زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۸۹ نرم‌افزار - کنکور ارشد سراسری ۹۰

ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط admin.)
۱- بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)
من دوران کاردانی و کارشناشی خودم رو تو دانشکده شمسی پور خوندم.معدل دوره کاردانی هفده و هفت صدم و کارشناسی هم شانزده و چهل صدم بود.
اگر بخوام کل دوره کاردانی و کارشناسی رو تو چند جمله خلاصه کنم می تونم بگم که چیز خیلی کمی تو دانشگاه یاد گرفتم و اکثر مواقع خودم یه دنبال یادگیری مطالب می رفتم فارغ از اینکه تو دانشگاه چی دارن درس میدن.
در مورد اینکه چطور دانشجویی بودم می تونم بگم که کمی تا قسمتی درس نخون.اکثر مواقع تو تعطیلات قبل از امتحانات درسا رو می خوندم و نمرات تقریبا خوبی هم می گرفتم.

۲- می دانیم یکی از سختترین مراحل برای هر کاری استارت آن کار است .از کی وچطور و با چه درسهایی شروع کردید؟
دقیق یادم نیست اما فکر می کنم از اواسط تابستون درس خوندن رو شروع کردم اما از اول مهر خیلی جدی‌تر شد چون قرار بود که آخر مهرماه اولین آزمون پارسه برگزار بشه
من سعی کردم با درس هایی که علاقه دارم و برام تقریبا راحت بودن شروع کنم.مثل مدار منطقی‌، کامپایلر‌، نظریه.

۳-منابع درسی وکنکوری خود را براب هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟
ریاضی مهندسی‌: کتاب دو جلدی مهندس معتقدی از انتشارات پارسه
محاسبات‌: آنالیز عددی ۱ تالیف اسماعیل بابلیان
آمار‌: پارسه تالیف مهندس طورانی(این کتاب فوق العاده است)
گسسته‌: ساختمان های گسسته قلی زاده و گسسته پوران پژوهش
زبان‌: زبان عمومی و تخصصی پارسه
ساختمان داده‌: پارسه تالیف مهندس طورانی و خوندن بعضی از فصل های کتاب هوروویتز
نظریه‌: پوران‌، ارشد سپاهان‌، سادکمپ و تمرینات کتاب لینز (من به شخصه کتاب لینز رو اصلا به عنوان یک منبع خوب درسی قبول ندارم.شاید ترجمه‌ی فارسی کتاب باعث شد تا من اینطوری فکر کنم)
مدار منطقی‌: پوران و طراحی دیجیتال موریس مانو
معماری‌: معماری موریس مانو و پوران(بعضی از فصل های معماری مانو اصلا کامل نیستن و بهتره از روی مهماری پترسون/هنسی خونده بشن)
سیستم عامل‌: پارسه تالیف دکتر حقیقت و سیستم عامل ویلیام استالینگز
کامپایلر‌: پوران و بعضی از فصل های کتاب Aho
طراحی زبان‌ها‌: پرات(زبان اصلی)
پایگاه‌: پایگاه داده مقسمی(به نظر من کتاب بسیار خوبی هستش)
طراحی الگوریتم‌: پوران و بعضی از فصل های کتاب brassard

۴- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)
روش خیلی خاصی نداشتم.وقتی قرار بود کتابی رو برای اولین بار بخونم زیر قسمت های مهم خط می کشیدم و اگر نکته‌ی استنباطی هم وجود داشت یه گوشه از همون صفحه‌ی کتاب می نوشتم.برای مرور هم فقط و فقط همون قسمت های خط کشی شده و نکات رو می خوندم.
برای حفظ فرمول‌ها و لغات زبان هم از جعبه لایتنر استفاده می کردم(جعبه لاینتر= کاملا بی خود)

۵- فکر می کنید کدام درسها را بیشتر مسلط بودید واین تسلط را مدیون چه چیز بودید؟
مدار منطقی‌، کامپایلر‌، طراحی زبان‌ها ،پایگاه داده و زبان
تسلط من روی چهار تا درس اول به خاطر خوندن کتاب های خوب بود و اینکه کلا به این دروس علاقه زیادی هم داشتم و در مورد زبان هم چون چند سال زبان رفته بودم مشکلی تو درس زبان نداشتم

۶- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.
شیوه کلی این طوری بود که شب قبل تعیین می کردم که فرداش چه درسهایی رو قصد دارم بخونم و معمولا درس‌ها رو متناسب با سختی و آسونی کنار هم می چیدم تا تو روند درس خوندن زیاد خسته نشم.معمولا روزی سه تا درس رو می خوندم.۹ تا ۱۲ یک درس‌، ۲ تا ۵ یک درس و ۵:۳۰ تا ۸:۳۰ هم آخرین درس.
نکته ای که تو درس خوندنم وجود داشت این بود که من درس های دیگه رو فدای دروس مشترک نمی کردم و این طور نبود که تمرکز خیلی بالایی روی دروس مشترک داشته باشم.چون فکر این رو می کردم که اگه سوالات مشترک کنکور سخت باشه کسی برنده هست که دروس دیگه رو خوب بزنه خصوصا زبان(که تو کنکور امسال همین طوری هم شد)
برنامه ریزی کلی هم نداشتم و این خیلی بده.

۷- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟
خیلی کم اتفاق افتاد و برای برخی از درس های خاص.من وقتی میدیدم عقب افتادم در طول هفته دو برابر برای اون درس وقت می ذاشتم تا درس رو برسونم
۸- به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟
من به شخصه تک نفره رو ترجیح میدم چون موقع درس خوندن باید کاملا تمرکز داشته باشم.البته موقع درس خوندن تک نفره برخی مطالب و نکات هستن که فهمش خیلی سخته.اون نکات رو جایی می نوشتم و از کنکوری های دیگه می پرسیدم.
من همیشه تو خونه درس خوندم چون اصلا تو محیطی مثل کتابخونه راحت نیستم.

۹- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟
اصولا من تا حالا دچار نا امیدی و یاس حداقل تو بحث کنکور نبودم چون همیشه یه جمله تو ذهنم هست که میگه‌: هیچ تلاشی بدون نتیجه نمی مونه. چون خوب درس می خوندم مطمئن بودم که نتیجه خوبی می گیرم.

۱۰-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟
صد در صد شرکت تو آزمون آزمایشی رو تایید می کنم اما شرکت تو کلاس‌ها کنکور رو نه.
آزمون های آزمایشی هم این طور بود که اگه رتبه های خوبی می آوردم انگیزم بیشتر میشد و اگر بد میشد می رفتم و روی نقاط ضعفم بیشتر کار می کردم
اگر قرار باشه صد بار دیگه هم کنکور بدم‌، تو یک سری کامل آزمون های آزمایشی شرکت می کنم و نه فقط آزمون های جامع

۱۱-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟
برای مرور فقط قسمت هایی از کتاب هارو که خط کشیده بودم می خوندم و تست های خیلی زیادی حل می کردم مخصوصا تست هایی که علامت زده بودم و می دونستم که نکات خیلی خوبی دارن

۱۲- در مورد روز اول و دوم کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.
دو روز کاملا خوب و عادی بود.البته روز اول وقتی دیدم سوالات مشترک سخته(برا من که سخت بود‌، دیگران رو نمی دونم) یه کم نگران شدم ولی با خودم گفتم خوب برا همه سخته دیگه.روز دوم هم راضی بودم چون سوالات تقریبا مناسب و استاندارد بود

۱۳-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل داده وسیستم) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟
خیلی خیلی خیلی خیلی راحت اون سوال رو نادیده بگیرید چون تعداد افرادی که به این سوالات جواب درست میدن خیلی کمه و اکثر سوالات سخت وقت زیادی رو هم طلب می کنن.اگر وقت زیاد اوردید برگردید و روی سوالات سخت فکر کنید.

۱۴-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟
زبان ۷۶
ریاضی ۲۰
مشترک ۳۰
تخصصی نرم ۴۱
رتبه‌: ۸۹
به امید خدا امیرکبیر و اگه امیر کبیر نشه بهشتی

۱۴- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)

من اگر به عقب بر می گشتم حتما کتاب های منبع رو برای تمام دروس مشترک و تخصصی می خوندم و روی ریاضی وقت خیلی بیشتری می ذاشتم.
یه نکته دیگه اینکه من همیشه درس رو با علاقه و برای یادگیری خوندم و نه صرفا برای کنکور

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , HRZ , **sara** , - rasool - , هاتف , parimehraban , 87855611 , _Milad_ , bahari , parsaNA , Majid gh , firouzi.s , zer0ne , Br2012 , user_256 , Marcel , پشتکار , wh_ghost , 2khtarbache , kerm , saba7 , 2063 , Xilinx , ana9940 , mat , Sunshine Off , مهشاد , xps1530 , fatima1537 , Parva , Sophia , Jooybari , Payam92 , A V A , Engineer , Studious , software94 , Happiness.72 , MajidNasiri
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط Xilinx.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۲۹ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  ۱[b]-
زبان ۷۶
ریاضی ۲۰
مشترک ۳۰
تخصصی نرم ۴۱
رتبه‌: ۸۹
بلاخره امیدوار شدیم یه رتبه برتر زبان رو خوب زد.تبریـــــــــــــــــــــــــــــــک

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert , Sunshine Off , mohsen.srn , Happiness.72
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۴۶ ق.ظ
سلام
میشه بدونم با این رتبه کدوم دانشگاه قبول شدید؟
راستش من ریاضیم ضعیفه خیلی نگرانم البته تو ازمونایه پوران شرکت میکنم با اینکه ریاضی نمیخونم ۱۰ درصدی میزنم.من خیلی وقتم کمه روزی نهایت ۳ ساعت وقت دارم بخونم به نظرتون امید به رتبه دو رقی داشته باشم؟
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۷ ق.ظ
ممنونت از راهنمایتان
۰
۰
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۷ ب.ظ
بچه های شمسی پورگل کاشتند

...Let it Go
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۷ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close