زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاثیر درصد منفی در رتبه

ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ، توسط sana2014.)
تاثیر درصد منفی در رتبه
سلام به همگی

بچه ها کسی اطلاع راجع تاثیر درسی که منفی زدی تو رتبه ارشد داره؟
امروز یکی از همکلاسی هام رو دیدم که رتبه ۲۰۷ شده بود وقتی درصداشو با خودم که ۴۵۲ شدم مقایسه کردم
بدجور حالم گرفته شد من زبان رو منفی زدم اون زده ۳۵ درضد
ریاضی رو من ۴۲ زدم اون ۱۷
عمومی رو من ۲۲ زدم اون ۲۷
اختصاصی معماری رو من زدم ۲۲ اون زده ۲۸
ولی دویست و خرده ایی اختلاف رتبه داریم یعنی اون احتمالا تربیت مدرس قبول می شه من شاید ناکجاآباد قبول شم......
بعد زبان ضریب ۱ داره و ریاضی ضریب ۲.......
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۵ ق.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
فک نکنم زبان تاثیر چندانی داشته باشه !
۵ درصد عمومی + ۶ درصد تخصصی خیلی زیاده !

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sana2014
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۲۱ ق.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
خوب عزیز جان این که دیگه سوال نداره، پر واضحه که منفی رتبه رو نابود می کنه! حالا می خوای ببینی چرا از دوستت عقب افتادی ضریب هر درس رو در درصدت ضرب کن بعد جمع کل بدست آمده را تقسیم بر کل ضرایب کن ببین میانگین شما چند میشه ایشون چند!
مثلا جمع شما ۲۰۰ میشه با تعداد کل ضرایت ۸ میانگین میشه ۲۵ و به همین ترتیب!!!
موفق باشی!

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
۰
۰
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ق.ظ، توسط sana2014.)
RE: تاثیر درصد منفی در رتبه
(۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۲۱ ق.ظ)hamid1989 نوشته شده توسط:  خوب عزیز جان این که دیگه سوال نداره، پر واضحه که منفی رتبه رو نابود می کنه! حالا می خوای ببینی چرا از دوستت عقب افتادی ضریب هر درس رو در درصدت ضرب کن بعد جمع کل بدست آمده را تقسیم بر کل ضرایب کن ببین میانگین شما چند میشه ایشون چند!
مثلا جمع شما ۲۰۰ میشه با تعداد کل ضرایت ۸ میانگین میشه ۲۵ و به همین ترتیب!!!
موفق باشی!
مرسی
حتما حساب می کنم ولی یعنی من که ریاضی رو بیشتر از دو برابر اون زدم نباید اثر داشته باشه؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
سلام
ببینید چندتا چیز توی محاسبه تراز تاثیر داره. یکی از اونا ضریبه و یکی هم میانگین درصد کل داوطلبا تو یه درس.
اختصاصی معماری که مشخصه، ضریب ۴ داره و حتی چند درصد، تفاوت زیادی ایجاد میکنه.
زبان با اینکه ضریبش یکه اما میانگین درصد داوطلبا بسیار پایینه. کسایی که درصدشون بیشتر از میانگینه باشه ترازشون خیلی میره بالا و کسایی که کمتر از میانگینه ترازشون خیلی پایین میاد.
پس نتیجه میگیریم که باید برای اهمیت یه درس هم ضریب رو در نظر بگیریم هم اینکه بقیه چقدر تو این درسا مشکل دارن. اگه شما درسی رو که اکثرا توش ضعیفن (مثل زبان) بالا بزنید خوب مسلما کار بزرگی انجام دادین و نتیجه بهتری هم میگیرین.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sana2014 , shabnamZ , mohammadrezagolparast , Sector , haveking
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط نازین.)
تاثیر درصد منفی در رتبه
من چون تغییر رشته دادم معدل موثرم اثر نداده شده....همونم معدل خودمه ...دانشگاه ازاد باشی معدلت ۱۹ باشه تاثیرش خیلی بیششتر از ۱۶ سراسریه ....من ازخیلیا میانگین درصدم بیشتره اما معدل اونا رتبشونو بهتر از رتبه من کرده .....هزارتا مورد تو رتبه تاثیر داره .

رفت
۰
۰
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط sana2014.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۰ ب.ظ)نازین نوشته شده توسط:  من چون تغییر رشته دادم معدل موثرم اثر نداده شده....همونم معدل خودمه ...دانشگاه ازاد باشی معدلت ۱۹ باشه تاثیرش خیلی بیششتر از ۱۶ سراسریه ....من ازخیلیا میانگین درصدم بیشتره اما معدل اونا رتبشونو بهتر از رتبه من کرده .....هزارتا مورد تو رتبه تاثیر داره .

مرسی نازین جان آره منم قبول دارم خیلی چیزا اثر داره البته این همکلاسیم معدلش شبیه منه مال من یه کوچولو بیشتره و خوب هم دانشگاهی هستیم و تاثیر معدل برا هردو تامون یکیه من کلا فک می کردم اختلاف ۲۰۰ تو رتبه باید اختلاف درصداش خیلی بیشتر باشه

(۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  سلام
ببینید چندتا چیز توی محاسبه تراز تاثیر داره. یکی از اونا ضریبه و یکی هم میانگین درصد کل داوطلبا تو یه درس.
اختصاصی معماری که مشخصه، ضریب ۴ داره و حتی چند درصد، تفاوت زیادی ایجاد میکنه.
زبان با اینکه ضریبش یکه اما میانگین درصد داوطلبا بسیار پایینه. کسایی که درصدشون بیشتر از میانگینه باشه ترازشون خیلی میره بالا و کسایی که کمتر از میانگینه ترازشون خیلی پایین میاد.
پس نتیجه میگیریم که باید برای اهمیت یه درس هم ضریب رو در نظر بگیریم هم اینکه بقیه چقدر تو این درسا مشکل دارن. اگه شما درسی رو که اکثرا توش ضعیفن (مثل زبان) بالا بزنید خوب مسلما کار بزرگی انجام دادین و نتیجه بهتری هم میگیرین.

بله درسته ولی این قصه در مورد ریاضی هم هست...
واسه همین فک می کنم اثر منفی زدن خیلی بیشتر باشه
۰
۰
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۴۵ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
البته تا جایی که من یادم میاد برای کنکور ارشد و دکترا نمره کل محسابه میشه و رتبه ها هم بر اساس اون میاد نه تراز.
اون صحبتی که در مورد تراز می کنید ایده اصلی اش درسته اما برای تحصیلات تکمیلی صرفا نمره کل مهمه که از جمع وزن دار درصد ها بدست میاد این وسط معدل هم مثل یک درس ضریب خودش را میگیره.
البته باعث خجالت ولی من هم تو کارنامه ام درصد منفی داشتم ولی خب اونقدری ترسناک نشد برام Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: LARACROFT0 , sana2014
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
(۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۴۵ ب.ظ)a.kam نوشته شده توسط:  البته تا جایی که من یادم میاد برای کنکور ارشد و دکترا نمره کل محسابه میشه و رتبه ها هم بر اساس اون میاد نه تراز.
اون صحبتی که در مورد تراز می کنید ایده اصلی اش درسته اما برای تحصیلات تکمیلی صرفا نمره کل مهمه که از جمع وزن دار درصد ها بدست میاد این وسط معدل هم مثل یک درس ضریب خودش را میگیره.
تراز کل و نمره کل فرقی ندارن. حالا هر جا یه اسمی واسش میذارن. معولا از ۱۰۰۰۰ میذارن.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۶ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه

یعنی الان ریاضی من منفی بوده ! زبان ایا تونسته جبران کنه؟
چندتا از کارنامه های سایت مقایسه کنید راحت دستتون میاد که ریاضی و زبان تاثیر فوق العاده ناچیزی دارن
من بخاطر منفی بودن ریاضی خودم چک کردم !

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۰
۱
ارسال: #۱۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
حالا اینکه تراز و نمره کل یکیه یا نحوه محاسبه شون چجوریه یک اختلاف نظر بین من و دوستان وجود داره ولی چیزی که مسلمه هرجوری هم که محاسبه بشه اینجوری نیست که رتبه کسی که منفی ۱ درصد زده با کسی صفر درصد زده خیلی بیش از یک درصد فرق کنه در حالت کلی منطقا چنین چیزی غیر ممکن Smile
البته تاکیید می کنم در حالت کلی این حرف درسته Smile میشه یک حالت خاص برای تراز در نظر گرفت که خیلی فرق کنه مثلا همه افراد شرکت کننده صفر بزنند یک نفر منفی یک بزنه Wink
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sana2014 , fa_shinobi , LARACROFT0
ارسال: #۱۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
تأثیر برخی درس‌ها به ضریبشان نیست. در کنکور ۹۱ فناوری اطلاعات، درس سیستم عامل دشوار بود.
شما می‌دانید که فشردگی رقابت در رتبه‌های زیر ۵۰ خیلی زیاده. اما دوستی که در همین انجمن بودند سیستم عامل (با ضریب ۱) را ۱۰۰ و دوست دیگری منفی زدند. اختلاف رتبه‌ی این دو نفر حدود ۴۰ نفر بود. میانگین درس‌های دیگه هم مشابه چیزی بود که شما گفتید.

در کل، تأثیر برخی درس‌ها هر سال ممکنه عوض بشه و ضریب تنها عامل تعیین کننده نیست.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , sana2014 , npour
ارسال: #۱۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۳۹ ب.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
من با یکی از استادم حرف زدم می گفت بستگی به این داره که چقدر از میانگین دور باشی
ولی منفی با توجه به اینکه متوسط معمولا یه درصد پایین ولی مثبت زدن خیلی رتبه ات رو بهم می زنه
الان من رتبه خیلی نزدیک رتبه این دوستمون آقای iammiti شده که کارنامه شون رو گذاشتن منم دقیقا زبان منفی ۴.۱۶ زدم
و بقیه درصدامون خیلی از هم دور نیست
و نمی دونم اگه درصد صفر به جای منفی داشتیم رتبه مون بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ می شد یا نه
چیزی که استادم می گفت می شد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , npour , iammiti
ارسال: #۱۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ق.ظ
تاثیر درصد منفی در رتبه
تنها نیستی، اشکالی نداره، زیاد غصه نخور،پیر میشی،از این اتفاقا خیلی میوفته
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ق.ظ
منم سال ۹۲همین اشتباه رو کردم ریاضی منفی هشت زدم شدم دو هزار در صورتی که مشترکم و زبان وتخصصی هرکدومو حدود ۲۵ و۳۰% زده بودم منفی داغون میکنه بزرگترین اشتباهه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۰۰۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۸۴۶ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
Information اعلام درصد آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۲۰ ۱۳,۱۱۹ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۸۷۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۱۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Tongue درصد های رشته نرم افزار و الگوریتم دکتری ۹۷ amir5107 ۱۰ ۷,۴۸۸ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۱۷ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
Exclamation فروش کتاب های ارشد کامپیوتر با بیش از ۵۰ درصد تخفیف csun ۱ ۲,۲۸۷ ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Elham Pr

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close