زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا در خرید لپ تاپ راهنمایی کنید.

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۵۷ ب.ظ
سلام دوستان.

چند روزیه که لپ تاپم خراب شده و گویا قابل درست شدن هم نیست.
مشخصات لپ تاپم : HP پاویلیون DV6000 و پردازنده AMD دو هسته ای ۱/۹ با دو گیگ رم.
کاملا ازش راضی بودم و جواب کارامو می داد.

تصمیم گرفتم از سری های پنتیون اینتل (مدال های دو هسته ای) خریداری کنم که قیمت های مناسبی دارن مثلا ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تو سری های ASUS. مثل این :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعد متوجه شدم سری های Core i3 از پنتیوم بهتره و قیمتش هم ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومن گرون تره به همین دلیل تصمیم گرفتم Core i3 بخرم که حدود ۱۷۰۰ یا ۱۸۰۰ هست. مثل این :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یا

شنیدم که Core i3 سرعت پایینی داره و خیلی ها پیشنهاد می کنن که Core i5 بخرم که خیلی گرونه و حدود ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ هست. مثل این :

یا

من دیدی از این سرعت پایین ندارم و حتی اگر لپ تاپ جدیدم در حد لپ تاپ قبلیم هم باشه کاملا راضی هستم. کارایی که انجام می دم این ها هستن :

Visual studio
SQL Server
MATLAB
OFFICE
Internet
TEX
Web CMS
فیلم و سریال
اصلا با لپ تاپ بازی نمی کنم

شما پیشنهاد می کنید Core i3 بخرم یا Core i5 ؟ البته اصلا نمی خوام پول اضافه بدم.

پیشاپیش ممنونم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۰۹ ب.ظ
سلام
ببینید به نظر من لپ تاپ سرعتش یه طرف قضیه و جزئیاتش طرف دیگه اس
پیشنهاد من به شما جوونا اینه که بیاید یکم ریز تر بشید
۱۰ نکته ی صلواتی:

۱- مثلا اینکه خب چرا وقتی خواستیم لپ تاپ بخریم دقت نکردیم که کیبور بکلایت داره که شبانه تو تاریکی وقت تایپ کردن به دادمون برسه و دیگه مجبور نشیم ال سی دی رو خم کنیم تا نور به کیبور بخوره و دکمه ها رو ببینیم؟ و بعدش دکمه ها خوب معلوم نیست و کله مون رو میکنیم تو سیستم و تایپ میکنیم نصف شبی مهمونمون میره اب بخوره ما رو تو اون وضع ببینه میگه پسرشون دیونه اس، دیگه کسی بهمون شوهر نمیکنه؟

۲- چرا وقتی لپ تاپ میخریدیم دقت نکردیم که پورت های صدا که برای اتصال هدست بکار میره در کنار باشه نه جلو و حالا که پورت ها جلو هست وقتی فیش هدست رو وصل میکنیم و لپ تاپ رو میزاریم رو زانوهامون همش سیم هدست از ته فیش کج میشه و بعد مدتی اتصالی پیدا میکنه؟ بعدش تو کنفرانس های صوتی همش جملات رو ناقص میگیریم و برداشت بد و ...

۳- چرا به مدل کارت شبکه ی وایرلس لپ تاپ دقت نکردیم و حالا همش غر میزنیم که چرا لپ تاپ حمـــــــــــــــــید سیگنال های مودم خونه ی اقدس خانم زن همسایه رو میگیره ولی برا ما نه؟

۴- چرا مارک کارت شبکه ی ما معروف نیست و ما تو کف موندیم یه بار تو لینوکس یا مک با وایرلس بریم تو نت ببینیم اینترنت اونجا چه طعمیه؟( یاد اتصال به اینترنت تو ویندوز ۹۸ افتادم وقتی وصل میشدی یه کلکسیون از ویروس ها تو سیستم با دسته بندی مرتب ذخیره میشد و عادلانه به نوبت اجرا میشدن)

۵- چرا وقتی لپ تاپ میخریم به تعداد پورت های usb دقت نمیکنیم و حالا که که پورت کم اوردیم به سوراخ پورت HTMI متوسل شدیم؟

۶- چرا هیچ وقت نخواستیم لپ تاپ ما یه فینگر پرینت داشته باشه که تمام اهراز هویت های ما از برنامه های چت گرفته تا رمز هارد اکسترنال و اینا همش با اثر انگشت انجام بشه و از شر پسورد وارد کردن و ترس اینکه بقیه ببینن خلاص نشیم؟

۷- چرا به سرعت دور هارد در دقیقه دقت نکردیم که حالا عوض اینکه ۷۲۰۰ باشه سرعتش پایینترش رو لپ تاپ ماست و همش از سرعت پایین سیستم رنج میبریم و بعد دخترا میگن داداش دیدی گفتم صورتی بهتره مال لیلا دوستم اونم core i5 هست مثل مال من ولی سرعت اون بهتره این سفید ها سرعت ندارن

۸- اینکه چرا نمیخوایم باور کنیم که گارانتی برا لپ تاب بی معنیه و شما کافیه وقت خرید نگاه کنید ببینید همه چی اوکی هست یا نه و اینکه من یادم نمیاد کسی تونسته باشه از گارانتی استفاده کنه با این بی انصافییی که شرکت ها میکنن و عوض چرا اون پول رو برای ارتقای باتری لپ تاپ ندیم و یه ۹ سلولی به جای ۶ سلولی نخریم که دیگه تو اتوبوس وسط راه باتری تموم نشه و هم تو کف ادامه ی فیلمه نمونیم و هم اینکه تا مقصد از صندلی جلویی گاز نگیریم؟

۹- چرا فکر میکنیم چون ویندوز رو لپ تاپ نصبه پس همه چیز سالمه در صورتی که میتونستیم اون روز یه سی دی hiren با خودمون ببریم تو مغازه و یه لحظه مانیتور ( برای پیکسل سوخته) و رم رو تست نکردیم و حالا بعد دو سال فهمیدیم بابا این کرش کردن ویندوز برا اینه که فلان برنامه میخواد تو فلان خونه ی رم بشینه و سیستم نمیتونه اون خونه از حافظه رو بخونه و ما یه عمره الکی داریم ویندوز رایت میکنیم و فک میکردیم ویندوزمون ایراد داره و حالا کلی سی دی ویندوز داریم که داریم ایده میگیریم که اقا با اینا چیا میشه درست کرد؟

۱۰- چرا دعا نمیکنیم که خدا بهمون قدرت تدبیر بده که بهترین علوم رو یاد بگیریم که چه بسا آرزوهای ما بی پایان و زمان ما محدود و دعا کنیم بتونیم بزرگترین سعادت یعنی خدمت به مردم رو برآیند این زحماتی که در مسیر علم میکشیم کسب کنیم و راه شهدا را پیش گیریم
اگر برای ظهور آماده اید برای ظهور مهدی و اگر نه برای سلامتیش صلوات Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid1989 , tabassomesayna , misagh01 , Morris , Amoojan , chaka , v-e , Engineer , pouya47 , friends , sara68 , keivan1 , parisa.raad , mgh494
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
RE: لطفا در خرید لپ تاپ راهنمایی کنید.
سلام
من dell inspiron n5010 دارم corei5با RAM6G چهار سال پیش گرفتم خیلی راضیم تا بحال هیچ مشکلی نداشتم باهاش
اما corei7میگن سرعتش عالیه
جدیدا یه لب تاپ delll با RAM4G همون corei5 دیدم باطریش معرکه بود سرعتشم خوب بود مدلشو الان یادم نیست
اما corei3 هیچ کس راضی نبوده حتی چهارسال پیش من میخواستم بگیرم کسی تایید نکرد بگیرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط hamid1989.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۰۹ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  سلام
ببینید به نظر من لپ تاپ سرعتش یه طرف قضیه و جزئیاتش طرف دیگه اس
پیشنهاد من به شما جوونا اینه که بیاید یکم ریز تر بشید
۱۰ نکته ی صلواتی:

۱- مثلا اینکه خب چرا وقتی خواستیم لپ تاپ بخریم دقت نکردیم که کیبور بکلایت داره که شبانه تو تاریکی وقت تایپ کردن به دادمون برسه و دیگه مجبور نشیم ال سی دی رو خم کنیم تا نور به کیبور بخوره و دکمه ها رو ببینیم؟ و بعدش دکمه ها خوب معلوم نیست و کله مون رو میکنیم تو سیستم و تایپ میکنیم نصف شبی مهمونمون میره اب بخوره ما رو تو اون وضع ببینه میگه پسرشون دیونه اس، دیگه کسی بهمون شوهر نمیکنه؟

خیلی با حال گفتی دمت گرم کلی حال کردم! Big Grin

ببینید دوست عزیز واسه خرید یه لپ تاپ پارامترهای زیادی هست که دوستمون به تفصیل گفتن، البته اگه همه موارد مذکور رو بخوایید با هم داشته باشین هزینه زیادی رو دستتون میزاره!
به نظرم با توجه به هزینه ای که شما می خواید بکنید این مدل را بگیرید
Aser Aspire E1-572G
(خودم اینو دارم Big Grin ) با توجه با امکاناتی که داره و البته قیمت مناسبش بهترین گزینس! البته معایبی هم داره Tongue
intel i7 (البته سری U ، عیبش اینه که به جای کش ۶ کش ۴ داره البته فروشنده ها به دروغ به ملت میگن ۶ Big Grin)
ram 8 ( عالیه ، من هرچی ویندوز رو vm ران میکنم بازم جا داره Smile )
گرافیک ۲
تمام کلید ( ۱۵/۶ )
هارد ۱ ترا
۲ تا USB2 یکی USB3
ولی خوب یه سری ضعف داره که به نظر من خیلی هم مهم نیست ؛ مثلا اثر انکشت رو نمیشناسه ( finger print میگن اگه اشتباه نکنم Tongue)
باطریش زیاد قوی نیست ۴-۵ ساعت بیشتر جواب نمیده(مهمترین ضعف)، پردازندش در حد i7 های دیگه نیست ولی قطعا بهتر از i5
قیمتش هم حدود ۲۲۰۰-۳۰۰ با گارانتی های معتبر میتونی بخری
به نظر من گارانتی را حتما بگیر شاید اصلا به کار نیاد ( انشاالله که نیاد ) ولی بودنش بهتر از نبودنشه
شما اگه یه سرچی بزنی یا اگه تهرانی به بازار رضا سری بزنی میبینی یه همچین سیستمی اگه مثلا برندش ASUS یا SONY باشه حدود ۳ پاتون آب میخوره!
من چند ماهی هست اینو دارم انصافا خوبه تو مجازی سازی ، رندر کردن برنامه پریمیر و مباحث شبکه تا حالا اذیتم نکرده!
یه خوبی دیگه هم که داره فنش بنده خدا صداش در نمیاد بچه آرومیهTongue

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ
سلام دوستان، Lenovo Z510 چطوره با کانفیگ Corei7 و رم ۶G و کارت گرافیک invidia 2G و قیمت حدود ۲,۴۰۰ با گارانتی سازگار؟
کسی این مدلو داره یا دیده کارش چطوری هست؟
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۵۴ ب.ظ
از همه سپاس گزارم. واقعا مطلب مفیدی گیریم اومد.

از این ها گذشته نظر شما در مورد سری های پنتیوم که تو ارسال اول معرفی کردم یا سری های Core i3 چیه ؟

راستش لپ تاپ قدیمیم خیلی معمولی بود ولی کاملا جواب کارمو می داد و انقدر که ازش استفاده کردم بنده خدا تعطیل شد. تعمیرکار می گفت چیپ شمالی و جنوبی با هم بوده که کلا تعطیل شده و یدکیش هم موجود نیست. منظورم اینه که خیلی استفاده می کنم و بیشتر از مسائلی که به لاگژری لپتاپ مربوط می شه مقاوم بودنش برام مهمه و اینکه حداقل در حد لپ تاپ قبلیم باشه. با این تفاسیر آیا Core i3 خیلی کنده و جوابگو نیست ؟
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط Amoojan.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)misagh01 نوشته شده توسط:  سلام دوستان، Lenovo Z510 چطوره با کانفیگ Corei7 و رم ۶G و کارت گرافیک invidia 2G و قیمت حدود ۲,۴۰۰ با گارانتی سازگار؟
من z500 دارم. نخر که به درد مهندس جماعت نمیخوره...
یه فاکتور خیلی مهم کیبورد هست که این سری کیبوردهاش بی کیفیت هست. یعنی به درد مهندس جماعت که خیلی تایپ میکنه نمیخوره
اما به نسبت قیمتش سخت افزار خوبی داره.
من شهریور ۹۲ به قیمت ۲۵۰۰ با گارانتی سازگار خریدم. سخت افزارش مخصوصا رم خوبی داره. قبلا من یه ایسوز corei5 داشتم که ۴ گیگ رم داشت. وسط کارم که فتوشاپ و IDE و مرورگر با هم باز بود رم کم میاورد هی swap میکرد تو دیسک و اینا خیلی سرعتش کم میشد. الان رم ۸ این خیلی خوبه. بازی ها رو هم خوب جواب میده ولی بدنه پلاستیکی و کیبورد بد اذیت میکنه.
داداشم یه ایسوز با بدنه فلزی و کیبورد عالی داره وقتی اعصابم از کیبورد این خورد میشه میرم دکمه های کیبورد اونو فشار میدم یکم اروم شم! Big Grin

مهندس موریس با این کارایی که شما میخوای بکنی corei5 هم جواب میده الکی پول به i7 نده. فقط سعی کن یه لپ تاپی بگیری که کیبورد خوب داشته باشه و رم اش جواب کاراتو بده.

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , misagh01
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ
اول مانیتور ۱۴ اینچ، بعد رزولوشن ۱۰۸۰
این دوتا مهم ترین چیزه به نظر من!!!!
مارکش فرق نمیکنه
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۱۳ ب.ظ
سلامی دوباره
ببخشید من یادم رفت چند نکته رو بگم
اینکه مچ بودن قطعات سخت افزاری و مدل های معتبر اونها با هم تاثیر زیادی رو سرعت داره
پس این رو یک بار برای همیشه بدونید که core i5 با core i5 فرق داره شاید اونایی که یکم حرفه ای باشن میگن خب معلومه فرق داره چون اولی مثلا کش ۴ داشت دومی کش ۲/
اقا من میگم اگه جفتشون کش برابری هم داشته باشن میشه که فرق داشته باشه
الان حس اثبات ندارم بعدش یادم بندازید یه تاپیک مشت باز کنیم در این مورد و با لپ تاپ های خودتون این موضوع رو بهتون اثبات کنم
و اینکه ۴ گیگ رم داریم تا ۴ گیگ رم
دوست گرامی که inspiron دارید باید بدونید که هدف دل از زدن این مدل چی بود
خواهشا سمت دل نرید چون با ساختار مدل هاش اشنا نیستید و خرابکاری میشه
مثلا vostro برای کارهای اداری هست و دل سعی کرده تو این مدل رو گرافیک زیاد کار نکنه بلکه طراحی شیک و رسمی بدنه و امکانات جانبی مثل فینگرپرینت و..... رو داره
در مقابل مدل studio برای گرافیک و چند رسانه ای و...
مدل latitude معروف به مدل حرفه ای برای اونایی که پردازش های سنگین مثل نقشه کشی و اینا دارن و ...
که حالا این وسط دل نامردی کرد جارو انداخت ته کارخونه و یه مدل زد به اسم و inspiron که گفت اینم برای کاربران خانگی که دوس دارن میشا و کوشا نگا کنن
جدی راس میگم من خدایی نکرده قصد توهین ندارم فقط بهتون اثبات میکنم خودتون هر جور دوس داشتید فکر کنید
طراحی ضعیف بدنه مخصوصا قسمت قاب مانیتورش و کیفیت دکمه های کیبورد و... مواردی هست که به چشم میاد
هیچ تا حالا به این فکر کردید که چرا مدلی مثل vostro از اول میگه اقا من فینگر پرینت دارم اما inspiron نداره؟
اینجاس که کلاس کاری و رده بندی دل رو باید مطالعه کرد
من خودم همیشه برای دیگران دل میخرم که حوصله ی دلایل برتریش رو ندارم (البته سی دی رامشون زود از کار میفته)

فعلا حرفی از lenovo نزنید که اون قضیه ی مودم اقدس خانم بشدت دچار ضعفش شده
و اونایی که لنوو دارن هر وقت احساس کردن مدلشون خیلی شاخه بی زحمت یه بار برن برا اپدیت بایوس اگه زنده برگشت قابل احترامه

اینایی که گفتم همش تجربه بود نه مطالعه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , friends
ارسال: #۱۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۵۴ ب.ظ
یه نکته حتما یه سی دی ببرید درایو سی دی رو چک کنید که صدا نده و خیلی نرم کار کنه من نکردم شدید پشیمونم..........

هر روز صبح که بیدار میشیم دو انتخاب داریم بخوابیم و دوباره رویا ببینیم
یا بیدار شیم رویاهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم......Smile
ارسال: #۱۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۷ ب.ظ
شما که نمیخواید پول زیاد خرج کنید چرا رفتید سراغ ایسوس؟ من نه ماهه لنوو دارم ازش هم راضیم. البته بیشتر اوقات هم تو خونه هستم. لنوو قیمت خوبی داره.
یه مطلبی که نمیدونم بقیه اشاره کرده یا نه اینه که corei7 ها هم چهار هسته ای داره هم دو هسته ای. اگر خواستید بخیرید حتما تعداد هسته هاشو چک کنید. ضمن در نظر داشته باشید هم هسته مجازی داریم هم فیزیکی.
ارسال: #۱۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۰ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  دل واقعا بده؟
ولی من چهار ساله inspiron 5010 دارم خیلی خوب کار کرده. حتی بازی سنگینم روش نصب کردم.
تازه بعد از چهار سال بیچاره یه مشکل پیدا کرده که اون هم تقصیر خودمه که بد جور باهاش کار کردم.
حالا نمی دونم شاید مدلای دیگش مشکل داره ولی تجربه خودم در این یک مورد این طور نبوده.

در دوره های قبل برند دل خوب کار کرده بود واسه مدلاس مختلف لپ تاب , من خودم هم ۵ سال قبل لپ تاب دل گرفتمvostro 1320, گوش شیطون کر هنوز خوب کار میکنه , جزو مدلای کاری بود, و واقعا ازش کار کشیدم! ولی تو ۲-۳ سال اخیر برند های دیگه مثل asus و lenovo و ... بهتر تونستن مشتریانشونو راضی نگه دارن! کارایی در کنار قیمت و زیبایی تو برندهای دیگه بهتر و متنوع تر شده. ولی منم هنوز لپ تاب دلمو دوس دارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۱۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط hamedio.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)misagh01 نوشته شده توسط:  سلام دوستان، Lenovo Z510 چطوره با کانفیگ Corei7 و رم ۶G و کارت گرافیک invidia 2G و قیمت حدود ۲,۴۰۰ با گارانتی سازگار؟

سلام من ibm-lenovo i7 z510 6g/1t/2g دارم الام ۷ ماه هست خیلی ازش راضیم
در ضمن کارمم برنامه نویسی هست و راضیم ازش نور صفحه کلید هم داره فقط یه بدی که داره وقتی باهاش بازی میکنی سمت چپ لپ تاپ داغ میکنه که زیاد ازار دهنده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , misagh01
ارسال: #۱۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۱ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  مهندس موریس با این کارایی که شما میخوای بکنی corei5 هم جواب میده الکی پول به i7 نده. فقط سعی کن یه لپ تاپی بگیری که کیبورد خوب داشته باشه و رم اش جواب کاراتو بده.

Core i3 چطور ؟ به نظرتون جواب کارمو می ده ؟
آیا Core i3 از Core 2 Duo های قدیمی سریعتره ؟
ارسال: #۱۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۴۶ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  Core i3 چطور ؟ به نظرتون جواب کارمو می ده ؟
آیا Core i3 از Core 2 Duo های قدیمی سریعتره ؟
i3 نداشتم نمیدونم چطوریه...
ولی i5 من زیاد با این i7 یی که الان دارم زیاد فرق نداشت. یعنی برای کارای سنگین خودش رو نشون میده که شما میگی کار سنگین مثلا بازی نمیکنی...

[تصویر:  balloons.gif]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۰۵ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
Star خرید آجیل و خشکبار با کیفیت reza 132 ۰ ۹۷۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: reza 132
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۶۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۵۱ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۳۳۰ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۱۶ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۲۰۲ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۱۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۷۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close