیت میکنه ۱۰/۱ اینچه مال من
ولی به نظرم مدل های ۱۲ اینچی صفحه خیلی مناسبی دارن مثل ASUS Eee PC 1215B یا ASUS Eee PC 1215P ولی از قیمتش خبر ندارم
ضمنا نداشتن dvd rom هم تا الان منو اذیت نکرده چون برای رایت یا خوندن dvd از pc خونه استفاده میکنم
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , Aurora

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۲۸۵ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Star خرید آجیل و خشکبار با کیفیت reza 132 ۰ ۹۴۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: reza 132
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۳۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۰۸۶ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۳۴۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۱۹۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close