زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رسم درخت تصمیم پیوسته در وکا و درخت تصمیم گسسته در متلب

ارسال:

AmiriManesh پرسیده:

رسم درخت تصمیم پیوسته در وکا و درخت تصمیم گسسته در متلب

با سلام
دوستان کسی هست که راجع به این موارد اطلاعی داشته باشه:
۱- آیا میشه که برای دیتاستی که شامل داده های پیوسته هست، توی وکا درخت تصمیم کشید؟ (البته این رو میدونم که میشه داده های پیوسته رو بصورت دستی به داده های گسسته تبدیل کنیم!). دنبال راه دیگه ای هستم.

۲- آیا میشه برای دیتاستی که شامل داده های گسسته هست، توی متلب درخت تصمیم کشید؟ (این راه رو که بیایم و دیتاست رو کد کنیم، یعنی به ازای هر کدوم از موارد، از اعداد استفاده کنیم رو قبول ندارم! چون درختی که بعد توسط متلب رسم میشه، درست نیست).

۳- چرا درختی که توی متلب داده میشه، بهینه نیست و وکا درخت بهینه تری رو ارائه میده، در صورتی که هر دو از بهره ی اطلاعاتی براساس آنتروپی استفاده میکنن؟(البته متلب از دو معیار دیگه هم میتونه استفاده کنه)

ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند، کمک کنند. من سرچ کردم، ولی چیز مفیدی نتونستم پیدا کنم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

alirezad پاسخ داده:

RE: رسم درخت تصمیم پیوسته در وکا و درخت تصمیم گسسته در متلب

۱- توی وکا پشتیبانی میشه. فقط محدودیت برخی درخت ها روی نوع برچسب هست. بیشتر درخت ها فقط از برچسب های polynomial پشتیبانی می کنند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

AmiriManesh پاسخ داده:

(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  ۱- توی وکا پشتیبانی میشه. فقط محدودیت برخی درخت ها روی نوع برچسب هست. بیشتر درخت ها فقط از برچسب های polynomial پشتیبانی می کنند.

ممنون. میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که چطور میشه توی وکا برای دیتاستی که توی اون داده های پیوسته (عددی) هست، درخت تصمیم رسم کرد؟ من رسم کردم و اصلا درست در نیومد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

alirezad پاسخ داده:

فرض کنید می خواهید از الگوریتم J48 استفاده کنید؛ طبق معمول از توی تب classify برچسب درست رو انتخاب می کنید(برچسب باید nominal باشه). بعد یه روش تست هم انتخاب کنید. نوع کلاسیفایر رو هم J48 انتخاب کنید. بعد start رو بزنید.
حالا یه درختی کشیده میشه. برای مقایسه با خروجی متلب باید پارامتر های J48 در متلب رو مطابق همون پارامتر ها در وکا تنظیم کنید.
فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه، چون هر دو به صورت استاندارد پیاده سازی شده اند. البته من از متلب استفاده نمی کنم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

AmiriManesh پاسخ داده:

(۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  فرض کنید می خواهید از الگوریتم J48 استفاده کنید؛ طبق معمول از توی تب classify برچسب درست رو انتخاب می کنید(برچسب باید nominal باشه). بعد یه روش تست هم انتخاب کنید. نوع کلاسیفایر رو هم J48 انتخاب کنید. بعد start رو بزنید.
حالا یه درختی کشیده میشه. برای مقایسه با خروجی متلب باید پارامتر های J48 در متلب رو مطابق همون پارامتر ها در وکا تنظیم کنید.
فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه، چون هر دو به صورت استاندارد پیاده سازی شده اند. البته من از متلب استفاده نمی کنم.
ممنون. خب ولی شما میگید که برچسب استفاده کن! مشکل همین جاست! من نمیخوام برچسب باشه! فرض کنید که شما دیتاستی دارید که توی اون سن افراد هست که فرضا بین ۱ تا ۷۰ سال نوشته شده! برای این مورد میخواید چیکار کنید؟
و همین طور راجع به متلب، در صورتی که دقیقا همین موارد رو تنظیم کنید، اونجا همین جواب رو نمیگیرید! چون روش کار توی متلب فرق میکنه! بهتره این طور بگم که:
برای داده های گسسته، وکا بهتر جواب میده!
و برای داده های پیوسته، متلب بهتر جواب میده!
در صورتی که هر دو از معیار آنتروپی و سنجش بهره ی اطلاعاتی برای تقسیم شاخه ها استفاده میکنن...
دلیلش رو هم هنوز نمیدونم....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

alirezad پاسخ داده:

خب در این صورت شما دنبال regression tree هستید. از یکی از الگوریتم های REPTree یا M5P استفاده کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۶۲ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۱۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۷۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۹۱ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۳ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۹۸ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۱۴۵ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۲۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۰۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۵۵۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close