زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دوستانی که بعد از ارشد قصد دکترا دارند.

نظرسنجی: هدف شما بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد
ادامه تحصیل در مقطع دکترا ( داخل کشور )
ادامه تحصیل در مقطع دکترا ( خارج از کشور )
ورود به بازار کار تخصصی ( داخل کشور )
ورود به بازار کار تخصصی ( خارج از کشور )
نمی دانم ، تا چه پیش بیاید .
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۳۱ ق.ظ، توسط parsaNA.)

با سلام خدمت دوستان .

همون طور که در جریانید مانشتی های ۹۰‌، رتبه های بسیار خوبی توی کنکور ارشد آوردند . و آمار قبولی بچه های امسال خیلی خوب و عالیه. چیزی که این روزا خیلی کم مشاهده می شه حضور بچه های موفق ۹۰ هستش و البته حق هم دارند . خود من هم یه عضو کوچیکی از این جمع هستم . کنکوری‌ها این سد رو پشت سر گذاشتند و دیگه از هر چی اسم کنکوره بیزار هستند . وقتی هم میان مانشت بیشتر بحث کنکوره . رو همین حساب ممکنه زده بشن و خیلی کم‌تر سر بزنن یا شایدم اصلا دیگه مانشت نیان .

این شد که با موافقت قبلی دکتر تنهایی‌، تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم و از همه بچه های موفق امسال دعوت کنم که هدفشون رو بعد از ارشد تو همین تاپیک اعلام کنند . به همین منظور‌، یه نظرسنجی هم به همراه این تاپیک ایجاد کردم که لطف کنید برای تجمیع آماری اطلاعات توش شرکت کنید . علاوه بر شرکت در نظر سنجی یه پست هم بزنید و احساس فعلی تون در مورد آینده تحصیلی یا کاری رو اعلام کنید . خیلی‌ها قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند‌، که باز همین دوستان دو گروه اند‌: اونایی که قصد دارند دوره‌ی دکترا رو خارج از کشور بگذرونند و اونایی که به داخل کشور هم راضی اند . برخی دوستان هم قصد ورود به بازار کار با مدرک ارشد رو دارند . شما جزو هر کدوم از این سه دسته که باشید‌، درست اومدید و مانشت تو این راه به شما کمک می کنه .

این طرح چند تا مزیت داره‌: اول اینکه مانشت جا رو برای بچه های ارشد هم باز می کنه و فقط خاص بچه های لیسانس نمی شه . دوم اینکه یه فضایی رو بوجود میاره که می تونیم با کمک هم هدفمون رو روشن‌تر کنیم و جزئیات رسیدن بهش و سختی هایی که تو راه هست رو در نظر داشته باشیم . و البته مزایای دیگه ای هم داره که به مرور مشخص می شه .

در ابتدا از دوستانی که نامشان در ادامه می یاد‌، انتظار می ره تو این تاپیک شرکت کنند‌Sad می خواستم پیام خصوصی بزنم که یا صندوق هاتون پر بود یا غیر فعال کرده بودید‌، بالاخره رتبه خوب شدنم دردسر داره دیگه Wink )

۸۷۸۵۵۶۱۱,afagh1389, alirezalink , br2011 , delta , esi , farshad_pickup, hatami84, h.sarikhani88 , alikal ,blackhalo1989 , mehrdel2002 , robot110 , sina_n M.J.R.S , mosenabdoli , polarisia , sajede ,shahryar, farhad02 , alime , mfXpert , rebvar , hajar.esf , mass2009 , fallah_o68 , MehrTa, mona23 , nader14y , hamedhamed, raminbarca , poopi , sina_bhh , summer_66 , امیدوارmoji67 , shojaee , farhad02 , matu , Potential , aminfaz43 , goodzila , babakab110 , inteligentium , la1200 , Fatemeh , kabirkooh , reza_dev , parva , 54m4n3h, saba_1984

منتظر نقطه نظرات و سخنان شیرین دوستان در این رابطه هستیم .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , polarisia , mkarimi1987 , delta , saba_1984 , ف.ش , mosavat , mfXpert , alime , Br2012 , SarahArshad , shojaee , raminbarca , Potential , kabirkooh , alirezalink , SaharNaaz
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۳ ب.ظ، توسط saba_1984.)
سلام

چه تاپیک خوبیSmile

من هدفم از کنکور دادن اصلا این بود که بتونم خودمو واسه دکترا تو یه دانشگاه معتبر خارجی آماده کنم .

در راستای این هدفم تلاش خواهم کرد ولی اگه شرایطم هم طوری بود که نتونستم برم همین جا حتما ادامه تحصیل خواهم داد.

به آینده کاری یه فوق لیسانس تو شرایط فعلی جامعه اصلا امیدوار نیستم.

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , Potential
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ ب.ظ
تا دو سال دیگه معلوم نیست چی پیش میاد.ولی من که تا حالا هنوز به اون چیزی که میخواستم نرسیدم.خیلی دوست دارم دکتری هم شرکت کنم.حتی از الان منابعش-دفترچه دکتری را پیدا کردم تا ببینم ظرفیت چه طور حتی ازمون وزارت بهداشت هم یه نگاهی کردم تا حدودی هم به نتایجی رسیدم.تازه فهمیدم که چه طور باید درس بخونم.اگه بشه که برم خارج که بهتر اگه نشد هم همین جا ادامه میدم.از حالا خوب فکر میکنم تا اگه به بهترین نرسیدم دیگه حداقل به خوب برسم
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط parsaNA.)
RE: دوستانی که بعد از ارشد قصد دکترا دارند.
ازsaba_1984 و delta که لطف کردند نظر دادند تشکر می کنم . فعلا منتظر حضور بقیه دوستان هستیم تا با هم فکری همدیگه برای سوالاتی که تو ذهنمون هست جواب شایسته بدست بیاریم . درسته که تا دوسال دیگه ممکنه اتفاقات زیادی بیفته و تصمیم عوض بشه . اما ما داریم در زمان حال زندگی می کنیم و باید روی تصمیم حال حاضر بحث و اندیشه کنیم . فعلا من یه سوال مطرح می کنم که دوستان لطف کنند جواب بدند .
تعدادی از دوستان گزینه‌ی " ادامه تحصیل در مقطع دکترا( داخل کشور )" رو انتخاب کرده اند‌، چرا ؟ دلایلتون رو بگید . شاید خیلی‌ها که به گزینه دوم فکر می کنند‌، در اشتباهند .
تعدادی از دوستان هم گزینه‌ی " ادامه تحصیل در مقطع دکترا( خارج از کشور )" رو انتخاب کرده اند‌، چرا ؟ شما هم دلایلتون رو بگید . شاید خیلی‌ها که به گزینه اول فکر می کنند‌، در اشتباهند .

فعلا بحث سر اینه که دکترا داخل یا خارج ؟ و هر کدوم که بهتره چرا ؟ حتما هر کدوم از ما دلایلی داریم . بیایید این دلایل رو باهم به اشتراک بذاریم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ ب.ظ
اگه به شما بگن که مثلا ۲ تا سیب داریم یکیش درجه یک هست و طعمش بهتره و مواد مغذی بیشتری داره ولی اون یکی فقط یه سیب معمولیه و تنها برتریش به اولی اینه که راحتتر بدست میاد . شما کدوم رو انتخاب می کنی ؟

دیدگاه من نسبت به دکترای داخل و خارج و چراییش مشابه دیدگاهم در انتخاب یکی از سیب های مثال بالاست.

سپاس‌گزاری شده توسط: SaharNaaz
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۸ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹ ب.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  اگه به شما بگن که مثلا ۲ تا سیب داریم یکیش درجه یک هست و طعمش بهتره و مواد مغذی بیشتری داره ولی اون یکی فقط یه سیب معمولیه و تنها برتریش به اولی اینه که راحتتر بدست میاد . شما کدوم رو انتخاب می کنی ؟

دیدگاه من نسبت به دکترای داخل و خارج و چراییش مشابه دیدگاهم در انتخاب یکی از سیب های مثال بالاست.
البته قیاس شما از نوع مع الفارق هست.
در مورد دکترای داخل و خارج هم از نوع سیب اول هست و هم از نوع دوم. بعضی دانشگاهها چه داخل و چه خارج فقط به جیب شما بستگی داره. خارج که فراوانه . در همه جای دنیا هم هست.
در داخل هم وجود داره. خواستم یک مثال زنده بزنم ولی نمیزنم.Tongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert , parsaNA , Br2012
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۰ ب.ظ
فرمایش شما متین.

ولی شما میتونید تلاش کنید و فول فاند بگیرید که نه تنها از جیب مبارک پولی رو خارج نکنید بلکه هزینه زندگی و تحصیلتون هم پرداخت بشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: SaharNaaz , Engineer
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۷ ب.ظ
به صبا‌: حرفتون تا حدی درسته . اما اینطوریا هم نیست که هر دانشگاهی فول فاند بده . اینکار خیلی سخته و اکثرا کمک هزینه می دن و بورس خیلی کمه . کمک هزینه هم حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه‌ها رو پوشش می ده . یه مثال می زنم‌: مثلا دانشگاه MIT هزینه سالانش برای دانشجوی دکترا حدود ۳۶۰۰۰ دلاره برای هر دانشجو که فقط شامل هزینه تحصیله . می شه ۳۶ میلیون پول ایران . واضحه که هزینه فوق العاده بالاست و از چنین دانشگاهی بورسیه گرفتن کمی تا حدی غیر ممکنه . اگه اشتباه می کنم بهم بگید . البته اینو نگفتم که کسی رو ناامید کنما . چون من خودم هم قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم و تا بتونم همین کار رو می کنم ولی اگه نشد دکترای داخل هم خوبه . و خیلی از دانشگاه‌ها هستند( مثلا همین مالزی )که هزینه اش یک دهم هزینه دانشگاهیه که گفتم و تا دلتم بخواد بورس از این کشور وجود داره .

الان بفرمایید به چه قیمتی حاضرید برید خارج از کشور و همه مصائب و مشکلاتش رو به جون بخرید تا مدرک دکترا بگیرید ؟ مثلا باید دانشگاهش توی کشور خاصی باشه مثلا آمریکا یا کانادا ؟ یا اینکه رتبه جهانی اش مثلا زیر ۵۰ باشه ؟

من خودم به شخصه تنها در شرایطی حاضرم از ایران برم که دانشگاهی که منو می پذیره رتبه جهانی خوبی داشته باشه . مثلا اگه این دانشگاه های چیپ مالزی حتی بورسیه هم بده حاضر نیستم برم . همین علم و صنعت خودمون سره .

سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , SaharNaaz , Engineer
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۴ ب.ظ
خدمت دوستان عزیر عرض کنم که من تا اونجا که بتونم درس رو ادامه می دم(دکترا‌، فوق دکترا‌، پروفسور‌، فوق پروفسورCool‌، فوق فوق پروفسور و در نهایت خدای کامپیوترTongue)
در مورد ادامه تحصیل در ایران یا خارج باید بگم که تصمیم بسیار سختی پیش رو هست و باید یک سبک سنگین اساسی انجام بشه.
من خودم یه زمانی عشق خارج درس خوندن بودم.اما الان دارم یکم منطقی‌تر فکر می کنم تا ببینم
۱) آیا می تونم از یه داشنگاه خوب apply بگیرم یا نه؟
۲) آیا میتونم دوری از خانواده رو تحمل کنم یا نه؟
۳) آیا میتونم در حین تحصیل اگر لازم شد کار هم بکنم یا نه؟
و خیلی سوالات دیگه

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , nimaaa , alime , Br2012 , انرژی مثبت , aka1111 , SaharNaaz
ارسال: #۱۰
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ ق.ظ
واقعا چه تاپیک خوبی ،ممنون از آقای parsaNA ،من خیلی دوست دارم دلایل دوستانی رو که می خوان خارج ادامه تحصیل بدن رو بدونم، یکی از دوستانم که داره ارشدشو تمام می کنه دلیلش این بود که اگه بری خارج حتی از یک دانشگاه بدردنخور مدرک بگیری وقتی میای ایران از کسایی که حتی تو بهترین دانشگاههای ایران هم درس خوندن بیشتر تحویلت می گیرن!
تصمیم خود من ادامه تحصیل برای دکتری توی خود ایرانه‌، تا کی باید همش از خانوادم دور باشم‌، باید از همه‌ی ابعاد به این موضوع نگاه کنیم. البته تصمیمم قطعی نیست؟!

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال: #۱۱
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۸ ق.ظ
با تشکر فراوان از سجاد جان عزیز به خاطر این تاپیک:

من خودم سخت دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشورم اونم از نوع اون سیب درجه یکCool که دوست عزیز saba_1984 گفتن.به نظر من نباید فقط اهل حرف باشیم و علاقه‌ها مونو خیلی خوب بیان کنیم باید برای هر اندیشه و هدفی که در سر داریم باید جنگید(به معنای واقعی) ادامه تحصیل در خارج از کشور اونم یک دانشگاه خوب چیزی نیست که برای رسیدن به اون منتظر یک حادثه یا یک اتفاق باشیم که نا غافل یکهو قبول بشیم چون که برای این هدف راهی هست که باید پیموده بشه و راهی بس دشوار هست اما اگه اصولی پیش بریم شدنیه.البته با این لالایی‌ها من خودم داره خوابم هم میگرهSleepy(یه حرکت هایی برای رفتن زدم و چون متواضع هستم نمیگمWink)
اما بحث دیگه که خیلی مهم هست به نظر من احساس موفقیت کردن هست بعضی وقت‌ها یه دانشجو ارشد با داشتن یه دکترا از داخل یا ... احساس موفقیت میکنه بعضی‌ها هم نه با رفتن به هاروارد اجساس موفقیت میکنن این بحثو اگه دانشجو های ارشد با خودشون کنار بیان خیلی مهمه از این بابت عرض میکنم زمانی که تکلیفشون با خودشون مشخص باشه بهتر به هدف و آینده شون میتونن فکر کنن و برنامه ریزی کنن نه این که بعد از اینکه رسیدیم پای کار تازه بخوایم به فکر دکترا باشیم دکترا چه تو ایران چه خارج از کشور حتما احتیاج به برنامه ریزی داره .در نتیجه بنده به شخصه با کسانی که گزینه آخرو زدن مخالفم شدییییید...
یا علی
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , hsh88 , alime , Potential , 862222822 , SaharNaaz
ارسال: #۱۲
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۵۳ ق.ظ
وقتی که نتایج نظر سنجی رو دیدم دیدم با خودم گفتم ما داریم به کجا می رویم .... . آیا کشورای دیگه هم اینطورین .
چرا بیل گیتس‌ها‌، مایکل دل‌ها و ... هرگز در کشور ما ظهور پیدا نمی کنند که حتی بدون مدرک دانشگاهی چه کردند .
راستی به کجا چنین شتابان ........... .
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88 , alime , jabi2a , MShariati
ارسال: #۱۳
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۰۴ ق.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۵۳ ق.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  وقتی که نتایج نظر سنجی رو دیدم دیدم با خودم گفتم ما داریم به کجا می رویم .... . آیا کشورای دیگه هم اینطورین .
چرا بیل گیتس‌ها‌، مایکل دل‌ها و ... هرگز در کشور ما ظهور پیدا نمی کنند که حتی بدون مدرک دانشگاهی چه کردند .
راستی به کجا چنین شتابان ........... .
البته واقعیت همینه که شما میگید. اینکه در کشور ما اینقدر علاقه به ادامه تحصیل هست ولی علاقه به انجام کار نیست و ما در ساده ترین چیزها هم محتاج هستیم یک بحثی است که هیچ وقت کسی نمیخواد بکنه. شاید این هم یک جور الگوریتم کوتاهترین مسیره.

ا

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸۶۲۲۲۲۸۲۲
ارسال: #۱۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۵ ق.ظ
من که بدون شک از این مملکت میرم و دوس دارم هر چه زودتر برم. تا الان شرایط مهیا نشده اما امیدوارم برای دکترا بتونم شرایطو بسازم.
مگه اصلا زندگی تو ایران قابل قیاس با یک کشور اروپایی یا کانادا یا امریکا و هزار جای دیگه. ایران فقط از کره شمالی وضعش بهتره. Big Grin

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88
ارسال: #۱۵
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۴ ق.ظ، توسط parsaNA.)
خوشحالم که بحث ادامه داره و من هنوز منتظر نظرات بقیه دوستان و شرکت افراد بیشتری در نظر سنجی هستم تا بعد یه سری فایل( که تو نت فراوونه و کسایی که رفتن تجربه شون رو در اختیار بقیه قرار دادن )رو تو تاپیک های جداگانه برای توضیح فرآیند ادامه تحصیل در داخل و خارج قرار بدم . ولی به نظرم بیشتر باید در مورد داخل یا خارج صحبت کنیم . باید نظرات بیشتری رو بررسی کرد . دوست خوبم mfXpert نکات خوبی رو اشاره کرده اند که مشکل همه ما هم همیناست .
به alime‌: نه اینطوری که می فرمایین نیست . الان تعداد زیادی از دانشگاه‌ها هند و مالزی حتی مورد تایید وزارت علوم خودمون نیست / اون وقت چطور ممکنه همه مدرکهای خارج از کشور رو بیشتر تحویل بگیرن ؟ / من یه نفر رو می شناسم از دوره کاردانی که برای کارشناسی هیچ جا قبول نشد( نه روازنه‌، نه شبانه‌، نه غیر انتفاعی‌، نه مجازی‌، نه بین الملل‌، نه آزاد و نه پیام نور ... )اما یکی از دانشگاه های سنگاپور پذیرش گرفت و رفت‌! باور می کنید ؟ به نظر من مدرک هر جایی ارزش رفتن نداره .

به br2011‌: ما هم دوست نداریم که اینجا فقط حرف بزنیم / ولی اینجا عمل هم نمی کنیم . این تاپیک برا اینه که بتونیم تصمیم درستی بگیریم . فعلا می خواهیم ببینیم تصمیممون چیه و بعد برای رسیدن بهش حتما خواهیم جنگید . اون لیستی که اون بالا نوشتم‌، فقط یه لیست نیست . اونا کسایی هستند که اثبات کرده اند که اگه چیزی رو بخوان برای رسیدن بهش تلاش می کنن .

به nimaaa‌: نگرانی شما تا حدی طبیعیه . اما جواب سوالتون باید عرض کنم که بله‌، خیلی از کشور‌ها همین طورین . خود امریکا هزاران دانشجو رو تو چین داره و این در حالیه که دانشجوهای اعزامی ما به چین کم‌تر از تعداد انگشتان دسته . ولی تو کشور ما مساله مهاجرت برای ادامه تحصیله که اوضاع رو وخیم کرده /یعنی کسی که می ره به احتمال زیاد دیگه نمی خواد برگرده . اگه منظورتون اینه بله منم با شما موافقم . این مساله تاسف باره .

سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , alime , SaharNaaz

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۵۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۵۲۱ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۰,۶۳۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  استعداد درخشان برای دکترا suraty ۳ ۴,۳۰۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close