زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاثیر سهمیه رتبه اولی که در دانشگاه پیام نور گرفته شده ، در دانشگاه های روزانه !

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ
Music تاثیر سهمیه رتبه اولی که در دانشگاه پیام نور گرفته شده ، در دانشگاه های روزانه !
با سلام
من رتبه اول رو در دانشگاه پیام نور در کل کشور از بین تمام هم ورودی های خودم کسب کرده ام .و برای این سهمیه هم ثبت نام کرده ام .
میخواستم بدونم که آیا میتونم از سهمیه ام برای قبولی در دانشگاه های روزانه استفاده کنم ؟ ( با توجه به پیام نوری بودنم ! )
در سال های پیش این مورد میشد ، ولی امسال رو مطمئن نیستم ! چون سازمان سنجش یک اصلاحیه زده که گفته دانشجوهایی پیام نور فقط در دانشگاه های پیام نور و پایین تر میتونن از این سهمیه استفاده کنند . البته نمیدونم شاید اصلا مربوط به موضوع دیگه ای باشه .

لطفا به سوالم جواب بدید .
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ
تاثیر سهمیه رتبه اولی که در دانشگاه پیام نور گرفته شده ، در دانشگاه های روزانه !
سلام و با عرض تبریک خدمت شما دوست عزیز
بنده هم در دوران کارشناسی شرایط کاملا مشابه شما رو داشتم و چون کنکور شرکت کرده بودم،این سهمیه روی رتبم تاثیر مثبت داشت.
شما هم اگر کنکور شرکت کردید و مجاز به انتخاب رشته شدید و اسمتون رو دانشگاه به عنوان شاگرد اول در پورتال سنجش ثبت کرده باشد،میتوانید از تاثیر مثبت آن استفاده کنید.
اما برای پذیرش بدون کنکور تا اونجایی که اطلاع دارم شما نمیتونید برای پذیرش در دانشگاه روزانه شرکت کنید.مگر دانشگاههایی که خودشان جداگانه اطلاعیه میدن و در اطلاعیشون ذکر کنند که سوابق تحصیلی پیام نوری ها هم مورد بررسی قرار میگیره برای پذیرش.
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتونو بدم
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , mohammadrezagolparast
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۳ ق.ظ
RE: تاثیر سهمیه رتبه اولی که در دانشگاه پیام نور گرفته شده ، در دانشگاه های روزانه !
(۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)n_sh نوشته شده توسط:  سلام و با عرض تبریک خدمت شما دوست عزیز
بنده هم در دوران کارشناسی شرایط کاملا مشابه شما رو داشتم و چون کنکور شرکت کرده بودم،این سهمیه روی رتبم تاثیر مثبت داشت.
شما هم اگر کنکور شرکت کردید و مجاز به انتخاب رشته شدید و اسمتون رو دانشگاه به عنوان شاگرد اول در پورتال سنجش ثبت کرده باشد،میتوانید از تاثیر مثبت آن استفاده کنید.
اما برای پذیرش بدون کنکور تا اونجایی که اطلاع دارم شما نمیتونید برای پذیرش در دانشگاه روزانه شرکت کنید.مگر دانشگاههایی که خودشان جداگانه اطلاعیه میدن و در اطلاعیشون ذکر کنند که سوابق تحصیلی پیام نوری ها هم مورد بررسی قرار میگیره برای پذیرش.
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتونو بدم
موفق باشید
خیلی ممنون به خاطر جوابتون .
لازم به ذکر است که من کنکور امتجان دادم و مجاز هم شده ام .
ولی یک اصلاحیه ای دیدم که نمیدونم مربوط به همین موضوع میشه یا نه !
۰
۰
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۴ ب.ظ
RE: تاثیر سهمیه رتبه اولی که در دانشگاه پیام نور گرفته شده ، در دانشگاه های روزانه !
(۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ب.ظ)mohammadrezagolparast نوشته شده توسط:   با سلام
من رتبه اول رو در دانشگاه پیام نور در کل کشور از بین تمام هم ورودی های خودم کسب کرده ام .و برای این سهمیه هم ثبت نام کرده ام .
میخواستم بدونم که آیا میتونم از سهمیه ام برای قبولی در دانشگاه های روزانه استفاده کنم ؟ ( با توجه به پیام نوری بودنم ! )
در سال های پیش این مورد میشد ، ولی امسال رو مطمئن نیستم ! چون سازمان سنجش یک اصلاحیه زده که گفته دانشجوهایی پیام نور فقط در دانشگاه های پیام نور و پایین تر میتونن از این سهمیه استفاده کنند . البته نمیدونم شاید اصلا مربوط به موضوع دیگه ای باشه .

لطفا به سوالم جواب بدید .

سلام
میشه بدونم معدلتون چند بوده؟ Cool
۱
۰
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط mohammadrezagolparast.)
(۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ب.ظ)amir2085 نوشته شده توسط:  سلام
میشه بدونم معدلتون چند بوده؟ Cool
. معدلم ۷۳ /۱۷ شده .
۰
۰
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲ ب.ظ، توسط fa_shinobi.)
سلام.
ما تو پیام نور چند نوع سهمیه داریم. دوتاش که به اسم ۱۰درصد برتر و ۲۰درصد برتر شناخته میشه برای پذیرش "بدون آزمون" هست و نمیشه دانشگاههای روزانه و شبانه رو انتخاب کرد. اسامی کسایی که واجد شرایط این سهمیه هستن توی پورتال پیام نور گذاشته میشه.
اما سهمیه رتبه اولی که همراه با کنکور هستش محدودیتی برای نوع دانشگاه (روزانه، شبانه، پیام نور و...)نداره. فقط به این بستگی داره که چندتا شاگرد اول رتبه اشون از شما بهتره و اینکه شرط ۹۰ درصد رو کسب میکنید یا نه؟
همونطورم که دوستمون n_sh گفتن بعضی دانشگاهها جداگانه پذیرش دارن و اینجا دیگه نه ربطی به ۱۰ و ۲۰ درصد داره و نه رتبه اولی.
در توضیح بیشتر سهمیه ۱۰ و ۲۰ درصد بگم که برعکس رتبه اولی ممکنه از هر کلاس بیش از یک نفر واجد شرایط باشه. تو یکی از این سهمیه ها (دقیقا نمیدونم کدومه)، شما فقط میتونید پیام نورو انتخاب کنید و تو یکی دیگه که از طریق سایت سنجش انجام میشه فقط غیر انتفاعی و پیام نور میتونید انتخاب کنید.
شما رتبه اول کل کشور شدید. چه معدلی هم دارید تبریک میگم. اگه میشه لینک اون اصلاحیه رو که گفتین بذارین.
متاسفانه مسئولای آموزش دیدم که این سهمیه ها رو اشتباه میگیرن با هم!!! و اگه حواستون رو جمع نکنید از دستتون رفته. یه نکته خیلی مهم هم بگم که هر "مرکز" پیام نور هم مثل بقیه دانشگاهها رتبه اول داره. یه زمان فکر نکنید فقط باید شاگرد اول کل کشور بشید ها.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadrezagolparast , eliiinaz , سجاد۶۷
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵ ب.ظ، توسط mohammadrezagolparast.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  در توضیح بیشتر سهمیه ۱۰ و ۲۰ درصد بگم که برعکس رتبه اولی ممکنه از هر کلاس بیش از یک نفر واجد شرایط باشه. تو یکی از این سهمیه ها (دقیقا نمیدونم کدومه)، شما فقط میتونید پیام نورو انتخاب کنید و تو یکی دیگه که از طریق سایت سنجش انجام میشه فقط غیر انتفاعی و پیام نور میتونید انتخاب کنید.

سلام دوست عزیز . خیلی ممنون از پاسخ جامعی که به سوال من دادید . فکر کنم فایل اصلاحیه ای که میگم مربوط به یکی از موارد ۱۰ یا ۲۰ درصد میشه .

(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  اگه میشه لینک اون اصلاحیه رو که گفتین بذارین.
فایل ها رو براتون ضمیمه کردم .

ان شاالله موفق باشید .

فایل‌(های) پیوست شده
۱۳۹۲-۰۲-۲۲_es2.pdf
اندازه فایل: ۱,۰۰۶/۱۷ KB
۱۲/pdf
اندازه فایل: ۵۱۵/۱۷ KB
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eliiinaz
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ب.ظ
دوستان این شرط ۹۰ درصد چه طوریه؟؟پارسال با رتبه ۲۶۰۴ که تو همین قبول شدگان مانشت ، خواجه نصیر قبول شدن چه طوری میشه؟؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب.ظ)eliiinaz نوشته شده توسط:  دوستان این شرط ۹۰ درصد چه طوریه؟؟پارسال با رتبه ۲۶۰۴ که تو همین قبول شدگان مانشت ، خواجه نصیر قبول شدن چه طوری میشه؟؟؟؟
من هم دقیقا نمیدونم .
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷ ق.ظ
بله این آیین نامه مال همون ۱۰ و ۲۰ درصد بود.
من فکر نمیکنم این قضیه خواجه نصیر درست باشه یا حداقل امکانش خیلی کمه دوباره تکرار بشه. ابرو باد و مه و... باید دست به دست هم بدن تا اینطور چیزی اتفاق بیفته.
اولا خوب تجارت شبانه خواجه نصیر شاید کمتر طرفدار داشته و ممکنه فقط یه نفر (همون نفر آخر) اختلاف زیادی با بقیه داشته.
دوم اینکه بعضی وقتا ترازا نزدیک بهم هستم و با در نظر گرفتن شرط ۹۰ درصد تو این مواقع خیلی جلو میفتین.
سوم یه شانس فوق العاده زیادی باید داشته باشی که در تاریخ ثبت بشه.
ولی بعیده همچین چیزی اتفاق بیفتهSmile

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadrezagolparast , eliiinaz , helena , لنیا
ارسال: #۱۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب.ظ)eliiinaz نوشته شده توسط:  دوستان این شرط ۹۰ درصد چه طوریه؟؟پارسال با رتبه ۲۶۰۴ که تو همین قبول شدگان مانشت ، خواجه نصیر قبول شدن چه طوری میشه؟؟؟؟
هان؟!! چی؟!! واقعا؟!!

خنک آن قماربازی که بباخت هرچه بودش / بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eliiinaz
ارسال: #۱۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ
(۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ ق.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب.ظ)eliiinaz نوشته شده توسط:  دوستان این شرط ۹۰ درصد چه طوریه؟؟پارسال با رتبه ۲۶۰۴ که تو همین قبول شدگان مانشت ، خواجه نصیر قبول شدن چه طوری میشه؟؟؟؟
هان؟!! چی؟!! واقعا؟!!

نمیدونم تو قبول شدگان مانشت زده بود، منم بعید میدونم واقعیت داشته باشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: helena , fa_shinobi
ارسال: #۱۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۵۴ ب.ظ
دوستان تأثیر معدل کم نیست به خصوص در گزینش نهایی. حالا اگر این معدل بیاد در کنار سهمیه‌ی رتبه‌اولی، دیگه وضعیت به کلی تغییر می‌کنه.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadrezagolparast

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
Question یک پیام مشکوک marvelous ۲ ۲,۴۲۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۹۲ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۸ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مجازی یا پیام نور؟ hoseini.f ۲ ۳,۴۲۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hoseini.f

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close